Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mR.ma[TR]ax

Girne Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı artıları ne olur onu merak ettim

Ben piri reise gitmek istiyorum artilari ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiddlesticks

quote:

Orijinalden alıntı: mR.ma[TR]ax

Girne Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı artıları ne olur onu merak ettim

Ben piri reise gitmek istiyorum artilari ne olur

Benim gönlümde piri reisten yana fakat en son çare düşünüyorum girneye gitmeyi

• Kaptanlık bölümünde yaşı sınırı kaç bilenvarmı

• 23 yaş sınırı var

• arkadaşlar sizce bu bölümün sıralaması artar mı ya?Herkes öyle diyor sıralaması artacak diyor tüm okulların var mı böyle birşey?Yoksa bu seneki kadar mı olur sıralamalar?Çok istiyorum zabit olmak öyle böyle değil girdiğim gün okula ağlayabilirm yani
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar öncelikle girne üni. hakkında merak ettiklerim var cvplarsanız çok sevinirim madde madde yazayım...
    1)Girne üni. ydüden ayrıldığı için aslında öğretim üyeleri dekan simülatörler fln aynı olmasına karşın sırf ismi değişti diye denizcilik şirketlerinin okula bakışı sizce nasıl olur. Diyelim mezun olduk ama okulun ismini şirket hiç duymamış yani bir tanınırlığı prestijinin fln olmadığını zannedip işe almama gibi bşr durum olur mu yoksa ydü gibi girneninde adı denizcilik camiasında bilinir mi?

2)İş alımında okulculuk yapılıyor mu yani ktüden mezun adamla girneden mezun adam iş görüşmesine gittiklerinde ktünün adı old. için ilk o adammı alınır işe yoksa sadece elimizde uzakyol yeterliliğimiz ve ingilizcemizin olması yeterli olur mu?

3)Büyük şirketlere girebilmek için (Geden,yasa,arkas,yılmar v.s gibi) illaha itü deü ve ktüden mi mezun olmamız gerekiyor yani girne üniden mezun olduğumuzda bu şirketlerde çalışmamız imkansız mı ( sadece kötü kosterlar ve maaşı geç yatıran şirketlerde mi çalışabileceğiz).

4)Yakındoğu denizciliğin isminin değişmesiyle artık prestijide mi yok oldu yani girne üninin sektörde tanınması için ne kadar zaman gerekicek ve kariyer günlerine şirketler bu üniye gelmeyecekler mi?

5)Tavsiye olarak tercih etseniz girne üni duim tam burslumu seçerdiniz zirve üni tam burslumu yoksa rteü turgut kıran yüksekokulunu mu seçerdiniz.

Cvplarınızı merakla bekleyeceğim bu tip sorular forumda sorulmadığı ve girne üni pek tartışılmadığı için sorma ihtiyacı duydum sizde o okuldan çıkdığınız için yorum ve tavsiyeleriniz bnm için çok önemli şimdiden teşekkürler.

• Eskalibur E kullanıcısına yanıt
    1) Girne Üniversitesi çoğu firma tarafından bilinmekte bu konuda problem olduğunu düşünmüyorum.

2) İş alımında okulculuk olmaz. şu anda bizim YDÜ mezunlarının çoğu Arkas, YaSa, Nemtaş, Zodiac ve Aygaz gibi bilinen firmalarda çalışmakta.

3) Hayır, yukarıda yazdım.

4) Kariyer günleri yakın zamanda olur diye tahmin ediyorum yine birçok firma gelecektir. Denizhaber ve okulun kendi sitesinden takip edebilirsin, katılımcı firmaları duyururlar.

5) Açıkçası diğer iki okul hakkında hiçbir fikrim yok, hiçbir mezunu ile çalışmadım o yüzden yorum yapabilmek zor.

• çok kararsız kaldım seçip seçmemek konusunda. bide gelecekte akıbeti nasıl olur onu merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

1) Girne Üniversitesi çoğu firma tarafından bilinmekte bu konuda problem olduğunu düşünmüyorum.

2) İş alımında okulculuk olmaz. şu anda bizim YDÜ mezunlarının çoğu Arkas, YaSa, Nemtaş, Zodiac ve Aygaz gibi bilinen firmalarda çalışmakta.

4) Kariyer günleri yakın zamanda olur diye tahmin ediyorum yine birçok firma gelecektir. Denizhaber ve okulun kendi sitesinden takip edebilirsin, katılımcı firmaları duyururlar.

