Şimdi Ara

Google Play 15 milyar indirme sayısını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• App Store mazağasının ödüllü bir kampanya ile 25 milyarıncı indirme sayısını geride bırakmasının ardından Google Play Store da 15 milyarıncı indirme sayısını hanesine ekledi.

Google'ın resmi olarak paylaştığı son rakam 11 milyar indirme sayısıydı. En son Android Market adını taşırken duyuru yapan Google sonrasında herhangi bir rakam paylaşmamıştı. Google sadece bir süre önce 15 milyar barajının aşıldığını belirtmekle yetindi.

Bu rakamlara göre Google ayda 1 milyar indirme rakamını görürken Apple da ayda 1.25 milyar indirme sayısını görüyor. Google Play toplamda 500 000 uygulamaya erişmişken, App Store 600 000 sınırında. Ocak ayı istatistiklerine göre Google geliştiricilere toplam 320 milyon dolar dağıtmışken Apple ise 4 milyar dolar dağıttı.

Google'ın geliri genelde reklama dayalı olduğu için uygulamalardan fazla gelir elde etmiyor. 2011 yılında Android reklamlarından 492 milyon dolar, uygulamalardan ise 14.5 milyon dolar kazandığını Oracle ile olan davasında mahkemeye sunan Google, 2012 yılı için de reklamlardan 804 milyon, uygulama satışlarından ise 35.9 milyon dolar gelir bekliyor.

Ancak App Store indirme oranlarının yavaşlamaya başladığı da son dönemlerde gündeme gelen konulardan birisi. iOS ve Android cihazlarının toplam 700 milyona yaklaştığı düşünüldüğünde her bir kullanıcı ortalama 50 uygulama indirmiş olduğu ortaya çıkıyor.

• rica ediyorum su fanboy lafini kullanmayalim.nerde ios-android ile ilgili bir haber gecse fan yada fanboy kelimesini goruyorum.TÜRKÇE'de boyle bir kelime yok.elestirilerimiz kisisel olmasin konu hakkinda olsun.iphone alanlar zengin androidli cihaz alanlar gariban gibi gosterilmesin.AMERİKA kimseye bedava vermiyor yada baska ulkeler.Yabancinin mali Yerlinin cenesini yormasin.
  • Her sayi birbirine yakin giderken uygulama geliştiricilere dagitilan paraya gelince 12 kattan fazla dağıtmış bir Apple var, herseyden öte Apple'i uygulama gelisticilerine verdigi önemden ve eli acikligindan dolayi kutluyorun
    iOS olmasaydı Android deki uygulamalarin cogu geliştirilmemiş olurdu. Belkide android diye birseyde olmazdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence asıl dikkat çeken indirme sayısı birbirine yakın olmasına rağmen geliştiriciye dağıtılan paradaki fark. Sanırım tiklanan reklam başına da geliştiriciye para veriliyor bu rakama reklam parası da dahilse çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 9 Mayıs 2012; 7:21:43 >
  • Yakinda app Store geride kalacaktır,cunku android cok geniş bir yelpazeye sahip her markadan var..ancak iosun kaliteli uygulamalarına hiçbir zaman android platformu yetişemeyecek..
    Gerçi iosun mesela Facebook uygulaması berbat ötes,bazen çürük elmalar çıkıyor arada

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Yakinda app Store geride kalacaktır,cunku android cok geniş bir yelpazeye sahip her markadan var..ancak iosun kaliteli uygulamalarına hiçbir zaman android platformu yetişemeyecek..
    Gerçi iosun mesela Facebook uygulaması berbat ötes,bazen çürük elmalar çıkıyor arada

gerçekten utanç verici bir uygulama facebook.ipa :))

• İphon lara Appstore dışında bir yerden uygulama yüklenemiyor ancak Androidli cihazlara onlarca market ve farklı sitelerde bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamaları yükleyebiliyorsunuz. Bunun tam sayısını çıkarmak imkansız ama olaya böyle baktığınızda belkide indirme sayısı App store u bile geçmiştir Google Play in.
  • Bir 400-500 tl'lik ipod'a bile apple uygulamaları yükleniyor, bu kadar abartmayın ios'u.. iphone telefon özellikli bir ipod'dur..!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugoss

Bir 400-500 tl'lik ipod'a bile apple uygulamaları yükleniyor, bu kadar abartmayın ios'u.. iphone telefon özellikli bir ipod'dur..!!!

tek fark kesinlikle telefon ozelligi degil!

ekran kalitesi daha iyi, kamerasi cok ama cok daha iyi, bataryasi daha iyi, siri var [4s icin konusursak], donanimi daha iyi [hem 4 hem 4s], ek olarak tabiki sebeke ozellikleri var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepbluesee

rica ediyorum su fanboy lafini kullanmayalim.nerde ios-android ile ilgili bir haber gecse fan yada fanboy kelimesini goruyorum.TÜRKÇE'de boyle bir kelime yok.elestirilerimiz kisisel olmasin konu hakkinda olsun.iphone alanlar zengin androidli cihaz alanlar gariban gibi gosterilmesin.AMERİKA kimseye bedava vermiyor yada baska ulkeler.Yabancinin mali Yerlinin cenesini yormasin.

