- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Egreat R160S - R200S (3D Bluray ISO Player)
508 Cevap42653 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2747 Mesaj
8 Haziran 2012; 9:10:25 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufsafa

arkadaşlar hayırlı sabahlar egrate 160s sanki r6s ile 200s karıştırılıp ortaya Egreat R160S çıkarmışlar gibi birde gerçek arayüzü çince ve iyi araştırılırsa tanıtım resimler ve videolar çince çin sitelerinde daha çok çıkıyor insanın aklına çakma gibi geliyor umarım ben yanılıyorum. Bu model dışında diğer modellere baktığımızda da avrupa siteleri önümüze çıkıyor aslında ben r150 modelinin Türkiye'ye geleceğini sanıyordum .
( http://www.w2comp.com/d...4&pdtid=593433&private= )
kısmet ne diyelim.
kafamdaki kurdu öldürürsem bende alacağım.

Ürün zaten hakiki %100 safkan çin malı zaten kimse bunu gizlemiyor ki
Çinde bir firma fason üretim yapıyor adını Egreat koyuyor, Deconix koyuyor halbuki hepsi aynı cihaz.
Paketleme şekilleri ve malzemeleri dahi aynı ürünlerin.

Aynı cihaz derken tabiki o firma bu cihazdan başka firma için "şimdilik" üretim yaptımı? orasını bilmem.
Sanırım TR piyasasında şuan bu cihazın bir kopyası yok.

Ekleme: arka sayfada kalmasın.
popcornhour bizim HD kanallar gitti sende de durum aynımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 8 Haziran 2012; 9:18:19 >

78 Mesaj
8 Haziran 2012; 16:03:47 

quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

Ürün zaten hakiki %100 safkan çin malı zaten kimse bunu gizlemiyor ki
Çinde bir firma fason üretim yapıyor adını Egreat koyuyor, Deconix koyuyor halbuki hepsi aynı cihaz.
Paketleme şekilleri ve malzemeleri dahi aynı ürünlerin.

Aynı cihaz derken tabiki o firma bu cihazdan başka firma için "şimdilik" üretim yaptımı? orasını bilmem.
Sanırım TR piyasasında şuan bu cihazın bir kopyası yok.

Ekleme: arka sayfada kalmasın.
popcornhour bizim HD kanallar gitti sende de durum aynımı?

Egreat avrupadaki bir ülkede ve çinde üretiliyor diye biliyorum yani iki yerde üretildiğini biliyorum önemli olan ürünün gerçek firması tarafından üretilmesi çin olur avrupa olur v.s herhangi ülkede olabilir önemli değil yeterki Türkiyedekiler çakma olmasın bizim insanımız doğru olursa daha çok kazanır buna ben eminirim.

2747 Mesaj
8 Haziran 2012; 16:27:05 

Sen gönlünü ferah tut %100 safkan çinmalıdır avrupası asyası avrasyası yok.

Bir ürünün 2-3-4-5-6 farklı yerde üretilmesi için önce satılması lazım.
Türkiye'de kaç tane media player kullanıcısı tanıyorsun? (forumlar hariç) 3? 5? 10?

Kaç tane cep telefonu kullanıcısı tanıyorsun? 100? 300? 500?

35 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:16:56 

quote:

1- orjinal firmware ile bağlandım sonunda
Peki modlu firmware ile neden bağlanamıyorum? Sizde modlu kullanıyorsunuz değil mi?

Pc ye bir format atsam iyi olacak aslında benim windows da bir terslik olabilir.
Eğer siz modlu ya bağlanıyorsanız, ben orjinal yazılıma bağlanıp modlu bağlanamıyorsam bir terslik var demektir benim windows da
Çünkü hiç bir ayarı değişmiyorum orjinalde de samba yı açıp denedim modlu da da hiç bişeye dokunmadım başka

2- orjinal yazlıma dönmeden önce tüm HD kanallarım kapandı update yaptım yine gelmedi sizde durum nedir?

benimde cihaz bir ara dondu.Pildendir diye düşündüm ve diğer kumandalardan pil çıkarıp taktım bunun kumandasına fayda etmedi bir iki kere daha denememde hiç bir işlem yapamayınca modlu yazılımla güncelleme yaptım. Güncelleme yapmak istememin bir sebebide wifi problemi yokken, kapalı pozisyondaki cihaz açıldıktan sonra kablosuza bağlanamadı sonrasında bağlanıp kesilmeye başlayınca güncelledim.Güncelledikten sonra açıkçası ne değişti çok bilmiyorum ama en azından wifi sıkıntısı gitti. Güncelledikten sonra sambayı açtım ve popcourn'un dediği şekilde çalıştır komutu aracılığı ile cihazı gördüm. Bir iki torrent kes yapıştır yaptım bi sıkıntı olmadı.Güncelleme öncesi denememiştim. Transmission aracılığı ile bağlantı kurup web browserdan giriş yaptım ve torrent sayfası açıldı (neigbor web değil). Kumanda aracılığı ile dosyadan torrent yüklemesi yapayım dedim olmadı ama laptoptaki web bowser aracılığı ile giriş yaptım ve laptop üzerinden torrent yükle komutu verdiğimde algıladı ve indirmeye başladı. Gerçi bir iki dakika sonra durdu(browserın kapanmasınamı bağlı bilmiyorum artık)ama en azından bağlandı. BT'ye gelince ne güncelleme öncesi ne de güncelleme sonrası olmadı. Bu cihazı tercih etmemin bir sebebide bi hdd alıp cihaza takar, torrent aracılığı ilede hddye indirme yaparım diyeydi ama hüsran gibi görünüyor. Yapan varsada söylesin. Video oynatmaya gelince bir adet 720p 4.5 GB ve bir adet 1080p 6.5 GB film izledim bir sıkıntı olmadı fakat Mission.Impossible.Ghost.Protocol.2011.BluRay.1080p.TrueHD.h264.Remux-PublicHD.ORG (29.5 GB) indirdim ve izleyeyim dedim, cihaz görüntünün hızlı aktığı sahnelerde duraksatma yaşattı. Normalde akan görüntü yarım-bir saniye civarı olsada ileri geri yaparkenki görüntü donukluğu şeklinde donma yaptı.USB den harici hdd ile cihaza bağlıydı, bugünde sata ara kablosu ile harici hddnin sata çıkışından cihazın sata girişine bağladım değişen olurmu diye olmadı, donukluk mevcut.hddnin usb çıkışından cihazın usb 3.0 çıkışına bağladım(sonuçta ikiside usb 3.0 olmadığı için fark etmeyeceğini biliyordum genede denedim) değişen bişey olmadı. Cihazdaki bt,transmission,dlna ve en sonunda ağ bağlantısınıda kapattım gene olmadı.Tv de biri DVI olmak üzere 4 tane hdmı çıkışı var( kullanma klavuzunda hdmı2 için 3dyi burdan kullanın diyor) DVI için hdmı bağlantısı hariç hepsine taktım değişen bir şey olmadı. Sadece hdmı2 de ağ bağlantısı dahil hepsini kapattığımda donma olmadı, bunun üstüne hdmı4'e geçtim gene donma oldu.
Şimdi benim bu cihazı tercih etmemdeki temel iki sebep bol format desteği ile birlikte donmadan görüntüyü almak ve torrent ile film indirmek. Gördüğüm kadarıyla yüksek hacimli filmlerde sıkıntı oluyor ve BT'yi hala kullanamıyorum ve bunlara çözüm bulamazssamda hayal kırıklığı olur bende.

