Şimdi Ara

Sony CEO'su, 2. El Oyunların Engellenmesine Karşı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•    Wedbush Securities analisti Michael Pachter, nerdeyse her hafta değindiği konularla gündemde olmayı başarıyor. Bu seferki konuysa tüm bir oyun sektörü ve oyunseverlerin hararetli bir şekilde tartıştığı bir konu: yeni nesil konsollarda 2. el oyunların engellenmesi.

Pachter'a göre Sony Computer Entertainment of America CEO'su Jack Tretton, 2. el oyunların Playstation 4'de engellenmesini müşteri karşıtı bir hareket olarak düşünüyor. Son bir kaç aydır ciddi şekilde konuşulan konsollarda 2. el oyun engelleme sistemi pek çoklarına göre salakça bir dedikodudan ibaret.

Bu konuda Tretton'ın, Pachter'a şunları söylemiş, "Sırf ne kadar oyun satıldı diye anlayabilmek için 2. el oyun kullanımını engellemeye  tamamiyle karşıyım. Bence müşterilerin böyle bir seçeneğe sahip olması harika. Kimi müşterilerimiz konsolu çıkışından daha geç zamanda alarak daha az ödemek ve yine daha ucuz oyunlar almak isteyebiliyor. Böyle birşeyi yapmak bizim için müşteri karşıtı bir hareket olurdu."

• Helal ilk kez olumlu bakan biri oldu 2.el'e.
  • Kimse kusura bakmasın ben dandik bi oyuna 150 tl vermem 150 tlyi anca uncharted 3 gibi parasının hakkını veren bi oyuna veririm
  • Yorumuma eksi basılcak ne var anlamış değilim.
  • adam haklı.
  • ultra_storm
    14.05.2012 12:51:49

her haberin altına anti konsolcuyum diye gerine gerine bilgisayarı övüyorsun sonra kalkıp konsol haberlerine kafadan yorum yazıyorsun ''bu ne perhiz bu ne lahana turşusu'' !!
  • 2. el savunup da korsanı kimse eleştiremez. hiçbir farkları yok. ben de oyunların uygun fiyatlarda olmasını istiyorum ama 2. el oyun alıp da orijinal oyun oynuyorum demek abes kaçar. oyunlar tek kullanımı olan bir içeriktir. ha satın alıp birine satmışım ha satın alıp kırarak internete dağıtmışım. oyun firmalarını hiç savunmak için söylemiyorum ama gerçekler de böyle. sony de herhalde ardı arkası kesilmez zararlarını böyle garip söylemlerle durdurmaya çalışacak kadar çaresiz kalmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Yorumuma eksi basılcak ne var anlamış değilim.

Konsol kullanan arkadaşlar sana karşı biliyorsun.
  • 2.el korsandan farkı orj. alıyorum diyerek kendini kandırmak sokak arası dükkan sahiplerini zengin etmektir.

2000 yılların başında 2 karışlık dükkan'da korsan içerikli CD/DVD satarak kaymağını yediler.Şimdilerde 2.el oyun işindeler nede olsa kolay para
  • Oyun dünyasının böyle adamlara ihtiyacı var. Yeni nesil konsollarda da devam etmeli takas sistemi. İllaki alternatif düşünüyorlarsa mesela psn den oyun kiralama olabilir. atıyorum 20 dolara 1 haftalığına kiralasınlar. herkes alır o zaman single playar oyunları. Oyunculara yaklaşmaz onların halinden anlamazssanız yeni nesilde de zararlara hazır olsunlar...
  • 2.elle korsanın ne alakası var beyler ? dünyada çoğu ürünün 2. eli alıp satılır ben üniversitede okurken 6 7 tane oyunu 2. el yoluyla aldım ki öğrenciyken kiraya yemeğe para ayırırken oyuna sıfır parasını vermek imkansıza yakın hep oyun firmalarının istediği gibi piyasa olursa kalkıp oyunları ucuzlaması beklemek hayalcilik olur 2.el piyasasını oyuncular destekleyeceğine firmaların dediği ''eğer 2.el yok olursa daha çok oyun yapılır'' lafına kanmanın manası yok
  • o zaman niye online pass kodu diye bir sistem kullanıyolar?bu düşünce online pass sistemine karşı.bir çelişki söz konusu
  • Oyunu aldıktan sonra oyun benim değil mi satarım veya başkasının oyununu alırım 2.el
    O zaman 2.el araba ev eşya pc parçası vs almayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gam3hunter

ultra_storm

her haberin altına anti konsolcuyum diye gerine gerine bilgisayarı övüyorsun sonra kalkıp konsol haberlerine kafadan yorum yazıyorsun ''bu ne perhiz bu ne lahana turşusu'' !!