iphone 4s ve android kullanan yuksek modellerde hemen hemen ayni fiyata. bu nedenle iphone kullanan zengin, android kullanan fakir diye bir sey soz konusu olamaz[kaldi ki iyi model telefon kullanmamak bunu gostermez herseyden once zaten], ayni android kullananlarin bilgisayar, yazilim muhendisi, iphone kullananlarin ise cahil, zuppe olmamasi gibi. bunlarin hepsi android fanlarinin uydurmasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycna -- 9 Mayıs 2012; 11:44:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

Orijinalden alıntı: deepbluesee

rica ediyorum su fanboy lafini kullanmayalim.nerde ios-android ile ilgili bir haber gecse fan yada fanboy kelimesini goruyorum.TÜRKÇE'de boyle bir kelime yok.elestirilerimiz kisisel olmasin konu hakkinda olsun.iphone alanlar zengin androidli cihaz alanlar gariban gibi gosterilmesin.AMERİKA kimseye bedava vermiyor yada baska ulkeler.Yabancinin mali Yerlinin cenesini yormasin.

iphone 4s ve android kullanan yuksek modellerde hemen hemen ayni fiyata. bu nedenle iphone kullanan zengin, android kullanan fakir diye bir sey soz konusu olamaz[kaldi ki iyi model telefon kullanmamak bunu gostermez herseyden once zaten], ayni android kullananlarin bilgisayar, yazilim muhendisi, iphone kullananlarin ise cahil, zuppe olmamasi gibi. bunlarin hepsi android fanlarinin uydurmasi.

yorumumu dikkatli okusaydin keske.yine fan kelimesini kullanmissin.

• quote:

Bir 400-500 tl'lik ipod'a bile apple uygulamaları yükleniyor, bu kadar abartmayın ios'u.. iphone telefon özellikli bir ipod'dur..!!!

Android uygulamaları hesap makinalarına bile yüklenebiliyor...
  • quote:

quote:

ekran kalitesi daha iyi, kamerasi cok ama cok daha iyi, bataryasi daha iyi, siri var [4s icin konusursak], donanimi daha iyi [hem 4 hem 4s], ek olarak tabiki sebeke ozellikleri var...

ekran kalitesi kullanılan panelden dolayı iyi gözüküyor.
    kamerayı ipodda kullanan daha görmedim. ipod başka birşey
    bataryasi daha iyi diyerek neyi kastettiniz anlamadım. ipod touch 4g var bende 5 gün gidiyor hergün 1-2 saat müzik ve yarım saat oyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eresist

İphon lara Appstore dışında bir yerden uygulama yüklenemiyor ancak Androidli cihazlara onlarca market ve farklı sitelerde bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamaları yükleyebiliyorsunuz. Bunun tam sayısını çıkarmak imkansız ama olaya böyle baktığınızda belkide indirme sayısı App store u bile geçmiştir Google Play in.

iphone' lara appstore dışında uygulama yükleniyor Jailbreak ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: İmdat Çekici

quote:

quote:

ekran kalitesi kullanılan panelden dolayı iyi gözüküyor.
    kamerayı ipodda kullanan daha görmedim. ipod başka birşey
    bataryasi daha iyi diyerek neyi kastettiniz anlamadım. ipod touch 4g var bende 5 gün gidiyor hergün 1-2 saat müzik ve yarım saat oyun.

bende de 32gb 4. nesil var. ama batarya dediginiz kadar degil, asirininda otesinde yazmissiniz. ben 5.1.1 ile kullaniyorum, yarim saat oyunda yaridan fazlasi gidiyor sarjin.

• Durmak yok Google Devam!.
  • Apple'ın geliştiricilere bu kadar çok para dağıtması, uygulama kalitesi olarak ios'u her zaman birinci tutacaktır. Androiddeki kaliteli uygulamalara bakalım, hep büyük şirket yada sitelerin, ama ios da öyle değil. Hoş galaxy s2 kullanıyorum ve her şeyiyle kafi, tabletim de android olacak ama ios ekosistemi başka. Unutmayalım ki google android'i bir internet tarayıcı olarak kullanıyor, yani reklam görüntüleme aracı. Bunu ne kadar geliştirirse o kadar satar, o kadar satarsa da daha çok reklam gösterir, gelir artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Her sayi birbirine yakin giderken uygulama geliştiricilere dagitilan paraya gelince 12 kattan fazla dağıtmış bir Apple var, herseyden öte Apple'i uygulama gelisticilerine verdigi önemden ve eli acikligindan dolayi kutluyorun
    iOS olmasaydı Android deki uygulamalarin cogu geliştirilmemiş olurdu. Belkide android diye birseyde olmazdi...

whatsapp appleda ücretliymiş diyorlar doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Her sayi birbirine yakin giderken uygulama geliştiricilere dagitilan paraya gelince 12 kattan fazla dağıtmış bir Apple var, herseyden öte Apple'i uygulama gelisticilerine verdigi önemden ve eli acikligindan dolayi kutluyorun

whatsapp appleda ücretliymiş diyorlar doğru mu?

Doğru. Whatsapp server ücretini bizden çıkarıyor biz olmasak whatsapp olmayacak yada açlıktan ölecek

• Dünyada 7 milyar insan var diye biliyordum, uzaylılarda mı Android kullanıyor?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.