Bir de fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanırsam, yüklemiş olduğum modlu güncellemeyi geri alırmıyım öğrenmek istiyorum.SebastianTR
güncellemeden sonra film izlerken donuklaşmalardan söz etmişti. Faydası olursa güncellemeyi geri almak istiyorum bende.

5 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:10:15 

arkladaşlar bi problemim var çok ugraştım ama çözemedim pc de ag baglantılarını acıyorum sürücüyü örneğin yerel disk d yi paylaşıma acıyorum + d sürücüsünün içinde 3d adında klasör var için de filmler bu klasörüde paylaşıma acıyorum sonra cihazla agdan içini görmeye calıştım zaman yerel sürücü d yi gösteriyor yerel sürücü dye girmesini istedimde benden şifre ve kullanıcı adı isitor bu şifre ve kullanıcı adını pc deki admin şifresini girdimde klasörü acmyor içini boş gösteriyor burda grmem greken şifre ve kullanıcı adı ne kablosuz ağ üzrinden yapmaya çalışiıyorum bu dediklerimi yardım ederseniz sevinirim

2747 Mesaj
9 Haziran 2012; 11:51:53 

quote:

Orijinalden alıntı: asi0618

arkladaşlar bi problemim var çok ugraştım ama çözemedim pc de ag baglantılarını acıyorum sürücüyü örneğin yerel disk d yi paylaşıma acıyorum + d sürücüsünün içinde 3d adında klasör var için de filmler bu klasörüde paylaşıma acıyorum sonra cihazla agdan içini görmeye calıştım zaman yerel sürücü d yi gösteriyor yerel sürücü dye girmesini istedimde benden şifre ve kullanıcı adı isitor bu şifre ve kullanıcı adını pc deki admin şifresini girdimde klasörü acmyor içini boş gösteriyor burda grmem greken şifre ve kullanıcı adı ne kablosuz ağ üzrinden yapmaya çalışiıyorum bu dediklerimi yardım ederseniz sevinirim

Kendi PC ne login olurken kullandığın kullanıcı adı şifresini gireceksin.
Eğer direk açılıyorsa kullanıcı adın vs yoksa
K.adı admin şifrede windos u kurarken girdiğin şifredir.

@viavia
torent olayını hiç denemedim zaten bu cihazların hiç biri adam gibi download yapamadığı için çok kafa yormadım.
+ bu cihazlar NTFS cihazlara dosya yazarken diski bozdukları düşüncesindeyim.
O sebepten torent olayına girmeyi planlamıyorum.

Donma konusunda benim gördüğüm herkesin göreceği fark edeceği bişey değilki milisaniyelik olaylardı...
Nitekim cihaza son yazılımı falan yükledim, şimdi BT samba ıvırzıvır herşey kapalı
Dahili HDD den 30-40gb lık mkv leri banamısın demeden oynatıyor.
USB 2.0 üzerinden 30gb lık bir mkv yi oynatmama ihtimali vardır 3.0 ı denemek lazım ama disk de 3.0ı desteklemeli elbette...

Birde ben şunu fark ettim menülerde çok dolaşmaya gelmiyor, ona gir, buna çık, androidi aç, çık, atla zıpla cihaz ağırlaşıyor hissediyorum.
Bir reset atıyorum canavar gibi devam ediyor.

Benim bugüne kadar kullandığım en hızlı media player.

Sıkıntıları aksaklıkları yokmu var elbette diğerleri gibi ama hiç biri göze batıcı şeyler değil benim için.

Bugün tekrardan modlu yazılım kurup cihaza PC den bağlanmayı deneyeceğim bağlanabilirsem bundan iyisi benim için şamda fındıklı ekmek kadayıfı yani

5 Mesaj
9 Haziran 2012; 13:13:23 

urunu netten nasıl temın edebılırız
satıcı arkadaslar pm atabılırmı

5 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:18:23 

teşekürler akşam deneyeceğim bi de dediğiniz gibi bakalım olacakmııı

218 Mesaj
9 Haziran 2012; 21:47:09 

SebastianTr; Dün akşam bende safe house flimi izlerken takılma donma (artık herneyse) bende fark ettim bendede oldu hemde sık sık oluyordu
baya rahatsız oldum izlerken.
2- Ben daha önce dark mini kullanırken menülü 30-40 gb bluray flimlerde dts alırken bu makineden alamadım dts sesi bir türlü anlamadım ne yaptıysam olmadı opticten lg sinem sistemine baglı alet lg ekranında dts ibaresi çıkmıyor ama sıkıştırılmış bluraylarda sorun yok
3- Modlu yazılım kullanıyorum ama daha HD kanal açtığını görmedim. Bu konuda yardım lütfen
4-Flimlerin görüntü kalitesi dark a göre 3-4 gömlek üstün

612 Mesaj
9 Haziran 2012; 23:10:27 

bugun bayrampaşann altını üstüne getirdik sancak bilgisayarı bulamadık

eski dükkanlarının olduğu bina yıkılmış başka bir yere taşınmışlar, orayıda saatler sonra bulduk ama kepenkler kapalıydı elimiz boş döndük

2747 Mesaj
10 Haziran 2012; 10:53:07 

Bu cihaz piyasadaki en hızlı cihazlardan biri hatta belkide en hızlısı...

Ben bu cihazda 90mbps film oynattım takılmadı.
Takılma olayından önce cihaz ayarlarını ve özellikle HDD nizi iyi kontrol edin.
bakın dün mesela 1TB lik HDD demi 930gb doldurdum sadece geriye 1gb boş alan kaldı
Sonra cihaza taktım 720p filmler bile takıldı böyle yavaşlama değil baya bildiğin takıldı ancak bunun sebebi cihaz değil disk.
O diski PC ye bağlayı PC yi açınca, PC nin açılma süresi 3-4dk oluyor.
Yaklaşık 100gb veri sildim, diski bir taradım, chckdsk yaptım normale döndü

Ürün gittigidiyor da satılıyor.

DTS ve diğer sesler için öncelikle ayarlarda ses kısmında optik çıkışı RAW olarak seçin
Ondan sonra DTS D.Digital hepsini alırsınız. Alamıyorsanız filmde sıkıntı vardır ben amfide hepsini alıyorum çünkü

HD kanallar sürekli gidiyor, en son 07,06 da yeni script çıkmış onuda yükledim ama HD kanallar yok.

