- x
Laptop Sinyal Seviyesini Ciddi Şekilde Arttırma!
46 Cevap12840 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1910 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:55:26 

Merhaba arkadaşlar. Biraz araştırma yaptım. Samsung Rv-511 laptopumun wireless çekim gücünü 40-50 m (veya daha fazla) arttırmak istiyorum. Uzun bir araştırma yaptım. Ve bunları buldum. Kullanacağım aparatlar.

Adaptör
Tp-Link TL-WN7200ND
http://www.ucuzuburada....r-kablosuz-adaptor.html

Anteni çıkarılabilir olduğundan kendi antenini söküp bunu takacağım(18 dBi)
http://www.sahibinden.c...-anteni-85587178/detail

Sizce laptopumun wireless seviyesini ne kadar arttırabilirim bunlarla? Balkonda 2-3 tane şifresiz modem buluyor. Odamda ise sinyal yetmiyor. Odamla balkonun mesafesı 3 metre. Bu kullanacağım aparatlarla odamdanda bağlanabilirim diğe düşünüyorum. Sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CityOfDeath -- 13 Mayıs 2012; 3:54:31 >

93 Mesaj
13 Mayıs 2012; 18:13:59 

ben bu işlerde yeniyim , aynı araştırmalardayım. ağ adaptörü olarak karşıma alfa markası çıkıyor.bence araştırarak adaptör al ama hemen anten alma eğer verim alamazsan anten araştırmalarına gir.outdoor (dış ortam ) antenleri işine daha çok yarayabilir.

5774 Mesaj
13 Mayıs 2012; 19:26:00 

slm. düşündüğün adaptör 7200nd iyidir. kendi 5 dbi anteni ile laptobun orjinaline göre çok daha fazla çekeceği kesin.
lakin o 18 dbi denilen anten fake.

balkonda bulduğun şifresiz ağların bu donanımlarla odanda çekeceği kesin diil.
bence farklı çözümler kullan.

örneğin balkona ap kurmak gibi.

1910 Mesaj
17 Mayıs 2012; 1:57:50 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. düşündüğün adaptör 7200nd iyidir. kendi 5 dbi anteni ile laptobun orjinaline göre çok daha fazla çekeceği kesin.
lakin o 18 dbi denilen anten fake.

balkonda bulduğun şifresiz ağların bu donanımlarla odanda çekeceği kesin diil.
bence farklı çözümler kullan.

örneğin balkona ap kurmak gibi.

Bana yardimci olurmusun? nasil arttirabilirim laptopun wirelessini?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5774 Mesaj
17 Mayıs 2012; 11:31:23 

bu tip durumlarda en güzeli access point kullanmaktır. Bağlanmak istediğin ağlar şifresizse 1 adet tplink 5210g al balkona repeater olarak kur. Sen de dahil mahalle bayram etsin :) yok sadece ben kullanıcam dersen client moduna alırsın cihazı ister cat5 kablo ile kullanırsın istersen aldığın sinyali yeniden dağıtırsın evinde. Ayrı bir wifi modem yada ap yada router ile.

1910 Mesaj
18 Mayıs 2012; 1:30:21 

quote:

bu tip durumlarda en güzeli access point kullanmaktır. Bağlanmak istediğin ağlar şifresizse 1 adet tplink 5210g al balkona repeater olarak kur. Sen de dahil mahalle bayram etsin :) yok sadece ben kullanıcam dersen client moduna alırsın cihazı ister cat5 kablo ile kullanırsın istersen aldığın sinyali yeniden dağıtırsın evinde. Ayrı bir wifi modem yada ap yada router ile.

Hocam benin amacim laptopun cekim gucunu bayagi arttirmak. Ap kur balkona demissin. Ap ne ise yariyor? Cekim gucunu cok arttirir mi? Mesela odamda sifresiz wireless hic bulmuyor ama balkonda 1 sinyal seviyesinde 2-3 tane buluyor. Onlarda uzakda oldugu icin sinyal gidip geliyor. Ap kursam balkona sinyal seviyesini cok arttirir mi? Ve alacagim malzemelerin ismi nedir bana yazarsan hemen alayim.

