Şimdi Ara

İphone 3gs alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar turkcell faturalı hat kullanıyorum. iphone 3gs aylık 65 tl 24 ay süreli alınır mı ? ne dersiniz ?

• yenisine heves etmem benim için yeterlidir diyorsan alınır, ama her uygulamayı çok rahat açabilirsin diyemem, kullanım amacına göre değişir bu durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

yenisine heves etmem benim için yeterlidir diyorsan alınır, ama her uygulamayı çok rahat açabilirsin diyemem, kullanım amacına göre değişir bu durum...

yenisi derken sadece kasa değişik bildigim kadarıyla 3s 4s ile hemen hemen aynı diyorlar kamerayla pek fazla işim olmayacak zaten
  • 3Gs artık çok yavaş, ios 5 ile birlikte artık menüler arası geçişte bile takılıyor. Yani alınmaz derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

quote:

yenisine heves etmem benim için yeterlidir diyorsan alınır, ama her uygulamayı çok rahat açabilirsin diyemem, kullanım amacına göre değişir bu durum...

yenisi derken sadece kasa değişik bildigim kadarıyla 3s 4s ile hemen hemen aynı diyorlar kamerayla pek fazla işim olmayacak zaten

Tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuck_bartowski

3Gs artık çok yavaş, ios 5 ile birlikte artık menüler arası geçişte bile takılıyor. Yani alınmaz derim ben.

öyle abartı bir durum yok, ağır grafik değerleri yüksek uygulamalarda "yavaş" çalışıyor o kadar, ama menüler bile çöktü denemez

@DEFACTO07 işlemci ve ekran çözünürlüğü farkı var bana göre de 3Gs'in batarya ömrü daha fazla...
  • Telefonu uzun bir süre kapatmazsak, mesela 1 hafta boyunca açık kalırsa telefonda menü geçişleri yavaşlıyor. Ben çıktığı günden beri kullanıyorum, güncelleme yapmak en büyük hatam oldu. Telefonu yeniden açıp kapatınca, bunu hergün yapınca yavaşlık azalıyor. Hala birçok oyun oynanıyor tabi ama mesaj gelince ardarda titreşim vb sorunları çözmediler.
  • quote:

quote:

3Gs artık çok yavaş, ios 5 ile birlikte artık menüler arası geçişte bile takılıyor. Yani alınmaz derim ben.

öyle abartı bir durum yok, ağır grafik değerleri yüksek uygulamalarda "yavaş" çalışıyor o kadar, ama menüler bile çöktü denemez

@DEFACTO07 işlemci ve ekran çözünürlüğü farkı var bana göre de 3Gs'in batarya ömrü daha fazla...

3GS Ve 4S Kullanıyorum.3GS'in Bataryası Daha Çok Gidiyor.Ekran Olarak Fark Baya Var.Kamera,Hız Cabası Ama Şöyle Birşey Var Taş Olsun Apple Olsun 3GS Fazla,Fazla İş Görüyor.

• quote:

Telefonu uzun bir süre kapatmazsak, mesela 1 hafta boyunca açık kalırsa telefonda menü geçişleri yavaşlıyor. Ben çıktığı günden beri kullanıyorum, güncelleme yapmak en büyük hatam oldu. Telefonu yeniden açıp kapatınca, bunu hergün yapınca yavaşlık azalıyor. Hala birçok oyun oynanıyor tabi ama mesaj gelince ardarda titreşim vb sorunları çözmediler.

bende eskiden (forumdaki dostlarım bilirler) 3Gs 32GB vardı, kasası hoşuma gittiğinden geçenlerde 8GB denk geldi ucuza aldım ikinci telefon olarak, ama bahsettiğin sıkıntıların hiç birini her iki cihazda da yaşamadım 5.1.1 kullanıyorum ve JB'siz. ama teknoloji; bazen böyle sıkıntılar çıkabiliyor, evet 3Gs eski bir model fakat hala alınıp satılıyor, ben forumda söylemiştim, 3Gs efsane bir model ve uzun süre devam eder diye. Samimi olarak söylemeliyim ki, iPhone 4'e göre 3Gs'nin kullanımı çok daha rahat (fiziksel olarak) yani ele cuk oturuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Elektronik

quote:

quote:

3GS Ve 4S Kullanıyorum.3GS'in Bataryası Daha Çok Gidiyor.Ekran Olarak Fark Baya Var.Kamera,Hız Cabası Ama Şöyle Birşey Var Taş Olsun Apple Olsun 3GS Fazla,Fazla İş Görüyor.