@popcornhour geçenlerde HD kanallar içi bir işlemden bahsediyordu onu söylerse belki yaparız bişeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 10 Haziran 2012; 10:55:42 >

27 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Drain

bugun bayrampaşann altını üstüne getirdik sancak bilgisayarı bulamadık

eski dükkanlarının olduğu bina yıkılmış başka bir yere taşınmışlar, orayıda saatler sonra bulduk ama kepenkler kapalıydı elimiz boş döndük

Hocam o sokaktan direk devam et 1 sonraki sokak da. Yanniz tabelasi yok Ben GPS. Buldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

612 Mesaj
10 Haziran 2012; 22:05:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ringeril

Hocam o sokaktan direk devam et 1 sonraki sokak da. Yanniz tabelasi yok Ben GPS. Buldum.

dükkanı bulduk ama kapalıydı, kargocular gelmiş kepenke geldik bulamadık yazısı yapıştırmışlar :)

35 Mesaj
10 Haziran 2012; 23:02:32 

SebastianTR

Seagate SV35.5 2TB SATA3 ST2000VX000 Harddisk gibi bir diskmi bu, egreat 160 S'e takılabilir mi? Ya da elimde daha önce aldığım 1.5 TB kapasiteli smart disk marka harici disk var ve şu an çok doluda değil.Bunun kasasının dışında görülen vidaları söküp diski cihaza takabilirmiyim yoksa linkte verdiğim tipte birşeymi yada daha farklı tipte bir bellek mi almam gerekiyor. Bunların cihaza montesi kolaymı. Kızağa oturt ittir tamam oluyor mu? Bilgim yok bilgilendirisen sevinirim.

Ayrıca taşınabilir diskimin esata çıkışı var ve bunu sata kablosu ile cihazın sata girişine bağladım fakat film izlerken ara ara karşılaştığım donmalar engellenmedi. Sata, daha hızlı veri akışı sağlamıyormu. USB 2 den farkı ne kaldı o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viavia -- 10 Haziran 2012; 23:04:44 >

2747 Mesaj
10 Haziran 2012; 23:53:11 

O disk iyi, bu disk kötü, o disk olur, bu disk olmaz bilmem.
Standart 3.5" disk takarsan çalışır. Eğer becerikliysel 2.5" diskte takılır.

E-sata > USB2.0
USB3.0 > E-sata (hatırladığım rakamlar doğru ise)

Encak en garanti, temiz, hızlı ve sıkıntısız bağlantı dahili SATA disk dir.
PC olsun media player olsun.

1740 Mesaj
12 Haziran 2012; 11:23:11 

Yurtdışından bir model alınacaksa bu, sırf bağlantı seçeneklerinin çokluğundan dolayı R150 olmalı. Yoksa oynatıcı olarak hepsi birbirinin aynısı.

612 Mesaj
12 Haziran 2012; 12:52:34 

150 ile 160 arasında farklı bir bağlantı seçeneği göremedim ama 150 de hdd yuvası yok sanırım

1740 Mesaj
12 Haziran 2012; 13:17:00 

R150'de 5 adet USB çıkışı var. Bana çok lazım oluyor bazen.

1685 Mesaj
12 Haziran 2012; 17:37:52 

Dune HD Base 3D , Egreat R200S Pro , Himedia Q12II 3D Smart TV Box
2X 3TB Sata HDD , 2X 3TB Usb HDD
Lg 47LX6500 3D TV
Denon 1911 Receiver

3020 Mesaj
12 Haziran 2012; 19:21:39 

Cihazdan film izlenirken altyazı atıyorum 3 sn geriden geliyor ise.
Bunu nereden ayarlıyoruz?

77 Mesaj
13 Haziran 2012; 0:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

HD kanalları nasıl seyredebileceğinize ait bilgiyi yakında burada vereceğim.

Aşağıda bu işlemi yaptıktan sonra çektiğim videoyu izliyebilirsiniz

@popcornhour arkadaşım bu video da okunmayan sid numarasını bize verebilirsen belki HD kanalları izleme şansımız olabilir.Yada izlemek için başka bir yol önerebilir misin?

66 Mesaj
14 Haziran 2012; 12:48:27 

aldım, denedim, kullanıyorum..

açamadığı format olmadı, görüntü kalitesi de mükemmel..

ancak hd kanallar ile ilgili bir problem yaşıyorum.. @popcornhour konu ile ilgili yardımcı olursa sevinirim..

menüden bir ayar mı yapmamız lazım ?

kanal listelerine giriyorum ancak "dosya oynatılamadı" uyarısı veriyor..

1685 Mesaj
14 Haziran 2012; 13:32:59 

Ana Ekrandan:

IMS -> System Tools -> Update Script (customization ) -> Update Script ( HDD Links/Video Online )
-> Check Version Script HDD Links from Internet -> Update Script HDD Links From Internet ( scripts.zip )

Kurulum Bitince -> Reboot ( Cihaz kapanır açar )

Daha sonra Ana Ekrandan:

hd4all -> Live TV -> High Definition TV (Free)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popcornhour -- 21 Haziran 2012; 14:34:25 >

Dune HD Base 3D , Egreat R200S Pro , Himedia Q12II 3D Smart TV Box
2X 3TB Sata HDD , 2X 3TB Usb HDD
Lg 47LX6500 3D TV
Denon 1911 Receiver

66 Mesaj
14 Haziran 2012; 14:13:29 

quote:

Ana Ekrandan:

IMS -> System Tools -> Update Script (customization ) -> Update Script ( HDD Links/Video Online )
-> Check Version Script HDD Links from Internet -> Update Script HDD Links From Internet ( scripts.zip )

Daha sonra Ana Ekrandan:

hd4all -> Live TV -> Liste TV Live Online ( En altta ) -> High Definition TV.rss

Şu an Eurosport HD' de , ispanya & italya maçı oynuyor.
Maç 1-1 , 78 dakika

işte budur

cihaz elime sadece 18 saatte ulaştı.. hızlı kargonun yanında satış sonrası destek de her ortam da devam ediyor..

kolay gelsin..

2747 Mesaj
14 Haziran 2012; 23:21:43 

HD kanal olayı boş hikaye.
Her 2-3 günde bir linkler, şifreler artık neyse değiştiğinden update çıktıntan en fazla 2 gün sonra HD ler kapanıyor, yeni yazılım 3-5-10 gün Allah ne zaman izin verirse çıkıyor artık.
Zaten popcornhour da bu sorulara sadece update çıktığında cevap veriyor.
Normal kanallar hemen hemen hep açık ama hepimiz dev ekranlarda izlediğimizden 240p lik yayın ilk çıkan kameralı cep telefonlar gibi oluyor

Yani uzun lafın kısası bu cihazı TV için falan alınacak bir cihaz değil. Elde olmayan sebeplerden dolayı her zaman çalışmayan bir ek özellik.
Ancak futubox mudur nedir oraya aylık 5-10€ gibi bir para öderseniz size 70 küsür HD kanal seçeneği sunuyor ve bunu bu cihazda kullanabiliyoruz.

