Şimdi Ara

Karhozat - Damnation (1988)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Siyah-Beyaz

115 dakika

Hayatın monotonluğundan ve sevdiği kadına ulaşamamanın acısından delirme noktasına gelen Karrer a yağmurun eşlik ettiği bir Bela Tarr filmi

5 dakikanın üzerinde olmayan sahne sayısı 2-3 tane yani plan sekanslardan hoşlanan birisi iseniz olağanüstü keyif alabilirsiniz

Tabi diğer taraftan bu adamın sineması hakkında bilgi sahibi olmanız ve ona göre izlemeye koyulmanız gerekiyor yoksa daha 5. dakikada kapatma olasılığınız yüksek

O yüzdendir ki herkese tavsiye etmiyorum hele helede efektli aksiyon isteyen arkadaşlar uzak dursunlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bak ya benden önce izlemişsin Beğendiysen tamamdır ben de bir ara izlerim umarım. Ah Tarr ah bu yaşta bırakılır mı sinema
  • quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

Bak ya benden önce izlemişsin Beğendiysen tamamdır ben de bir ara izlerim umarım. Ah Tarr ah bu yaşta bırakılır mı sinema

ehehe

yarın akşam satantango ya başlıyorum sonum hayrolsun,sonrada torino lo ile bitiricem kısmet olursa

bu filmi 33 yaşında çekmiş olduğuna inanmak gerçekten güç

süresi falanda uygun izlemeni kesinlikle tavsiye ederim

torino yu izlemedim ama bir werckmeister harmoniak bekleme yinede

• Satantango demek Sekiz saat, ben bunu göze alabilirdim ama çok müsait bir güne ihtiyacım var.

İzleyince ben de görürüm, 33 yaşındaki bir insanda bile düşünceler henüz olgunlaşamazken demek bu kadar anlamlı bir film çekmiş.
    Werckmeister harmóniák bambaşkaydı ya. Çoğu filmin ona yaklaşacağını sanmam ama A Torino Lo da en az aynı mükemmellikteydi. Umarım izlersen eğer hayal kırıklığına uğramazsın.

Bu filmi de izleyeceğim, neti biraz karıştırayım. Ayrı bir zevk alıyorum bu adamın filminden, ama Satantango gibi sekiz saatlik bir filmde şeytanla tango da yaparım, azraille salsa da yaparım La meglio gioventù'de İtalya'da o ailenin içinde yaşayan bir birey olmuştum. Bu filmlerin nasıl bir etkileyiciliği var, inanmak güç.

• aynen ya 33 yaş çok erken bir yaş bu filmdeki pek çok sahne için

tabi herkes aynı olgunlukta değil ve bu adamdan yaşından çok öte birisi demekki

werckmeister gerçekten de bambaşkaydı hani kaç ay oldu çoğu sahnesi aklımdaki film hafızamda zayıftır

bendeki satantango 422 dakika bakalım gerçekten çok uzun bir süresi var ve umarım bu süreye değer

o filmide bir ara izlerim umarım hatta satantango ve torino dan sonra ona geçebilirim

bu arada yaptığı müzikleri büyük keyifle dinleyen birisi oalrak mihaly vig in satantangoda başrolde olmasıda ayrı bir güzellik oldu benim adıma

çok şey bekliyorum o filmden

torinodan yönede şüphem yok beğeneceğim konusunda yüzde yüz garanti veriyorum kendime

o kadın o kovalarla çıkıp yürümeyecekti

• Bana da öyle geliyor. Mütevazı biri de.
    Satantango değer ya. Genelde uzun süreli filmler daha ayrıntılı işlendiği ve karakterler daha yedire yedire verildiği için nitelikli filmler oluyorlar. Ben de muhakkak izleyeceğim ölmeden de o gün ne zaman olur, kararsızım
    La Meglio Gioventu'yu izlemelisin. Bu film kaçmaz. Hafızama kazınan -senaryosu sade olmasına rağmen- bir filmdir.

Vay be demek adam filme müzik yapmakla yetinmemiş bir de rol almış. Bana da ilginç geldi şimdi. O kadar hassas müzik yapan birisi iyi iş çıkarmıştır herhalde oyunculuk konusunda.

