- x
***ADSL Modem soru ve sorunları olanlar...***
271 Cevap112761 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
26 Mayıs 2006; 22:49:09 

benim de applet2/2 router modemim var hiç sorunsuz çalışıyo kurulum çok basit

msn:applet53@hotmail.com

4890 Mesaj
30 Mayıs 2006; 16:32:10 

arkadaşlar : ben datron adsl modem kulllanıyuorum..

hızı : 256 k...SINIRSIZ..
BİR SÜRE İNTERNET E HIZLI VE Sorunsuz bir şekilde giriyorum...ama sonra.. sayfaların açılması yavaşlıyor veya hiç açılmıyor...yinele yaparak ancak açıyorum az önce aaynı olay oldu... internet bağlı idi..(areslite dan dosya indirebiliyordum mesela.)
ama sitellere girmiyordu...yeniden başlattım düzeldi...ama belli bir süre sonra gene aynı şey olacak..

3 Mesaj
30 Mayıs 2006; 22:04:24 

slm arkadaş benim var.applet53@hotmail.com elimden geldiğince yardım ederim

7 Mesaj
31 Mayıs 2006; 4:08:58 

applet ın web arayüzüne erişmek için default user ve passwordu bilen varmı?

646 Mesaj
3 Haziran 2006; 16:31:56 

benim econ kablosuz addsl im var bu çok güzel şekilde laptop da çalışıyor kablo lu kablosuz fakat normal bilgisayra çalışmıyor ip ler yazıyorum modemi açıyorum kapatıyorum busefer otomatik ip alıgıla diorum tekrar açayıp kapıyorum anca kalışıo yada tam tersini yapınca bu sorunu nasıl halledebilirm ?

1743 Mesaj
3 Haziran 2006; 18:07:41 

Selam arkadaşlar
benim inca IM-204W wireless modemim var ve ben bunu şifrelemek istiyorum yani başkalarının benim bağlantımı kullanmasını istemiyorum... ne yapmam gerekiyor? Bu işlerden fazla anlamadığım için ayrıntılı bi cyardımda bulunabilirseniz çok sevinirim... iyi günler..
İlginize şimdiden çok teşekkür ederim...

Who Rocks!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2006; 14:11:59 

Arkadaşlar bu 9108 usr hem çok övülüyo hem yerden yere vuruluyo aldım taktım ama 1 hafta oldu bişi indirmeye vaktim olmadı yalnız accayip ısınıyor.Ateş ateş...Bu normal mi 660R1 vardı zyxel bi sorun yaşamadım .Normal mi bilgi verebilir mi kullanan veya teknik bilgisi olan arkadaşlar...

Şimdiden teşekkürler...

764 Mesaj
7 Haziran 2006; 14:57:20 

e con marka modemım war. msn den paso dusuorm ve modemım su anda hala garantı kapsamı ıcınde. sızce goturup bı baktırsam mı ?

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i5-2430M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB WD Scorpio Blue || GPU: 2 GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Basic SP1 64-bit

3 Mesaj
8 Haziran 2006; 18:13:21 

ben sana diyeyim user Admin
pas Admin
aynı şekilde yaz.

1 Mesaj
9 Haziran 2006; 16:54:25 

Arkadaşlar bende ZOOM ADSL X5 MODEM var çalıştığım iş yerinde bunun diğer portlarının kullanılmaması için kapatmam gerekiyor bu adsl modemin portlarını nasıl kapatabilirim bana yardımcı olurmusunuz?

327 Mesaj
9 Haziran 2006; 21:38:48 

benim söyle bir sorunum var,

telefonla görüsme yapılırken 10-15 saniyeligine baglantı gidiyor daha sonra normal bir sekilde interneti kullanabiliyorum konusma süresince, yani sadece konusmanın ilk saniyelerinde gidiyor..bunun en kötü tarafı da download yapılıyorsa eger bosa gitmis oluyor..sorun telefon hattından mı yoksa modemden mi kaynaklanır sizce ?

