Şimdi Ara

T-Mobile yeni televizyon reklamında AT&T ile dalga geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
6.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • T-Mobile yeni televizyon reklamında AT&T ile dalga geçti

Ülkemizdeki GSM operatörlerinin televizyon reklamlarıyla birbirlerine sataştığını, özellikle numara taşıma konusunda agresif reklamlar hazırladıklarını biliyoruz. Ancak operatörler arası tansiyonu yüksek mücadele sadece ülkemize özgü bir tutum değil. Amerika'nın en büyük operatörlerinden T-Mobile, hazırladığı yeni televizyon reklamında, iPhone satışlarıyla son birkaç yılda ciddi bir çıkış yakalayan AT&T'yi hedef aldı.

Haberimizin sonunda yer alan televizyon reklamında T-Mobile, bağlantı hızlarına dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Amerika'daki operatörlerin son gündem maddesi 4G hızları. Ülke genelinde 4G yatırımları hızlı bir şekilde devam ederken, haberimize konu olan reklamda, iPhone 4S'nin AT&T ağı üzerindeki hızını temsil eden sürücü eski tip motorsikletiyle (3G bağlantı) yavaş yavaş yol alırken, T-Mobile'ı temsil eden süper-spor motorsiklet (4G bağlantı) ise bir anda şimşek gibi geçiyor ardından görüntü tekrarlanıyor ve ağır çekimde iki motorsiklet yanyana geldiğinde T-Mobile'ı temsil eden sürünü kask vizörünü açarak yanındaki sürücüye barış işaretiyle selam verip hızlı bir şekilde yol alıyor.

Hazırlanan reklamın sonunda T-Mobile açık bir şekilde AT&T'den bahsederek izleyicileri test sürüşüne davet ediyor. Görünüşe bakılırsa Amerika'daki ilgili rekabet kurumu, markalar arası mücadelede rakip firmadan bahsedilmesine daha ılımlı yaklaşıyor gibi. 

• Avea'da Turkcell ve Vodafone ile reklamlarda dalga geçiyor hatta tiye alıyo resmen

ama Turkcell ve Vodafone daha iyi hizmet veriyo T-mobilede avea gibi iyi reklam yapar ama diğer operatörler daha iyi dikkate alsın t-mobile bunu :D

reklam değil hizmet önemli

örnek verecek olursak

Turkcell Ve Vodafone Haklarımız Reklamı (AVEA)

Turkcell 4 Çeker Jip (Avea Reklamı)

Aveayı Dava Eden Turkcele Süper Gönderme (AVEA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLord -- 10 Mayıs 2012; 14:25:50 >

• 3g ile 4g yi karşılaştırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 10 Mayıs 2012; 14:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

Avea'da Turkcell ve Vodafone ile reklamlarda dalga geçiyor hatta tiye alıyo resmen

ama Turkcell ve Vodafone daha iyi hizmet veriyo T-mobilede avea gibi iyi reklam yapar ama diğer operatörler daha iyi dikkate alsın t-mobile bunu :D

örnek verecek olursak

''Ama Turkcell İle Vodafone daha iyi hizmet veriyo''

Eminmisin ?

1.000 DK
    2.000 SMS
    Sınırsız internet 40 TL Avea

En son turkcelle 350 tl fatura yatırmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Never More -- 10 Mayıs 2012; 14:31:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Never More

quote:

Avea'da Turkcell ve Vodafone ile reklamlarda dalga geçiyor hatta tiye alıyo resmen

örnek verecek olursak

Eminmisin ?

Çekim yeri ve internet hızı olarak diyorum ben aveada kullandım 4 sene cevahirde çekmeyen bir operatörden ne beklersin

• @JohnLord

Valla dostum bende hepsini kullandım.Hepsininde kazık olduğunu biliyorum bizede aralarından en az kazık atanı seçmek kalıyor şuanda bi sıkıntım yok.41-42 tl yi geçen fatura yok.İnternetinindende baya memnunum.

Edit: Siirt ' te kullanıyorum çekmediği yer yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Never More -- 10 Mayıs 2012; 14:36:45 >
  • quote:

quote:

örnek verecek olursak

Eminmisin ?

1.000 DK
    2.000 SMS
    Sınırsız internet 40 TL Avea

En son turkcelle 350 tl fatura yatırmıştım.

Arkadaşım ben faturadan bahsetmiyorum, kontörlü veya faturalı hat alıp, bir kampanyaya abone olursun 40 veya 50 ödersin ne kadarsa paket aşımıda yapmazsan kol gibi fatura gelmez

avea bu reklamı boşa yapmadı

• quote:

@JohnLord

Valla dostum bende hepsini kullandım.Hepsininde kazık olduğunu biliyorum bizede aralarından en az kazık atanı seçmek kalıyor şuanda bi sıkıntım yok.41-42 tl yi geçen fatura yok.İnternetinindende baya memnunum.