Evet, tabii buna ekran çözünürlüğü, işlemci gibi faktörlerinde etkisi var ama çok detaylı kullanmam diyen birisi uzun süre daha devam edebilir 3Gs ile.

• quote:

quote:

3s, 4s, "hemen hemen aynı" değil; donanım olarak birbirleriyle alakaları yok hatta. Burda donanım kıyaslaması yapmaya luzum yok, isteyenler; Apple' ın kendi sitesinde kıyaslayabilir.

Ama şu var aynı işletim sistemini kullanıyorlar ve bu da ilk bakışta hiç bir fark yokmus gibi görünmesine sebep oluyor. Herkesin de dediği gibi kullanım amacına bağlı. Şimdi biraz ayrıntılı anlatmaya çalışıcam. iPhone 3gs, 4 ve 4s' te kullanım olarak ana menü akıcılığı ve uygulamalar açıldıktan sonra yapılan işlemlerde fark yok nerdeyse. Fark görmek için, esas olayı uygulamalar olan bu telefonlarda, uygulamalara bakmak lazım;

Aşağıda örnek verdiğim uygulamalar ve bunların muadili uygulamalar 3GS, 4 ve 4S te neredeyse arada hiç fark yokmuş gibi çalışır

*twitter, facebook, foursquare, linkedin ve bunlar gibi devam eden sosyal ağ uygulamaları
    *yemeksepeti, hepsiburada, ebay, sahibinden ve bunlar gibi devam eden alışveriş uygulamaları
    *lig tv, atv, kanal d, hürriyet, milliyet ve bunlar gibi devam eden gazete ve tv uygulamaları ve diğer medya dağıtıcı uygulamar
    *banka uygulamaları, kozmetik ve giyim şiketlerinin uygulamaları
    *Çerez uygulamalar; shazam, soundhound, talking tom cat, ocarina ve vöyle uzayıp giden yelpaze
    *Basit oyunlar; Angry Birds serisi, Cut the Rope serisi, Plants vs Zombie, Doodle Jump, Fruit Ninja ve bu tip küçük ve eğlence odaklı dokunmatik ekrana özgü oyunlar
    * 3D oyunlar; ben 3GS' de Modern Combat, Nova, Real Racing, FIFA 12 gibi oyunlar görüntü kalitesinden ödün verilmeden gayet seri ve tatmin edici bir şekilde oynanıyor. Ama GTA 3, Max Payne gibi bilgisayardan port edilmiş oyunlarda sıkıntılarla karşılaşıyıor 3GS.

Bu telefonlarda arasındaki farkı anlama için işlemciye yoran uygulamalara bakmak lazım, bunu da en iy 3D oyunlar yapıyor. Bu oyunlara bakacak olursak;

GTA 3, 3GS' de çalışmasına rağmen ışık, kan ve gölgelendirmeler kesilmiş ve detaylar düşürülmüş, biraz da yavaş ama çok önemli değil. Ama aynı GTA 3, iPhone 4S' te bilgisayardaki gibi çalışıyor. Aynı şeyler Max Payne içinde geçerli.

Son olarak bir de 3gs' de hiç çalışmayan uygulamalar var;

Misal kameranın flaşını, gyroyu ve ön kamerayı kullanan uygulamalar. Bunlar donanım yüzünden hiçbir şekilde kullanamıyorsun. iPhoto, iMovie uygulamaları 3gs' de çalışmıyor.