Ancak media player özelliği bakımından 10 numara bir cihaz

1740 Mesaj
15 Haziran 2012; 10:02:42 

TV kanalı falan hikaye, uğraşmaya değmez. Zaten yabancı HD kanalı izleyeceksin de ne olacak ? Hadi maç falan olsa, yabancı dil öğrenmeye çalışsan neyse.

Mede8er firması demek boşuna Realyek cihazlarını torrent özelliğini kapatıp üretmiyor. Sanırım Relatek işlemcisi bu işi düzgün yapamıyor. Benim S1A'da yazılım desteği yoktu ama transmission ve torrent süper çalışıyordu.

2747 Mesaj
15 Haziran 2012; 22:47:25 

TV tabiki hikaye.
Şuan günümüz teknolojisi buna izin verse de üreticiler daha fazla para kazanmak istediklerinden bu cihazın içine bir uydu alıcı tuneri eklemiyorlar.
Bizede sadece online seçeneği kalıyor.

Online kanallar çalışmıyor. Bu bence bir eksiklik değil, çalışırsa + bir özellik ama çalışmaması eksiklik değil.
Çünkü cihazın işlevi dışında bir özellik bu...

Ben sadece maç falan değil diğer TV kanallarına da bakıyordum iyi film varsa göz atıyordum tabiki ingilizceyse. Bizim cihazda genelde italyanca kanallar falan var o da hiç bir işe yaramıyor.

Cihaz film oynatma konusunda "benim açımdan" kusursuz.
Evet şu özellik olsa iyi olurdu, bu format desteklense iyi olurdu ama hepsi 2. 3.planda kalan isteklerim, o sebepten rahatsız olmuyorum.

107 Mesaj
17 Haziran 2012; 12:22:06 

quote:

Ana Ekrandan:

Daha sonra Ana Ekrandan:

hd4all -> Live TV -> Liste TV Live Online ( En altta ) -> High Definition TV.rss

Şu an Eurosport HD' de , ispanya & italya maçı oynuyor.
Maç 1-1 , 78 dakika

Egreat r6s ve 160s havale ile ne kadar?

254 Mesaj
18 Haziran 2012; 15:45:27 

quote:

Orijinalden alıntı: viavia

benimde cihaz bir ara dondu.Pildendir diye düşündüm ve diğer kumandalardan pil çıkarıp taktım bunun kumandasına fayda etmedi bir iki kere daha denememde hiç bir işlem yapamayınca modlu yazılımla güncelleme yaptım. Güncelleme yapmak istememin bir sebebide wifi problemi yokken, kapalı pozisyondaki cihaz açıldıktan sonra kablosuza bağlanamadı sonrasında bağlanıp kesilmeye başlayınca güncelledim.Güncelledikten sonra açıkçası ne değişti çok bilmiyorum ama en azından wifi sıkıntısı gitti. Güncelledikten sonra sambayı açtım ve popcourn'un dediği şekilde çalıştır komutu aracılığı ile cihazı gördüm. Bir iki torrent kes yapıştır yaptım bi sıkıntı olmadı.Güncelleme öncesi denememiştim. Transmission aracılığı ile bağlantı kurup web browserdan giriş yaptım ve torrent sayfası açıldı (neigbor web değil). Kumanda aracılığı ile dosyadan torrent yüklemesi yapayım dedim olmadı ama laptoptaki web bowser aracılığı ile giriş yaptım ve laptop üzerinden torrent yükle komutu verdiğimde algıladı ve indirmeye başladı. Gerçi bir iki dakika sonra durdu(browserın kapanmasınamı bağlı bilmiyorum artık)ama en azından bağlandı. BT'ye gelince ne güncelleme öncesi ne de güncelleme sonrası olmadı. Bu cihazı tercih etmemin bir sebebide bi hdd alıp cihaza takar, torrent aracılığı ilede hddye indirme yaparım diyeydi ama hüsran gibi görünüyor. Yapan varsada söylesin. Video oynatmaya gelince bir adet 720p 4.5 GB ve bir adet 1080p 6.5 GB film izledim bir sıkıntı olmadı fakat Mission.Impossible.Ghost.Protocol.2011.BluRay.1080p.TrueHD.h264.Remux-PublicHD.ORG (29.5 GB) indirdim ve izleyeyim dedim, cihaz görüntünün hızlı aktığı sahnelerde duraksatma yaşattı. Normalde akan görüntü yarım-bir saniye civarı olsada ileri geri yaparkenki görüntü donukluğu şeklinde donma yaptı.USB den harici hdd ile cihaza bağlıydı, bugünde sata ara kablosu ile harici hddnin sata çıkışından cihazın sata girişine bağladım değişen olurmu diye olmadı, donukluk mevcut.hddnin usb çıkışından cihazın usb 3.0 çıkışına bağladım(sonuçta ikiside usb 3.0 olmadığı için fark etmeyeceğini biliyordum genede denedim) değişen bişey olmadı. Cihazdaki bt,transmission,dlna ve en sonunda ağ bağlantısınıda kapattım gene olmadı.Tv de biri DVI olmak üzere 4 tane hdmı çıkışı var( kullanma klavuzunda hdmı2 için 3dyi burdan kullanın diyor) DVI için hdmı bağlantısı hariç hepsine taktım değişen bir şey olmadı. Sadece hdmı2 de ağ bağlantısı dahil hepsini kapattığımda donma olmadı, bunun üstüne hdmı4'e geçtim gene donma oldu.
Şimdi benim bu cihazı tercih etmemdeki temel iki sebep bol format desteği ile birlikte donmadan görüntüyü almak ve torrent ile film indirmek. Gördüğüm kadarıyla yüksek hacimli filmlerde sıkıntı oluyor ve BT'yi hala kullanamıyorum ve bunlara çözüm bulamazssamda hayal kırıklığı olur bende.

Bir de fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanırsam, yüklemiş olduğum modlu güncellemeyi geri alırmıyım öğrenmek istiyorum.SebastianTR
güncellemeden sonra film izlerken donuklaşmalardan söz etmişti. Faydası olursa güncellemeyi geri almak istiyorum bende.

benim emektar egreat m34a 50 gb lik full bluraylarda sorun çıkarmazken bazı remuxlarda yoğun takılmalar yaşattığından Egreat R160S PRO yu sırf remux larda sorun çıkarmaz diye almayı düşünüyordum ancak siz de sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz. başka filmler denedinizmi belki indirdiğiniz film de bir sıkıntı vardır.

