Şimdi Ara

Akk'nı Btk'ya Şikayet Ettim..(Akk sonrası Hız 1mbit!!) Yeniden Birlik Zamanı!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
2
Favori
9.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 Yıldan Sonra Edit: Evet arkadaşlar ttnet denilen firma akk kullanım sonrası hızı bazı tarifelerde 1mbit olarak güncellemiş. Yılbaşından sonra bütün tarifelere uygulanacağı söylentileri dolaşıyor.

Biz daha iyi olur mu diye beklerken adamlar darbe üstüne darbe vurmakta. Peki ne yapabiliriz? Aynı şekilde ilgili kurumları şikayet yağmuruna tutmaktan başka yapabilecek bir şey görünmüyor gibi.

Arkadaşlar konu eski, ben bu şikayeti ettiğimde hızı 1mbit e düşürüyorlardı, ve 3mbit yapıldı. 3mbit yeterli mi tabii ki değil, Bu yüzden şikayet etmeye devam edelim lütfen.

Arkadaşlar hatırlarsanız 1 Mayıs'tan itibaren, gelen şikayetler üzerine 444'lü aramaların ücretini Btk arayanların kendi tarifesinden olmak üzere değiştirerek, tüketici lehine bir karar verdi.

Peki aynı btk gelen şikayetlere istinaden akk kotasını daha da yükseltmez mi bence yükseltir, yeter ki birlik olalım. Btk'ya yaptığım şikayeti aynen aktarıyor ve şikayette bulunmayan tüm arkadaşlarımı da davet ediyorum. Buyurun;

https://tuketici.btk.gov.tr/

Sayın ilgili; TTnet günümüzde çok yüksek fiyatlar üzerinden internet hizmeti sağlamaktadır. Buna karşılık altyapısını güçlendirdiğini iddia etmesine karşılık, örnek olarak 8mbit'e kadar

ayda 59tl olan bir internet paketinin adil kullanım kotasını günümüzde komik sayılabilecek 50gb olarak uygulamaktadır. Hız düşmeden önce örnek, 12mbit olan internet ile 50gb kota çok

hızlı bitmektedir. Yüksek hızlardan 1mbit gibi çok düşük hıza gerilemek de ne kadar adaletli ve vicdani olabilir? TTnet adil kullanım kotasını uygulamadan önce hiç bir problem olmaz iken,

buna karşılık altyapısını her geçen gün güçlendirdiğini iddia etmesi ve 50gb kota ve 1mbit hızı biz tüketicilere uygun görmesi tezatlık oluşturuyor. Ttnet'i fiyatını hak etmeyen 50gb kota ve

düşürdüğü 1mbit hız için, ve bu oranları altyapısı uygun olduğu halde yükseltmediği için şikayet ediyorum.

Ayrıca şikayetlerinizi bu adreslerede iletebilirsiniz;

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/

Arkadaşlar, diğer şikayet ve protesto konuları ile birlikte, foruma üye olmayıp katılan herkese teşekkür ederim. Btk gelen şikayetlere seyirci kalmayıp, hızı 3 mbite yükselten uygulamayı onaylamış.. Daha sağlam tepkiler verir isek daha da iyi iyileştirmeler olacağına inanıyorum.

Ayrıca önemle hatırlatmak istiyorum ki, bizim konumuzun gelen şikayetlerde önemli bir payı olduğuna inanıyorum. Diğer konu sahiplerine, ve duyarlı olan herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 18 Kasım 2015; 14:58:10 >

• İyi hatırlattın arkadaşım bende ttnet'in kendi sitesine yazdım...
  • Ben öncedende şikayet etmiştim 15 iş günü içinde size dönülecektir dendi ama dönen olmadı bi daha ettim bakalım
  • sikayet ettim umarım bu sayfa tutulur herkez elini taşın altına koyup sikayet eder umarım
  • Bende şikayet etmiştim ne oldu peki btk şikayetimi tttnet e forward etmiş . Gelen cevap tam bir saçmalık abidesi yok calışma titizlikle tamamlanmış yok btk onaylamış ikisinin de aynı bok olduğu gayet belli oldu
  • bu şikayet ytönetimi sadece yönetimden ibaret çözüm yok.yapılan iş sadece ordan geleni öbür tarafa yollamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrathChild

Ben öncedende şikayet etmiştim 15 iş günü içinde size dönülecektir dendi ama dönen olmadı bi daha ettim bakalım

Aynen. BTK'nın zihniyeti TTNET'ten çok mu farklı sanıyorsunuz arkadaşlar?
  • quote:

Ben öncedende şikayet etmiştim 15 iş günü içinde size dönülecektir dendi ama dönen olmadı bi daha ettim bakalım

Bu ülke öyle bir ülke ki lisede okuyan öğrenci milli eğitime bilgi edinme yasası çerçevesinde sınavdan önce bu sene sınav izni çıkacak mı diye soru soruyor geriye cevap 3 ay sonra sınav bitince geliyor...

Bunlara alışalım artık...
  • Bende şikayet ettim ama ben limitsiz diye 50 gb limitli internet hizmeti vermeleri konusunda şikayet ettim ismini değiştirsinler :D

Aslında fiber internet diye sattıkları adsl 2+ hizmetinide şikayet edicektimde şimdi çok tepki çekmiyeyim :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aminoasit -- 16 Mayıs 2012; 19:34:46 >
  • Ben de şikayet ettim. Hoş tüm servis sağlayıcıları bunu uygulayıp gayet iyi bunun ekmeğini yediklerine göre eminim btk da anlaşma içindedir. Yani burada bizim hakkımızı bizden başka savunacak kimse yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzurndarem

Ben de şikayet ettim. Hoş tüm servis sağlayıcıları bunu uygulayıp gayet iyi bunun ekmeğini yediklerine göre eminim btk da anlaşma içindedir. Yani burada bizim hakkımızı bizden başka savunacak kimse yok malesef.

Ayip ediyorsunuz... :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Ben de şikayet ettim. Hoş tüm servis sağlayıcıları bunu uygulayıp gayet iyi bunun ekmeğini yediklerine göre eminim btk da anlaşma içindedir. Yani burada bizim hakkımızı bizden başka savunacak kimse yok malesef.

Ne konuda?
  • quote:

quote:

quote:

Ne konuda?

Btk ve sirketler anlasma icindedir dediniz ya, onun icin soyledim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne konuda?

Tüm servis sağlayıcıları yaklaşık aynı fiyatlarla aynı kotayla aynı hızı suruyor. Rekabet sıfır. Kullanıcılardan başka isyan eden yok. Btk'nın ne yaptığı görüldü bu konuda? Hiçbir şey.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne konuda?

Tüm servis sağlayıcıları yaklaşık aynı fiyatlarla aynı kotayla aynı hızı suruyor. Rekabet sıfır. Kullanıcılardan başka isyan eden yok. Btk'nın ne yaptığı görüldü bu konuda? Hiçbir şey.

Biliyorum hocam zaten, ilk mesajiniz konuyu ozetledigi icin oyle yazmistim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne konuda?

Biliyorum hocam zaten, ilk mesajiniz konuyu ozetledigi icin oyle yazmistim...

Kusura bakmayın o zaman ya
  • Yok hocam ne kusuru... Herkes gorsun bunlarin ne mal oldugunu...
  • Kimi kime şikayet edeceksin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 17 Mayıs 2012; 1:31:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

quote:

Aynen. BTK'nın zihniyeti TTNET'ten çok mu farklı sanıyorsunuz arkadaşlar?

aynen
  • Şikayetvar.com a da edin oda çok güzel bir site.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.