Torino'ya güven. O kadın o kovalarla o Kaos'un içinde çok çıkıp yürüyecek. O kamera o açılarla o yürüyüşü ve daha çok şeyi en usta bir şekilde görüntüleyecek. İyice övdüm, iştahın daha da kabarmalı

• Karrer hayatını yoğun bir depresyon içinde gayretle sürdürmektedir. Bulunduğu çevre monotondur ve yağmurlu ve çamurlu. Yalnızlığın tükettiği Karrer'in umutsuzluğu Titanik Bar'ın ve bu barda çalışan güzel, akıldan çıkmayan şarkıcısının varlığı olmasa çaresiz olabilirdi. Ancak bu şarkıcı evlidir ve Karrer onu kocasından ayırmaya kararlıdır. -
  • @Mat35 Filmin konusunu Türkçeye çevirmen iyi oldu, sağ olasın.
  • teşekkürler mat35

hala benim sinemam bir hiç diyip duruyor yahu canım benim

bu arada kaale alınacak bir konu dahi değil ama raşit çelikezer denen yönetmen bozuntusuna acayip kıl oldu son filminden sonraki yorumlarını falan görmen lazım ben en iyisiyim havalarında vs. ek bilgi olarak paylaşayım dedim ben nefret ettim sende nefret et

senaryonun sade olması daha iyi bide 6-7 saatlik filmde notmu tutalım değilmi

izlicem izlicem hepsini izlicem

mihaly vig gerçektende ilgimi çeken bir adam yaptığı müziklerden sonra birde oynaması başta acaba tarr ın fakir dönemleriydide oyuncumu bulamadı fikrini getirmedi değil aslında ya iyi oynasında sorun değil sonuçta 5-6 saat onu izlicez belkide

ah torino ah arada satantango olmayaydıda izleyivereydim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

teşekkürler mat35

hala benim sinemam bir hiç diyip duruyor yahu canım benim

bu arada kaale alınacak bir konu dahi değil ama raşit çelikezer denen yönetmen bozuntusuna acayip kıl oldu son filminden sonraki yorumlarını falan görmen lazım ben en iyisiyim havalarında vs. ek bilgi olarak paylaşayım dedim ben nefret ettim sende nefret et

senaryonun sade olması daha iyi bide 6-7 saatlik filmde notmu tutalım değilmi

izlicem izlicem hepsini izlicem

mihaly vig gerçektende ilgimi çeken bir adam yaptığı müziklerden sonra birde oynaması başta acaba tarr ın fakir dönemleriydide oyuncumu bulamadı fikrini getirmedi değil aslında ya iyi oynasında sorun değil sonuçta 5-6 saat onu izlicez belkide

ah torino ah arada satantango olmayaydıda izleyivereydim

İşte mütevazı adam başka oluyor ya.

Raşit Çelikezer'in adını duymamıştım. Ama Can'ı çeken yönetmenmiş Merak ettiğim bir filmdi üstelik. Sanırım izlersem eğer ön yargılı yaklaşacağım. Adam bildiğin dizi yönetmeni. Bir de Çocuklar Duymasını yönetmiş Bu adam nasıl girebiliyor o havalara İyi ki paylaştın bak ben de nefret ettim şimdi, hatta izlemeyeceğim filmi de onun olsun

Ohoo hakikaten 6 saatlik film de kafa karıştırıcı ve arada böyle kafada kalması gereken ayrıntıları taşıyan bir film olsa bir kerede izlenmez. Zaten öyle bir senarist ve yönetmen henüz dünyaya gelmemiştir Ama her duyguyu yaşatan çok iyi bir film. En sevmeyeceğim karakterleri bile sevdim o filmde. Belki de kurguyu önde tutmadığından sevdim filmi.

Benim de söz verdiğim çok film var

O 7 saatte bütün oyuncular değişir belki. Belki çok gözükmeyen bir baş rol oyuncusudur. Bütçeden dolayı da hem müziğimizi yap hem piyanonu bırak gel oyna demiş olabilirler Sadece onu izlemeyelim de

Daha var daha var. Satantangoyu izle hatmet, sonra buna geçersin Hem o filmden sonra bunun hazmı daha kolay olur Resim bile etkiliyorsa filmin tümü dehşet etki yapar bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 16 Mayıs 2012; 10:35:57 >

• dün gece satantangonun ilk 25 dakikasına baktım ve ne oldu dersin

kalktım yattım

utanmaz adam 10 dakika inekleri izletiyor bize

canı sağolsun yinede bugün de bi kaç saatini izleyeyim diyorum yoksa bitmez bu tek seferde

