Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usta öncelikle teşekkürler. Konteynır chemicaldan fazlamı alıyor daha az alması gerekmezmi?
  • LastShipwreck kullanıcısına yanıt
    Özel hastanelerin Sağlık raporu verme izni yokki cogunun ben listeye baktım göremedim.Sadece üst düzey hastanelerde.Gittim devlet hastanesine sordum zonguldakda bana dedigi sey heyete gircekmisim 200 lira civarıda bir para vercekmisim ayrıca
  • OGK1903 O kullanıcısına yanıt
    Konteyner ve kargo gemilerinde aynı maaşı veriyorlar.kimyasal ve LPG gemilerinde maaşlar daha yüksektir.Dikkatli bakınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • a dogru 3300 e 3800 mus cokda fark yok 3.zabit icin aslında
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Chief officer olduktan sonra Chemical gemilere gecmek mantıklı gozukuyor
    Junior zabitlerde kimyasal ile kargo gemiler arasında çok büyük fark yoktur.

Kargolardan kimyasallara geçmek zordur.kimyasal tankerlerde bütün yük 2.kaptanın sırtındadır.

• levent17 L kullanıcısına yanıt
    buda aradaki maaş farkını baya acıklıyor :)) Stajyer hangisi acaba bunların
  • quote:

Orijinalden alıntı: OGK1903

Özel hastanelerin Sağlık raporu verme izni yokki cogunun ben listeye baktım göremedim.Sadece üst düzey hastanelerde.Gittim devlet hastanesine sordum zonguldakda bana dedigi sey heyete gircekmisim 200 lira civarıda bir para vercekmisim ayrıca

Hayırlısıyla mülakatı geçelim de sağlık raporu verecek hastahane bulunur :)
  • quote:

http://www.bilgirotasi.com/denizcilik/gemi-adami-olur-saglik-raporu-vermeye-yetkili-olan-kurumlar/ burdan baktıydım ama özellerde varmıs evet

Yetkili olan sağlık kurumları

http://www.hssgm.gov.tr/menu/hizmetlerimiz/gemi_adamlari/gemiadamlari.aspx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hangi gemi tipinde yetiştiysen o gemide görev alırsın.

Ehliyetinin yeterliliği ne olursa olsun (isterse Uzakyol Kaptan) şirket 3rd officer yada 2nd officer olarak gönderebilir. Yani demek istediğim şu ehliyet yükselttikçe gemi tipi değiştireyim dersen yine Junior officer olarak başlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Hangi gemi tipinde yetiştiysen o gemide görev alırsın.

Ehliyetinin yeterliliği ne olursa olsun (isterse Uzakyol Kaptan) şirket 3rd officer yada 2nd officer olarak gönderebilir. Yani demek istediğim şu ehliyet yükselttikçe gemi tipi değiştireyim dersen yine Junior officer olarak başlarsın.

Peki staji hangi tur gemide yaptiigimiz etkilermi ?
  • Merak ettim gemide nasıl yemekler çıkıyor. Yoksa hep balık mı yiyorsunuz :) Yemeklerin kalitesi firmadan firmaya değişiyor mu ?
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Anladım peki chemical gemilerde hastalık oranı cok yuksekmıdır cunku mantıken kanser etmesi lazım oda nanayı yedirtir adama :( Değermi yani o paraya
  • LastShipwreck kullanıcısına yanıt
    Mülakat dert degil ya.Yüzmeyi iyi biliyorum ayrıca kondisyonu yuksek sporcuyum ki zaten bazı yerlerde okuduguma göre usulen yapılıyormus olay bunlarada gerek yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShipwreck

Merak ettim gemide nasıl yemekler çıkıyor. Yoksa hep balık mı yiyorsunuz :) Yemeklerin kalitesi firmadan firmaya değişiyor mu ?

Türk gemilerinde esnaf lokantası şeklinde (tabi aşçı ve personel kalitesine bağlı) çıkar

Sabah normal kahvaltı günaşırı ekstralı (sucuk, salam , kaşar vs ekstra)
    Öğlen sebze yemeği, bakliyat yemeği (sulu yemek nohut, fasulye, mercimek vs)
    Akşam etli yemek veya et

Her zaman balık yemiyoruz tabiiki :) Ama kumanya kalitesi şirketten şirkete değişir. Mesela bir şirket 3 çeşit peynir gönderirken diğeri 1 çeşit gönderir gibi

• quote:

Anladım peki chemical gemilerde hastalık oranı cok yuksekmıdır cunku mantıken kanser etmesi lazım oda nanayı yedirtir adama :( Değermi yani o paraya

Uzun vadede kimyasal madde solumaktan dolayı kanser riski var.

Bir arkadaşım asit taşıyan kimyasal tankere gitmişti. Anlattığı herkesin vücudunda asit yanığı izi olduğuydu. O yüzden çabuk ayrıldı. Şimdi cng/lng gaz tankerlerinde çalışıyor.

• Kendi yemeğimizi getirebiliyormuyuz peki ? Mesela TON balıgı konserve
    Yurtdışı bir limandan gemiye katılacağınızı varsayarsak uçakla gideceğinizden kaç kutu konserve / ton balığı taşıyabilirsiniz?
    O taşıdığınız konserveler 4/6 ay için sizi ne kadar idare edebilir?

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.