5) Açıkçası diğer iki okul hakkında hiçbir fikrim yok, hiçbir mezunu ile çalışmadım o yüzden yorum yapabilmek zor.

Peki Güverte mezunu çok var eskidende boleymis makinacilara göre ilerde is bulmada sikinti olurmu ?Güverte deniz tecrubesinden sonra 10 sene sonra karada iş bulmada sıkıntı yasarmi ? gemide çalışma şartları hangisi daha iyidir yanilmiyorsam 11 tane fakülte Güverte var 9 tane makina bölümü var makinada çoğalıyor makinayida etkilermi fazla mezun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mccar -- 1 Mayıs 2015; 9:04:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mccar

quote:

Peki Güverte mezunu çok var eskidende boleymis makinacilara göre ilerde is bulmada sikinti olurmu ?Güverte deniz tecrubesinden sonra 10 sene sonra karada iş bulmada sıkıntı yasarmi ? gemide çalışma şartları hangisi daha iyidir yanilmiyorsam 11 tane fakülte Güverte var 9 tane makina bölümü var makinada çoğalıyor makinayida etkilermi fazla mezun

2 ay sonra Gemi makineleri işletme mühendisliğinden mezun olacak biri olarak cevap vereyim. Bu bölümden çok fazla okulda açılması mezun sayısını giderek arttırıyor ve iş bulmakta giderek zorlaşıyor. Ben okula başladığımda 3-4 üniversitede bu bölüm vardı. Şu an sanırım 10 u geçti bu bölüme sahip üniversite sayısı. Şirketlerde çıkmayı bekleyenlerin kuyrukları da uzuyor tabiki. Edit: Torpilin de önemi artıyor tabiki.

Kaptanların teknik bilgileri hakkında bilgim olmasa da şunu söyleyebilirim ki, makine her yerde makinedir, pompa her yerde pompadır, jeneratör her yerde jeneratördür. O yüzden gemide işini iyi yapabilen bir çarkçı karada daha rahat iş bulabilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AccUssEdGR -- 3 Mayıs 2015; 21:16:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AccUssEdGR

quote:

Orijinalden alıntı: Mccar

quote:

2 ay sonra Gemi makineleri işletme mühendisliğinden mezun olacak biri olarak cevap vereyim. Bu bölümden çok fazla okulda açılması mezun sayısını giderek arttırıyor ve iş bulmakta giderek zorlaşıyor. Ben okula başladığımda 3-4 üniversitede bu bölüm vardı. Şu an sanırım 10 u geçti bu bölüme sahip üniversite sayısı. Şirketlerde çıkmayı bekleyenlerin kuyrukları da uzuyor tabiki. Edit: Torpilin de önemi artıyor tabiki.

Kaptanların teknik bilgileri hakkında bilgim olmasa da şunu söyleyebilirim ki, makine her yerde makinedir, pompa her yerde pompadır, jeneratör her yerde jeneratördür. O yüzden gemide işini iyi yapabilen bir çarkçı karada daha rahat iş bulabilir bence.

O zaman guvertenin vay haline isletme bolumu gibi cogaltiyorlar fakulteleri denizciligi bitiriyorlar yazık şu son 2015 ve 2017 arası Mezunlar paçayi kurtarır geri kalan sıkıntılı varsayım yanlış anlaşılmasın

• zeyyad caner Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben RTE deniz ulaştırma işletme muhendisligi hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvra N kullanıcısına yanıt
    Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu Kıran Holding tarafından 2009 senesinde Rize'nin Derepazarı ilçesine kazandırılmış ve aynı yıl öğrenci almıştır. Yüksekokul Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne bağlı 4 yıllık lisans eğitimi veren bir okuldur. Öğretim dili %30 İngilizcedir. Zorunlu hazırlık eğitimi vardır ilk yıl. Eğer muafiyet sınavından veya YDS sınavından 60 puan almışsan hazırlık eğitimi almaz direk 1. sınıfa başlarsın. Okul Uzakyol vardiya zabiti sınavlarına girme hakkı verir. Uzakyol kaptanlığına kadar yükselmen mümkündür. Yüksekokul olması itibariyle denizcilik eğitimi veren diğer denizcilik fakültelerinden ehliyet veya diploma bakımından hiç bir farkı yoktur, tamamıyla aynıdır. Bu okulu bitirince RTEÜ Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi diploması alırsınız. Hem denizde hemde karada çalışma şansınız vardır. Okul geçen yıl ilk mezunlarını vermiştir ve bir çoğu Türkiye'nin en iyi denizcilik firmalarında Uzakyol Vardiya zabiti olarak görev yapmaktadır. Okul YGS-1 puan türüyle öğrenci almaktadır. Sadece DUIM bölümü aktiftir. Gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü öğrenci alımına başlamamıştır henüz.

