Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
118.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • paylaşımlarınız için lütfen burayı kullanınız...
    aynı zamanda anket linkide aşağıdadır...
    http://forum.donanimhaber.com/m_2096623/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 27 Şubat 2006; 9:12:53 >

• Arkadaşlar evimde bir adet masaüstü pc ve bir adet laptopu usr 9108 modemle internete bağlıyorum. kullandığım adsl hattı aynı zamanda telefon hattım. bundan 1 ay önceye kadar başka modem kullanırken hiçbir sorun yaşamıyordum ama şimdi hergün sorunlarla boğuşuyorum.
    1. masaüstü pc bazen ağ kablosu takılı değil/takılı uyarısı veriyor durmadan. yani nedenini bilmediğim birşey modemi durmadan yeniden başlatıyor.
    2. emule kullanırken internet kesiliyor.
    3.telefon gelince bile bağlantım gidiyor bazen.

yalnız bu söylediklerimin hepsi bazen olan şeyler bu bazenler günde 1 defanın üzerinde ama herzaman değil.

ne yapacağımı şaşırdım modemi arızayamı götürsem acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kibegh

Arkadaşlar evimde bir adet masaüstü pc ve bir adet laptopu usr 9108 modemle internete bağlıyorum. kullandığım adsl hattı aynı zamanda telefon hattım. bundan 1 ay önceye kadar başka modem kullanırken hiçbir sorun yaşamıyordum ama şimdi hergün sorunlarla boğuşuyorum.
    1. masaüstü pc bazen ağ kablosu takılı değil/takılı uyarısı veriyor durmadan. yani nedenini bilmediğim birşey modemi durmadan yeniden başlatıyor.
    2. emule kullanırken internet kesiliyor.
    3.telefon gelince bile bağlantım gidiyor bazen.

yalnız bu söylediklerimin hepsi bazen olan şeyler bu bazenler günde 1 defanın üzerinde ama herzaman değil.

ne yapacağımı şaşırdım modemi arızayamı götürsem acaba?

Sorunun modemden olduğu kesin değil gibi görünüyor. Bence modemi bir kaç yerde test etmelisin. modem normal çalışıyorsa soketlerde sorun olabilir.

• USR 9107 modemde daha önceden açtığım portlar bu sabahtan beri açık görünmüyor?Bunu nasıl düzeltebileciğimi bilen var mı?Local ipim sabit,modemdeki portlarım açık ama buna rağmen açık portlarım görünmüyor nasıl düzeltebilirim?Yardım Lütfen
  • USR9106 modem nasıl şifrelenir. Bilen war mı? Walla etraf beleşci dolu we bnm modem şifrelenmemiş.Acil yardım!!
  • Firmware update yaptın mı?
  • arkadaşlar cnet marka modem kullanıyorum ama her zaman internetten düşüyorum.hiçbir zaman download yapamıyorum her zaman yarım kalıyor bunun yüzünden.lütfen yardım edin.modemin sadece wan kısmı ile ayarlarını yaptım.eğer başka bir yerde gereken ayar varsa yazarsanız çok sevinirim.veya driver falan kurulması lazımsa verirseniz çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas27 -- 28 Şubat 2006; 9:19:06 >
  • kablosuz adsl ile 2 üst kata sinyal gidermi ?

2 üst kattan çekebiyorum ve kullanıyorum, diyen varmı? kullanıyosa modemin markası nedir ?

yada 2 üst katada bi alıcı gibi kablosuz bi parça varmı

cam kenarına yakınına koysam yinede çekmezmi us robotics yada aynı kalitede bi modemle?
  • USR 9107 modemde daha önceden açtığım portlar bu sabahtan beri açık görünmüyor?Bunu nasıl düzeltebileciğimi bilen var mı?Local ipim sabit,modemdeki portlarım açık ama buna rağmen açık portlarım görünmüyor nasıl düzeltebilirim?Yardım Lütfen
    DMZaçık olduğu halde forward ettiğim portlar malesef açık görünmüyor,bir tavsiye lütfen!
  • arkadaslar u.s. robotics 9105 ethernet modemim var bunun nasıl kurulabilecegini anlatırmısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: dealp

USR 9107 modemde daha önceden açtığım portlar bu sabahtan beri açık görünmüyor?Bunu nasıl düzeltebileciğimi bilen var mı?Local ipim sabit,modemdeki portlarım açık ama buna rağmen açık portlarım görünmüyor nasıl düzeltebilirim?Yardım Lütfen
    DMZaçık olduğu halde forward ettiğim portlar malesef açık görünmüyor,bir tavsiye lütfen!