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 1:45:17 

bahsettiğin ağlara balkonda laptopla iyi kötü bağlanıyorsan tplink 5210g ki outdoor bir ap yani access point dir
çok daha iyi bağlanırsın.
1 adet tplink 5210g alıyorsun http://www.pinti.com.tr....aspx?ref=akakce&v=1.45
elinde kullanmadığın wifi özellikli modem felan varsa başka birşey almana gerek yok yoksa eğer
1 adet tplink 740n router alıyorsun http://www.pinti.com.tr...-kablosuz-n-router.aspx
5210g ile balkondan sinyali alıcaksın cat-5 kabloyla routere grip evin içinde tekrar wifi yayını yapacaksın.

1910 Mesaj
18 Mayıs 2012; 16:14:27 

quote:

bahsettiğin ağlara balkonda laptopla iyi kötü bağlanıyorsan tplink 5210g ki outdoor bir ap yani access point dir
çok daha iyi bağlanırsın.
1 adet tplink 5210g alıyorsun http://www.pinti.com.tr....aspx?ref=akakce&v=1.45
elinde kullanmadığın wifi özellikli modem felan varsa başka birşey almana gerek yok yoksa eğer
1 adet tplink 740n router alıyorsun http://www.pinti.com.tr...-kablosuz-n-router.aspx
5210g ile balkondan sinyali alıcaksın cat-5 kabloyla routere grip evin içinde tekrar wifi yayını yapacaksın.

Çok teşekkürler. Daha fazla arttırmanın yolu yok mu ? Veya dediklerini aldığımda ek olarak başka ağlarda bulabilirmiyim?

2727 Mesaj
18 Mayıs 2012; 19:30:46 

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 19:37:12 

quote:

Orijinalden alıntı: CityOfDeath

Çok teşekkürler. Daha fazla arttırmanın yolu yok mu ? Veya dediklerini aldığımda ek olarak başka ağlarda bulabilirmiyim?

önerdiğim ürün sıradan laptoba göre 3-4 kat daha fazla çeker ve çok daha fazla ağ bulur.
Daha iyisini istersen ubiquiti bullet2hp ve 18 dbi panel anten al.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1910 Mesaj
18 Mayıs 2012; 21:42:39 

quote:

önerdiğim ürün sıradan laptoba göre 3-4 kat daha fazla çeker ve çok daha fazla ağ bulur.
Daha iyisini istersen ubiquiti bullet2hp ve 18 dbi panel anten al.

Hocam peki tplink 5210g'ye anten takma şansımız yok mu? Mesela 12 dbi vs.

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 21:45:55 

zaten kendi üstünde 12 dbi anten var.

1910 Mesaj
18 Mayıs 2012; 21:47:08 

quote:

tplink 5210g alacağım büyük ihtimalle. Onun kendi anteni çıkarılabilir anten mi ? Kendi 12 dbi anteni çıkarıp daha sonra örnek:18 dbi anten alıp takma şansım var mı ?

2727 Mesaj
18 Mayıs 2012; 21:47:12 

quote:

hocam simdi bu ürünü
ben kablosuz ağ adaptörü olarak kullanabiliyormuyum nasıl?

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 22:06:12 

nasıl usb ile baglıyorsan öbür cihazları bunuda cat5 ile bağlıyorsun.

2727 Mesaj
18 Mayıs 2012; 22:52:34 

quote:

cat5

1910 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:34:31 

quote:

tplink 5210 kendi anteni çıkarılabilir anten mi ? Kendi 12 dbi anteni çıkarıp daha sonra örnek:18 dbi anten alıp takma şansım var mı ?

Flod yapıyorum ama.

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:53:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

cat5

bildigimiz ag kablosu. Modemi pc ye yada routere yada switch e baglamak icin kullanılan kablo.

5774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:54:53 

quote:

tplink 5210 kendi anteni çıkarılabilir anten mi ? Kendi 12 dbi anteni çıkarıp daha sonra örnek:18 dbi anten alıp takma şansım var mı ?

Flod yapıyorum ama.

cihazdaki 12 dbi anten gayet verimli. Anten sökülmüyor sabit. Harici anten bağlama yeri var lakin güç düşüyor sağlıklı çalışmıyor.

2727 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:57:18 

hocam daha öncede dediğim gibi bana 150 mt ileriyi arada duvar sadece bir tane var evin cıkış kapısı....

hangi cihazları önerebilirsiniz???

