Şimdi Ara

Amd Turion 64'e Msi'dan soğutucu şapka

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amd'nin notebook pazarı için sunduğu düşük güç tüketen işlemciler özellikle SFF ve Media Center Pc'ler için hala en iyi seçenekler arasında. Zira kimse odasında 24 saat televizyonlardan görüntü yakalamak için açık duran, boş vakitlerinde bunu PSP'niz için farklı çözünürlük ve boyuta çeviren, internet radyosu yayını yapan, web sitenizi barındıran bir sistemin işlemcisininde çok az enerji tüketmesi ve dolayısıyla sessiz olması gerek. Zira o bunları yaparken sizin onu tamamen unutmanız gerekiyor buda işini sessizce yapması manasına gelmekte, yani mümkünse fansız olması tercih nedeni.

Durum böyle olunca şu anda en makul çözüm Turion 64 destekli bir Msi anakarta takmanız. Athlon 64 mimarisine sahip 25 Watt ısı üreten 2.2 Ghz hızında çalışan 1 Mb ön belleği olan bir Model MT-40 her benzer sistemin rüyası olacaktır. Şimdiye kadar bu tür tercihlerin önünde duran en büyük engel soğutucu metali ve korucuyucusu olmadan, normalden alçak kalan çekirdeğin üstüne yeterince soğutucu basıncı uygulanamaması ya da pahalı çekirdeğin kolayca kırılabilecek olma korkusu idi. Msi bu olayı çareyi 10#8364;'ya satacağı işlemci soğutucu metali ile çözüyor. Bu sayede herhangi bir Turion 64'ü standart bir Athlon 64 boyutlarına ve korumasına almak mümkün olabilecek.

Sayfanın Linki : http://www.hartware.de/news_39496.html

• :) MSI ya şapka çıkarıyoruz
  • Bakalım daha neler üretecekler. Soğutucu şapka ha :)
  • buna alternatif olarak üsütünü aliminyum folyo kullanarak çekirdeğin soğutucuya temasını arttırsak nasıl olur...zaten işlemci fazla ısınmıyor...
  • Truion dan Athlon 64 e...

Bu beni sevindirdi desem yalan olur...

Mali durumumu düşününce hala Turion lar bana çok uzak...
  • güzel tasarım fakat bu cpu oem piyasasında hiç yokki

• Daha iii ya..

Adamlar daha çıkmadan olası sorunlara çözüm getiriyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^AHMET^^

buna alternatif olarak üsütünü aliminyum folyo kullanarak çekirdeğin soğutucuya temasını arttırsak nasıl olur...zaten işlemci fazla ısınmıyor...

aliminyum folyomu bunu deneyen varmı gerçekten ilginç
  • Turion 64'lerin 25 Watt'lık versiyonlarının fiyatları aşağıdaki gibi ;

Model MT-40 $268
    Model MT-37 $225
    Model MT-34 $189
    Model MT-32 $159
    Model MT-30 $150
    Model MT-28 $150

Gördüğünüz gibi çok pahalı değiller.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PinkPenguin

Truion dan Athlon 64 e...

Bu beni sevindirdi desem yalan olur...

Mali durumumu düşününce hala Turion lar bana çok uzak...

sen napacan ki Turion u ... masaüstü pc n yok mu?
  • Msi Gerçekten güzel işler yapmakta.Peki Bu soğutucu işlemciyi kaç derece kadar düşürebilmektedir?Bir gözlem varmı ortada?
  • msi firmasına tebrikler diyelim bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: gun

Turion 64'lerin 25 Watt'lık versiyonlarının fiyatları aşağıdaki gibi ;

Model MT-40 $268
    Model MT-37 $225
    Model MT-34 $189
    Model MT-32 $159
    Model MT-30 $150
    Model MT-28 $150

Gördüğünüz gibi çok pahalı değiller.

bunlar Türkiye fiyatlarımı ?
    mt-28 100$ altında olsa manyak olurdu anakart + cpu 150$ veya daha aza mal olsa süper olur yaw
  • Bu soğutucunun işlemci sıcaklığını düşürmek için bir işlevi yok. Daha ziyade notebook işlemcisinin kolayca masa üstü sistemlerde fiziksel olarak uyumluluğundan sorumlu o kadar.
  • Bence o kadar gerekli birşey değil. Zaten benim Athlon XP'im yıllardır böyle çalışıyor. Eskiden metal plaka mı varmış? Direkt gresi cpu'ya sürer fanı üzerine takardık. Soğutma sorunu olmadığı sürece bana pek gerekli gelmedi.

Alüminyum folyo da pek olacak gibi görünmedi. Öncelikle cpu çevresindeki kontakları kısa devre etmemeniz gerek. O zaman folyonun altına önce yalıtkan birşey koymanız gerek ve bu yalıtkan malzeme 50-60 C derece sıcaklıkta yanma/koku vb yapmamalı. Tamam Turion o kadar ısınmaz ama yine de tolerans bırakmak gerek. Folyo da birkaç kat üst üste koyacaksınız, ama tam miktarı nasıl belirleyeceksiniz? Seviye olarak CPU'nun altında kalırsa bir sorun olmaz ama bir işe de yaramamış olur. Peki ya folyo kalınlığı cpu çekirdeğinden yarım milimetre bile olsa fazla olursa? Felaket olur..

(tamam katılıyorum bugün olumsuz günümdeyim) ;)
  • memlekette düşük modelleri bulmak pek bi zor fakat. 150 dolara falan zaten rüya :) bi notebooktan araklamak lazım :)
  • ya özel bi sorum var da

SFF nin açılımı nedir acaba ?

benimki de notebook cpusu mobile yani de SFF olarak görünüyor nedir bu yani adı soyadı ?!?
  • SFF; Single Form Factor demek. Daha çok Shuttle'ın keşfi olan kübik pc.
    Türkiye'de satıcısı SFF Computers.
    Resim olarak aşağıdaki gibi ;

• hmm teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.