3D Özelliği Olmayan TV'de 3D Film İzlenir Mi?
31 Cevap9826 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

383 Mesaj
16 Mayıs 2012; 22:34:55 

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim; ama herhalde burası doğru yerdir.Kuzenim 3D filmle kafayı bozdu ve tv'leri 47le5300.Yani 3D özelliği yok.Şu kırmızı mavi camlı bir gözlük aldı.Bu gözlükle bildiğim kadarıyla bazı filmler izlenebiliyor.Peki bu filmler hangi formatta olmalı.Ten Ten'in Maceraları'nı indirdi.Formatı half sbs ve ekranda 2 görüntü var.Bunu bahsettiğim tv'de aldığı gözlükle izleme imkanı yoktur değil mi?Herhalde tek görüntülü 3d özellikli filmleri izleyebilir.Yanılıyor muyum?

321 Mesaj
17 Mayıs 2012; 12:36:52 

haklısın hsbs olan filmleri izlemek için 3d panel gerekir çünkü tv ile gözlükler etkileşim halindedir.sadece renk filtreleme özelliği ile 3d izleyebilir bunun için youtubede bolca video var ama film olarak sitelerde bulunur mu bilmiyorum.

bir bakarsın düşlerin gerçek olur.

383 Mesaj
21 Mayıs 2012; 14:30:42 

quote:

Orijinalden alıntı: egomencim

haklısın hsbs olan filmleri izlemek için 3d panel gerekir çünkü tv ile gözlükler etkileşim halindedir.sadece renk filtreleme özelliği ile 3d izleyebilir bunun için youtubede bolca video var ama film olarak sitelerde bulunur mu bilmiyorum.

Cevabınız için teşekkürler.

1071 Mesaj
21 Mayıs 2012; 14:57:27 

izleyebilir ama biraz karışık ben kendim nasıl yaptığımı anlatayım. diz üstü bilgisayarıma Stereoscopic Player diye bir uygulama kurdum tabii pc yide HDMI ile LCD televizyonuma bağlıyorum ve bu program ile o çift görüntüyü birleştirerek renkli gözlükler ile seyrediyorum.
şu an 3D teknolojisine sahip bir tv almak istemiyorum 3-4 sene sonrasında 3D teknolojisi iyice oturduktan sonra sağlam bir sistem kurmak daha mantıklı geliyor onun içinde böyle çakma bir sistem daha mantıklı geliyor

Dinleyerek ingilizce öğrenmek için mp3 formatında ingilizce eğitim setleri: http://inglzcedrs.blogspot.com.tr/
Android için Oyunlar
http://androidoynlr.blogspot.com.tr/

41 Mesaj
21 Mayıs 2012; 18:09:08 

En kolay yöntem

KM player programını indirin. Bu programı half sbs filmleri açınca dediğiniz gibi 2 tane solda sağda görüntü oluşuyor.

Sol Altta 3D tuşuna basınca bu görüntü, kırmızı mavi gözlük formatına geçiyor , eğer bilgisayarın HD ekran ise çok güzel 3d izleyebilirsiniz. Daha sonra HD çıkışı varsa HDMI kablo / yoksa VGA kablo ile büyük 3d olmayan Tv ye aktar ve 3d keyfini çıkar.

Öneri 1 : LG nin Balık demosu var mükemmel, balık ekrandan çıkıyor ve önünüze kadar geliyor.

Öneri 2 : http://www.youtube.com/watch?v=BZcvJSIBZIs Bu videonun HALF SBS 1080 p olan görüntüsünü indir, müzik klibi ve şu ana kadar izlediğim en iyi 3d görüntü.

1799 Mesaj
21 Mayıs 2012; 18:51:41 

quote:

Orijinalden alıntı: alicavush
şu an 3D teknolojisine sahip bir tv almak istemiyorum 3-4 sene sonrasında 3D teknolojisi iyice oturduktan sonra sağlam bir sistem kurmak daha mantıklı geliyor onun içinde böyle çakma bir sistem daha mantıklı geliyor
3D TV oturacağı kadar oturdu bundan ötesi artık hologram teknolojisi. Boşuna zaman kaybetmişsiniz.

Eski nick: Rancour (2001-2004) R.I.P

41 Mesaj
21 Mayıs 2012; 18:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

D TV oturacağı kadar oturdu bundan ötesi artık hologram teknolojisi. Boşuna zaman kaybetmişsiniz.

