Şimdi Ara

Samsung 550P5C Ivy Bridge Notebook İNCELEMELERİ/KULLANICILARI (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.999
Cevap
21
Favori
136.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu adaptor durumu ne oldu ben bilgisayar alicamda asus n56 dusunuyordum ondada cizirti sorunu var ortada kaldim :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norvexses

Arkadaşlar ben easy software manager ile nvidia ekran kartı sürücüsünü güncellemek istiyorum ama sabahtan beri uğraşıyorum hep başarısız oldu diyor. Nvidia nın sitesinden indirdim oda olmadı neden olmuyor? Gta 4 eflc de oyunu açıyorum grafik ayarların hepsi 1 de yükseltmeye çalışıyorum bilgisayar desteklemiyor diyor.

Bilgisayarıma sağ tıkla yönete gir aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından gt650i kaldır sonra tekrar dene. Alternatifte laptopvideo2go dan indir öyle kurmayı dene daha önce yapmadıysan detaylarını forumlardan aratarak bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

Arkadaslar bu adaptor durumu ne oldu ben bilgisayar alicamda asus n56 dusunuyordum ondada cizirti sorunu var ortada kaldim :(

Adaptörü alıp deneyemedim vatan vaktım 120w adaptör 100tl flndı 30 40 tlye internette var ama onlarında uçları samsunga uyumlu değil Dış çap:5.5mm iç çap:3mm mecidiyeköye gidecek zamanım olsa gidip orda arayacağım ama ne yazıkki haftaya anca giderim. Adaptörün bu ani fps düşüşüne kesin çözüm olup olmayacağını da tam bilmiyorum. Ama oyunda kasma yaptığında sarjı çekince kasma geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawi

quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

Arkadaslar bu adaptor durumu ne oldu ben bilgisayar alicamda asus n56 dusunuyordum ondada cizirti sorunu var ortada kaldim :(

Adaptörü alıp deneyemedim vatan vaktım 120w adaptör 100tl flndı 30 40 tlye internette var ama onlarında uçları samsunga uyumlu değil Dış çap:5.5mm iç çap:3mm mecidiyeköye gidecek zamanım olsa gidip orda arayacağım ama ne yazıkki haftaya anca giderim. Adaptörün bu ani fps düşüşüne kesin çözüm olup olmayacağını da tam bilmiyorum. Ama oyunda kasma yaptığında sarjı çekince kasma geçiyor.

Hocam denerseniz buraya yazinda ona gore 10 gun icinde alacagim

• quote:

Orijinalden alıntı: matrack

Herkese iyi geceler..Ürünü Saturn den 2249 tl ye aldım.Elektroworld de 2650 iken bimeks te de sadece internet indirimiyle 2450 iken saturn deki fiyat hakikatten müthiş.
    bu arada cihaz gerçekten çok güzel.kasası karbonfiber.9 serisindeki gibi kasa alüminyum alaşım olsaymış bence daha güzel olurmuş.

hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben easy software manager ile nvidia ekran kartı sürücüsünü güncellemek istiyorum ama sabahtan beri uğraşıyorum hep başarısız oldu diyor. Nvidia nın sitesinden indirdim oda olmadı neden olmuyor? Gta 4 eflc de oyunu açıyorum grafik ayarların hepsi 1 de yükseltmeye çalışıyorum bilgisayar desteklemiyor diyor.

Bilgisayarıma sağ tıkla yönete gir aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından gt650i kaldır sonra tekrar dene. Alternatifte laptopvideo2go dan indir öyle kurmayı dene daha önce yapmadıysan detaylarını forumlardan aratarak bulabilirsin.

bilgisayarım sağ tıklıyorum yönete basıyorum bu bilgisayara bu işlem için uygun bir program yüklü değil yüklüyse denetim masasından varsıyalanı seçin diyor

• quote:

quote:

quote:

bilgisayarım sağ tıklıyorum yönete basıyorum bu bilgisayara bu işlem için uygun bir program yüklü değil yüklüyse denetim masasından varsıyalanı seçin diyor

Denetim masası/donanım ve ses/aygıtlar ve yazıcılar/aygıt yöneticisi şeklinde dene.

