Şimdi Ara

PHILIPS 42PFL4307K/12(hd uydu alıcılı+fpr3d) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.834
Cevap
23
Favori
240.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bu tv'nin herşeyine hayran kaldım ancak şu menü çok yavaş son sürümüde yükledim acaba bunun başka bir çözümü yok mudur? usb takıyorum film donuyor falan sinir ediyor resmen. eski kasalı pc gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seeelam

arkadaşlar ben tv yi geçen ay aldım.memnunum.geçen internete bağlandım son yazılımı tv yükledi.daha önce izlediğim 3d filmi izledim.öncesinde görüntü tv den dışarı çıkıyordu süperdi ama şimdi sanki son yazılımdan sonra derinlik azaldı.görüntü bana doğru geliyor ama sağdan soldan taşma yok.neden olabilir acaba 3d de görüntü ayarlarınımı karıştırdımyoksa yazılımdanmı teşekkürler.

fikri olan yokmu:(((
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-philips-3d-led-tv-plus-1-tb-wd-harddisk-plus-media-player-95679936/detay/

arkadaşlar yukarıdaki ilana bakın isterseniz.
    içinde full hd filmlerle hard disk ve media player ile beraber satıyorum led tv mi..
    pazarlık payı da vardır..bilginize!!!
  • Arkadaşlar , TV yi ben de yeni aldım henüz kurmaya gelmediler.

Benim bir sorum var , PS3 'ü hdmı 1.3 ile mi 1.4 ile mi bağlamalıyım?Hangisini destekler acaba?Performans farkı olur mu acaba?

Pek bilgili olmadığımdan yardıma ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinf

Arkadaşlar , TV yi ben de yeni aldım henüz kurmaya gelmediler.

Benim bir sorum var , PS3 'ü hdmı 1.3 ile mi 1.4 ile mi bağlamalıyım?Hangisini destekler acaba?Performans farkı olur mu acaba?

hocam 3d özelliğini kullanmak isiyorsanız 1.4 ile bağlayın ama 3d siz kullanırım diyorsanız sadece 1.3 yeterli olur 2si arasında bir fark yok. sadece 1.4 3d destekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIYAMETT

quote:

Orijinalden alıntı: sahinf

Arkadaşlar , TV yi ben de yeni aldım henüz kurmaya gelmediler.

hocam 3d özelliğini kullanmak isiyorsanız 1.4 ile bağlayın ama 3d siz kullanırım diyorsanız sadece 1.3 yeterli olur 2si arasında bir fark yok. sadece 1.4 3d destekliyor.

Teşekkürler.

3d kullanırım tabi i almışken 1.4 alayım o zaman...
  • Arkadaşlar bizde bugün aldık. Yarın kurmaya gelecekler. sorum olacak..

Bilgisayarın kasasını televizyona nasıl bağlayabilirim? Hangi kablolar gereklidir? Bu kabloları kurulum yaparken verirler mi yoksa biz mi alacağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

Arkadaşlar bizde bugün aldık. Yarın kurmaya gelecekler. sorum olacak..

Bilgisayarın kasasını televizyona nasıl bağlayabilirim? Hangi kablolar gereklidir? Bu kabloları kurulum yaparken verirler mi yoksa biz mi alacağız?

varsa hdmı yoksa vga kablo ile bağlantı yapabilirsin.Yanlız vgadan sadece görüntü alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naci54

quote:

varsa hdmı yoksa vga kablo ile bağlantı yapabilirsin.Yanlız vgadan sadece görüntü alırsın.

ekran kartımda HDMI çıkışı var ama HDMI kablo mu almam lazım yani?

Ekleme: VGA dan sadece görüntü alırsam HDMI'dan ne alabilirim?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Métropol -- 29 Aralık 2012; 19:07:36 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: naci54

quote:

ekran kartımda HDMI çıkışı var ama HDMI kablo mu almam lazım yani?

Ekleme: VGA dan sadece görüntü alırsam HDMI'dan ne alabilirim?_

hdmı hem ses hemde görüntüyü taşır.hdmı kablo alman daha mantıklı.