319 Mesaj
10 Haziran 2006; 15:54:55 

linksys 4.12-EU markalı bi modemim var içinde port açmayla alakalı hiç bi şey yok bunu update mi etmem lazım lütfen bi yardım edin...

http://img227.imageshack.us/img227/6827/cooltext200919610ly.jpg

23 Mesaj
24 Haziran 2006; 8:18:48 

siplittirini değiştir onlarda problem oluyor bu arada siplittirler garantiye girmiyor

BİR GÜN TEKRAR GÖRÜŞECEĞİZ

1781 Mesaj
24 Haziran 2006; 8:51:50 

heartybroken, port açman için update etmene gerek yok.
Buraya bakabilirsin.
http://www.portforward....warding/routerindex.htm

2630 Mesaj
24 Haziran 2006; 10:39:27 

merhabalar,
ben zyxeL usB modem kullanıyorum fakat hat kopunca yeniden bağlan dediğimde tray de bulunan ikon kitleniyor tekrar bağlanamıyorum her hat kopuşunda sisteme restart atmam gerekiyor.Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Modemi tekrar kurmam gerekirse bana uygun yazılım linki ve kurulumu anlatan bir link vermeniz mümkün mü ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

İnternetten Para Kazanma
clickbank nasıl kullanılır
Web Sitesi Kurma Rehberi Dijital Eğitim Kitabı

2 Mesaj
26 Haziran 2006; 14:55:35 

iyi günler, ben USRobotics 9106 ADSL Modem kullanıyorum, bağlantı kurmakta zorlandığı için modemi fabrika ayarlarına geri döndürdüm. daha önce bu şekilde yaptığımda 192.168.1.1 den modem ayarlarını yapıabiliyordum, şu an modem ile bağlantı kuramıyorum, driver cd si de elimde yok internette bulabilirmiyim acaba?? ya da ne yapmak gerekir.??
teşekkürler

2 Mesaj
8 Temmuz 2006; 18:18:18 

arkadaşlar işyerimde kendime ait 2048 k sabit ip li adsl aboneliğim var evden bu hattıma modemde ayar yaparak girebilirmiyim veya bir program aracılığıyla bu mümkünmü acil cevap bekliyorum tşk.

524 Mesaj
10 Temmuz 2006; 13:07:42 

arkadaşlar merhaba
elimde airties usb adsl modem var ama cd si yok bunu cd siz nasıl kurarım

2005 PASSAT EXCLUSİVE 1.9 TDİ TİPTRONİC

783 Mesaj
10 Temmuz 2006; 13:19:19 

arkadaslar benimde bi sorum olcak internet paylastirma ile ilgili.linksys wag54g wireless modem var bunu evde 3 kisi kullaniyoruz 2si wireless ile baglaniyo bende ethernet kablosuylo.bu elemanlar sabah aksam download yaparak interneti felc ediyolar acaba ben modem ayarlarindan onlara dusen payi degistirebilirmiyim yada yada ne biliyim wirelesse internetin 3te2 sini paylastirabilirmiyim.bilmem anlatabildimmi.

Düzce

1253 Mesaj
12 Temmuz 2006; 14:06:28 

arkadaşlar çok garip bir sorunum var fakat bir türlü çözemedim
sorun şu yan komşularımızdan biri bilgisayarını açarsa benim internetim kopuyor ewet çok garip ama bu doğru tesadüftür die düşündüm fakat değil tam 5 defa aynı şekil oldu.benim modemin inca,dedim belki modemde bi sorun vardır başka modem getireyim arkadaşımdam u.s robtics aldım sonuç aynı dsl kopuyor yanıp sönmeye başlıyor
yani komşularımdan biri bilgisayarını açarsa benim internetim kopuyor bağlanamıyorum sizce sorun ne olabilir?

Wesley Sneijder

3261 Mesaj
12 Temmuz 2006; 22:07:45 

quote:

Orjinalden alıntı: pupayelken2005

arkadaşlar merhaba
elimde airties usb adsl modem var ama cd si yok bunu cd siz nasıl kurarım

Modeli ne bu AirTies modemin? Benim bildiğim AirTies'ın sadece USB'den bağlanabilir bir modemi hiç olmadı da... (Tek ENet Portlu ve Router özellikli
RT-101 ve şimdiki RT-102 modellerinde 2. bir bağlantı için USB çıkışları da var...)

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. (Evinde 2 ayrı ADSL hattında halen AirTies Air 5050 & Apple Time Capsule ve Zyxel P-660HN-F1Z kullanıyor. Kullandığı WIN / MAC mobil, masaüstü ve dizüstü donanımların konfigürasyonlarını yazmak epeyce uzun süreceğinden "kimse bilmesin" daha iyi!...Mobil telefonda Android'e de geçmek üzere...

