Şimdi Ara

Microsoft, yeni bir Windows 7 PC alana 15$ farkla Windows 8 yükseltmesi teklif edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, yeni bir Windows 7 PC alana 15$ farkla Windows 8 yükseltmesi teklif edecek

Yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen Microsoft'un Windows 8 işletim sistemi için üretici ortakların hazırlıkları sürerken, firma da hem Windows 7 satışlarını artırmak hem de Windows 8'e olan talebi ölçmek adına yeni bir kampanya hazırlamaya başladı.

Winsupersite tarafından verilen habere göre 2 Haziran'da başlayacak kampanyada, yeni bir Windows 7 bilgisayar alanlar 14.99$ karşılığında Windows 8 Pro sürümüne terfi edebilecek. 

Yeni işletim sistemi beklentisindeki tüketiciler son 3-6 aylık süreçte yeni bilgisayar alma kararlarını erteliyorlar. Microsoft ise Windows 8 Pro gibi güçlü bir teklif sunarak bu direnci kırmak istiyor. Böylece Windows 7 PC satışları devam ederken, Windows 8 sürümüne olan talep de ölçülebilecek.

Kampanyanın afişleri elde edilirken fiyatlandırma olarak kaynakların 14.99$ görüşünde birleştiği belirtiliyor.

Microsoft'un ayrıca Windows 8 kullanıcılarına güncelleme paketleri sunacağı da belirtiliyor. Paketlerde Windows 8 Pro ve Windows Media Center yeteneklerini artıracak yazılımlar ve yeni bir Add Features arayüzü olacak. Paketlerin fiyatlarının ne olacağı bilinmiyor.

Microsoft yeni işletim sistemleri öncesinde bu tarz kampanyalar yapıyor. Ancak Pro versiyonunu öne çıkararak ilk kez iddialı bir yükseltme kampanyası yapmış oldu. Bunun yanında Windows 8 işletim sistemine geçişte Microsoft'un küçük de olsa bir endişe yaşıyor olması da ihtimal dahilinde.

• Aynı olayı vista içinde yaparlarsa güzel olur.
  • 15 dolara satsa ya şunu, doymadı gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabe

15 dolara satsa ya şunu, doymadı gitti.

bir windows ıcın kac mühendis calısıyor bir fikrin var mı?
  • Merak etmeyin 15$ da olsa torrentten indirmenin rahatlığı(korsan) varken Türkiye'de kimse almaz.Abd,japonya ve batı avrupa dışında ücretini ödeyerek yazılım ürünü alma kültürü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi web17400 -- 15 Mayıs 2012; 0:21:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: web17400

Merak etmeyin 15$ da olsa torrentten indirmenin rahatlığı(korsan) varken Türkiyede kimse almaz.Abd,japonya ve batı avrupa dışında ücretini ödeyerek yazılım ürünü alma kültürü yok.

eskiden bu ücretsizdi?
  • Birden aklıma eski bir karikatür geldi ne hikmetse , yalnız pc kullanıcısı bu yemez ballmer dayı :D
    http://farm6.staticflickr.com/5176/5497202855_bbbca2a000_o.jpg
  • sömürmenin başka modeli
  • Mantıklı bir atılım Microsoft'tan.
  • Microsoft yolunu bulmanın hesaplarını yapmış. Metro arayüz ve bir kaç güncelleme için 15$ istemiş. Gerçi laptop ile herkes gayet güzel güzel windows lisans ücretini veriyor. Sonra da format atmak için torrent den indirip ödediği lisans ücretini hiçe sayıyor.... Gerçi üretici firmaların içini bi sürü çöp proram ve demolarla doldurduğu bir windows kısa süre sonra şişip makinayı kasmaya başlayınca da yapacak şey bi format oluyor ya da aldığınız yedeği baştan yüklemek...

Microsoft o 15 doları TR dahil dünyanın her yerinde çatır çatır alacaktır. Herkes DH takipcisi değil insanlar yenisi çıkmış alalım diyecekler sonra da bu metro arayüzü hiç anlamıyorum diyip bir isyan olacak.
  • quote:

Merak etmeyin 15$ da olsa torrentten indirmenin rahatlığı(korsan) varken Türkiyede kimse almaz.Abd,japonya ve batı avrupa dışında ücretini ödeyerek yazılım ürünü alma kültürü yok.

Evet yok haklısın çünkü o ülkelerdeki ekonomi, bilim, teknoloji, üretim, eğitim sanaayi senin ülkende yok !! Keşke ülkemizde açlık sınırı 1000 liranın üstündeyken asgari ücret 650 lira olmasaydı !!! keşke ülkemizde yoksulluk sınırı 3000 liranın üstündeyken bir öğretmen baaşı 2000 liranın altında olmasaydı !! Ama maalesef bunlar bizim gerçeğimiz. Bahsettiğin kültür meselesi değil tamamen para meselesi benim param olsa neden tenezzül edeyim ki korsana ? basar parayı alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanci

quote:

Evet yok haklısın çünkü o ülkelerdeki ekonomi, bilim, teknoloji, üretim, eğitim sanaayi senin ülkende yok !! Keşke ülkemizde açlık sınırı 1000 liranın üstündeyken asgari ücret 650 lira olmasaydı !!! keşke ülkemizde yoksulluk sınırı 3000 liranın üstündeyken bir öğretmen baaşı 2000 liranın altında olmasaydı !! Ama maalesef bunlar bizim gerçeğimiz. Bahsettiğin kültür meselesi değil tamamen para meselesi benim param olsa neden tenezzül edeyim ki korsana ? basar parayı alırım.