• Selamlar ,

Ben de bu TVyi almayı düşünüorum..Bir soru olucak ;

Odam 6mt X 3mt , Tv izleme mesafem ise 3-3,5 mt olucak.

Sizde bu mesafe için büyük mü olur 107 cm tv?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertss86

Selamlar ,

Ben de bu TVyi almayı düşünüorum..Bir soru olucak ;

Odam 6mt X 3mt , Tv izleme mesafem ise 3-3,5 mt olucak.

Sizde bu mesafe için büyük mü olur 107 cm tv?

Yok kardeşim bence tam ideal
  • @serseri26

Teşekkrüler, kimi arkadaslar baş-göz ağrısı yapabilir diyor ama genelde okuduğumö yorumlar uygun diyor.
    Nese alınca anlıcaz artık...
  • Beyler NTVSpor da veya diğer kanallarda maçlar olunca şifreye girerse, nasıl kıracağız, BİSS şifresini kırma menüsüne nasıl girebilirim?
  • dahili uydusu biss şifrelerini kırmaz.başka uydu takarak seyredebilirsin
  • Tv nin yazılımı ile alakalı,vestel tv lere elle bis key girilebiliyor.Yazılım bekliyoruz.Teldünya kartımı orion modüle takıyorum.Bir kanalı açıyor yani tv modülü görüyor ama biss şifreleri görüp açamıyor.Ben orion modüle biss keyleri atıyorum.Emu olmayan uydu alıcısında bis keyleri açıyor.Tv de olmuyor.Tv modülü görüyor ama biss keyleri görüp kanalı açmıyor.Bir arkadaş karta şifre yazıp modüle okutarak smasun sanırım başka tv sinde izlediğini söylüyor.Bir gelişme olursa burdan paylaşırım.

Sd görüntüler daha iyi olursa diye sd uydu alıcısını denemek istedi.Scart girişi tv nin yok.2 ucu 3 renkli kablo veya bir ucu scart diğer ucu 3 renkli kablo ile bağlamaya uğraştım ama bir türlü görüntü alamadım.Nasıl bağlamalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38
    Sd görüntüler daha iyi olursa diye sd uydu alıcısını denemek istedi.Scart girişi tv nin yok.2 ucu 3 renkli kablo veya bir ucu scart diğer ucu 3 renkli kablo ile bağlamaya uğraştım ama bir türlü görüntü alamadım.Nasıl bağlamalıyım?

Merhaba

Tv'nizin buradaki kullanım kılavuzuna baktım ama, sizin Tv'nizde sarı S-Video girişi gözükmüyor. Ancak Tv'nizde görüntü için daha ideal olan component (YPrPb) ve ayrıca Scart girişler mevcut. Fakat bu girişler standart şekilde değiller ve kılavuzda "Tv'nizle birlikte gelen adaptörleri kullanın" yazıyor.

Yani normalde component (YPrPb) üç kablodan oluşur (mavi-kırmızı-yeşil). Benim anladığım Tv'niz ile birlikte bir adaptör geldi; adaptörün bir ucuna bu 3 kabloyu takıyorsunuz, diğer ucunu da (tek uç) Tv'ye takıyorsunuz. Scart için de aynı şekilde adaptörü kullanmanız gerekiyor. Bu adaptörün bir ucu normal dişi scart olmalı; diğer ucu Tv'nizin özel scart girişine uygun olmalı.

Bağlantılar hakkında detaylı bilgi için, yukarıda linkini verdiğim kılavuzun 43.sayfasından sonrasını okuyabilirsiniz (İngilizce ama şekiller var ve referans alıp Türkçe kılavuz araştırabilirsiniz).