3261 Mesaj
12 Temmuz 2006; 22:12:25 

quote:

Orjinalden alıntı: C@RtHeR

arkadaşlar çok garip bir sorunum var fakat bir türlü çözemedim
sorun şu yan komşularımızdan biri bilgisayarını açarsa benim internetim kopuyor ewet çok garip ama bu doğru tesadüftür die düşündüm fakat değil tam 5 defa aynı şekil oldu.benim modemin inca,dedim belki modemde bi sorun vardır başka modem getireyim arkadaşımdam u.s robtics aldım sonuç aynı dsl kopuyor yanıp sönmeye başlıyor
yani komşularımdan biri bilgisayarını açarsa benim internetim kopuyor bağlanamıyorum sizce sorun ne olabilir?

Komşular sadece bilgisyarlarını açtıklarında mı, yoksa açıp da internete bağlandıklarında mı sizde kopma oluşuyor?

Benim aklıma ilk gelen sizin PC (+modem)2in bağlı olduğu elektrik hattıyla (fazıyla), komşudaki cihazların bağlı oldukları hat aynı ve komşu devreye girince normalde olmaması gereken bir yükleme (patazit) oluşturuyor. Piyasada satılan şok korumalı (surge supressor) grup prizlerden alıp bir deneme yapabilirsiniz ama bunların fiyatları 30-40 YTL arası olabiliyor. istanbul'da iseniz Banlkalar Caddesi, Menevşe Han, İska Elektronik'den biraz daha ucuza temin edilebiliyor...

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. (Evinde 2 ayrı ADSL hattında halen AirTies Air 5050 & Apple Time Capsule ve Zyxel P-660HN-F1Z kullanıyor. Kullandığı WIN / MAC mobil, masaüstü ve dizüstü donanımların konfigürasyonlarını yazmak epeyce uzun süreceğinden "kimse bilmesin" daha iyi!...Mobil telefonda Android'e de geçmek üzere...

1253 Mesaj
13 Temmuz 2006; 22:16:13 

komşumun sadece bilgisayarı açması yetiyor direk benim internet kopuyor

Wesley Sneijder

34 Mesaj
15 Temmuz 2006; 13:05:00 

ya modemimin sürücüsünü nette bulamıyorum.modeli ECON.MC8000U-S...Yardımlarınızı bekliyorum....

Ege Ünv-Bilg Müh.

3261 Mesaj
16 Temmuz 2006; 10:34:26 

quote:

Orjinalden alıntı: kerbuga

benim söyle bir sorunum var,

telefonla görüsme yapılırken 10-15 saniyeligine baglantı gidiyor daha sonra normal bir sekilde interneti kullanabiliyorum konusma süresince, yani sadece konusmanın ilk saniyelerinde gidiyor..bunun en kötü tarafı da download yapılıyorsa eger bosa gitmis oluyor..sorun telefon hattından mı yoksa modemden mi kaynaklanır sizce ?

Splitter kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bağlantılarınızı nasıl yapıldığını biraz anlatınız. Bu arada modeminiz ne marka/model? Telekom hattı-modem-telefon arasındaki bağlantı durumunu tüm detayı ile anlatmayı unutmayınız; örneğin duvardaki telefon prizi kullanılıyor mu, vs. vs.

1253 Mesaj
16 Temmuz 2006; 14:18:15 

quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

Komşular sadece bilgisyarlarını açtıklarında mı, yoksa açıp da internete bağlandıklarında mı sizde kopma oluşuyor?

Benim aklıma ilk gelen sizin PC (+modem)2in bağlı olduğu elektrik hattıyla (fazıyla), komşudaki cihazların bağlı oldukları hat aynı ve komşu devreye girince normalde olmaması gereken bir yükleme (patazit) oluşturuyor. Piyasada satılan şok korumalı (surge supressor) grup prizlerden alıp bir deneme yapabilirsiniz ama bunların fiyatları 30-40 YTL arası olabiliyor. istanbul'da iseniz Banlkalar Caddesi, Menevşe Han, İska Elektronik'den biraz daha ucuza temin edilebiliyor...

bu prizden alsam sorunum hallolurmu?

