Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bir sorum olacakti askeri deniz kuvvetleri gemisinde nasil kaptan olabilir ve kaptan oradaki herkezden ustunmudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kankilopp K kullanıcısına yanıt
    Askeri gemilerde durum farklı. Kaptan yoktur. "Gemi Komutanı" vardır. Gemi Komutanları, Grup veya Filo Komutanlıklarına bağlıdır. Bu nedenle gemide en yüksek rütbeli kişidir ancak gemi sevk idaresi dışında emir komuta zincirinde bulunur.

• @coaxem öncelikle iyi günler. kendim 3.sınıf gemi makine müh. öğrencisiyim ve bu sene 6 aylık deniz stajım var. kafam çok karışık size vaktinizide çok almadan 1-2 soru sormak istiyorum.

1-Staj'a çıkacağımız şirket mesleğe başladığımızda kariyerimizi çok ciddi ölçüde etkiler mi yani en iyi şirket mi olmalı iyi bir başlangıç için ?
    2-Yılmar Denizcilik hakkında bilginiz var mı ? (piyasadaki değeri vs.)
    3-Tavsiye edeceğiniz staj için burası senin için çok iyi olur diyebileceğiniz yerler var mı ?

iyi günler dilerim
  • Yani anladigim kadariyla Gemini komutani o gemideki en ust kisi dogrumudur bir de gemi komutani olabilmek icin ne yapmamiz gerekli tesekkurler

• Trabzonleeeeee T kullanıcısına yanıt
    Selamlar, makineci olmak aslında avantaj.

Staj yapacağın şirket kariyerini etkiler mi sorusuna yanıtım evet etkiler. Yani kosterde staj yapmak yerine kurumsal firmada staj yapmak avantajlıdır. Makinecilerde kW, makine tipi( sulzer, man b&w) otomasyon olup olmaması gibi birçok etken vardır. Bu forum altında Gemi Mak. işletmeci arkadaşların başlığında sana daha fazla yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Yılmar staj için fena bir firma sayılmaz, dökmeci gemileri var ve çok yaşlı değil.

Makineci olarak Tanker,Lpg ve konteyner gemilerine yönelebilirsin.
    Özellikle lpg gemileri ileride çok büyük atılım yapacak, benim firmamın da önümüzdeki senelerde teslim alınacak 2 Lpg ile çalışan gemisi inşa halinde.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=41221379&p=1

• kankilopp K kullanıcısına yanıt
    Gemi Komutanı olmak zordur.

Deniz Harp Okulu eğitimlerini başarı ile tamamlayıp branş olarak Güverte seçmeniz gerekmekte. 15 seneye yakın hizmet ile en az Binbaşı rütbesinde siciliniz uygun ise çeşitli gemilerde görev yaptıktan sonra atamanız yapılır.

• Peki gozluk kullaniyor isek deniz harp okuluna girebilirmiyiz

• Hocam bu yaz tatillerindeki stajı Deniz Otobüslerinde yapma ihtimalimiz var mı?
  • Stajlar uzakyol stajı olmalıdır, kabotaj stajları kabul edilmiyordu bir ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 9 Eylül 2014; 15:24:25 >
  • Merhaba ben lise 3'e geçtim ve denizci olmak istiyorum ve birkaç soru soracağım

1)Seferler ortalama kaç ay oluyor?
    2)Limanlarda ne kadar sıklıkla ve süreyle duruyorsunuz ,limana her uğradığınızda mola veriyor musunuz?
    3)Aylık ortalama ne kadar maaş alıyorsunuz?
    4)Gemideyken hangi aktiviteleri yapıyorsunuz?
    5)Okuma durumu nasıl üniversitede dersleri ne kadar zor?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  • Konuyu hortlaticam ama benim 2 yillik hakkim var suan gemi makina isletme mühendisliği istiyorum 2+2 yapmak istiyorum nasil bir yolla ilerliyebilirim