Genel olarak diğer telefonlar her yönden 3gs' den üstün kıyaslamanın mantığı yok. Son çıkan her daim bir öncekinden iyi olmak zorunda. Ama işte ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup ona göre tercih yapmak lazım. Atıyorum; A5 işlemci ve Siriye ihtiyacınız yoksa 4S almayın. Veya sosyal uygulamalar haricinde telefonu kullanmayacaksanız 3GS' den yukarı bir model almayın. Bunları göz önünde bulundurun, ama yine son karar sizin tabi.

• Hocam 24 ayda toplam 1560 tl verceksiniz bence hiç mantıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam 24 ayda toplam 1560 tl verceksiniz bence hiç mantıklı değil.

evet öyle bir fiyat cıkıyor. 4 düsündüm onunda fiyatları maglum nerden baksan 3000 tl ye yaklasıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jääri..

quote:

quote:

Tamam.

burda fikir alıyoruz tamam ne demek ? fikir vermeyecekseniz okumazsınız olur biter.

• quote:

quote:

iphone da en büyük sıkıntı bildiğim kadarı ile batarya yönünde. verdiginiz bilgi icin tşk ederim.

• quote:

quote:

quote:

iphone da en büyük sıkıntı bildiğim kadarı ile batarya yönünde. verdiginiz bilgi icin tşk ederim.

buna sıkıntı demek biraz abes olur bence, cihazın yapabildiklerine oratılarsak batarya kapasitesi yeterli olur diye düşünüyorum, akşamları evinizde şarj etmeniz yeterli, ama ben dağ bayır gezerim 4-5 gün eve gelmem diyorsanızda söyleyecek birşey yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam 24 ayda toplam 1560 tl verceksiniz bence hiç mantıklı değil.

evet öyle bir fiyat cıkıyor. 4 düsündüm onunda fiyatları maglum nerden baksan 3000 tl ye yaklasıyor.

Hocam internette sitelerde araştırmalarınıza devam ediniz. Mesela hepsiburada.com'da 3gs 8gb 1150tl şuan advantage card'a 24 ay taksit imkanı ile 1378 tl'ye geliyor

1150tl'yi peşin fiyatına 12 taksit ile alabilirsiniz ayrıca

24 ay 65 tl ödeyeceğinize bence 12 ay 96 tl ödeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 14 Mayıs 2012; 16:04:15 >

• quote:

Telefonu uzun bir süre kapatmazsak, mesela 1 hafta boyunca açık kalırsa telefonda menü geçişleri yavaşlıyor. Ben çıktığı günden beri kullanıyorum, güncelleme yapmak en büyük hatam oldu. Telefonu yeniden açıp kapatınca, bunu hergün yapınca yavaşlık azalıyor. Hala birçok oyun oynanıyor tabi ama mesaj gelince ardarda titreşim vb sorunları çözmediler.

dediğin olay ram kullanımının artmasından kaynaklanıyor. eğer ram'i boşaltamazsanız ip4 te 1 hafta açık kalsa kadar 4s te. ben 3gs 5.1 tethered jb ile kullanıyorum ve 1 aydır hiç kapatmadım telefonumu. en ufak bir donma takılma yok. neden yok? çünkü ram dolduğu zaman ram boşaltıyorum ve hiç sıkıntı olmuyor
  • iPhone 3gs su an için hala revaçta olan bir cihaz ama. Ben iPhone 4 almanızı öneririm dış kasasi iPhone 3gs ten çok daha güzel geliyor bana ayrıca ekranlar arasında asırı fark var
  • Ben elektronik üründe kullanılmış ve yurtdışı olayına karşıyım. Benim kişisel fikrim ve görüşüm bu. Başka türlü düşünen arkadaşlara saygı duyarım tabii ama benim fikrim sorulursa o paraya zaten ya yurtdışı 4 ya 2. el 4 alınır... 4'den bile Eski model olmasına rağmen sıfır ve tr garantili ise, bütçe de sadece ona yetiyorsa, alınabilirliği vardır derim... Apple olsun taştan olsun... Birde olaya şu açıdan bakarsak (Hani eski model deniyor) Nasılsa Androidli birşey alsanız da 1 sene sonra desteği kaybedeceksiniz...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.