İşi bedavaya çözmüş, zaman kaybetmek ne demek :)

okumadan yazdınız sanırım

1799 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:18:35 

quote:

Orijinalden alıntı: gitar

İşi bedavaya çözmüş, zaman kaybetmek ne demek :)

okumadan yazdınız sanırım

Buyrun ben size bir 3D Bluray izleteyim, ardından kırmızı yeşil-gözlüklerle 80 'lere dönüp fantazi yaptıktan sonra ortada çözülen birşey var mı tartışırız.

Eski nick: Rancour (2001-2004) R.I.P

44 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:25:22 

BU 3d merakı bendede var ama tvler pahalı ve fiyatları hızlıca değişiyor bekliyorum biazdaha düşsün

http://kureselurunler.com

1071 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:30:17 

quote:

D TV oturacağı kadar oturdu bundan ötesi artık hologram teknolojisi. Boşuna zaman kaybetmişsiniz.

bilgisayarıma 128mb lik ram'i taktığımdada öyle demişlerdi hele pentium 3 ilk çıktığında söylenenleri duyman lazımdı

Dinleyerek ingilizce öğrenmek için mp3 formatında ingilizce eğitim setleri: http://inglzcedrs.blogspot.com.tr/
Android için Oyunlar

1071 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:40:17 

quote:

Buyrun ben size bir 3D Bluray izleteyim, ardından kırmızı yeşil-gözlüklerle 80 'lere dönüp fantazi yaptıktan sonra ortada çözülen birşey var mı tartışırız.

sanırım aralarında çok büyük farklılıklar olduğunu düşünüyorsun. red/cyan gözlüklerle film izledinmi bilmiyorum ama ben her ikisinide kullandım kardeşimde 3D sony tv var. aradaki en belirgin fark red/cyan'larda ilk kullanmaya başladığında sol gözünde ciddi ağrı oluyor. görüntü olarak 4-5 bin lira verecek bir fark yok şuanda. her ikisindede gözlüğe mahkumsun. fakat yanlış anlama ikisi rekabet eder demiyorum ama 3D için hala çok erken 2 kademe daha kaliteli izleyecem diye o kadar parayı sokağa dökemem bir kaç sene daha sabreder ve sağlam bir sistem kurarım. ayrıca red/cyanda bakış açımı değiştirdiğimde görüntü bozulmuyor

Android için Oyunlar

41 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:45:25 

quote:

İşte yanıldığın nokta bu :) biz burada 80 lerin kırmızı mavi gözlüklerinden bahsetmiyoruz.

Yani nesil 3D HALF SBS denilen sadece 3d tv ler için için üretilmiş olan dosyalar, birkaç program ile kırmızı mavi gözlük formatına çevriliyor. Ama öyle böyle değil, ben 3d tv de izledim, 3d programlar ile HD bilgisayar ve tv ekranında da izledim. Arada 3d olarak fark yok. Renk tonlarında biraz fark var o kadar.

İstersen önce bir dene sonra konulaşım. Malum bilgi sahibi olmadan fikir üretilmiyor.

3692 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: onurdavran

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim; ama herhalde burası doğru yerdir.Kuzenim 3D filmle kafayı bozdu ve tv'leri 47le5300.Yani 3D özelliği yok.Şu kırmızı mavi camlı bir gözlük aldı.Bu gözlükle bildiğim kadarıyla bazı filmler izlenebiliyor.Peki bu filmler hangi formatta olmalı.Ten Ten'in Maceraları'nı indirdi.Formatı half sbs ve ekranda 2 görüntü var.Bunu bahsettiğim tv'de aldığı gözlükle izleme imkanı yoktur değil mi?Herhalde tek görüntülü 3d özellikli filmleri izleyebilir.Yanılıyor muyum?

o bahsettiğin kırmızı mavi camlı gözlüklerden bende var. yanlız dvd kutularının içinden çıkan karton gözlükler çöp, hiçbir işe yaramaz. n-vidia'nın gözlüğünü aldım ve çok güzel
bu formatın ismi anaglyph

piyasada anaglyph filmler var, resident evil gibi. Eğer 3d dvd ise anlaki o anaglyph'tir. derinlik hiç fena değildir tek kötü yanı biraz karanlık olması.

yapman gereken dvd almaya gittiğinde 3d olanlarına bakmak bu kadar basit. hepsi anaglyph formatta olduğu için bu gözlüklerle seyredilebilir.