Yav bi git bu mesajımla ne alaka ? İyi ozaman her yorumuma eksi basın takip edip beni çok doğru işmiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

quote:

ultra_storm

Yav bi git bu mesajımla ne alaka ? İyi ozaman her yorumuma eksi basın takip edip beni çok doğru işmiş gibi.

boşver sen uzun zamandır ne olursa olsun kötü yorum yaptığını görmedim boşuna (-) basıp laf yapıştırmaya çalışınlar sana.

• geçende sahte hesap açıp sağa sola laf yetiştiriyordun :) Mactavish- zaten ne ayaksa avukatlığını üslenmiş :) ne komik adamlarsınız ya___işi gücü yok milletin seni takip edip eksi verecekler öylemi kardeş adam akıllı davranırsan kimse kimseye bir şey demez bu sitede kalkıp milletin aldığı aleti her haberde çocuk gibi benim ki seninkini döver mantığıyla konuşup gelip o konsolların haberine yorum yaparsan böyle olur___amacım tartışmak yol göstermekte değil ama adam gibi hareket et millette sana adam gibi davransın__
  • quote:

geçende sahte hesap açıp sağa sola laf yetiştiriyordun :) Mactavish- zaten ne ayaksa avukatlığını üslenmiş :) ne komik adamlarsınız ya___işi gücü yok milletin seni takip edip eksi verecekler öylemi kardeş adam akıllı davranırsan kimse kimseye bir şey demez bu sitede kalkıp milletin aldığı aleti her haberde çocuk gibi benim ki seninkini döver mantığıyla konuşup gelip o konsolların haberine yorum yaparsan böyle olur___amacım tartışmak yol göstermekte değil ama adam gibi hareket et millette sana adam gibi davransın__

Fake açıp sağa sola yorum yazmadım yemin ederimki delinini biri kuyuya taş atmış 40 akıllı onu kurtaramamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 14 Mayıs 2012; 19:38:04 >

• quote:

geçende sahte hesap açıp sağa sola laf yetiştiriyordun :) Mactavish- zaten ne ayaksa avukatlığını üslenmiş :) ne komik adamlarsınız ya___işi gücü yok milletin seni takip edip eksi verecekler öylemi kardeş adam akıllı davranırsan kimse kimseye bir şey demez bu sitede kalkıp milletin aldığı aleti her haberde çocuk gibi benim ki seninkini döver mantığıyla konuşup gelip o konsolların haberine yorum yaparsan böyle olur___amacım tartışmak yol göstermekte değil ama adam gibi hareket et millette sana adam gibi davransın__

Arkadaşım olduğu için savunuyorum başka bir gerekçem yok sende direk ön yargıyla girişip laf atamazsın Xbox fanının biri mahlum ortaya PC ler çöp diye laf atarsa tabi savunmaya geçer ?
    Bide Fake hesap demişsin ne alaka onu çözemedim ?

• Nasıl ? kişi daha önce düşüncelerini belirti diye bu PC olur ,konsol yada haberin içeri neyse yorum yapınca "aa utanmasa bak daha önce Konsol için neler yazdı şimide konsol haberine yorum yapmış hurra verin eksiyi" bu nasıl mantıktır,çoçukmusunuzdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

Nasıl ? kişi daha önce düşüncelerini belirti diye bu PC olur ,konsol yada haberin içeri neyse yorum yapınca "aa utanmasa bak daha önce Konsol için neler yazdı şimide konsol haberine yorum yapmış hurra verin eksiyi" bu nasıl mantıktır,çoçukmusunuzdur

Aynen katılıyorum sizemi sorcam nereye ne yazacağımı ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.