Wesley Sneijder

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2006; 11:03:02 

Ben 3gb kotalı adsl bağlattıracam bıktım cafeden internete girmeye neyse sorumu sorayım bağlattıracam ama ufak bi sorum olacak ben interneti bağlatacam ama modem olarak 56k fax-modem olurmu? yaw diyer modemler 70 ytl den aşağı deil illaki normal modem mi lazim bende 56k fax-modem var bunla kotalı 3gb adsl ile internete girebilirmiyim sorum bu lütfen yardım edinn

2345 Mesaj
17 Temmuz 2006; 11:10:43 

otomobille denizde ilerlemeyi dene önce bi.. eğer başarırsan fax-modem ile adsl bağlanmanda yardımcı olmaya çalışalım

ayrıca daha ucuz adsl modemler var.. usb çıkışlıları sor.
quote:

Orjinalden alıntı: hohenzollern

Ben 3gb kotalı adsl bağlattıracam bıktım cafeden internete girmeye neyse sorumu sorayım bağlattıracam ama ufak bi sorum olacak ben interneti bağlatacam ama modem olarak 56k fax-modem olurmu? yaw diyer modemler 70 ytl den aşağı deil illaki normal modem mi lazim bende 56k fax-modem var bunla kotalı 3gb adsl ile internete girebilirmiyim sorum bu lütfen yardım edinn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casual -- 17 Temmuz 2006; 11:12:09 >

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2006; 15:12:47 

yaw bırak dalga geçmeyi olurmu olmazmı onu söyle

452 Mesaj
19 Temmuz 2006; 10:27:37 

Arkadaşım 56K fax modemle sadece Dial-up bağlantı yapabilirsin.ADSL kullanabilmen için en başta bir ADSL modem almalısın.Diğer armkadaşımın dediği gibi USB çıkışlı modemler var 30-35 $ civarlarında onları kullanabilirsin.

"Türkçemiz Yok Olmasın"
Türkçe Giderse Türkiye Gider - Mustafa Kemal ATATÜRK
Dilini kaybeden ülkesini de kaybeder.Türkçemize ve ülkemize sahip çıkalım.Özentiye son verelim...
Bir düşün gereksiz yere İngilizce kelimeler kullanmak seni daha bilgili ve kültürlü mü gösteriyor yoksa daha gülünç mü?

Bedava Ödev

1 Mesaj
24 Temmuz 2006; 20:15:40 

YENİ BİR MOEDEM ALDIM MARKASI ORİGO DSR-TIO1 2/21 ARESTE PROGRAMINDA KANAL ACMAK İÇİN PORT AÇAMIYORUM NASIL AÇILIR YARDIM EDER MİSİNİZ...

791 Mesaj
İletişim Bilgileri
25 Temmuz 2006; 6:45:50 

ARKADAŞLAR 3 GB LİMİTLİ ADSL ' İM VAR MODEMİM KABLOSUZ .PASO DIŞARDAN GİRİLİYOR GİBİ GELİYOR.ÇÜNKÜ HİÇBİRŞEY İNDİRMESEM BİLE LİMİT AŞIMI OLUYOR . SORUM ŞU BU ALETİ NASIL ŞİFRELİYCEM ALET USR 9106 ROBOTİKS.

Ramazan Hizan
Allah bes baki heves

1253 Mesaj
28 Temmuz 2006; 1:29:12 

arkadaşlar zyxel marka modem almaya karar verdim
fakat 2 model arasında kararsız kaldım
bunlar zyxel prestige 600 series 661H ve zyxel prestige 600 series 661HW(wireless)
bu iki modem arasındaki fark nedir ne gibi artıları olup ne gibi eksilkeri vardır
hangisini önerirsiniz şimdiden tşkkürler

Wesley Sneijder

2622 Mesaj
28 Temmuz 2006; 2:05:57 

benim sorun hala devam ediyor alışıacak yada tahhammül edecek gibi değil am ane yapayım

dah aönce 2 sene zoom x4 kullandım hiçbir bağlantı sorunum yoktu sonra zyxel 661hw61 aldım wireless evde masaüstü var vede ben kendi odamdan wireless ile bağlanıyorum eve tel gelince bağlantı gidiyor kafayı sıyaracam ya daha önce zoom x4 kullanırken aynı kablolar vardı evde paralel hat var yani 2 sene kullandığım şeklinde hiçbir değişiklik ollmadan modem i dğeiştirdim ama bu sorunla karşılaşıyorum am asanırım masaüstü nün internet gitmiyor laptop un ki herzaman gidiyor

BOZBAYKUŞLAR @respect

91 Mesaj
28 Temmuz 2006; 2:53:42 

arkadaşlar wireless modem alıcam ama hiç araştırmadım. biraz fikir verir misiniz?

