Şimdi Ara

***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...*** (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
118.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam.Benim modemle ilgili bir sorunum var.Benim modemim 4 portlu ve üzerinde power,dsl,ppp,ethernet,usb ışıkları var.Pc yi fişini çekerek kapatıyordum. Eskiden bi sorun yokken son günlerde modemi açtığımda power ve ppp ışıkları yanıp sönüyor(bu sırada diğer ışıklar yanıyor.) bu 5-10 dk sürüyor.Ondan sonra modem kendi kendine res atıyor.5-6 kere tekrarlıyor.Sonra ppp ışığı yanmıyor pc yi yenden başlattığım zaman interneti getirebiliyorum ama modemi kapattığım her zaman bu sorun.Bunu nasıl halledebilirim.İyi forumlar.
  • Merhaba arkadaslar
    bende bir tane datron rta230 modem var ve web panelinde firewallda sadece ip kısıtlaması(Benim işime yaramıyor) var telnetle modeme gittiğimde mac filtering goruyorum bu özelliği daha once kullanan varmı ayarlamaya calıstım bir türlü yapamadım yardımlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar benim modem de bir sorun var . Normalde modemin adsl ışığı turuncu yanar o zaman exploler de gezebiliyorum ama yeşil de yanıyor bazen o zaman explorerda gezemiyorum yani bağlantı gitmiş gibi birşey oluyor ve artık o kadar sık yapmaya başladı ki internet 5 dk var sa 10 dk kesik .Sorun ne yardımcı olursanız sevinirim.
  • Selam herkese.

Benim sorunum modemi bilgisayara bağlıyorum modem ile bağlantı kurulamadı,arkadaki ethernet kablosunu kontrol edin gibi bir hata veriyor.Etherneti çıkardım usb kablosu taktım yine aynı hata.Modemi göremiyor :S

192.168.1.1'e de giremiyorum.Cd'den de kurulum yapacakken yukarıdaki hatayı veriyor.Kasada mı hata var sizce ne yapmalıyım ?
  • Arkadaşlar benim pikatel combomax modemim var ama vistaya _ windows 7 ye kurduğum modemi xp ye kuramıyorum cd nin içinde xp ye ait driver desem o da var..Bilgisayar modemi bulma sırasında hata raporu geliyor YRDIM??_
  • arkdaşlar merhaba benimde YAKSU S200 modem var şifresini unutum internete bağlanamıyorum ne yapmam gerekir bilgisi olan arkdaşım varsa yardımcı olurrsa çok sevinirim.Teşk.
  • merhaba arkadaşlar benimde airties rt205 modemim var uzun süredir bir sorun yaşamıyordum 2 gündür dewamlı bağlantı kopuyor bu sorun modemle mi ilgili bir sorun yoksa başka bir sorundan dolayı mı kaynaklanıyor acil yardım ederseniz sevinirim vize dönemi internet olmayınca baya bi zor oluyor şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara
  • Masaüstü bilgisayara bağlı kablolu bir modemim var sorunu: 30 sn int geliyor sonra 1 dakika yok snra tekrar 30 sn geliyor... Sürekli int kopukluğu oluyor yani... Modemi direk ana hattan gelen kabloya bağladım aynı sorunu tekrar verdi... İlle modemimi değiştirmem gerek...
  • benim modemimin modeli ve markası şu: [[simage][/simage]TP-LİNK TD-W8101G].sorunum ise şu modemimi acıorum ilk önce POWER yanıyo beKliyorum beKliyorum LAN yanıyo ondan sonra WLAN yanıyo ve ADSL yanıo sönüo yanıo sönüo bu işlem 2.30 saat sürüyo ADSL tamamen yanıo sonra İNTERNET yanıo sönüo yanıo sönüo 1 saat geçio ve her yanıyo ama bu normalde 2 dk da olması gerekmiyomu

ACİLLLLLLLL YARDIMMMM ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER
  • Arkadaşlar modemim airties rt-111 kablolu modemdir. benim laptopum kablosuz olarak ayarlanmış ben bunu nasıl kablolu modemime baglayacagım? lütfen yardım edin acele işlerim var.
  • kimse bilmiyor mu acil diyorum arkadaşlar...
  • laptopunn markası nee
  • Arkadaşlar Benim MODemin ADı PİKATEL COMBOMAX herkesin küfür ettiği modem ama benim sağlam buna eminim.