BANA VERDİĞİNİZ CEVAPLARI "CEVAPLA" VEYA "ALINTI" YAPMAZSANIZ SORULARINIZDAN VE YAZDIKLARINIZDAN HABERİM OLMAYACAKTIR

Stratford University U.S.A./Information Systems and Technology Engineer
Mortal Kombat
Dövüş Sporları Nintendo Wii En İyi Görüntü Maketçilik Android için Emulatör Kurma 8bit-16bit Efsane OyunlarB.C.Rich Warlock (Deluxe) EMG Active Pick-ups

383 Mesaj
28 Eylül 2012; 2:46:36 

quote:

Orijinalden alıntı: gitar

En kolay yöntem

KM player programını indirin. Bu programı half sbs filmleri açınca dediğiniz gibi 2 tane solda sağda görüntü oluşuyor.

Sol Altta 3D tuşuna basınca bu görüntü, kırmızı mavi gözlük formatına geçiyor , eğer bilgisayarın HD ekran ise çok güzel 3d izleyebilirsiniz. Daha sonra HD çıkışı varsa HDMI kablo / yoksa VGA kablo ile büyük 3d olmayan Tv ye aktar ve 3d keyfini çıkar.

Öneri 1 : LG nin Balık demosu var mükemmel, balık ekrandan çıkıyor ve önünüze kadar geliyor.

Öneri 2 : http://www.youtube.com/watch?v=BZcvJSIBZIs Bu videonun HALF SBS 1080 p olan görüntüsünü indir, müzik klibi ve şu ana kadar izlediğim en iyi 3d görüntü.

şimdi benim anlamadığım kimisi 3D olmayan tv den 3D film izleyemezs,n d,iyo siz de gayet güzel izleniyo demişsiniz.tv de izlediğimiz görüntünün Gerçek 3D tv de izlediğimiz görüntü ile 3D olmayan tv ile aralarında ne fark var .
bende samsung 22'' 1680X1050 px hd mnitör var izleyebilir miyim birde bunda son kararın mı ?

edacsac (Sıfır Msi 2Gb HD6950 Twin Frozr III alındı)
Lenovo Z570 // Windows 7 Home Basic 64-Bit Sp1 // İntel Core i5 2430M 2.40 Ghz Turbo Boost 3.00 Ghz // 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram // 2 GB Nvdia Geforce GT 540M // 750 Gb WD 5400 RPM HDD //
Asus M5A97 // Msi r6950 2 Gb TwinFrozr III // Amd Fx X6 6100 3.3 Ghz Torbo Boost 3.9 Ghz // Gskill SnipeR 2x4Gb // Seasonic m12 II 620w +80 Plus Bronze // AEROCOOL Strike X

1822 Mesaj
28 Eylül 2012; 11:53:57 

programla izleyebilirsiniz ama tabi verimli olmuyor ekranın dışına çıkma olayı çok az yaşıyorsunuz..

"Bu maskenin altında bir yüz var...ancak benim değil.''

Bu maskenin ardında etten daha fazlası var
bu maskenin altında bir fikir var ve fikirlere kurşun islemez."

374 Mesaj
28 Eylül 2012; 15:56:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ITci Boksör

o bahsettiğin kırmızı mavi camlı gözlüklerden bende var. yanlız dvd kutularının içinden çıkan karton gözlükler çöp, hiçbir işe yaramaz. n-vidia'nın gözlüğünü aldım ve çok güzel
bu formatın ismi anaglyph

piyasada anaglyph filmler var, resident evil gibi. Eğer 3d dvd ise anlaki o anaglyph'tir. derinlik hiç fena değildir tek kötü yanı biraz karanlık olması.

yapman gereken dvd almaya gittiğinde 3d olanlarına bakmak bu kadar basit. hepsi anaglyph formatta olduğu için bu gözlüklerle seyredilebilir.