Gigabyte GA-890GPA-UD3H AMD 890GX / AMD Athlon II X2 250 / KINGSTON 2*2 4 GB DDR3 1333MHz / Sapphire HD6850 / Seasonic M12 II 620W / Cooler Master HAF 912 Plus
Win 7 32 Bit Ultimate, Pardus-2009.2-Geronticus Eremita, Freenas 0.7

254 Mesaj
18 Haziran 2012; 15:54:42 

quote:

HD kanal olayı boş hikaye.
Her 2-3 günde bir linkler, şifreler artık neyse değiştiğinden update çıktıntan en fazla 2 gün sonra HD ler kapanıyor, yeni yazılım 3-5-10 gün Allah ne zaman izin verirse çıkıyor artık.
Zaten popcornhour da bu sorulara sadece update çıktığında cevap veriyor.
Normal kanallar hemen hemen hep açık ama hepimiz dev ekranlarda izlediğimizden 240p lik yayın ilk çıkan kameralı cep telefonlar gibi oluyor

Yani uzun lafın kısası bu cihazı TV için falan alınacak bir cihaz değil. Elde olmayan sebeplerden dolayı her zaman çalışmayan bir ek özellik.
Ancak futubox mudur nedir oraya aylık 5-10€ gibi bir para öderseniz size 70 küsür HD kanal seçeneği sunuyor ve bunu bu cihazda kullanabiliyoruz.

Ancak media player özelliği bakımından 10 numara bir cihaz

sayın SebastianTR elinizde arşivinizde remux filmler bulunuyormu bulunuyorsa remux performansı ve ağ performansı nasıl. ufacık takılmada bile dellendiğimden benim için takılmadan(özellikle ağdan) video oynatımı çok önemli.

teşekkürler.

Gigabyte GA-890GPA-UD3H AMD 890GX / AMD Athlon II X2 250 / KINGSTON 2*2 4 GB DDR3 1333MHz / Sapphire HD6850 / Seasonic M12 II 620W / Cooler Master HAF 912 Plus

254 Mesaj
18 Haziran 2012; 15:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: erol.star

SebastianTr; Dün akşam bende safe house flimi izlerken takılma donma (artık herneyse) bende fark ettim bendede oldu hemde sık sık oluyordu
baya rahatsız oldum izlerken.
2- Ben daha önce dark mini kullanırken menülü 30-40 gb bluray flimlerde dts alırken bu makineden alamadım dts sesi bir türlü anlamadım ne yaptıysam olmadı opticten lg sinem sistemine baglı alet lg ekranında dts ibaresi çıkmıyor ama sıkıştırılmış bluraylarda sorun yok
3- Modlu yazılım kullanıyorum ama daha HD kanal açtığını görmedim. Bu konuda yardım lütfen
4-Flimlerin görüntü kalitesi dark a göre 3-4 gömlek üstün

optikten dts hd ve true hd ses alamayacağınızdan filmlerin ses kodeklerine bir bakın derim.

2747 Mesaj
18 Haziran 2012; 21:27:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Iconium_C.T.D

sayın SebastianTR elinizde arşivinizde remux filmler bulunuyormu bulunuyorsa remux performansı ve ağ performansı nasıl. ufacık takılmada bile dellendiğimden benim için takılmadan(özellikle ağdan) video oynatımı çok önemli.

teşekkürler.

Bende Remux Black Hawk Down var 32gb falan.
En ufak takılma yok, sanırım birde Inception var 30 küsür gb hızlı hızlı izledim takılma yok ama baştan sona saniye saniye izlemedim.

Benim cihazım şuan takılmıyor hiç bir filmde.

Takılma olayı Yazılım + HDD kaynaklı

İlk aldığımda her bir şeyini kurcaladığımdan belli başlı ayarlar sebebiyle takılma yaşanıyordu.
Şuan HDD çok sağlıklı olmamasına rağmen sıfır hata ile çalışıyor Allah nazardan saklasın.

Misal geçen şöyle bişey oldu.
2 tane 1TB diskim var bir tanesi 750-800GB doluydu tüm filmler bir arada olsun diye kullanılabilir olan 931gb ın 930GB ını doldurdum.
Sonra makineye taktım, bırakın filmleri oynatmayı film posterlerini dahi gösteremez oldu.
Ondan sonra diski başka HDD ye boşalt, diski sil, tekrar uzun versiyonla sil, sonra hatalara karşı denetle falan filan... filmleri tekrar yükle
Şuan 800GB film var canavar gibi çalışıyor çok şükür.

M34A benimde ilk media playerimdir o ara para lazımdı kamera mı ne alacaktım sık kullanmıyorum diye satmıştım.
Belki satmasam halen bende kullanırdım güzel cihazdı o...

Şu modlu yazılımdaki fiyaskoları kaele almıyorum çünkü cihazın standardında gelen özellikler değil doğru çalışmamasını normal karşılarım.
Onun dışında cihazda şu kötü, bu kötü diyebileceğim şeyler;
*Torent özelliği tırt hani yalandan çalışıyor işte... Ancak upload için ideal ben açtım download yavaştı hız dalgalıydı ama upload sabit full yapıyor yani hiç dalgalanmıyor.
*İnanılmaz gürültülü fanı var.
*2012 yılındayız halen plastik kasa
4. şu kötü diyemem yani

Film oynatım konusunda kullandığım en iyi media player 90mbps lik video oynatıyor daha ne yapsın.
kumandası gayet basit, her işlemi rahatça yapıyor, ve gayet iyi çekiyor 6-7 metreden çekiyor yani bizim evde...

M34A dan sonra geçilip çok üstün özellikler sunan bir cihaz değil hatta belki hiç bir ekstrası yok ama çok daha güçlü + bence en büyük özellik HDD takılabilmesi keza 2. diski M34A daki gibi kablo vasıtasıyla takabiliyorsun güzel oluyor.

35 Mesaj
18 Haziran 2012; 22:12:40 

açıkçası elimde başka yok. Belki film kaynaklı da olabilir. İndirdiğim ondan sonra gelen en yüksek kapasiteli john carter 3d var 13.5 GB. Daha izleyemedim, hızlı hızlı geçtim, görünürde bişey yok. Avatar.3D.2009.PANASONIC.EXCLUSIVE.1080p.BluRay.ISO'yu indiriyorum 46.6 GB %92'de şu an. İnince bi de ona bakarım. Herhangi bir takılma varmı diye. Umarım bişeye benziyordur.

254 Mesaj
19 Haziran 2012; 0:08:52 

quote:

Bende Remux Black Hawk Down var 32gb falan.
En ufak takılma yok, sanırım birde Inception var 30 küsür gb hızlı hızlı izledim takılma yok ama baştan sona saniye saniye izlemedim.

Benim cihazım şuan takılmıyor hiç bir filmde.