3261 Mesaj
28 Temmuz 2006; 9:48:46 

quote:

Orjinalden alıntı: wolf1907

benim sorun hala devam ediyor alışıacak yada tahhammül edecek gibi değil amae yapayım

dah aönce 2 sene zoom x4 kullandım hiçbir bağlantı sorunum yoktu sonra zyxel 661hw61 aldım wireless evde masaüstü var vede ben kendi odamdan wireless ile bağlanıyorum eve tel gelince bağlantı gidiyor kafayı sıyaracam ya daha önce zoom x4 kullanırken aynı kablolar vardı evde paralel hat var yani 2 sene kullandığım şeklinde hiçbir değişiklik ollmadan modem i dğeiştirdim ama bu sorunla karşılaşıyorum am asanırım masaüstü nün internet gitmiyor laptop un ki herzaman gidiyor

Splitter kullanıyor musunuz? Bahsettiğiiz arıza tipik bir splitter yokluğu (veya bozukluğu) arızası gibi de...

Benim bildiğim Zoom x4'lerde dahili splitter vardı; özellikle de 2 yıl önceki versiyonlarında. Halbuki Zyxel Prestige 661HW'lerde harici splitter kullanılmak durumunda....

3261 Mesaj
28 Temmuz 2006; 9:51:23 

quote:

Orjinalden alıntı: sedna_mb

arkadaşlar wireless modem alıcam ama hiç araştırmadım. biraz fikir verir misiniz?

Güzel kardeşim, şu Forum'da biraz ARAMA yapsanız, bu konuda açılmış ve bir kısmı hala güncel olan en az 10 tane başlık bulursunuz. Şimdi size şu marka, bu model modem al desm buna 20 kişi daha cevap yazacak; beşi benim dediğimi/dediklerimi al dese, diğerlerinden başka sesler çıkacak...

3261 Mesaj
28 Temmuz 2006; 9:56:13 

quote:

arkadaşlar zyxel marka modem almaya karar verdim
fakat 2 model arasında kararsız kaldım
bunlar zyxel prestige 600 series 661H ve zyxel prestige 600 series 661HW(wireless)
bu iki modem arasındaki fark nedir ne gibi artıları olup ne gibi eksilkeri vardır
hangisini önerirsiniz şimdiden tşkkürler

Kardeşim, sen bu soruyu gerçekten ciddi olarak mı sordun? Sana basitinden cevap vereyim: 1. modem kablolu, 4 Enet çıkışı olan bir modemdir. Yani PC/laptop arasındaki bağlantıyı KABLO ile yaparsın.
2. cisi de bunun "kablosuz=wireless" versiyonudur. Bunda da 4 ENet portu vardır; ister kablolu ister kablosuz bağlanırsın!

1253 Mesaj
28 Temmuz 2006; 11:49:46 

quote:

Kardeşim, sen bu soruyu gerçekten ciddi olarak mı sordun? Sana basitinden cevap vereyim: 1. modem kablolu, 4 Enet çıkışı olan bir modemdir. Yani PC/laptop arasındaki bağlantıyı KABLO ile yaparsın.
2. cisi de bunun "kablosuz=wireless" versiyonudur. Bunda da 4 ENet portu vardır; ister kablolu ister kablosuz bağlanırsın!

aslında o farkları biliyorum sanırım sorum yanlış anlaşıldı
demek istediğim ne bilim sinyali algılamaları hangisinin daha ii
çünkü oturduğum yer santrale baya uzak yaklaşık 5km kadar buyüzden ttden gelen adamlar daha kaliteli modem kullanmalısın dediler bende 2si arasında kaldım yani demek istediğim arasında sinyal oturmasında hangisi daha ii

Wesley Sneijder

91 Mesaj
28 Temmuz 2006; 13:41:52 

quote:

Güzel kardeşim, şu Forum'da biraz ARAMA yapsanız, bu konuda açılmış ve bir kısmı hala güncel olan en az 10 tane başlık bulursunuz. Şimdi size şu marka, bu model modem al desm buna 20 kişi daha cevap yazacak; beşi benim dediğimi/dediklerimi al dese, diğerlerinden başka sesler çıkacak...

