Şimdi Ara

J&W, Cedar Trail işlemcili M001 nettop modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • J&W, Cedar Trail işlemcili M001 nettop modelini duyurdu

Fansız kişisel bilgisayar ürünleri konusunda önemli firmalardan J&W, Intel'in Cedar Trail platformuna ait işlemci seçenekleri sunan yeni M001 nettop modelini resmi olarak duyurdu.

Intel Atom D2550 / N2800 / N2600 çift çekirdekli işlemci seçenekleri ile gelen M001 modeli, tek SO-DIMM soketi ile 4GB'a kadar 1066MHz DDR3 bellek, 3 adet USB 2.0 portu, PowerVR SGX545 grafik birimi, 1 adet 2.5 inçlik 320GB HDD, SD/SDHC/MS/MS Pro/MMC kart okuyucu, Gigabit LAN portu, HDMI, VGA çıkışı, RS232 portu ve WiFi şeklinde özelliklere sahip.

Nano-ITX formatına uygun sistem 135 x 128 x 45 mm boyutlarıyla önemli bir yer avantajı sağlıyor. Modelin fiyatlandırması ve satış tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak.

• sık sık yazıyorum ama cedar trailde olsa atom artık bitmiştir.

AMD Fusion E350 li bi mini itx anakart alıyorsun SATA 3.0 ve USB 3.0 desteğine kavuşuyorsun ve sadece MSI E350IA-45 anakart ve 4 Gb 1333 mhz ram ile ortalama 250 liraya ana parçalar temin edilebiliyor 64 gb ssd(SATA 3.0) ve mini itx kasa dahil edersek toplamda türkiye koşullarında 550 liraya ''Modern'' ve ''En son Teknolojiyi'' kullanan mini pc yada media pc sine sahip oluyoruz ...

ayrıca SGX545 nerde HD 6310 nerde arada dağlar kadar fark olduğunu için her şekilde ezici bir üstünlükle Fusion E350 ve HD 6310 ömür noktasında daha iddialı oluyor...
  • Ben yazıcaktımda vazgeçtimdi :// nm10 chipset + n2800 = 20+47 = 67$ sadece chiptset + CPU fiyatı,anakartın değil. Anakarta ekleyebileceğin diğer şeylerde extra para demek. 4$ wifi için bu kadar bilmemne için :// İçinde HDD olması belki avantaj, ama aletin fiyatına göre karar verilir ne kadar geçirmişler diye. Sonuçta 80$ dan aşağı kurtaramaz bu ürün maliyet olarak(hdd olmadan). Satış fiyatı ne kadar olur kim bilir.

Yannız bikaç yerde ben gördüm Cedar Trail ile youtube 1080p video açıyorlardı :P
  • hala intel atom yapıyorlar ya bende buna şaşırıyorum. ya bu intel bu kadar tekelmi. amdnin bunun gibi enerji harcayıp atomu 3 e katlayan apu ları var gidip hala atom yapıp dandik bi grafik kartı koyuyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

sık sık yazıyorum ama cedar trailde olsa atom artık bitmiştir.AMD Fusion E350 li bi mini itx anakart alıyorsun SATA 3.0 ve USB 3.0 desteğine kavuşuyorsun ve sadece MSI E350IA-45 anakart ve 4 Gb 1333 mhz ram ile ortalama 250 liraya ana parçalar temin edilebiliyor 64 gb ssd(SATA 3.0) ve mini itx kasa dahil edersek toplamda türkiye koşullarında 550 liraya Modern ve En son Teknolojiyi kullanan mini pc yada media pc sine sahip oluyoruz ... ayrıca SGX545 nerde HD 6310 nerde arada dağlar kadar fark olduğunu için her şekilde ezici bir üstünlükle Fusion E350 ve HD 6310 ömür noktasında daha iddialı oluyor...

+1
  • quote:

sık sık yazıyorum ama cedar trailde olsa atom artık bitmiştir.AMD Fusion E350 li bi mini itx anakart alıyorsun SATA 3.0 ve USB 3.0 desteğine kavuşuyorsun ve sadece MSI E350IA-45 anakart ve 4 Gb 1333 mhz ram ile ortalama 250 liraya ana parçalar temin edilebiliyor 64 gb ssd(SATA 3.0) ve mini itx kasa dahil edersek toplamda türkiye koşullarında 550 liraya Modern ve En son Teknolojiyi kullanan mini pc yada media pc sine sahip oluyoruz ... ayrıca SGX545 nerde HD 6310 nerde arada dağlar kadar fark olduğunu için her şekilde ezici bir üstünlükle Fusion E350 ve HD 6310 ömür noktasında daha iddialı oluyor...

hele bide bizi adam yerine koysalarda E-450 anakartları Türkiyede satsalar 3D Media PC kullanabilsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

quote:

hele bide bizi adam yerine koysalarda E-450 anakartları Türkiyede satsalar 3D Media PC kullanabilsek

onu geçtim Asus C60 işlemcili Mini itx kart yapıyor yine Asus E450 li Mini ATX ki bu kart TR e olsa bir çoğumuz normal bilgisayarını sırf anakartta Sata 3.0 ve USB 3.0 var diye E450 ye çevirir ama ithalatçı firmaların yanlış seçimi bu tip sistemlerin ülkeye girmesine engel teşkil ediyor.