hocam bahsettiğin gözlük hangisidir resim koyabilirmisin birde

http://www.buyincoins.c...a-dvd-product-1636.html

adresteki gözlük 3d tv ler içinmidir normal tv dede işe yararmı yoksa normal tv için şunumu kullanmalıyız

http://www.buyincoins.c...ional-product-1564.html

3692 Mesaj
28 Eylül 2012; 16:33:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ernsyds1

hocam bahsettiğin gözlük hangisidir resim koyabilirmisin birde

http://www.buyincoins.c...a-dvd-product-1636.html

adresteki gözlük 3d tv ler içinmidir normal tv dede işe yararmı yoksa normal tv için şunumu kullanmalıyız

http://www.buyincoins.c...ional-product-1564.html

linkleri şu anda açamıyorum. bahsettiğim gözlük şu:

http://urun.gittigidiyo...rim-genis-lens-62468620

seyredebileceğin filmlere örnek:

0

0

0

Ayrıca malum ortamlarda Avatarın 720p çözünürlükte 3D filmi bulunmakta, sanırım Conan'ın da var. Aratacağın format Anaglyph olacak.

BANA VERDİĞİNİZ CEVAPLARI "CEVAPLA" VEYA "ALINTI" YAPMAZSANIZ SORULARINIZDAN VE YAZDIKLARINIZDAN HABERİM OLMAYACAKTIR

Mortal Kombat
Dövüş Sporları Nintendo Wii En İyi Görüntü Maketçilik Android için Emulatör Kurma 8bit-16bit Efsane OyunlarB.C.Rich Warlock (Deluxe) EMG Active Pick-ups

3692 Mesaj
28 Eylül 2012; 16:38:46 

Yani daha önce dediğim gibi, DVD reyonlarında "3D, içinde 2 adet gözlük hediye" vs gördüğün filmler anaglyph'tir. bu gözlüklerle o filmlerde en iyi performansı alırsın.

Mortal Kombat

374 Mesaj
28 Eylül 2012; 17:26:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ITci Boksör

Yani daha önce dediğim gibi, DVD reyonlarında "3D, içinde 2 adet gözlük hediye" vs gördüğün filmler anaglyph'tir. bu gözlüklerle o filmlerde en iyi performansı alırsın.

Anladım hocam teşekkür ederim benim verdiğim ilk linkteki ile benzer bir gözlük biraz tasarım olarak farklı. 2.linkteki gözlüğün özelliği nedir onu anlamadım bir türlü .

3692 Mesaj
28 Eylül 2012; 17:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ernsyds1

Anladım hocam teşekkür ederim benim verdiğim ilk linkteki ile benzer bir gözlük biraz tasarım olarak farklı. 2.linkteki gözlüğün özelliği nedir onu anlamadım bir türlü .

Şirket interneti her linki açmıyor o yüzden göremiyorum. nvidia bu konuda piyasadaki en iyi gözlük (benim bildiğim) zaten biliyorsun ekran kartı markası. Ayrıca bu işlerden iyi anlayan bir abide tavsiye edince direk diğer markalara hiç bakmadan bunu aldım. zaten diğerleriyle arasında en fazla 3-5 TL fark vardır.

Mortal Kombat

19 Mesaj
29 Eylül 2012; 11:27:49 

quote:

hologram teknolojisinin son kullanıcıya ulaşması bence en azından 10 seneyi bulacaktır. 3d tvler iyice yaygınlaştı. artık bütün markalar neredeyse 3d özelliğini standart olarak veriyor. ama içerik olarak daha tv kanallarında yaygınlaşmış değil (türkiye için konuşuyorum). digiturk bu sene maç yayınları ile 3d içeriğini arttırmaya başladı, dsmart deseniz zaman zaman şampiyonlar ligi maçlarını 3d olarak yayınlıyor zaten. yani önümüzdeki 2-3 seneye tv kanalları yeni yeni 3d yayınlara geçmiş olacak. ondan sonra ise gözlüksüz 3d paneller gelecek. şu anda bile çıkmaya başladı ama henüz çok çok başarılı olmadıkları için biraz daha geliştirilmelerine gerek var iyice yaygınlaşması için. onun zamanıda 3-4 sene sonra gelir diye düşünüyorum..

sonuç olarak şu anda yapılacak 3d tv yatırımı aslında boşa bir yatırım değil, en azından 3 sene kafadan bütün yayınları izleyebilir halde olacaksın. sonra zaten teknoloji çok hızlı ilerlediği için yenisiyle değiştirme ihtiyacı hissedebilirsin.

benim şahsi kanaatim 3d izlemek için alınıyorsa tv alınmaz, projeksiyon çok daha mantıklı. 3d keyfi ekranın boyutuyla doğru orantılı olarak artıyor bana göre. ben epson tw6000 kullanıyorum ve çok memnunum.

