Şimdi Ara

Colorful özel tasarımlı GeForce GTX 670 iGame modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Çin merkezli ekran kartı üreticisi Coloful özel tasarımlı GeForce GTX 670 iGame modelini duyurdu. Nvidia'nın 28nm GK104 grafik yongasından güç alan ekran kartı, üstten bakılığında spor otomobilleri andıran çift fanlı özel soğutucusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Beş adet bakır ısı borusunun alüminyum yapraklardan oluşan büyük ısı dağıtıcı bloğa bağlandığı soğutucu ile Colorful, kullanıcılara yüksek hız aşırtma başarımı sunmayı hedefliyor.

Saat hızları henüz bilinmeyen ancak sahip olduğu kaslı soğutucu itibariyle fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelebileceği düşünülen ekran kartına 256-bit bellek veri yolu desteği, 2GB GDDR5 bellek kapasitesi ve 1344 paralel işlem birimi eşlik ediyor. İki adet 6pin güç konnektörü bulunan karti TXAA desteği gibi Kepler mimarisine özgü yenilikleri de bünyesinde barındırıyor. GeForce GTX 670 iGame'e ilişkin daha fazla detayın yakında açıklanması bekleniyor.

• Soğutması çok güzele benziyor , kaliteli bir ürüne benziyor. Bu soğutmayı standart pcb ve komponenetler üzerinde kullanacaklarını sanmıyorum ama, görmek lazım. Gerçi Tr de olmayan ve olmayacak bir vga ama
  • çok şekil olmuş
  • TXAA nasıl kepler e özel oluyor? son sürücülerle bizim kartlar TXAA desteği almadı mı? Benim oyunlarda aktive ettiğim şey nedir?
  • Kartın soğutucusunu resmen Lamborghini Gallardo'ya benzetmişler. Hatta turuncu olarak farlarını bile renklendirmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

TXAA nasıl kepler e özel oluyor? son sürücülerle bizim kartlar TXAA desteği almadı mı? Benim oyunlarda aktive ettiğim şey nedir?

FXAA dır o
  • gösteriyor ama ....
  • Çinden kaliteli birşey çıkmaz
  • Kartı görünümü ve soğutması çok güzel görünüyor performansı nasıl acaba
  • Çok başarılı bir kart olmuş 900 - 1000tl arası olursa 7970 işi bitmiş demektir...
  • Goruntusu ve sogutmada iyi AMA kalite konusunda emin degilim birde performansi nasil olur merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grommash

Çinden kaliteli birşey çıkmaz

Türkiye'ye gelen çogu grafik kartı çin'den geliyor... 2' yıl garanti verdiyse en kötü 3-4 sene gider belki daha fazla...
  • Firma kart için kendi PCB sini kullanmış gibi görünüyor. güç girişleri en arkada duruyor.
    Gördüğüm kadarı ile arkada soğutucu plakasıda var. Kart çok şatafatlı görünsede fena olmuş.
    hız aşırtılmış olarak geleceğini de tahmin etmek zor değil.

670 lerden bolca özel soğutmalı model çıkacak anlaşılan ve piyasaya damga vuracak belli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: <

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

TXAA nasıl kepler e özel oluyor? son sürücülerle bizim kartlar TXAA desteği almadı mı? Benim oyunlarda aktive ettiğim şey nedir?

FXAA dır o

dogru benim hatam.
  • Üreticiler referans modeldeki gibi küçük PCB kullanıp, milleti kandırmaya çalışmıyor da verdiğimiz paraya değiyor hiç değilse. 4 GB'lık modelleri beklemekte fayda var.
  • Eeeevet işte soğutucu dediğin böyle olur. 670'in ön incelemesinde standart soğutucuyla hayatta alınmayacağını, özel soğutuculu modellerin çıkmasını beklemek gerektiğini söylerken bunu kastetmiştim işte.
  • 900 lira olursa kesin bundan alırım valla...
  • lamborghini'nin hangi modeli bu soğutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: »FaTaLiTY

Üreticiler referans modeldeki gibi küçük PCB kullanıp, milleti kandırmaya çalışmıyor da verdiğimiz paraya değiyor hiç değilse. 4 GBlık modelleri beklemekte fayda var.

Küçük PCB kullanmanın neresi kandırmak? Büyüyünce performans artmıyor ki sonuçta, ha direk büyütmüşler, ha aynı tutup sadece soğutucuyu büyük yapmışlar.

Soğutucu güzel görünüyor ama (alacağımdan değil ama) büyük firmalar dışından ekran kartı almam, bir defa aldım dilim yandı.
  • Tasarım olarak sağlam duruyor.Soğutma sistemide iyi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.