Şimdi Ara

Sony'nin alt segment akıllı telefonu Xperia ST21i ''Tapioca'' detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin alt segment akıllı telefonu Xperia ST21i ''Tapioca'' detaylandı

Hakkındaki ilk bilgiler nisan ayının sonuna doğru paylaşılan Sony Xperia ST21i Tapioca, Mobile-review tarafından ön incelemeye tabi tutuldu. Sony'nin alt segmentte konumlandırdığı akıllı telefona, 800 MHz saat hızında çalışan tek çekirdekli Qualcomm MSM7227 platformu, Adreno 200 grafik birimi, 512 MB RAM ve yaklaşık 3 GB dahili kullanıcı belleği eşlik ediyor. Kapasitenin yetersiz kaldığı durumlarda microSD kartlar devreye girmekte.

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonuyla gelen akıllı telefonda, 320 x 480 piksel (HVGA) çözünürlüğünde dokunmatik ekrana, microUSB portuna ve 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmiş. Otomatik odaklama özelliğinin bulunmadığı belirtilen kamera, 3 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor, VGA çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor.

Son olarak Wi-Fi 802.11 b/g ve Bluetooth 2.1 bağlantılarıyla donatılan akıllı telefonda 1460 mAh batarya yeterli görülmüş. Henüz Sony tarafından lansmanı yapılmayan ST21i Tapioca'nın, 200 Euro civarında satışa sunulacağı öngörülüyor.

• Özelliklerine göre fiyatı iyi sayılır ve alınabilir ama tasarımını hiç beğenmedim.. Artık bu tür giriş seviyesi telefonlar üretilmemeli. Şuanki orta seviye zaten yavaş yavaş giriş seviyesine doğru gidiyor..
  • Tasarımı biraz daha özelleştirselermiş daha iyi olurmuş. Ancak geçtiğimiz aylarda bir haber okumuştum Ericsson kaldırılacak sadece Sony olacak diye okumuştum. Acaba değişiklik olmadı mı.
  • Yazik o hafizaya bu islemci ile.
  • 800 Mhz işlemci, 500 mb RAM ve ICS
    Sony, ICS'yi çalıştırabilecek en düşük donanımı arıyor sanırım
    Anlaşılan o ki Sony sınırları/sinirleri zorlamaya niyetli
  • Genellikle Sony'nin üst segment ürünlerinin tasarımları çok iyi, alt segment ürünlerinin tasarımı da çok kötü oluyor nedense, arası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Genellikle Sony'nin üst segment ürünlerinin tasarımları çok iyi, alt segment ürünlerinin tasarımı da çok kötü oluyor nedense, arası yok

+1905
  • HTC Explorer/Wildfire S'e rakip olarak çıkarılıcak büyük ihtimalle.
  • quote:

Genellikle Sony'nin üst segment ürünlerinin tasarımları çok iyi, alt segment ürünlerinin tasarımı da çok kötü oluyor nedense, arası yok

Katılıyorum. Tararım çok kötü olmuş. ICS gibi bir sistem için de çok düşük bir donanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • champ gibi. Tasarımı hiç beğenmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetnakah

quote:

+1905

+1923

800MHz ve 512MB ram bence sorun değil.Benim Galaxy S'i downclock yaptığımda bile oyunlar dışında hızda neredeyse bir değişiklik yokken pil süresi fark edilir şekilde artıyor.

• X8 in gelişmiş versiyonu
  • sonyde dandik telefon çıkarmaya başladı...
  • samsungun galaxy giosuna benzer özellikler. bitek ram 512 hafıza 3gb onun dışında işlemci birebir aynı ekran çözünürlük v.s aynı gionun fiyatı 400-500 arası olduğu düşünülürse bununda 500 civarı olması gerekirki alınsın. zira daha fazladan girerse bunu alana kadar se Live With Walkman var 1ghz işlemcili 540 tlye(vatan) onu almak daha iyi hem + tasarım ve Walkman havası :D ha tek eksik sony deil sony ericsson.
    yani yapma böyle sony sana yakıştıramıoz. alt segment için bile olsa tasarım -1453 yani
  • bu telefon sony değil. çıkmayacaktır büyük ihtimalle.

• Sony Ericsson diye birşey kalmadı artık.
    Ya Sony olur yada Ericsson.
    Yani bu telefon iptal edilmiş tasarımlardan biridir büyük ihtimal.
  • Sadece telefon açmak için yapılmış telefon başka bir şey değilll........
  • sony ericcson mu? artık sadece sony olarak çıkacak biliyordum.
  • Sony degıl Sony Erıcsson !
  • sony ericsson yarine sony yazılır önemli değil o. şimdiki xperia s'in ilk örneklerinde de sony ericsson yazıyordu.
    telefona gelince bence de alt segment telefonlara gerek yok. şimdi parası olmayan ne yapsın derseniz şu anki xperia neo falan bu telefondan daha güçlü. parası az olan onu alabilir. sony belki ericsson ismini silmek için yapıyor olabilir ama mesela samsungun ace plus gibi modeller çıkarmasına gerek yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.