AMa Benim MOdemimin 4 ışığında ortadakileri yani adsl ve internet ışıkları açılıp kapanıyo...

AÇlınca İNternet Kullana biliyorum 30 sn ye filan sonra kapanıyoo kapandığı gibi yavaş yavaş tekrar açılıyooo sankı modemi açıp kapatıyom ama power ışığı sönmüyo ...

Modemi 2 başka bilgisayar da adaptörü ile birlikte denedim onların pc sine taktığım da modemin 4 ışığıda yanıyo hiç sönmeden onlarda problem yok...

Acaba diyorumm Sorun pC demi Sarı akabloda mı Telefom n kablosundamı yoksa eve gelen nettemi sizce ne olabilir bi yardım lütfen please..

Sorunu çözene ancak bi hayır duası verebilirim başka verecekbir şeyim yok K.b yın....

ŞİMdi den teşşekkür Ederim
  • Konuya bak Fake üyeler el ele vermiş birbirlerine yardim ediyo..

Buda güzel..
  • slm arkadaslar
    pikatel combomax modem kullanıyordum yeni airties rt-205 aldım.pikatelde bir sorun olmuyor.rt-205 pc bağlantısı yapmadığım zaman lan hariç bütün ışıklar yanıyor fakat pc bağlantısını taktığım an ppp ışığı sönüyor adsl ışığıda yanıp sönmeye başlıyor ve hiç yanık kalmıyor pc bağlantısını kestiğim zaman tekrar aynı şekilde ışıklar yanıyor.Ayarlarda mı sorun anlayamadım.başka pc de denedim yine olmadı.yardımlarınız için sagolun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeWeR_07 -- 4 Eylül 2010; 23:34:34 >
  • merabaa beyler sorunum acildir!!! modemim var usr9111 modemde hç. bi sorun yok fakat bilgimi şğifre attım ve wireless kullanarak bağlanacam fakat modemin şifresini unttm!!bi yerde kayıtlı deil nasıl bu şifreyi yokl edip internete bağlanacağım bu arada ttnet adsl kullanıcısıyım!!!
  • selam arkadaşlar evimizde tplink access point kablosuz modemi var. benim bilgisayarımda hiç sorun yok bağlantı kopması olmuyor ama ev arkadaşımın bilgisayarı sürekli kopuyo bunun sebebi ne olabilir nolur bilen bizi yazsın çıldırıcaaaaaz
  • Selam arkadaslar...

Pikatel Combo Marka Modem Kullanıyorum... Ancak Zamanlarda Sebebini Bilmediğim Bir Sekilde Baglantım Kopuyor.

Sonunda Evdeki Telefonları İptal Ettim.. Duvardan Gelen Hattı Direk Modeme modemden de Pc Ye Verdim.

Ancak, Power Işığı Sabit Yanıyor. Ethernet ve İnternet İşiklari Sürekli Yanıp Sönüyor.. Ve Sonrada Adsl Ethernet Ve İnternet Işıkları Sönüp.. Tekrar Baglanılmaya Calisiyor.. Bu Sürekli Böyle devam ediyor..

Dün Ttnete arza kaydı bıraktım.. bu gun aradılar. sorun halledilmiştir. dediler ama değişen hiç bir şey yok. Yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar ben Airties Modem Kullanıyorum... NetLimitsiz abonesiyim. 4 mb kullanıyordum ancak son zamanlarda hattımda sürekli kopmalar oluyordu. En sonunda 3 mbe sabitlerdiler netimi. Arıza kaydı bıraktım akşam 21:00 da aradıalr ve 2mb e sabitlediler. Paralel telsiz tel. kullandığım için bu sorun oluyormuş. Modemi en az 3 metre telefondan uzaklaştırmalışmışım.

Peki ben 3metre ne kablosu alacağım da yapacağım bu işi? Telefondan mı uzak tutacağım yoksa telefonların birleştiği kablo hattından mı? Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_vEdmAn
    Peki ben 3metre ne kablosu alacağım da yapacağım bu işi? Telefondan mı uzak tutacağım yoksa telefonların birleştiği kablo hattından mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

Telefonun ile modeme giden hattı ayıran splitter'e (üç girişli 1 ana hat girişi,1 Telefon'a giden, 1 Modem yazan yer)'e en az 3 metrelik bir kablo yaptırarak tak ondan sonra modemi bağla. Kabloyu (Terlefon uzatma kablosu) hazır bulabilir veya elektrikcilerde yaptırabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.