• Hmm sizce bu mu y580 mi?

• Y580 i ekran kartı için alcaksanız alın yoksa bu.
  • quote:

Y580 i ekran kartı için alcaksanız alın yoksa bu.

Nasil yani? Geri kalan her seyde bu mu ustun ki? Bir de lenovodaki isikli klavye cazip geliyor.

Birde bundaki gpu-z ss'si dogru mu? Shader cekirdek hizinin 2 kati frekansinda calisiyor. Bunlar fermi mimarisinde var keplerde gormemistim. Buna karsilik olarak da normalin cok daha azinda calisiyor 405 mhz. Ilginc, oyun performansi nasil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

quote:

Nasil yani? Geri kalan her seyde bu mu ustun ki? Bir de lenovodaki isikli klavye cazip geliyor.

Birde bundaki gpu-z ss'si dogru mu? Shader cekirdek hizinin 2 kati frekansinda calisiyor. Bunlar fermi mimarisinde var keplerde gormemistim. Buna karsilik olarak da normalin cok daha azinda calisiyor 405 mhz. Ilginc, oyun performansi nasil?

HD ekranı var, görünümü oldukça kaba samsungun kalitesiyle kapışamaz, samsungdan daha ağır, ışıklı klavye yok ama bunun klavyesi ondan daha kullanışlı yerleşimi daha güzel kocaman enter tuşu var:D

BF3,NFS RUN, Mafia 2, Crysis 2'yi bitirdim şimdi max payne 3 kuruyorum. Genel olarak bir ani fps düşme sorunu var bataryada yapmıyor, underclock edince yapmıyor, soğutunca yapmıyor, nedeni ve çözümünü başlık boyunca konuştuk daha net çözüm yok 120w adaptör ile denemek gerekiyor. GPU 950 mhz'de çalışıyor-Drivera göre değişir-835mhz'de çalıştıranı da var. Daha fazla bilgi için başlığı inceleyin.

Ayrıca HDDsi çok yavaş SSD şart. Belki y580 32gb ssdliyi bu yüzden isteyebilirsiniz. Ben 256gb vertex 4 taktık şuan XP gibi çalışıyor win 7 64 bit:D

• quote:

quote:

quote:

HD ekranı var, görünümü oldukça kaba samsungun kalitesiyle kapışamaz, samsungdan daha ağır, ışıklı klavye yok ama bunun klavyesi ondan daha kullanışlı yerleşimi daha güzel kocaman enter tuşu var:D

BF3,NFS RUN, Mafia 2, Crysis 2'yi bitirdim şimdi max payne 3 kuruyorum. Genel olarak bir ani fps düşme sorunu var bataryada yapmıyor, underclock edince yapmıyor, soğutunca yapmıyor, nedeni ve çözümünü başlık boyunca konuştuk daha net çözüm yok 120w adaptör ile denemek gerekiyor. GPU 950 mhz'de çalışıyor-Drivera göre değişir-835mhz'de çalıştıranı da var. Daha fazla bilgi için başlığı inceleyin.

Ayrıca HDDsi çok yavaş SSD şart. Belki y580 32gb ssdliyi bu yüzden isteyebilirsiniz. Ben 256gb vertex 4 taktık şuan XP gibi çalışıyor win 7 64 bit:D

Peki laptopun resmi driverlarinda hiz ne kadar ve o driverlarla fps ve o driverlarda isi durumu nasil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 4 Eylül 2012; 23:26:20 >

• BU ARADA YENİ BİOS UPDATE GELMİŞ- P04AAA'dan P05AAA'ya yükseltti bakalım bu bir gelişim sağlayacak mı. Max Payne 3 ile test ederim:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasakin1

quote:

Orijinalden alıntı: matrack

Herkese iyi geceler..Ürünü Saturn den 2249 tl ye aldım.Elektroworld de 2650 iken bimeks te de sadece internet indirimiyle 2450 iken saturn deki fiyat hakikatten müthiş.
    bu arada cihaz gerçekten çok güzel.kasası karbonfiber.9 serisindeki gibi kasa alüminyum alaşım olsaymış bence daha güzel olurmuş.

hayırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederimm:)
  • Merhb arkadaşlar bu bilgisayarı inceliyorumda, gayet guzel duruyor,bu civarda ozellikler beni tatmin ediiyor.. baslıktan baya mesaj okudumbi sorun yok gibi. herkes memnun galiba. ama yinede bi sorayım dedim. belirli bi sorun var mı veya bunu alma şu daha iyi olabilir gibi. Samsung düşünüyorum zaten. direk geldim buradaki baslıklara baktım gozume bu carptı.
    teşekkürler şimdiden ilginiz için
  • selam arkadaşım..bende yeni aldım bu laptop u.çok araştırdım emsali olan sony ya da toshiba çok pahalı.kaliteleri iyi olabilir ama sadece isimden dolayı fiyatları çok yüksek geldi bana.neticede ultra book olarak samsungun bu modelini buldum dizayn olarakta kalite olarakta çok beğendim.performansıda çok iyi.diğer arkadaşlarında dediği giibi tek eksiği ssd.bu kadar donanımlı bi bilgisayarı ssd ile kullanmak gerekli.zaten çoğu kişi bu laptop için ssd tavsiye ediyor.bende ilk fırsatta ssd alıp öyle kullanıcam.lafın özü bence uygun bir fiyaata bulabilirsen hiç düşünmeden al derim.pişman olmazsın.
    saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

Merhb arkadaşlar bu bilgisayarı inceliyorumda, gayet guzel duruyor,bu civarda ozellikler beni tatmin ediiyor.. baslıktan baya mesaj okudumbi sorun yok gibi. herkes memnun galiba. ama yinede bi sorayım dedim. belirli bi sorun var mı veya bunu alma şu daha iyi olabilir gibi. Samsung düşünüyorum zaten. direk geldim buradaki baslıklara baktım gozume bu carptı.
    teşekkürler şimdiden ilginiz için

pişman değilim aldım yine alırım herkese tavsiye ederim yanına ssd çok iyi gidiyor
  • quote:

Hmm sizce bu mu y580 mi?

y580 e bir ara bende takmıştım sonra ıvy işlemcileri beklemeye karar verdim bu makinayı aldım mayıstan beri kullanıyorum memnunum anlık fps düşüşleri konusundaki fikrim bu konu temmuz sıcaklarında geçti havalar çok sıcaktı pilde iken yapmamasıda pil kullanımında makina kullanım süresini uzatmak için performansta bazı kısıntılara gidiyor daha az ısınıyor diye düşünüyorum crysis 2 mw 3 oynarken soğutucu ile bir sorun yaşamadım daha önceki sayfalarda bu konudaki fikirlerimide yazmıştım bana göre şu anda piyasadaki alınabilecek en güzel makina
  • Max payne 3 oynuyorum oyunu samsung en iyi duruma getirilmiş modda oynarken direk 10fpsye düşüyordu arada o anda şarjdan çekince düzeliyordu. Sonrasında power save modunda oynamayı denedim yaklaşık 1 saat sorunsuz bir şekilde oynadım. sıcaklıklarda 80 derece üstüne bile çıkmadı sanırım son bios update ve power saver mode sorunu çözdü arkadaşlar deneyin isterseniz.
  • ben alacaktm bu laptopu son anda vazgeçtim. ama gayet güzel bir makina bence. ama bahsettiğiniz fps düşme olayı sıcaklıktan felan değil, zaten gt650m ekran kartı ile max payne 3 ü ultra yada high de yüksek performansla oynayamassınız.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.