MSI E350IA-E45 almak istedim ancak eksen bilgisayardan sipariş üzerine getirdim keza bir tanıdığıma Hp DM1 4110et almak istedim o ürün zaten facia İthalatçı satıyor ama hangi satış kanalı biliyor ki isimlerini saymayacağım ama bilimum kendilerine Teknoloji mağazası denen yerde yeni ürünler bulmak hiçte mümkün değil. şubat ayında DM1 4110et bir önceki versiyonu DM1 3200st nin yerine geliyor ama bulana aşkolsun.

Teknosa Sony Diye E450 li 11.6 inch cihazı 1329 lirada yani Normal 15.6 notebook Fiyatından satarsa tabi Tüketici AMD Fusion mu hem fiyatı pahalı hemde AMD kötü der daha kullanmadan...

Bu algıyı kırmadan AMD sistemler her zaman az bulanan ürünler olacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 12 Mayıs 2012; 11:33:31 >

• quote:

quote:

quote:

onu geçtim Asus C60 işlemcili Mini itx kart yapıyor yine Asus E450 li Mini ATX ki bu kart TR e olsa bir çoğumuz normal bilgisayarını sırf anakartta Sata 3.0 ve USB 3.0 var diye E450 ye çevirir ama ithalatçı firmaların yanlış seçimi bu tip sistemlerin ülkeye girmesine engel teşkil ediyor.

MSI E350IA-E45 almak istedim ancak eksen bilgisayardan sipariş üzerine getirdim keza bir tanıdığıma Hp DM1 4110et almak istedim o ürün zaten facia İthalatçı satıyor ama hangi satış kanalı biliyor ki isimlerini saymayacağım ama bilimum kendilerine Teknoloji mağazası denen yerde yeni ürünler bulmak hiçte mümkün değil. şubat ayında DM1 4110et bir önceki versiyonu DM1 3200st nin yerine geliyor ama bulana aşkolsun.

Teknosa Sony Diye E450 li 11.6 inch cihazı 1329 lirada yani Normal 15.6 notebook Fiyatından satarsa tabi Tüketici AMD Fusion mu hem fiyatı pahalı hemde AMD kötü der daha kullanmadan...

eksen sipariş ile anakart getiriyormu? aylrdır ASUS E45M1-I Deluxe anakart arıyorum. Yurtdışından harrici adaptörlü mini itx kasa bile getirttim ama anakartı bulamıyorum diye sistemi kuramıyorum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

eksen sipariş ile anakart getiriyormu? aylrdır ASUS E45M1-I Deluxe anakart arıyorum. Yurtdışından harrici adaptörlü mini itx kasa bile getirttim ama anakartı bulamıyorum diye sistemi kuramıyorum...

Eksen olayı şöyle İthalatçılara gelen ürünler varsa sipariş ile getirebiliyor zannedersem ASUS E45M1 türkiyede ithalatçılar getirmedi ama MSI E350AI-E45 i mini pc toplamış biri olarak ortalama fiyatını 180 - 190 lira olduğu göz önünde bulundurulduğunda ASUS bulunamıyorsa MSI en mantıklısı bence Military Class olayı MSI ı farklı kılıyor Fan noktasında Sessiz bir yapıya sahip sıcaklıkta makul seviyede şuan Türkiyede bulunan en güzel seçim diyebilirim.

MSI anakartlar MASCOM tarafından getirildiği için Eksen kendi stoğunda olmasa bile Temin ediyor 1 gün sonraya...

• Çizgide şunlar var ama son satıcı olarak nerelerde bulunur bilemiyorum. Fikri bilgisi olan paylaşırsa makbule geçer. E-350/450 için link :

http://www.cizgi.com.tr/product/category.aspx?id=22
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Çizgide şunlar var ama son satıcı olarak nerelerde bulunur bilemiyorum. Fikri bilgisi olan paylaşırsa makbule geçer. E-350/450 için link :

http://www.cizgi.com.tr/product/category.aspx?id=22

Mini PC toplamış biri olarak topladığım sistemi tahminen yazayim fikir oluşsun...

MSI E350AI-E45 SATA 3.0/USB 3.0 ortalama 180 - 190 lira
    4 GB Kingston DDR3 1333 ortalama 50 lira
    DARK MiniVESA II 60 watt mini itx kasa (140 lira) eğer slim ve optik sürücülü bir kasa isteyenler içinse Dark Modern 150W Yatay/Dikey( 160 lira )
    ve bu tarz bir makineye SSD gider sonuçta sata 3.0 hızından yararlanmak lazım 60 - 64 GB makul bir ssd sata 3.0 ortalama 200 230 arası

en baba şekilde fiyatları tanzim edersek 650 liraya geliyor ama hazır sistemlerden daha güçlü ve müdahale edilebilir yapıya kavuşuyor yarın bir gün yeni Mini ITX anakart gelince kolayca değiştirilebiliyor ...

ek aparatlarda

Draft N usb wifi Dark rangemax 300 mbit 65 70 lira
    Trust 18187 Bluetooth 4.0 Usb Adaptör 30 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 12 Mayıs 2012; 13:33:06 >

• şubat ayında DM1 4110et bir önceki versiyonu DM1 3200st nin yerine geliyor ama bulana aşkolsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.