oke, sinirlenmene gerek yok. teşekkür ederim

3261 Mesaj
28 Temmuz 2006; 19:31:29 

quote:

aslında o farkları biliyorum sanırım sorum yanlış anlaşıldı
demek istediğim ne bilim sinyali algılamaları hangisinin daha ii
çünkü oturduğum yer santrale baya uzak yaklaşık 5km kadar buyüzden ttden gelen adamlar daha kaliteli modem kullanmalısın dediler bende 2si arasında kaldım yani demek istediğim arasında sinyal oturmasında hangisi daha ii

Eee, öyle deseydin ya arkadaşım!... Aslında tüm ADSL modemler belli standartlara (giriş/çıkış değerleri açısından) uymak durumundadır. Yani, hepsinin bir minimum ortak spesifikasyonu vardır.

Sizin kullanım noktası-santral mesafeniz gerçekten biraz kritik. Bana göre Zyxel, AirTies, Thomson Speedtouch ve USR arasında bir tercih yapmalısınız. Bunlar "meşhur ve denenmiş markalardır"; sizi üzme olasılıkları çok daha az olacaktır. Bu saydığım markaların hepsinin de en azından bir kablolu bir de kablosuz alternatifleri var.

Şahsen Zyxel 661H ve 661HW arasında, bağlanma özellikleri açısından bir fark olacağını zannetmiyorum; bu diğer markalar için de aynısı... Ancak AirTies RT-110 ve RT-210'larda Telekomun şebeke koşullarına (220 Vac şehir şebekesini kastetmiyorum...) bazı ilave devre değişiklikleri yapıldığını biliyorum. Diğer markalar için bir bilgim yok!

Özetle: illa Zyxel alacaksanız dahi, sizin çevre koşullarınız açısından 661H ve 661HW farketmeyecektir...

469 Mesaj
30 Temmuz 2006; 22:53:19 

arkadaşlar benimde bu 15 güne kadar hiç sorun yoktu fakat 15 gündür devamlı bağlantı kopuyo nalet olsun bu telekoma büyük ihtimal telekomun geri kalmışlığındandır die düşünüyorum ben izmir bozyakada oturuyorum benim gibi bağlantı sorunu yaşayan arkkadaşlar varsa yazsın bütün kaplo tesisatımı elden geçirdim modemi resetledim sorun devam ediyor bi internette call of duty 2 oynuyordum bağlantı kopmasından oda rezil oldu bu telekoım kadar rezil bir şirket olamaz ya bide sözüm ona 1024 yapmışlar soyguncu hırsız telekom 1024 nie yaptınız len sanki 3 gb kotayla bir şey indirebioz neymiş müşterilerimiz hızlı downland yapsınmış tüh rezil herifler biraz sınırlarımı aştım galiba ama hak ediyo bu adamlar

120 Mesaj
30 Temmuz 2006; 23:11:49 

quote:

Orjinalden alıntı: volkano79

arkadaşlar benimde bu 15 güne kadar hiç sorun yoktu fakat 15 gündür devamlı bağlantı kopuyo nalet olsun bu telekoma büyük ihtimal telekomun geri kalmışlığındandır die düşünüyorum ben izmir bozyakada oturuyorum benim gibi bağlantı sorunu yaşayan arkkadaşlar varsa yazsın bütün kaplo tesisatımı elden geçirdim modemi resetledim sorun devam ediyor bi internette call of duty 2 oynuyordum bağlantı kopmasından oda rezil oldu bu telekoım kadar rezil bir şirket olamaz ya bide sözüm ona 1024 yapmışlar soyguncu hırsız telekom 1024 nie yaptınız len sanki 3 gb kotayla bir şey indirebioz neymiş müşterilerimiz hızlı downland yapsınmış tüh rezil herifler biraz sınırlarımı aştım galiba ama hak ediyo bu adamlar

Bendede şu sorun WAr....

..adsl ısıgı yanıp sönüo sabitlendiinde 1.2 sn. sora tekrar yanıp sonmeye baslıo..

bazen baglanio fakat baglantı kopuo.

ya topic açtım burdan dewam edin dediniz inşallah yardım edebilecek birileri çıkar tşekkürler

292 Mesaj
2 Ağustos 2006; 14:14:00 

PHILIPS SNA6500 modem aldım.
SHOWTIME gösterdikten sonra (modem üzerindeki ışıklar yanıyor), örneğin google'a girmeye kalktığım anda QUIET konumuna düşüyor ve modem üzerindeki ışıklar sönüyor.