Mesela bu nasıl?
sanalpazar.com/cache/n4/40/393/3926/139259/cat_157/cache_500_1__i_3303150_WOO.jpg" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0

2727 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:59:29 

bu Nasıldır?
0

5774 Mesaj
19 Mayıs 2012; 0:15:55 

bu tip usb alıcılarda birinci önerim alfa nha modelidir.
İkinci önerim ise tplink 7200nd.

30 Mesaj
19 Mayıs 2012; 0:31:59 

quote:

Merhaba arkadaşlar. Biraz araştırma yaptım. Samsung Rv-511 laptopumun wireless çekim gücünü 40-50 m (veya daha fazla) arttırmak istiyorum. Uzun bir araştırma yaptım. Ve bunları buldum. Kullanacağım aparatlar.

Adaptör
Tp-Link TL-WN7200ND
http://www.ucuzuburada....r-kablosuz-adaptor.html

Anteni çıkarılabilir olduğundan kendi antenini söküp bunu takacağım(18 dBi)
http://www.sahibinden.c...-anteni-85587178/detail

Sizce laptopumun wireless seviyesini ne kadar arttırabilirim bunlarla? Balkonda 2-3 tane şifresiz modem buluyor. Odamda ise sinyal yetmiyor. Odamla balkonun mesafesı 3 metre. Bu kullanacağım aparatlarla odamdanda bağlanabilirim diğe düşünüyorum. Sizce?

s.a Kardeş Bu Konuda Tecrübem Var Teknik Olarak Çok Değil Ama Bizzat Deneyerek Tecrübeliyim Tplin Çok Başarılı Ürünler Üretiyor ama Şunu Açıkça Söyliyim Tp-Link TL-WN7200ND Tam Bir Fiyasko Ben bu Üründen En Az 3 Veya 4 adet Aldım Hepsi Kısa Süre Sonra Sinyali Ciddi Seviyede Düşürdü Servise Her Gönderdiğimde Birebir Değiştirip Gönderiyorlardı ( Destek Konusunda Da Tp-link Çok Başarılı Demeden Geçmeyelim.) sana tavsiyem Alıcaksan Chipseti RTL8187 Olan Bir Ürün al Bildiğim Netmaster Wu-150 Link Veriyorum En Ucuz burda http://www.netsiparis.c...AIN?ref=akakce&v=1.36.9 ikinci Olarak TP-LINK WN822N 300MBPS 802.11B/G/N USB WIRELESS ADAPTÖR link veriyorum http://www.jticaret.com...tml?ref=akakce&v=1.80.8 dediğin gibi balkonda laptop sinyali alıyorsa içerde bu cihazlar hayli hayli alır. Tavsiyem 7200nd modeli alma. Umarım sana Yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla...

Korkaklıkta AR, İlerlemekte ŞEREF Var...

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 1:19:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mus-ab

s.a Kardeş Bu Konuda Tecrübem Var Teknik Olarak Çok Değil Ama Bizzat Deneyerek Tecrübeliyim Tplin Çok Başarılı Ürünler Üretiyor ama Şunu Açıkça Söyliyim Tp-Link TL-WN7200ND Tam Bir Fiyasko Ben bu Üründen En Az 3 Veya 4 adet Aldım Hepsi Kısa Süre Sonra Sinyali Ciddi Seviyede Düşürdü Servise Her Gönderdiğimde Birebir Değiştirip Gönderiyorlardı ( Destek Konusunda Da Tp-link Çok Başarılı Demeden Geçmeyelim.) sana tavsiyem Alıcaksan Chipseti RTL8187 Olan Bir Ürün al Bildiğim Netmaster Wu-150 Link Veriyorum En Ucuz burda http://www.netsiparis.c...AIN?ref=akakce&v=1.36.9 ikinci Olarak TP-LINK WN822N 300MBPS 802.11B/G/N USB WIRELESS ADAPTÖR link veriyorum http://www.jticaret.com...tml?ref=akakce&v=1.80.8 dediğin gibi balkonda laptop sinyali alıyorsa içerde bu cihazlar hayli hayli alır. Tavsiyem 7200nd modeli alma. Umarım sana Yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla...

A.s ben tplink 5210g alip client modunda calistirmayi dusunuyorum. O dediklerinden daha iyi tplink 5210g, ben oyle biliyorum. Sence ?