Konu gerçekten çok geniş ama şunu da söyliyim turkell 5 tl'ye tam 300 tane mp3 formatında müzik parçası satıyor.Kaç tane turkcell abonesi tenezzül ediyor?Bu insanların hepsi de özellikle gençler müzik dinliyor ama korsan.Evet Türkiye'de 1 parça 1 tl politikasının tutmayacağı bellîydi.Ama 5 tl'ye 300 parçayı da almıyor millet.Sorun zamanla yavaş yavaş çözülecek gibi duruyor, oyun endüstrinde atılan adımlar korsanı epeyce azaltmış görünüyor.Dostum tüm insanların refah ve mutluluk içinde yaşaması en büyük temennimiz.Ama sorun tam olarak ekonomik değil,durumu olan da korsan kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alan alir almayan almaz.bende 2.el orjinal xp li laptop vardi format attim laptop in ustundeki cdkey isime yaramadi.orjinal yazilim icin netten program indirdim orjinal oldu.bizim arkadas gold bilgisayara 150 tl bayilmisti orjinal yapmak icin.korsani savunmuyorum.ama boyle bir durumda para vermem.Orjinal herzaman iyidir.Xp nin 2014 e kadar sp3 destegi var.bana xp yetiyor.w7 yi sevmedim.w8 i cikinca goruruz.
  • Bahsettiğin kültür meselesi değil tamamen para meselesi benim param olsa neden tenezzül edeyim ki korsana ? basar parayı alırım.
  • Güzel bir uygulama olmuş. 15 $ çok cazip bir teklif.
  • apple bunu bedava yapiyor her yıl ayrica almak isterseniz 30$ ama şu varki appleda zaten makineye veriyorsunuz o parayı bir de şu var windows makine alırken de lisans ödüyorsunuz
  • herkese yararlanabilirse ben yükseltirim gayette uygun bi kampanya
  • korsan kullanmanın hiçbir bahanesi olamaz. yok asgari ücret yok açlık sınırı yok açız tok olsak basar parayı alırız vs. bunlar hep bahane. ben öyle kişiler tanıyorum ki ekmeğinden kısıp sevdiği oyunu alabilmek için para biriktiriyor. ancak bunlar nadir kişiler. korsan kullanan kime sorarsanız sorun bahanesi hep aynı. eğer bu bahaneler olmasaydı windows da bu kadar gelişemez belki linux hak ettiği konumda olurdu. piyasada onlarca ücretsiz alternatifler varken sırf korsan kullanmayı alışkanlık edinmiş kişiler var. örn; üniversitede dreamspark ile bir sürü windows yazılımının ücretsiz keyleri verildi ama bu keyleri giren 1-2 kişi. kalanlar aynen "crack" ile devam... para önemli tabiki elbet ama böyle bir kültür de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanci

quote:

Orijinalden alıntı: web17400 Merak etmeyin 15$ da olsa torrentten indirmenin rahatlığı(korsan) varken Türkiyede kimse almaz.Abd,japonya ve batı avrupa dışında ücretini ödeyerek yazılım ürünü alma kültürü yok.

açlık edebiyatı hep olmuştur bu ülkede. millet açız der bi bakarsınki pazar günü hiç bir avm ye giremezsin. hiç unutmam bir pazar günü 212 nin otoparkına girmek ve çıkmak için 45 dakika harcadım. mağazaya girmedim bile. ondan beridir pazar günü avm ye gitmiyorum. evet bu ülke aç ama tüketime aç kimse kendini kandırmasın. arabalara 5 milyar indirim yapsalar sıradan araba alamıyorsun. elektroniğe harcanan paranın haddi hesabı yok. arkadaşın dediği gibi konu uzar. fakat şu soru aklımı kurcalıyor. bilmem kaç tane kart mağduru var. acaba bunların nasıl bir temel ihtiyaçları vardıda kart borçları bu kadar arttı. şöylede sorabiliriz soruyu asgari ücret alan kaç kişi ve kişilerin kaçtanesi sigara içiyor. iki günde bir paketten hesaplarsan 75 lira ederki buda 30 doları geçer.

kendimizi kandırmayalım Müslümanız ama kul hakkı nedir bilmiyoruz.

• Beğenmeyip downgrade yapmak istersek $15'imizi geri verecek miymiş? Parasını almadan önce kullanıcıya en azından 15 günlük deneme süresi sunsa bari.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.