Takılma olayı Yazılım + HDD kaynaklı

İlk aldığımda her bir şeyini kurcaladığımdan belli başlı ayarlar sebebiyle takılma yaşanıyordu.
Şuan HDD çok sağlıklı olmamasına rağmen sıfır hata ile çalışıyor Allah nazardan saklasın.

Misal geçen şöyle bişey oldu.
2 tane 1TB diskim var bir tanesi 750-800GB doluydu tüm filmler bir arada olsun diye kullanılabilir olan 931gb ın 930GB ını doldurdum.
Sonra makineye taktım, bırakın filmleri oynatmayı film posterlerini dahi gösteremez oldu.
Ondan sonra diski başka HDD ye boşalt, diski sil, tekrar uzun versiyonla sil, sonra hatalara karşı denetle falan filan... filmleri tekrar yükle
Şuan 800GB film var canavar gibi çalışıyor çok şükür.

M34A benimde ilk media playerimdir o ara para lazımdı kamera mı ne alacaktım sık kullanmıyorum diye satmıştım.
Belki satmasam halen bende kullanırdım güzel cihazdı o...

Şu modlu yazılımdaki fiyaskoları kaele almıyorum çünkü cihazın standardında gelen özellikler değil doğru çalışmamasını normal karşılarım.
Onun dışında cihazda şu kötü, bu kötü diyebileceğim şeyler;
*Torent özelliği tırt hani yalandan çalışıyor işte... Ancak upload için ideal ben açtım download yavaştı hız dalgalıydı ama upload sabit full yapıyor yani hiç dalgalanmıyor.
*İnanılmaz gürültülü fanı var.
*2012 yılındayız halen plastik kasa
4. şu kötü diyemem yani

Film oynatım konusunda kullandığım en iyi media player 90mbps lik video oynatıyor daha ne yapsın.
kumandası gayet basit, her işlemi rahatça yapıyor, ve gayet iyi çekiyor 6-7 metreden çekiyor yani bizim evde...

M34A dan sonra geçilip çok üstün özellikler sunan bir cihaz değil hatta belki hiç bir ekstrası yok ama çok daha güçlü + bence en büyük özellik HDD takılabilmesi keza 2. diski M34A daki gibi kablo vasıtasıyla takabiliyorsun güzel oluyor.

ağ performansı hakkında pek bilgi yok siz kullanıyormusunuz ağ bilgisayarım olduğundan benim için fazlaca önemli . dosya alma verme hızı nasıl. ethernet gigabit değil sanırım.
benim m34 ün diski full doluyken bile normal 1080p lerde sorun yaşatmıyor ( ext3 olması nedeni ile olabilir) bu cihaz android hangi dosya sisteminde daha hızlı deneyebildinizmi. ext3 ntfs yada ufs(büyük ihtimal görmez) .
Alırsam sırf remux olayı yüzünden alacam bu cihazı umarım hayal kırıklığı yaşamam.

2747 Mesaj
19 Haziran 2012; 9:30:33 

Wireless üzerinden 720p video oynatıyorum sıkıntı yok.
1080p benim PC de hiç yok, hep taşınabilirlerde.

Wireless den sıkıntı çıkarda, fırsat bulabilirsem kablo ile ağ kurup onla bir 1080p REMUX denemesi yaparım.

Bu cihaz da full dolu diski oynatırda, disk doldukça performansı düşüyor ve benim disklerin 2 side bir ayağı çukarda çok yüksek performans vermiyorlar.
Ve disklerim NTFS, EXT3 de daha iyi performans alman muhtemel.

Android kısmını ben hiç kullanmıyorum.

Bana media player lazım akıllı TV değil.
Şuan avrupa şampiyonası olduğundan TV ye daha sık bakıyorum ama normalde iş/güç haftada toplasan 4-5 saat TV ekranına bakarım oda TV değil yani
Ya pc bağlıdır, ya media player de film açıktır o şekilde TV ye bakarım yoksa yerel TV yayınlarını sadece haberleri izlerim.
Şimdi android nedir? TV nize zibilmiyon tane özellik ekler.
Ben neyleyim android ile net üzerinden 240p TV izlemeyi... Ücretli kanal olsa bile...
Ben neyleyim TV üzerinden kitap-gazete okumayı..
Mp3 dinlemek??
Andry Birds oynamak ?
Gönye, pusula, GPS, ivme ölçer, biletix, şarkı tanıma, youtube, mail, hava durumu, barkot üretme...
Hepsinini geç iett otobüsü takibi bile TV üzerinde yapmayacağım şeyler

İnsanların zamanı vakti vardır, koltuğun karşısında TV de zaman geçirmeyi severler ama ben değil.
O sebepten ben android kısmıyla pek ilgilenmiyorum cihazın.

Android kısmı da Flash Player Desteklemiyor
Satıcı arkadaş kendisine bişey denince savunma pozisyonu alıyor ama cevap verdiği sorularıda seçe seçe cevaplıyor.

Kim alır, kim eder, kim kullanır bu beni ilgilendirmez kimseye git bunu al demem.
Ben kullanıyorum fazlası ile memnunum, çok iyi bir "media oynatıcı" başka bişey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 19 Haziran 2012; 9:32:59 >

1740 Mesaj
19 Haziran 2012; 12:36:20 

Takılmaların sebebi HD sesler olmasın ? Bunu denediniz mi ? Takılma olan filmden MKVMerge ile sesi çıkarıp ya da başka bir ses ekleyip öyle deneyin bakalım ne olacak ?

107 Mesaj
19 Haziran 2012; 12:47:14 

Arkadaşlar medya oynatıcı alıcam ve tek istediğim hd ses formatlarını desteklemesi direk hdmı üzerinden amfiye sesi çözdürebilmem(amfi herses formatını destekliyor)ve film 1080p gibi yüksek çözünürlükteki filmleri oynatırken takılmaması.Başka hiç bir özellik aramıyorum ne wireless ne akıllı tv ne android hiç bişey şu ikisini hakkıyla yapabilsin benim için en kral alet olur.Bu doğruldtuda verebileceğiniz öneriler nelerdir?Bu öneriler doğrultusunda alıcam...

254 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:09:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Takılmaların sebebi HD sesler olmasın ? Bunu denediniz mi ? Takılma olan filmden MKVMerge ile sesi çıkarıp ya da başka bir ses ekleyip öyle deneyin bakalım ne olacak ?

hd sesleri m34a çözmüyorki zaten direk amfiye gönderiyor o yapıyor o işi. yalnız amfi üzerinde dts hd yazısını görmüyorum bir gariplik var. full bluraylarda dtshd yazısını görüyordum remuxlarda dtshd olmasına rağmen dts yazısı çıkıyor.

remux indirme nedenim görüntü ve seste riplenme olayının olmaması. remuxlar ext3 diskte ve mediaplayer üzerinde bağlı olduğu için mkvmerge 34 gb lik filmi yarım günde anca mux eder sanırım ama ilk fırsatta deneyeceğim.

