Şimdi Ara

iPad Modelleri Bilgi Paylaşım Kulübü--- {ANA KONU} (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.778
Cevap
249
Favori
518.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler hocam videoya çekmeye çalışacağım bu titreme olayını.

Bu arada kutudan cıkarttığımda %70 sarjı vardı onu sıfırlayıp öyle mi sarja takayım? Ve tam kaç saat kalsın sarjda herhangi bir öneriniz var mı.
  • Ekle hocam. iPad Mini 16 GB+Wifi
  • Ipad mini ios8 gelince durumu ne olur sizce ? Kasma donma vb sıkıntı çıkarır mı yorumunuz nedir bu duruma?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekledim,hayırlı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumi0411

Beyler bir şey sorucam.4G'li modelle telefon görüşmesi yapılıyormu ?

Hayır yapılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

Teşekkürler hocam videoya çekmeye çalışacağım bu titreme olayını.

Bu arada kutudan cıkarttığımda %70 sarjı vardı onu sıfırlayıp öyle mi sarja takayım? Ve tam kaç saat kalsın sarjda herhangi bir öneriniz var mı.

tamam bataryayı %5 e düşene kadar kullan sonra tak 6 saat kalsın
    ayda birde iyice kapanana kadar kullan sonra şarja tak
    bataryayı her zaman şarja eğer %10 un altınada takmaya çalış
    her takdığında 6 saat kalacak
    böylece bataryanın ömrüde uzun oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Hayır yapılmıyor

Teşekkür ederim,Allah razı olsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Hayır yapılmıyor

Teşekkür ederim,Allah razı olsun.

Rica ederim,sizden de Allah razı olsun

• beyler merhaba;

ipad mini 3 ne zaman çıkacak belli mi?
  • IPad mini retina display aldım beyler nasıl sizce kargoda şu an memnun kalırmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

iPad Mini 1.2A çıkış güçlü araç şarj adaptörüyle şarj edilebilir mi? Yoksa 2.1A olanını satın almam mı gerekiyor.

Teşekkür ederim cevaplar için.

Bu sorunuzdan hareketle, konuyla ilgili olabilecek başka soruların da cevabını toptan vereyim istedim.

Ilk çıkan iPad Mini (buna 1. Nesil/jenerasyon da deniliyor), 312 gram (wi-fi + Cellular modeli) ağırlığında olan ve 16.3WH/4400maH bir bataryaya sahipti. Retina ekranı olan ve halen satıştaki iPad Mini (bu yeni modele 2. Nesil/jenerasyon da denilmekte) ise 23.8WH/6400mAH bir bataryaya sahiptir. Iki modelin fiziksel boyutları tamamen ayrılır. Aradaki 29 gramlık farkın önemli bölümü yeni tip ve daha yüksek kapasiteli bataryadan ileri gelmektedir. Apple değişen işlemci ve elektronik devresi artı retina ekranın daha yüksek akım ihtiyacı nedeniyle yeni Mini modelinde batarya kapasitesini yükseltip maliyet açısından da kendilerine daha pahalıya mal olan bir batarya koymak durumunda kalmıştır. Her iki model için de Apple wi-fi kullanıldığında ortalama 10 saatlik bir sırf süresi vermektedir... (Bu arada, iPad Air'in 478 gram, 32.4WH/8827maH bataryalı olduğunu da hatırlatayım...)

Şimdi ilk Mini'yi yanında gelen 1A şarj akımı çıkış kapasiteli adaptörle şarj edersek, bu cihaz sıfırdan yaklaşık 4 saat 24 dakikada tam şarj olacaktır. Retina ekranı Mini ise yanında gelen ve yaklaşık 2.4A şarj akımı çıkış kapasiteli (ve iPad4 veya iPad Air ile verilen) adaptörle 2 saat 40 dakikada tam şarj edilebilir. Eğer ilk Mini'nin şarj adaptörü kullanılsaydı bu süre 6 saat 24 dakika'ya uzayacaktı...) bu verdiğim değerler tamamen TEORİK'tir, pratikte bu sürenin en az %30-35 DAHA FAZLA OLACAĞI deneylerde sabittir! (Not: görebildiğim kadarıyla Apple şarj süreleri konusunda yazılı bilgi vermemekte...)