Okul dediğim gibi yeni kurulmuş bir okul olduğundan tüm malzemeler yeni ve tamdır. Diğer okulların imkanlarından daha iyi bile diyebilirim laboratuar derslik olarak. Okulda hiyerarşik düzen vardır. Üniformalı eğitim vardır. Aklıma gelenler bunlar şimdilik...

Girne Üniversitesi hakkında bir şey diyemem ama Zirve'ye gideceğine kesinlikle Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu'na gel.. Özel üniversite yerine devlet üniversitesi her zaman daha iyidir. Özel üniversite para tuzağıdır. Eğitimin kalitesinin daha iyi olduğu falan da yoktur. Gemide karşılaştığım stajyerler bunun kanıtı.. Boşlar. Para bastırıp bir şekilde mezun ediliyorlar. Hele ki gaziantepte denizcilik üzerine bi bölüm... neyse ben fazla sivri dilli olmayayım :) sen bilirsin.
  • casaryus C kullanıcısına yanıt
    Aynı konuyu bende merak ediyorum ama 2013 te 200.000 le alan RTE Üniversitesi 2014 te 209.000 le almış başarı siralamasi düşüyor bence bu seneki ygs zorluğunu da düşünürsek buyuk ihtimal düşcek

• Girne üniversitesine gitsek özel üniversite okuduğumuz için iş bulmada bir sıkıntı çeker miyiz veya düşük maaş ile başlama gibi ? ingilizce seviyemiz iyi bir seviyede olsa ve kişiliğimizde bir sıkıntı yoksa eğitimimizi güzel aldıysak her hangi bir sorun ile karşılaşırmıyız ?

• zeyyad caner Z kullanıcısına yanıt
    devlet iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eskalibur -- 21 Temmuz 2015; 14:17:15 >
  • İyi günler ben bu sene deniz ulaştırma işletme mühendisliğine tercih yapmak istiyorum eşit ağırlık ogrencisiyim fakat matematik yaptıgım için ygs1 sıralamam RTE Üniversitesi deniz ulaştırma işletme mühendisliğini tutuyor Lys den gelecegini sanmıyorum fen yapmıycam sizce bir eşit ağırlık ogrencisi olarak mühendislikte sıkıntı çeker miyim birde Kara da iş imkanı bulabilir miyim bulursam gemide ki rutbem kadar olur mu bu konu da yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nvra -- 14 Mayıs 2015; 10:30:34 >
  • mR.ma[TR]ax M kullanıcısına yanıt
    Bir çok firma hangi okuldan mezun olduğuna bakmaz. Onlar için önemli olan Uzakyol ehliyetin olup olmamasıdır.Tabi İngilizce seviyen mesleğe hakimiyetin ve örf adet de bir başka kıstaslardır. Yani Girne Üniversitesinden mezun olduğundan ötürü daha az maaş alma gibi bir durum yoktur. Tabi ilk zabitliğinde biraz daha düşük alabilirsin ama bu da okula göre değişiklik gösteren birşey değildir. Senyorita denen birşey vardır. Kıdemin arttıkca maaşın da artar. Yani şirketine bağlı herşey.. İngilizce seviyen iyi olmalı en azından rahatlıkla anlaşabilir düzeyde olması gerekir. Bu önemli bir faktördür.
    Valla Üniversite ismi konusunda haklılık payın var :) Ama nasıl itü denizcilik fakültesi öğrencileri kendilerine YDO (Yüksek Denizcilik Okulu) diyorlar, biz de sadece Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu diyoruz sadece ya da TKDYO. sektörde pek çok firma okulumuzu böyle biliyor zaten. Diplomada kurtuluş yok tabi ama dediğim gibi denizcilik okulları ana kampüsten biraz daha uzak biraz daha bağımsız. Sorun etmeye gerek yok bence...
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.