Bu anlattıklarım Windows Xp Sp2 icin
    Başlat>Ayarlar>Denetim Masası>Güvenlik Merkezi>Windows Güvenlik Duvarı
    burda özel durumlara izin verme seçeneğinin işaretli olmaması lazım ve Özel Durumlar bölümündende internete açmak istediğin programların TCP ve UDP için portunu açman gerekli.
  • Arkadaşlar Airties 210 aldım eve geldim fakat benim masaüstünde ethernet çıkışı olmadığını atlamışım.
    İlla ki şimdi pc'ye ethernet mi taktırmalıyım yoksa usb ye bağlama imkanı varmı.
    Lütfen acil yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: nungor

Arkadaşlar Airties 210 aldım eve geldim fakat benim masaüstünde ethernet çıkışı olmadığını atlamışım.
    İlla ki şimdi pc'ye ethernet mi taktırmalıyım yoksa usb ye bağlama imkanı varmı.
    Lütfen acil yardım

Yardım arkadaşlar...
  • quote:

Arkadaşlar Airties 210 aldım eve geldim fakat benim masaüstünde ethernet çıkışı olmadığını atlamışım.
    Lütfen acil yardım

PCI'dan takılmalı Ethernet kartları gayet ucuz artık günümüzde. Ve unutmayın ki en iyi bağlantı kablolul bağlantı, en iyi kablolu bağlantı da Ethernet türü bağlantıdır...
  • arkadaşlar bundan 1 ay önce internetim kesildi.Kesilmeden önce hiç kopma olmazdı.Faturaları ödedim ve internetim geldi.Fakat Arasıra link almıyor.link kopuyor ve çok kısa bi süre sonra geri geliyor.Fakat bu seferdede makina IP almıyor.IP adresim sabit.SPlinter da filan mı sorun var acaba.Telefonda biri ararken filan kesilmeler olmuyor????
  • quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

quote:

Lütfen acil yardım

PCI'dan takılmalı Ethernet kartları gayet ucuz artık günümüzde. Ve unutmayın ki en iyi bağlantı kablolul bağlantı, en iyi kablolu bağlantı da Ethernet türü bağlantıdır...

USB çözümü yokmu ?

• quote:

USB çözümü yokmu ?

Olduğunu zannetmiyorum... Olsa bile, Ethernet'den vazgeçmeyin; USB bağlantılarda CPU performansı her halükarda düşük kalır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

quote:

USB çözümü yokmu ?

Olduğunu zannetmiyorum... Olsa bile, Ethernet'den vazgeçmeyin; USB bağlantılarda CPU performansı her halükarda düşük kalır...

Yani USB'den "kablolu Ethernet adaptörü" çözümü yoktur sanıyorum demek istedim. Yoksa, kablosuz bir USB ağ adaptörü alır (örneğin AirTies WUS-200) RT-210'a kablosuz olarak bağlanırsınız. Ama bana göre vereceğiniz paraya yazık. PCI'dan takılacak bir Ethernet kartı + 1-2 metrelik Cat5e UTP (Ethernet kablo) size $ 10 civarına mal olacaktır. Alt tarafı, kasayı açıp Ethernet kartını boş PCI soketlerden birine sokacak sonra da sürücüsünü yükleyeceksiniz (not: bu sürücüler genelde floppy diskette gelir...).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 3 Mart 2006; 13:40:03 >

• Applet ADSL USB Modem kullanan veya kuruluma yardımcı olacak var mı?Böyle dandik bir modem kullanan olabileceğini pek sanmıyorum ama inşallah yanılıyorumdur.
  • arkadaslar usb 1.1 den adsl router kullanan var mı aranızda??? ben bu tarz bisey yapmayı planlıyorum da

ARKADASLAR BU ACELE GERCEKTEN, ACAİP TESEKKUR ETCEM YARDIMLARINIZA YANİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toshiro -- 5 Mart 2006; 1:02:34 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.