Epson meraklısı ve kullanıcısı | Epson EH-TW6000 (şimdilik)

183 Mesaj
29 Eylül 2012; 12:10:26 

Normal 800-900 TL.lik Lcd'de Red-Cyan gözlükle, 2079 Tl ye aldığım Panasonic Et5 ile arasında 3D farkı yoksa kandırıldım yani.Ben 3D.mkv ile 3D.iso arasında farkı rahatlıkça görüyom,Siz Red-Cyanla arasında fark yok diyorsunuz Abi yapmayın gözünüzü seveyim.3D olayı tamamen Avatardan sonra çıktı ondan önceki tüm 3D yok.Red-Cyan la 90 lı yıllarda yılbaşında tutti-fruitti izleniyordu 5 Tl lik Red-Cyan gözlükle 3D izlemek tamamen zevk diyeyim o zaman.

3692 Mesaj
1 Ekim 2012; 10:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: thom_yorke

Normal 800-900 TL.lik Lcd'de Red-Cyan gözlükle, 2079 Tl ye aldığım Panasonic Et5 ile arasında 3D farkı yoksa kandırıldım yani.Ben 3D.mkv ile 3D.iso arasında farkı rahatlıkça görüyom,Siz Red-Cyanla arasında fark yok diyorsunuz Abi yapmayın gözünüzü seveyim.3D olayı tamamen Avatardan sonra çıktı ondan önceki tüm 3D yok.Red-Cyan la 90 lı yıllarda yılbaşında tutti-fruitti izleniyordu 5 Tl lik Red-Cyan gözlükle 3D izlemek tamamen zevk diyeyim o zaman.

Hocam doğru dürüst okumadan buraya neden yorum yazıyorsun anlamış değilim. Biz burda 3D tv lerle anagliyph filmler aynıdır dedik mi. Böyle bir laf yazdık mı. Yazmadığımız lafı nasıl böyle yorumlayabilirsun.

Önce bir oku,

Başlıkta ne yazıyor "3D Özelliği Olmayan TV'de 3D Film İzlenir Mi?"

Bizde diyoruzki izlenir ama ancak anaglyph modda izleyebilirsin.

bahsettiğin 90 lardan kalma gözlükler karton gözlükler, onuda yazdım karton gözlük alma kötüdür, tavsiyesini ettim. Bak ayzdık orda bi zahmet önceki yazdıklarımı bi oku,

Ama sen okumadan etmeden dalga geçer gibi bişeyler yazmışsın..

Mortal Kombat

10 Mesaj
22 Ocak 2013; 11:00:49 

arkadaşlar 3d bilgisi olmayan yazmasın saçma sapan şeyler.gerçek 3d ekranın dışında görüntü oluşturur.sahte 3d ler ise derinlik algısı verir yani 2.5d diyebiliriz :). anaglif 3d için 1 tane kırmızı 1 tane yeşil çocuk gözlüğü alırsın ve camlarını değiştirirsin ve derinlik oluşturan 3d istersen izlersin ama bu görüntü 2,5d dir.3d lg tv aalırsın şarjsız yeni nesil gözlükler ve mkv veya half sbs ile ekran dışına taşan görüntüler izlersin.Denemek isteyen varsa gider bir avm ye orda izler başka yolu yokçünkü.3d tv var ve acemisiyim film indiriyorum.ama format olayını çözmem gerekiyor bilgim çok eksik.

1071 Mesaj
22 Ocak 2013; 14:06:31 

quote:

Orijinalden alıntı: isaitemiz

arkadaşlar 3d bilgisi olmayan yazmasın saçma sapan şeyler.gerçek 3d ekranın dışında görüntü oluşturur.sahte 3d ler ise derinlik algısı verir yani 2.5d diyebiliriz :). anaglif 3d için 1 tane kırmızı 1 tane yeşil çocuk gözlüğü alırsın ve camlarını değiştirirsin ve derinlik oluşturan 3d istersen izlersin ama bu görüntü 2,5d dir.3d lg tv aalırsın şarjsız yeni nesil gözlükler ve mkv veya half sbs ile ekran dışına taşan görüntüler izlersin.Denemek isteyen varsa gider bir avm ye orda izler başka yolu yokçünkü.3d tv var ve acemisiyim film indiriyorum.ama format olayını çözmem gerekiyor bilgim çok eksik.