254 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:15:17 

quote:

Wireless üzerinden 720p video oynatıyorum sıkıntı yok.
1080p benim PC de hiç yok, hep taşınabilirlerde.

Wireless den sıkıntı çıkarda, fırsat bulabilirsem kablo ile ağ kurup onla bir 1080p REMUX denemesi yaparım.

Bu cihaz da full dolu diski oynatırda, disk doldukça performansı düşüyor ve benim disklerin 2 side bir ayağı çukarda çok yüksek performans vermiyorlar.
Ve disklerim NTFS, EXT3 de daha iyi performans alman muhtemel.

Android kısmını ben hiç kullanmıyorum.

Bana media player lazım akıllı TV değil.
Şuan avrupa şampiyonası olduğundan TV ye daha sık bakıyorum ama normalde iş/güç haftada toplasan 4-5 saat TV ekranına bakarım oda TV değil yani
Ya pc bağlıdır, ya media player de film açıktır o şekilde TV ye bakarım yoksa yerel TV yayınlarını sadece haberleri izlerim.
Şimdi android nedir? TV nize zibilmiyon tane özellik ekler.
Ben neyleyim android ile net üzerinden 240p TV izlemeyi... Ücretli kanal olsa bile...
Ben neyleyim TV üzerinden kitap-gazete okumayı..
Mp3 dinlemek??
Andry Birds oynamak ?
Gönye, pusula, GPS, ivme ölçer, biletix, şarkı tanıma, youtube, mail, hava durumu, barkot üretme...
Hepsinini geç iett otobüsü takibi bile TV üzerinde yapmayacağım şeyler

İnsanların zamanı vakti vardır, koltuğun karşısında TV de zaman geçirmeyi severler ama ben değil.
O sebepten ben android kısmıyla pek ilgilenmiyorum cihazın.

Android kısmı da Flash Player Desteklemiyor
Satıcı arkadaş kendisine bişey denince savunma pozisyonu alıyor ama cevap verdiği sorularıda seçe seçe cevaplıyor.

Kim alır, kim eder, kim kullanır bu beni ilgilendirmez kimseye git bunu al demem.
Ben kullanıyorum fazlası ile memnunum, çok iyi bir "media oynatıcı" başka bişey değil.

bende zaten cihazın androidinde değilim her işe yarayan bilgisayarım tv ye bağlı zaten. ağ performansı konusunda sizi beklemedeyim. 30 gb lik remuxlarda ağ performansı ve şu kdar mb ile dosya atıp alıyorum şeklinde inceleme yaparsanız çok memnun olacağım.

teşekkürler.

107 Mesaj
19 Haziran 2012; 14:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bqrkod

Arkadaşlar medya oynatıcı alıcam ve tek istediğim hd ses formatlarını desteklemesi direk hdmı üzerinden amfiye sesi çözdürebilmem(amfi herses formatını destekliyor)ve film 1080p gibi yüksek çözünürlükteki filmleri oynatırken takılmaması.Başka hiç bir özellik aramıyorum ne wireless ne akıllı tv ne android hiç bişey şu ikisini hakkıyla yapabilsin benim için en kral alet olur.Bu doğruldtuda verebileceğiniz öneriler nelerdir?Bu öneriler doğrultusunda alıcam...

Öneri yapabilcek biri yokmu?

254 Mesaj
19 Haziran 2012; 15:54:02 

quote:

Öneri yapabilcek biri yokmu?

m34a bile hd ses formatlarını hdmi üzerinden amfiye gönderir.(zaten amfiniz destekliyormuş) dtshd passthrough özelliği olan her media player işinizi görür.
1080p içinse normal mkvlerde ve full bluraylarda hiç sorun çıkarmaz.
ben konudaki mediaplayeri remux için istiyorum(kafamdaki soru işaretleri kalkar ise )

107 Mesaj
19 Haziran 2012; 18:23:19 

quote:

m34a bile hd ses formatlarını hdmi üzerinden amfiye gönderir.(zaten amfiniz destekliyormuş) dtshd passthrough özelliği olan her media player işinizi görür.
1080p içinse normal mkvlerde ve full bluraylarda hiç sorun çıkarmaz.
ben konudaki mediaplayeri remux için istiyorum(kafamdaki soru işaretleri kalkar ise )

Sağolun yanlız bişey sorucam remux olayı ndir?

124 Mesaj
19 Haziran 2012; 20:14:35 

Merhaba alet elime bugün geçti.Popcorhour dan aldım.şimdi elimde henüz harddisk olmadığı için film denemesi yapamadım bende hd tv ye bakayım dedim.Ama bir türlü Wireless ı kuramadım şifreyi doğru giriyorum bana mısın demiyor.Neyse sonra kabloyla bağladım video daki gibi hd4all a basıyorum ama bişey olmuyor.Bendeki cihaz da modlu yazılım mı yok acaba.Sorun nedir anlayamadım bir türlü.Şu wireless işini ve modlu yazıım olup olmadığını nasıl anlayacağımı biri anlatırsa çok sevinirim.Teşekkürler.

124 Mesaj
19 Haziran 2012; 20:56:35 

HD4all u hallettim popcornhour gayet güzel anlatmış fakat halen daha wireless sorunum var bir de bilgisayarımdaki dosyaları egreat da wireless yoluyla nasıl oynatırım onu bulmam gerek hala yardımlarınızı bekliyorum

254 Mesaj
19 Haziran 2012; 23:43:09 

quote:

Sağolun yanlız bişey sorucam remux olayı ndir?

remux bluray diskin içindeki ana video ve ses dosyasının birleştirilmesi işlemi. remux ta video ve seste herhangi bir ripleme söz konusu değil. bir anlamda bluray diskin riplenmeden kırpılmış hali.

2747 Mesaj
20 Haziran 2012; 12:46:57 

quote:

remux bluray diskin içindeki ana video ve ses dosyasının birleştirilmesi işlemi. remux ta video ve seste herhangi bir ripleme söz konusu değil. bir anlamda bluray diskin riplenmeden kırpılmış hali.

rip ten kastıda herhangi bir işlemden geçmemiş, yani kalite kaybı yaşamamış anlamına geliyor.
Normalde bu izlediğimiz .mkv uzantılı filmlerin hemen hemen hepsi riplenmiş görüntüden, sesden birşeylerden ödün verilerek 4-8-10-15gb gibi boyutlara indirgenmiştir.