• Teşekkürler,Hd ready panasonic plasma kullanıyordum.Led 4307/K ile değişim yaptık.Plazmada da maçlarda uzak çekimlerde hızlı görüntülerde netlik kayboluyor,flulaşma oluyordu.Led tvde de yakın görüntüler çok net ve güzel.Ama uzak kamera ve hızlı görüntüde tv de dikine 3-4 bölüme ayrılmış gibi kayarak akıyor.Servisle şimdi görüştüm. Tv ile gelen bir ucu scart,bir ucu tv ye takılan aparat varmış.Onu takacağım.
    Xternt 9000 Hd uydu alıcısı hd leri iyi gösteriyor.Sorun yok.Ama sd lerde görüntü bozuluyor.Ekran 42 inç.Özellikle sd maçlarda görüntü çok kötü oluyor.Arkadaşlar sd görüntüyü sd cihazla izlemekle çareyi bulmuş.Ne kadar doğru bilemiyorum ama bende denemek istiyorum.
    Siz aradığınız görüntüyü tv nizde yakalayabildinizmi?Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Teşekkürler,Hd ready panasonic plasma kullanıyordum.Led 4307/K ile değişim yaptık.Plazmada da maçlarda uzak çekimlerde hızlı görüntülerde netlik kayboluyor,flulaşma oluyordu.Led tvde de yakın görüntüler çok net ve güzel.Ama uzak kamera ve hızlı görüntüde tv de dikine 3-4 bölüme ayrılmış gibi kayarak akıyor.Servisle şimdi görüştüm. Tv ile gelen bir ucu scart,bir ucu tv ye takılan aparat varmış.Onu takacağım.
    Xternt 9000 Hd uydu alıcısı hd leri iyi gösteriyor.Sorun yok.Ama sd lerde görüntü bozuluyor.Ekran 42 inç.Özellikle sd maçlarda görüntü çok kötü oluyor.Arkadaşlar sd görüntüyü sd cihazla izlemekle çareyi bulmuş.Ne kadar doğru bilemiyorum ama bende denemek istiyorum.
    Siz aradığınız görüntüyü tv nizde yakalayabildinizmi?Selamlar.

Merhaba,

Tam ekran hareketli, kayan görüntüler Tv'ler için genel bir durumdur; problem midir değil midir orası yoruma açık. Mesela sinemada film izlerken dikkat edin, tam ekran kayan görüntülerde çok kötü takılma ve netlik kaybı gözünüze çarpar. Benzer şekilde, Tv'de HD görüntü izlerken görüntüyü dondurun, görüntünün çoğu zaman net olmadığını görürsünüz. Yani kabahat sadece Tv'de değil, görüntünün kendisinde de netlik kaybı (doğal olarak) olabiliyor.

Güncel modelleri bilmiyorum ama 2-3 sene önce 50hz yerine 100hz Tv'ler popüler olmaya başladığında ve "artık 100hz olmayan Tv alınmaz, acaba 50hz ile 100hz gerçekten farkediyor mu" gibi cümleler yaygın olarak duyulduğunda, ben de bu konuları çok araştırdım. Farklı Tv modelleri ile denemeler yaptım ve o zaman vardığım sonuç, 100hz'nin her Tv modelinde aynı sonucu vermediği, bazı durumlarda devre dışı bırakılmasının daha iyi olduğu idi.

Diğer bir durum, ben mesela HTPC ve 1080p projeksiyon ile HD görüntüler izlerken, hareketli görüntülerde söylediğiniz durum olabiliyor. Player olarak Splash player kullanıyorum. Ayarlarından Motion vs. aktif hale getirince görüntü yağ gibi akmaya başlıyor ve bu takılmalar ortadan kalkıyor. Ama görüntü yağ gibi akarken çok da doğal olmuyor.

Bu konu derin bir konu. Dediğim gibi güncel modelleri ve sizin Tv'nizi bilmiyorum. Benim gördüğüm, ancak çok çok üst modeller bu gibi görüntü sorunlarını ciddi anlamda aşmış oluyor. Eğer giriş ve orta seviye cihazlarınız varsa, yine araştırın ve ideal ayarları bulmaya çalışın ama çok da mükemmelllik peşinde koşmayın ve cihazınızın kusurlu olduğunu düşünmeyin derim.

• Sd görüntü sd cihaz ile hd görüntü hd cihaz ile izleme olayını bende merak ediyorum.Siz buna katılıyormusunuz?Akşama deneyeceğim.

İlginize ve değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 31 Aralık 2012; 11:47:18 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.