Günümüzde ilerlemiş entegre devre teknolojisi vs. sayesinde bu cihazların belli bir akımın üzerindeki değerlerle şarj edilmesi zaten engelleniyor. Zaten bu nedenle artı kullanılan bataryanın üretim teknolojisi ve iç empedansı gibi nedenlerle örneğin 4.5 saatlik teorik şarj süresi uygulamada 6 saat kadar tutuyor.

Özetle, kullanılan bu koruma/şarj akımı kısıtlama devreleri sayesindesiz (teorik olarak) 1A ile şarj edeceğiniz cihazı 2.4A ile de şarj edebilirsiniz ama uygulamadaki şarj süresi yarı yarıya azalmayacaktır. Tersine (yine teorik olarak) 2.4A ile şarj edeceğiniz cihazı 1A ile şarj ederken şarj süreniz en az 2 katına yükselecektir. Uygulamadaki değerler (süreler) tamamen tasarımdaki saptanmış parametrelerdir (cihazda, şarj akımı hangi değere sınırlandırılmış ise...).

Bu izahat bataryalı herhangi bir cihaz (tablet, akıllı telefonlar, harici yedeklere bataryaları vb.) için geçerlidir!

Bilginize.

• kuros kullanıcısına yanıt
    Yıl sonundan önce iPad Air 2 ile birlikte anonsu yapılacaktır ama 4.7" ekranlı iPhone 6'nın rivayet edilen 19 Eylül'deki lansmanına yetişir mi; bilemiyorum. MAC RUMORS sitesini takip ederseniz, oradaki dedikoduvari bilgiler genelde doğru çıkabiliyor!!!
  • mafaky kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Teknik ve detaylı açıklama için.
    Saygılar.
  • Retinalı Ipad Mini 16 gib Wi-fi (beyaz) aldım ve aranızdayım.. Listeye eklerseniz sevinirim

• Ipad'den iyi anlayan bir arkadaş bana ulaşabilir mi pm'den, konuyu kirletmeyelim. Soracağım birkaç soru var.
  • mafaky kullanıcısına yanıt
    Faydalı bilgiler için çok teşekkürler

• Bir şey soracağım.
    İpad ios 6 artık beni zorlamaya başladı. App store da beni zorluyor bu sürüm. Bazı ögeleri artık yükleyemiyorum beni güncellemeye zorluyor. Bense 8 i bekliyorum güncellemek için. Nette 8 beta sürüm falan yazıyor. Onlar ne anlama geliyor? Ona güncelleyemem mi?
    Bir de sizce 8 i beklemeden kasma ve pil ömrü kısalmasını (?) göze alarak 7 ye mi güncellesem?
    İlgilenen arkadaşlara teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemre92 -- 24 Temmuz 2014; 9:52:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre92

Bir şey soracağım.
    İpad ios 6 artık beni zorlamaya başladı. App store da beni zorluyor bu sürüm. Bazı ögeleri artık yükleyemiyorum beni güncellemeye zorluyor. Bense 8 i bekliyorum güncellemek için. Nette 8 beta sürüm falan yazıyor. Onlar ne anlama geliyor? Ona güncelleyemem mi?
    Bir de sizce 8 i beklemeden kasma ve pil ömrü kısalmasını (?) göze alarak 7 ye mi güncellesem?
    İlgilenen arkadaşlara teşekkürler

Hocam,şuanda ios 8'in beta sürümü yayında,
    8'in test sürümü gibi düşünebilirsiniz,güncelleyince tekrar bi alt sürüme dönebiliyorsunu yani,
    Cihazınız mini sanırım,8 onu biraz kasabilir,isterseniz beta sürümü deneyin,
    beğenmezseniz 7'ye dönersiniz ama...çünkü şuanki güncel full sürüm 7
    daha alt sürüme donemezsiniz.

• Arkadaslar yurt disinda yasiyorum ve burada bir ipad mini alicam. Fakat alacagim teknoloji magazasinin internet sitesinde retina veya degil gibi bir bilgilendirme yazmiyor. Cihazin retina olup olmadigini nasil anlayabilirim? Model no su falan var mi veya cozunurluk farki?

• Zyprox Z kullanıcısına yanıt
    https://www.apple.com/tr/ipad/compare/
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.