Edit: Siirt ' te kullanıyorum çekmediği yer yok

Onunda çaresi var

Turkcell de bu yok mesela

• T-mobile, AT&T'den daha iyi zaten.
  • söz avea reklamlarından açılmışken bir rakip markaya giyddirme reklamı da ben örnekliyim.

bu videoda 5-3-2 taktiğine yer yok diyerek ve o anki hareketlerde izleyiciye güzel mesajlar veriliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddiyetsiz -- 10 Mayıs 2012; 15:10:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord Aveada Turkcell ve Vodafone ile reklamlarda dalga geçiyor hatta tiye alıyo resmen ama Turkcell ve Vodafone daha iyi hizmet veriyo T-mobilede avea gibi iyi reklam yapar ama diğer operatörler daha iyi dikkate alsın t-mobile bunu :D reklam değil hizmet önemli örnek verecek olursak Turkcell Ve Vodafone Haklarımız Reklamı (AVEA) Turkcell 4 Çeker Jip (Avea Reklamı) Aveayı Dava Eden Turkcele Süper Gönderme (AVEA)
    Ama Turkcell İle Vodafone daha iyi hizmet veriyo Eminmisin ? 1.000 DK 2.000 SMS Sınırsız internet 40 TL Avea En son turkcelle 350 tl fatura yatırmıştım.

bu hangi tarife söyle hemen avea ya döneyim.

• Forever AVEA
  • avea nın tarifeleri cok uygun aslında baz istasyonun yanında kullanım şartı var ama.
  • istanbul2007 son noktayı koymuş açık ve net bir şekilde
  • herkez kendi aldıgı hizmete gore deger biçiyor normal olarak. cogu insan gibi bende 3 oparatörüde denedim uzun yıllar turkcell kullandım her ay 100 tl ve uzeri faturalar geldi. tak etti ve avea ya gectim ayda 24 tl gelicek bir kampanyaya uye oldum sonradında musterılerım iş yerime gelip tlfnun neden kapalı diye sormaya başladı halbukı tlfnumacık ve cekiyor gozukuyordu bende kendim deniyimdedim elimdeki başka bir telefondan gene avea hat kullanan kendi tlfnumu aradım ualşılamıyor dedi arada hiç arama bile yapamıyordu neyse birde ay sonu 24 tl olarak bekledıgım fatura 112 tl nolarak gelmesinmi musteri hizmetlerini aradım ve sebebini sordum. kustahca internete girmişşiniz dedi bana evet haklıydı tam uckere dh mobil sayfayı acmıstım sebeke uzerinden. yani ortalama 10 mb veri kullandım diyebilirim. neye gore ucretlendıme yaptıklarını sordum yanı 1 mb data kullanımının ucretı nedır ve ben ne kadar kullanmısım dıye sordum aldıgım cevap henuz detaylı faturanız cıkmadı oldu. daha baska bir suru problem yasadım yazı cok uzayacak dıye yazmıyorum.sonrasında wodafone a gecmeye karar verdım detaylıca bılgı aldım ve gectım yaklasık 4aydır wodafone kullanıyorum hıc bır suprızle karsılasmadım.hatta wodafone dan aranıp herhangi bir sıkıntı yasayıp yasamadımı bile sordular. ben en iyi hizmeti wodafone dan aldım bana gore en iyisi wodafone (kurumsal hatlar ıcın) şimdi neden boyle bir konunun altına boyle bir yorum yazdıgımı sorgulayanlar vardır. amacım avea,turk telekom ve ttnet bu 3 firmada bir. bu firmaların tek amacının insanları somnurmek oldugunu anlatmak için turk telekom ve ttnet ile ilgili sorunlarıda yazardım makale gibi olurdu heralde. turk telekom ile yasadıgım sorun nedenıyle mahkemeye verdım fırma kendını haklı goruyordu ama mahkeme haksız buldu ve 7 aylık tlfn faturamı iade etti

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

avea nın tarifeleri cok uygun aslında baz istasyonun yanında kullanım şartı var ama.

İyimiş bu !
  • T mobile da att nin ne farkederki :)

Yapmayın siz kardeşssiniz demek lazım bunlara

http://www.ekotrent.com/haber/20110321/ABDli-ATT-T-Mobilei-satin-aldi.php
  • 1000 dk 2000 sms 2 gb internet ayda 40 tl Aveada diğer operatörlerde bundan en az 30 tl fazla ödemeniz gerek. Ayrıca çekmeme sorunu çok problem olmuyor(istanbul Şişli'deyim) nadiren oluyor ve buna alıştım :)

Ayrıca bu tarifeye Asha 303'ü ayda 1 TL ye Nokia 500'ü ayda 5 TL'ye alabiliyorsunuz. Kampanya bitmişte olabilir.
  • Bizim ülkemizde adam gibi 3g çalışmıyor bırakın 4g olsada kaç lira olacak internet paketleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

avea nın tarifeleri cok uygun aslında baz istasyonun yanında kullanım şartı var ama.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.