Şimdi Ara

Team Xtreem 3000MHz DDR3 bellek kiti tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Bellek üreticisi Team yaptığı açıklama ile 3000MHz'de çalışan yeni DDR3 kitini duyurdu. Hem AMD hem de Intel cephesinde bu hıza resmi olarak destek sunabilen entegre bellek kontrolcülü herhangi bir işlemci bulunmasa da, modern anakartlarda hız aşırtma ile bu hızlarda sistem çalıştırabilmek mümkün. Team'in performans tutkunları için geliştirdiği bellek kiti, her biri 4GB kapasiteli iki adet bellek modülünden meydana geliyor. 

Intel'in 22nm Ivy Bridge işlemcileriyle birlikte Z77 platformunda çalışmak üzere tasarlanan bellek kiti Intel'in XMP v1.3 profilini de destekliyor. 8 katmanlı baskılı devre kartının kullanıldığı bellek kiti için belirlenen erişim süreleri ise CL11-13-13-35 olarak açıklandı. Günümüzde CL7 ve CL8 gibi daha agresif erişim sürelerine sahip bellek kitleri olsa bile Team'in yeni çözümünün 3000MHz gibi yüksek bir hızda çalıştığını unutmama gerekiyor.

Veri transferi için sunduğu bantgenişliği 24000 Mbps olan bellek kitinin şu an kendi segmentinde standart olarak 3000MHz'de görev yapan tek çözüm olarak özel bir yere sahip. Sınırlı sayıda üretilen ve ömür boyu garanti ile sunulacak olan yeni kitin çıkış tarihi ve son kullanıcı satış fiyatı henüz tam olarak bilinmese de özel olması nedeniyle ucuz olmayacağı yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. Team yeni kiti ile daha çok profesyonelleri hedefliyor.

• işlemciler 1800 mhz den fazlasını desteklemiyor diye biliyodum bunun bi faydası olurmu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

işlemciler 1800 mhz den fazlasını desteklemiyor diye biliyodum bunun bi faydası olurmu acaba ?

olur.
  • ramdisk kullananlar için hız farkı yaratır sadece.onun dışında 3000mhzin teknik olarak hiç bir katkısı olmaz en azından şu an için
  • DDR2 nin de DDR3 ün de kapasitesi belli mevcut anakartların RAM potansiyeli de belli. Bence bu biraz abartıya kaçıyor. Hadi yeni platformda düşünsek tamam da, DDR3 ün sınırları ortada yani.
  • Mesela benim 2500K 1.333 Mhz destekliyor standart olarak.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 7 Kasım 2020; 12:37:52 >
  • 3GHz yi görünce bi an şok oldum açıkçası :D tepki süresine baktığımdada beş para etmeyeceğini anladım :=) amaç para kazanmak işte naparsın :)
  • sırf pazardan yüksek mhz payını kapmak için tasarlanmış bir ürün, CL7-CL8 zamanlamalarında 1866-2000 mhz hızlarında çalışan bellekler 24-26 mbps/s gibi hızlara ulaşabiliyor... biraz o/c ile bunun üzerine çıkmakta mümkün... team xtreemin kalitesine birşey demiyorum ama bu bellekleri almak sadece ego tatmini olur... o/c potansiyeli ve fiyat durumu nedir bilinmez ama default değerleriyle tercih edilecek bir ürün olmamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 17 Mayıs 2012; 14:15:00 >
  • 2 3 yıl sonrası için olabilir faydası
  • @bioteknoloji

Bu remlere bes para etmez diyorsun oylemi ??
  • Ego tatmini için alınabilir
    bizim gibi ev kullanıcılarının pek işine yaramaz

DDR3'ün sınırlarını zorluyorlar, DDR4 gelsin diye bekliyoruz
  • Cl 11 ama bence pek bir performans getirisi olmaz
  • Kesinlikle para tuzağı kim ne derse desin bende corsair doninator gtx 2000 mhz var aldığıma pişman oldum oyunlar da özellikle alacazğınız fps fark taş çatlamasızı bırak tuz buz olsun 3-5 fps o kadar para vermeye değmez bu ayar sorunu da çözemediler anakart üreticileri saçma sapan bir şey kendin ayarlaman gerek otomatik ayarlanmıyor PARA TUZAĞI DEĞMEZ!!!
  • @TrMhMt kardeşim kesinlikle 5 para etmez diyorum. çünkü bunların satış fiyatı inan 2133MHz olanlardan 2-3 kat daha pahalı olacak eminim. para etmez dediğim mesele performans olarak, maddiyat olarak değil:D göz boyuyolar, hız artış 800MHz, fiyat farkı, timing süreleri, anakart desteği, cart curt,
    işin aslı zenginleri teşvik edip, para kazanmak. sen 1333MHz ram ile 2133Mhz ram arasında kaç fps fark görebileceksin ki? 20-30 fps görecekmisinde bi ton para yatıracaksın. negatif oylamada herkes serbesttir, dileyen basar. Lafım yok ama bu 3GHz meselesi olsa olsa 4-5 yıl içinde tam olarak performansa dönüşür. şuanki teknoloji sadece masraftır. size getirisi olmaz.
  • gecikme değerlerinin mhzden çok çok daha önemli oldugu kanıtlanmıştı zaten napak alakmı ?
  • Fiyatını gördükten sonra yorum yapmak daha mantıklı.Şimdilik gayet iyi görünsede anormal fiyatlarla çıkış yaparsa bir anlamı kalmaz.
  • bu ram ile stabiliteyi yakalayacak sistem sayısı sınırlıdır. bunuda hesaba katmak gerekir.
  • Uygun sistem kuruldugunda verim alınır.Gayet güzel olur.
  • bunlar aldı başını gidiyor bakalım 5ghz kim çıkacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.