@sortom
HD4all menülerde görünüyorsa zaten modlu yazılım kullanıyorsun demektir.
wireless konusunda bişey diyemem 1-2 kere bende bağlanamıştım, hatta arada bazen cihazı açınca gene bağlanamadığı oluyor ama bir kapat aç yapıyorum bağlanıyor bir sıkıntı yok wireless konusunda son derece basit.
ağdan pc deki video ları görmen için önce pc inde görmek istediğin video, klasör, disk neyse paylaşıma açman lazım önce.
Ondan sonra cihazdan movie kısmına gir, HDD network, UnPn falan ıvırzıvır çıkacak.
network e gir senin PC ni görecektir. içine gir, muhtemelen kullanıcı adı şifreni isteyecek.
Bu şifre PC yi açarken kullandığın kullanıcı adı şifresidir, eğer yoksa boş bırak veya windowsu kurarken ne yazdın onu hatırlamaya çalış.
Ondan sonrası zaten klasör klasör, video video herşey karşına çıkacak.

2747 Mesaj
20 Haziran 2012; 12:58:17 

Bir arkadaş PM atmıştı dün, zaten elimden geldiğince tüm anladığım bildiğim şeyleri yanıtlıyorum.
Ekstra PM atmanıza gerek yok, burdan yanıtlıyayım sorunuzu.

Merhaba,

Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum,

Popcorn A200 kullanıyorum cihazdan gayet memnunum yanlız BR 3D iso lar aklıma takılmıyor değil dolayısı ile bir tanede bu formatı oynatan cihaz almak istoyurm (PS3 slim ile 3D BR izliyorum)Bu günde bir kaç saat yazılanları okudum yanlız bir şey sizin yazınızda aklıma takıldı :

Egreat R160S PRO sesli bir fanının olduğundan bahsetmişsiniz.Çokmu sesli?Bu biraz önemli zira ses konusunda takıntılıyım bir parça.3.5 metreden seyrediyorum AVR ve media player vb hepsi yanyana diz mesafesinden bana doğru dönük konuşlanmış haldeler.
Söyleyebileceğim tek şey kısa ve net; evet çok sesli

Açıkcası Egreat R160S PRO ile Himedia HD910B arasındayım.(İçine HDD takılması önemli diye bu modelleri seçtim)Yanlız gördüğüm kadarı ile iki cihazda 3 aşağı5 yukarı aynı cihazlar (klon gibi) Sene sonuna da Sigmatech chip setli daha kaliteli bir şeyler çıkarsa satın alırım ama şimdilik en iyi alternatifler bunlar gibi duruyor.
Himedia falan ben bilmiyorum, kullanmadığım elime almadığım cihaz hakkında yorum yapmam.
Sitede deaconix mi ne o markanın kutusunun açılışını falan gördüm egreat ile aynı, bu ürünlerin muhtemelen hepsinin üretim yerleri zaten aynı, sadece etiketler farklı.
Bence dahili HDD çok önemli bir mevzu, görüntü kirliliği yok ama tabiki tercih meselesi

Birde bir soru daha : DTS MA vb HD sesleri pass thru yaparak hdmi üzerinden dekode edilmek üzere göndermede bir sıkıntı yok değilmi?
Cihaz DTS, DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus sesilerini pass-through yaptığını yazıyor. Ben daha yapıyorum diyip yapamadığı bişey görmedim.
Benim amfi biraz basic HDMI in/out yok o sebepten optik ile bağlanıyorum sadece DTS D.Digital gibi sesleri alabiliyorum direk olarak, diğerlerini deniyemiyorum malesef

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 20 Haziran 2012; 12:59:59 >

8098 Mesaj
20 Haziran 2012; 14:06:32 

SebastianTR : Teşekkürler

Benzer sorularıda Hi-media için diğer bir arkadaşımıza sormuştum o da sağolsun cevapladı kafamdaki soru işaretleri kalktı.Forumun bu yönü gerçekten yararlı zira ne alıcağını önceden bilip kullanıcı deneyiminden yararlanmak çok değerli&faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 20 Haziran 2012; 18:00:05 >

Fotoğraf çalışmalarım : Web sitem
Kişisel Blog sayfam : Otomotiv Sci-Fi Filmler Teknoloji vb
iOS/Android/Pc Masa üstü duvar kağıtları galerilerim : Wallpapers
P80 R.O.G Extreme PC nin yapım aşamasını görmek isteyenler : P80 R.O.G Extreme PC DH sergi
57 Chevrolet Coupe HotRod"un adım adım yapım aşamasını görmek için : 57 Chevy HotRod DH"e özel! sergi
Mert

2747 Mesaj
20 Haziran 2012; 19:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

SebastianTR : Teşekkürler

Benzer sorularıda Hi-media için diğer bir arkadaşımıza sormuştum o da sağolsun cevapladı kafamdaki soru işaretleri kalktı.Forumun bu yönü gerçekten yararlı zira ne alıcağını önceden bilip kullanıcı deneyiminden yararlanmak çok değerli&faydalı.

Bu konu içinde himedia artık satılmıyor falan diyorlardı ama tam emin değilim.
himedia nın konusunu inceledim mi onu bile hatırlamıyorum, şuan önümüzdeki 1-2 senede hiç bir media player konusunu takip edeceğimi sanmam

Egreat ile mutluyum ben
şuan içini merak ediyorum, şu fana bir çözüm bulmak için içini açayım ben şunun

8098 Mesaj
20 Haziran 2012; 19:50:10 

Bende e-bay den alıcağım Himedia yı Fan için içi açılır haklısınız bende olsam aynısını yaparım

Fotoğraf çalışmalarım : Web sitem
Kişisel Blog sayfam : Otomotiv Sci-Fi Filmler Teknoloji vb
iOS/Android/Pc Masa üstü duvar kağıtları galerilerim : Wallpapers
P80 R.O.G Extreme PC nin yapım aşamasını görmek isteyenler : P80 R.O.G Extreme PC DH sergi
57 Chevrolet Coupe HotRod"un adım adım yapım aşamasını görmek için : 57 Chevy HotRod DH"e özel! sergi
Mert

35 Mesaj
20 Haziran 2012; 20:09:08 

Avatar.3D.2009.PANASONIC.EXCLUSIVE.1080p.BluRay.ISO'yu indirdim ve oynattım. Vallahi bu bluray 3d iso çok güzelgeldi bana. Film bu arada 46.6 GB. Örneğin john carter var13.5 GB. İki filmdeki görüntü kalitesi arasında dağlar kadar fark var. Muhtemelen kullanılan kamera galitesi, görüntünün işlenmesi gibi faktörlerde devrededir ama bluray iso daki görüntü süper. Arşivlik indirin derim. Bu arada medyaplayerın wireless'ı açıktı ve bazı sahnelerde ara ara takılmalar yaşadım gene. Wıreless kapalıyken aynı sahnelere bakmak lazım bir daha. Harici HDD çok dolu değil ama kalite farkımı neden oluyor acaba bu takılmaya? Elimdeki harici diskin üzerinde vidalar var. Kasayı açıp cihazın içerisine takması kolaymı acaba?

54 Mesaj
20 Haziran 2012; 21:57:47 

Arkadaşlar wifi li himedia 900a modeli geldimi türkiye distribütörüne bilen varmı?