Android için Oyunlar

3692 Mesaj
22 Ocak 2013; 17:59:23 

quote:

bu bahsettiğin televizyonlar 2 boyutlu yani normal lcd tv mi?

10 Mesaj
23 Ocak 2013; 12:46:02 

2d tvler derinlik algısı oluşturan görüntü veriyor.şöyle düşünebiliriz camdan dışarı baktığımızda dışarısı nasıl derinlik algısı oluşturuyorsa normal tvlerdede bu görüntüye yakın görüntüler oluşturulabiliyor.3d tvnin farkı ise ekrandaki derinlikten ziyade görüntü çekimi çiftli olduğundan ekranın dışına görüntü taşıyormuş hissi veriyor.yani ekran çerçevesinin içinde bir derinlik te var çerçevenin dışına taşan görüntü de var.

3692 Mesaj
23 Ocak 2013; 13:53:03 

quote:

2d tvler derinlik algısı oluşturan görüntü veriyor.şöyle düşünebiliriz camdan dışarı baktığımızda dışarısı nasıl derinlik algısı oluşturuyorsa normal tvlerdede bu görüntüye yakın görüntüler oluşturulabiliyor.3d tvnin farkı ise ekrandaki derinlikten ziyade görüntü çekimi çiftli olduğundan ekranın dışına görüntü taşıyormuş hissi veriyor.yani ekran çerçevesinin içinde bir derinlik te var çerçevenin dışına taşan görüntü de var.

Bunu biliyorum, benim demek sitediğim anlattığınız formatlarda ve gözlüklerle izlediğiniz filmler 3D tv de mi yoksa 2D tv demi çalışıyor..

10 Mesaj
23 Ocak 2013; 14:11:06 

tabii ki 3d tv de çalışıyor. ben de lg 23 inç tv var çocuklar için aldım onda izliyorum.Fakat şu da gerçekki bilg.ekranınız 2d normal bir ekran olsun anaglif 3d video izleyebilirsiniz mesela youtubdanbir anaglif görüntülü video buldunuz kırmızı mavi gözlükle izlersiniz.yeni nesil 3d olmaz o başka demek istediğim bu.Yine türksatın 3d yayını var hani şu dinazorlu program alın bir kır.mavi gözlük deneyin 2d tv veya tüplü tv olası önemli değil anaglif 3d için yeterki bir yerden yayın gelsin izlersin.yeni 3d ler 3d tvlerde ve uygun gözlüklerle izlenebiliyor yalnızca

3692 Mesaj
23 Ocak 2013; 14:21:57 

quote:

tabii ki 3d tv de çalışıyor. ben de lg 23 inç tv var çocuklar için aldım onda izliyorum.Fakat şu da gerçekki bilg.ekranınız 2d normal bir ekran olsun anaglif 3d video izleyebilirsiniz mesela youtubdanbir anaglif görüntülü video buldunuz kırmızı mavi gözlükle izlersiniz.yeni nesil 3d olmaz o başka demek istediğim bu.Yine türksatın 3d yayını var hani şu dinazorlu program alın bir kır.mavi gözlük deneyin 2d tv veya tüplü tv olası önemli değil anaglif 3d için yeterki bir yerden yayın gelsin izlersin.yeni 3d ler 3d tvlerde ve uygun gözlüklerle izlenebiliyor yalnızca

konu başlığı 2 boyutlu tv de 3 boyutlu izlenir mi olduğu için sordum.. 2D tv lerde tek yolun anaglif olduğunu belirtmiştik, bunun içinde karton değil nvidia nın gözlüğünü tavsiye etmiştim. konu 3d tv'de 3d izlemeye gelince olay değişir..

10 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:02:47 

doğru diyorsunuz bende; izlenebilir, 3d tv boş ve gereksizdir diyenlere hitaben 3d izleyemez 2.5 d izleyebilirsiniz demiştim tam anlamıyla 3d izlenemez bizzat denenmiştir ve teknolojiye boş diyemeyiz. saygılar

3692 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:05:11 

quote:

doğru diyorsunuz bende; izlenebilir, 3d tv boş ve gereksizdir diyenlere hitaben 3d izleyemez 2.5 d izleyebilirsiniz demiştim tam anlamıyla 3d izlenemez bizzat denenmiştir ve teknolojiye boş diyemeyiz. saygılar

haklısınız, paylaşım için teşekkürler. saygı bizden
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328