30 Mesaj
19 Mayıs 2012; 10:55:24 

quote:

A.s ben tplink 5210g alip client modunda calistirmayi dusunuyorum. O dediklerinden daha iyi tplink 5210g, ben oyle biliyorum. Sence ?

Elbet de Kat Kat İyidir ama Bahsettiğiniz Gibi evde Kullanmak İçin yani evin İçinde Sadece Kullanmak İstiyorsan Tavsiye Ettiklerim Sizin İşinizi Görür 5210G Masraflı olur. Tabi Yine De Tercih Sizin. Saygılarımla...

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 12:18:14 

quote:

Elbet de Kat Kat İyidir ama Bahsettiğiniz Gibi evde Kullanmak İçin yani evin İçinde Sadece Kullanmak İstiyorsan Tavsiye Ettiklerim Sizin İşinizi Görür 5210G Masraflı olur. Tabi Yine De Tercih Sizin. Saygılarımla...

Almışken iyisini almak lazım. Benim amacım ne kadar uzağa bağlanırsam o kadar iyi.

30 Mesaj
19 Mayıs 2012; 12:56:11 

Ee Hayırlısı olsun Diyelim. 5210g Uygundur Hayırlı Günlerde Kullanmanız Dileği iLe... Saygılarımla...

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 12:57:24 

quote:

Ee Hayırlısı olsun Diyelim. 5210g Uygundur Hayırlı Günlerde Kullanmanız Dileği iLe... Saygılarımla...

Teşekkürler. Umarım uzak mesajeleri çeker.

30 Mesaj
19 Mayıs 2012; 12:59:50 

Kesinlikle Alıcı oLarak Ayarlarken İnternetten Nasıl Kurulacağı Hakkında Mutlaka Bilgi Al Resimli oLarak Çünkü Küçük Bir Yanlış Cihazı Amacana Uygun Kullanmanızı engeller. Şimdiden Hayırlı Uğurlu oLsun...

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 13:02:23 

quote:

Kesinlikle Alıcı oLarak Ayarlarken İnternetten Nasıl Kurulacağı Hakkında Mutlaka Bilgi Al Resimli oLarak Çünkü Küçük Bir Yanlış Cihazı Amacana Uygun Kullanmanızı engeller. Şimdiden Hayırlı Uğurlu oLsun...

Teşekkürler. Pek araştırma yapamadım. Amacım için uygun cihaz mı ? Laptoptan 3-4 kat daha uzağı çekmesini istiyorum. Örnek: Laptop 100 metre çekiyorsa o cihaz 300 metre çeksin. Çünkü İlçeye yakın yerlerde şifresiz çok wireless var.

30 Mesaj
19 Mayıs 2012; 13:24:05 

Bu Cihazın 8 Km Yayma Alanı var Ee En Azında 1 Km de Çeker En Az Diyorum. Bende bu Üründen 2 Adet Alıp yayınlamak İçin Kullanacam. size link vereyim bi bakın isterseniz. :) http://www.wifi-turk.co...enelinde-wifi-agim-var/ Size Kolay gelsin...

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 13:31:47 

quote:

Bu Cihazın 8 Km Yayma Alanı var Ee En Azında 1 Km de Çeker En Az Diyorum. Bende bu Üründen 2 Adet Alıp yayınlamak İçin Kullanacam. size link vereyim bi bakın isterseniz. :) http://www.wifi-turk.co...enelinde-wifi-agim-var/ Size Kolay gelsin...

1 km çeker mi ki?

2727 Mesaj
19 Mayıs 2012; 14:45:56 

quote:

hocam bu cihazı bizim buradaki parkta bulunan kablosuz modeme bağlayarak sinyal gücnü arttırabilir miyiz??

parktaki modemle buna kablo koyma imkanım yok ama ,, başka bir yöntem var mıdır??

birde evdeki modemimim yaydığı sinyalı arttırmak için üzerinde bulunan 5 dbi anten yerine ne almamı önerirsiniz?

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 18:16:27 

quote:

Güncel.