1 saati geride kaldı ve film şahane bir hal aldı

bugün yarısını belki daha fazlasını izlerim böyle giderse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 16 Mayıs 2012; 14:09:09 >

• Bayılırım inek izlemeye Uzun sahneler olsun demiştik ama 10 dakika inek izlemek pek yararlı olmayabilir. Bünyede derin yaralar açabilir. İnekler hareket ediyorlar mıydı bari
    Ben olsam inat eder sabaha kadar bitirirdim filmi. Çünkü bir filmi yarıda bırakınca bir daha dönemiyorum o filme. Başladım mı bitirmem gerek.

Demek ki film on dakikalık inek gösteriminden sonra çekici bir hâl alıyor. Zaten sekiz saatte neler neler olur ya. Bir günün 3'te 1'i. Umarım tamamını hafta başına kadar bitirebilirsin. Senden ayrıntılı bir de eleştiri yazısı beklenir o vakit

• 1.5 saatini izleyip biraz ders çalışıp geldim

valla elimden geleni yapmaya çalışırım senin için bakalım şuan hedefim ilk cd yi bitirmek(2 saat 12 dk)

inekler hareket ediyordu hatta tek sekanstı ve kamera inekleri takip falan etti,kanım dondu
  • Dörde bölüp izlemek en mantıklısı o zaman. Kesintisiz izlerim dedim de düşündüm şimdi göz felci geçiririm herhalde

Sayfalarca yazı çıkarabilirsin bu film için ama ilk 1 saatini değerlendirsen yeter

İneklerin hareket ediyor olmasına sevindim. Bir kuyruk sallasa izleyicide heyecan uyandırır
  • ilk cd bitti ikinci cd yide bitirp akşama bişeyler karamalamayı yarınada 3. ve son cd yi(2 saat 50 dakka) bitirmeyi düşünüyorum bakalım

bölmedende izlenir aslında,ders falan derken bölmek zorudna kaldım yoksa klasik tarr işte
  • İyi bakalım yarına bitiyorsa
    Bölmeden izlenir mi kararsız kaldım şimdi, uykunu iyice almışken ve rahatsız edecek bir şey yokken izlenebilir, onun dışında zaten iki saatlik bir filmi bazen zor kaldırıyoruz ki bu bir günün üçte biri
  • 3 saati bitti bende bittim

akıllara zarar sahneler var gerçektende hayran kalmamak elde değil

film bi romandan uyarlama biliyorsun

filmi izlerken her sayfayı kameraya almış gibi geliyor

buna karşılık fazla detay yok filmde hani isimlerini bile bilmiyoruz çoğunun

daha çok farklı farklı yaşamlar üzerinden ilerliyor film

daha 4 saatin üzerinde zaman var bitmesine bakalım neler olacak?

bi werckmeister harmoniak değil
  • Kaldı 4
    Eğer her sayfayı tek tek çekmişse bu çok güzel bir fikir olmuş. Demek adam bir de bu tarzda bir film denemek istemiş. Beğeneceğimi tahmin ediyorum.
    werckmeister harmoniak bambaşkaydı ama artık ben de izledikten sonra bakarım, muhtemelen farlı bir yere koyarım bu filmi. O kadar saat o roman yedire yedire anlatılmış, sanki seyirci romanı filmi izleyerek okuyor.
  • kaldı 2 saat 50 dakika

filmdeki

şu çocuk

torino atında kovalarla kapıdan çıkan kadınmış,çok şaşırdım

filmde bir çocuğa göre öyle bir performans sergiliyorki ağzımı açık bıraktı özellikle o plan sekans sahnelerde nasıl bir konsantrasyondur nasıl bişeydir anlamadım

yahu git kumda oyna ne işin var tarr filminde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 18 Mayıs 2012; 12:27:30 >

• İyi iyi neredeyse bir film uzunluğuna inmiş süre

Hadi ya. Demek Tarr küçüklüğünden anlamış yetenekli olduğunu kadroya almış.

Ben o çocuk oyunculara şaşıyorum zaten. Büyüklerinden daha doğal oynuyorlar. Küçücük çocuk hangi bilinçle böyle oynayabiliyor ki.

İşte kız kumda oynamak yerine sette oynamayı tercih etmiş Ama hiç olmazsa daha basit bir yönetmenin filminde oynayabilirdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.