• Arkadaşlar ben İÜ DUİM kazandım ama yaş ile ilgili sorunum var.Güverte bölümünü seçtim ve hazırlık okuyacağım ama güverte bölümü için Ocak 2014 itibariyle 22 yaşından gün almamış olmak gerekir diyor.2 yıl sonra güverte bölümü mülakatları olacağı için 2 yıl sonra 22 yaşında oluyorum.Bu yaş olayına çok takılıyorlar mı?
  • Hocam turgut kıran Denizcilik yüksek okulu hakkında bilginiz var mı? Aynı bölüm üzerinde dersleri veriyorlar ve derslerin standartları deu ve itu ile birebir gibi geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraktrd -- 13 Eylül 2014; 0:42:30 >
  • Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır araştırıyorum kaptanlığı vede kendime bir yol haritası çizdim.
    2 yıllık kurs ile yakınyol ehliyetimi alıcam ardından 2 yıllık deniz hizmetiyle uzakyol ehliyet sınavlarına girmeye hak kazanmış olacağım.
    şimdi diyeceksiniz neden 4 senelik duim okumuyorsun, arkadaşlar ben eşit ağırlık öğrencisiyim lise 4 de okuyorum allah izin verirse bu sene okulumu bitireceğim ancak duim bölümleri sayısal puanlarla alıyor, ben 3 senedir fen dersi görmüyorum.ayrıca şahsi kanaatimde ilerde kaptan yapıcağınız bir insanı 4 sene bir okula kapatıp eline bir simülatör verip hadi öğren demek bence saçmalık.2 senelik kursun ardından 2 sene denizde çalışırsam çalıştığım 2 senede çok şeyler öğrenebilirim.şimdi bir duim öğrencisiyle kurs öğrencisini karşılaştırırsak duim öğrencisi hiç bir derste takılmaz okulunu 4(+1 sene hazırlık)senede yani toplam 5 senede bitirmiş oluyor, kurs öğrencisi ise 2 sene kurs 2 senede hizmet ile beraber 4 senede sınava girmeye hak kazanıyor.ancak benim bir sorum var 4 senelik okul okumadım diye meslekte ilerlemede sıkıntı yaşar mıyım mesela 2.kaptanlık sınavlarında veya süvari olmada?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F882BB31 -- 18 Eylül 2014; 17:48:32 >
  • Merhaba, ben 12.sınıf öğrencisiyim 450 SBS ortalamam ile anadolu lisesinde okuyorum, ben deniz ulaştırma işletme mühendisliği okuyup kaptan olmak istiyorum ama bugün öğretmenim sen üniversiteyi kazansanda lisede denizcilik lisesinde okuyanlar senden daha iyi yerlere gelicekler onlar daha ön planda olucaklar dedi benimde aklıma takıldı sormak istedim.(((((((((( ve birde hangi üniversite daha iyi(hem iş bulma olasılıgı,eğitim,refarans olma,maaşın artması gibi) cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...
  • Merhaba, ben 12.sınıf öğrencisiyim 450 SBS ortalamam ile anadolu lisesinde okuyorum, ben deniz ulaştırma işletme mühendisliği okuyup kaptan olmak istiyorum ama bugün öğretmenim sen üniversiteyi kazansanda lisede denizcilik lisesinde okuyanlar senden daha iyi yerlere gelicekler onlar daha ön planda olucaklar dedi benimde aklıma takıldı sormak istedim.(((((((((( ve birde hangi üniversite daha iyi(hem iş bulma olasılıgı,eğitim,refarans olma,maaşın artması gibi) cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar tüm sayfalara bakmama rağmen yinede mülakatlar hakkında net bi bilgi bulamadım.
    Acaba dokuz eylül üniversitesi mülakatlarında neler yaptırdı 2014 yılında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: marineboy25

Merhaba, ben 12.sınıf öğrencisiyim 450 SBS ortalamam ile anadolu lisesinde okuyorum, ben deniz ulaştırma işletme mühendisliği okuyup kaptan olmak istiyorum ama bugün öğretmenim sen üniversiteyi kazansanda lisede denizcilik lisesinde okuyanlar senden daha iyi yerlere gelicekler onlar daha ön planda olucaklar dedi benimde aklıma takıldı sormak istedim.(((((((((( ve birde hangi üniversite daha iyi(hem iş bulma olasılıgı,eğitim,refarans olma,maaşın artması gibi) cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...

Yok öyle bir şey. Üniversite okuyanların çoğu Anadolu liseli, düz liseli, veya denizcilik lisesi. Şu ana kadar hiç duymadım Denizcilik lisesi mezunu olan çok iyi yerlere geldi de diğeri kötü yere geldi diye. Tabi şöyle bir gerçek var üniversitede denizcilik lisesi mezunu olanlar biraz daha aşina olduğundan senden biraz daha öne çıkabilirler ancak senin onlarla bi işin yok sen derslerini verirsin sonuçta aynı dersi alıyorsun. Üniversite konusunda da eğitimi iyi olanlar Teknik üniversiteler ve denizcilik üzerine yoğun olan Piri Reis'i seçmeye çalış ama nereye gittiğinin önemi yok mutlaka bi iş bulursun ama puanı yüksek olan yerlere gitmeye çalış yine de referansın daha iyi olabilir.

• ya ben şuan çok kararsizim 12 sınıfın meslek seciyorum deniz ulaştırma isletme mühendisliğini düşünüyorum ama ben kazanırsan 5sene sonra mezun olacağım sizce o zaman is bulmak zorlaşır mi ve maaşlar düşer mi acaba yada is bulmak zor olsana İTÜ Deniz ulaştırma isletme müh. Mezun olsam akedemik ortalamam yuksek olsa İspanyolca İngilizce ve Rusça ogrensem yinede yuksek maaş alamazmiyim lütfen beni bilgilendirir misiniz ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marineboy25 -- 19 Eylül 2014; 16:21:17 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.