177 Mesaj
19 Mayıs 2012; 19:59:03 

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, umarım bana da yardımcı olursunuz. Kablosuz modemim var ama sinyal değeri bazı odalarda çok yetersiz kalıyor, bende bir aparatla bu sinyalleri kuvvetlendirmek istiyorum. Şimdi sorum şu, ne almalıyım model öneriniz ne ? Teşekkürler

Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 20:06:18 

quote:

Orijinalden alıntı: VEBAL

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, umarım bana da yardımcı olursunuz. Kablosuz modemim var ama sinyal değeri bazı odalarda çok yetersiz kalıyor, bende bir aparatla bu sinyalleri kuvvetlendirmek istiyorum. Şimdi sorum şu, ne almalıyım model öneriniz ne ? Teşekkürler

Git Rt-205 yada üstü model bir modem al. Kafa rahat.

177 Mesaj
19 Mayıs 2012; 20:11:02 

quote:

Git Rt-205 yada üstü model bir modem al. Kafa rahat.

ZYXEL P-660HN-F1Z modem var ama kapsama alanı yetersiz kalıyor , arada başka bir cihaz olsada kapsamı artırayım diyorum.

Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

3544 Mesaj
19 Mayıs 2012; 20:53:01 

quote:

Utkan hocam, benim modem dahili antenli Zyxel. 5210g'nin kablosunun ucu uyar mı diye bi ara bakmıştım ama galiba sma uçluydu o. Yanlış mı hatırlıyorum? Cat5 kabloyla ethernet girişine direkt takabilir miyim?

Bir de, modemin maksimum kaç dbi'lık antene güç verebildiğini nereden öğrenebiliriz?

- 4S JB IOS 7.1.2 -

3544 Mesaj
19 Mayıs 2012; 20:59:14 

quote:

Sistem süper. Uğraşması da zevklidir. Kutladım

- 4S JB IOS 7.1.2 -

3544 Mesaj
19 Mayıs 2012; 21:02:41 

Şimdi bir daha baktım. Evet uygun giriş varmış;

0

Yalnız modem gücünü desteğini bilmek lazım, nasıl yapsak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 19 Mayıs 2012; 21:04:20 >

- 4S JB IOS 7.1.2 -

1910 Mesaj
19 Mayıs 2012; 22:47:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cabriolet1981

Sistem süper. Uğraşması da zevklidir. Kutladım

1 km çeker mi ?

30 Mesaj
20 Mayıs 2012; 11:38:26 

Kurabilirsen çeker normalde 8 km yayın yapan ek anten ile 52 km deniliyor ve bu durumda 1 km çekmemesi ayıp olur. ben denemiş olsam kesin konuşurum ama teknik olarak kesin çekeceği görünüyor. sizin işinizi fazlasıyla görecektir bu konuda rahat olun. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mus-ab -- 20 Mayıs 2012; 11:43:06 >

1910 Mesaj
20 Mayıs 2012; 13:27:24 

quote:

Kurabilirsen çeker normalde 8 km yayın yapan ek anten ile 52 km deniliyor ve bu durumda 1 km çekmemesi ayıp olur. ben denemiş olsam kesin konuşurum ama teknik olarak kesin çekeceği görünüyor. sizin işinizi fazlasıyla görecektir bu konuda rahat olun. :)

Teşekkürler. Normal bir laptopun çekim gücü kaç metre?

1910 Mesaj
26 Mayıs 2012; 14:54:10 

Güncel

5774 Mesaj
26 Mayıs 2012; 15:45:46 

quote:

Teşekkürler. Normal bir laptopun çekim gücü kaç metre?

bu laptobundaki wifi donanımından tut karşıdaki yayın yapan cihaza fiziksel engellere ve frekans kirliliğine göre değişir. Yani şudur demek imkansız.
Lakin 400 metrede açık görüş karşıdaki airties rt-205 modemin yayınını bile görmeyen y560a laptobum aynı koşullarda rt-205 yerine 5210g koyunca gayet güzel çekti ve 11 mbit hız aldı.

1910 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:03:41 

quote:

bu laptobundaki wifi donanımından tut karşıdaki yayın yapan cihaza fiziksel engellere ve frekans kirliliğine göre değişir. Yani şudur demek imkansız.
Lakin 400 metrede açık görüş karşıdaki airties rt-205 modemin yayınını bile görmeyen y560a laptobum aynı koşullarda rt-205 yerine 5210g koyunca gayet güzel çekti ve 11 mbit hız aldı.

Teşekkürler.

5774 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:53:46 

rica ederim.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Laptop Sinyal Seviyesini Ciddi Şekilde Arttırma!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.703