Karşılaşan varmı bu sorunla?

HayatBirOyun
Hayat Bir Oyun
Bana Bunlarla Gelme!

3449 Mesaj
2 Ağustos 2006; 14:29:51 

arkadaşlar zoom x6 modemim var modeme reset attım ve sanırım tüm ayarlar yok oldu şimdi internete adsl ile giremiyorummodemi en baştan yapılandırmak lazım heralde nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde söylermisiniz

1 Mesaj
9 Ağustos 2006; 14:11:35 

arkadaşlar zoom x5 modemim var bu modem direk ağa bağlı modem üzerinden hiç bir program kullanmadan mesela www.googl.com adresine herkesin girişini engelleyebilir miyim?

1388 Mesaj
18 Ağustos 2006; 11:35:39 

arkadaşlar aranızda kablosuz t-sinus 130 dsl kullanan varmı bi sorum olacaktı?

4 Mesaj
18 Ağustos 2006; 20:12:45 

merhaba kablosuz ağ bağlantımda kopmalar meydana geliyor ne yapabilirim

47 Mesaj
19 Ağustos 2006; 10:27:26 

Arkadaşlar ben ZOOM tek portlu USB modem kullanıyorum(ethernetsiz) ama bu modemi evdeki diğer PCme de internete ağ bağlantısı yoluyla bağlamak istiorum ztn iki PC arasında şuanda ethernet yoluyla dosya paylaşımı var aynı sekilde internet de paylaştırmak istiyorum bunun mümkün olduğunu biliyorum ama yapamıyorum bılen arkadaşlar ütfen yardımcı olabiirler mi?

15 Mesaj
19 Ağustos 2006; 11:33:59 

arkadaşlar bendede böyle bi sorun mevcut adsl bağlantı hızı 512 mb iken hiç bi sorun yaşamıyordum ama 1024 olduktan sonra bağlantımda belli sürelerle kopma oluyo aslında kopma olduğuda söylenemez yani veri transferi duruyor gibi bu sorun yüzünden adsl modem,ara kablo,telefon kablosu vs herşeyi değiştirdim ancak sorun hala aynı lütfen bu konuda biri bana yardımcı olsun nası kurtulabilirim şimdiden teşekkürler

4 Mesaj
19 Ağustos 2006; 18:20:59 

ewet arkadas aynı sorun bendede var
arkadaslar bir yardımcı olun lütfen
bu beleşçileri nasıl atabiliriz
bu arada modem markası DATRON acil yardım lütfen

2 Mesaj
21 Ağustos 2006; 11:05:04 

Arkadaşlar pikatel Combo Adsl 2 modeme sahipim modemi usb ve ethernet cıkışından 2 adet bilgisiayara bağladım.Bu şekilde 6 ay gibi bir süre kullandım hiç bir problem yaşamadım fakat bir gün pc açtığımda ethernet bağlantı simgesinde bağlantıs sorunu diye dikkat işareti çıktı.diğer usb den bağlı olan pc de hiç bir sorun yok.(((Ben ancak internete pc açıkken modemim fişini çıkartıp takarak girebiliyorum.)).Tekrar driver lerini kurdum ve güncelledim bir sonuç alamdım...Yardım lütfen...

kaybendenlermi kaybeden mi haksız....

25 Mesaj
24 Ağustos 2006; 23:47:59 

arkadaslar benim bir pegasus modemim war bu modemler hakkında bilgi bilen warsa acılayın uyduruk modemmi bunlar kafayı yiyecem

7383 Mesaj
25 Ağustos 2006; 0:23:23 

Slm arkadaslar,sorunum kısaca soyle;

1 ay kadar önce 3com wireless modem aldım.15-20 dakikada bir kopmalar oluyordu.Hatta bir sorun olup olmadığını anlamak için baska bir marka modemle denedim,hiçbir sorun çıkmadı.

Aldığım yere bunu soylediğimde,hemen yenisiyle değistirdiler.Yenisinde de kopmalar oluyor.2 tane arızalı ürünün üstüste denk gelmesi sanssızlık sınırlarını zorladığı için modemde bir sorun yoktur diye düşünüyorum.Düşük voltaj bu modemleri etkiler mi?Çünkü denediğim diğer modem wireless değildi,usb girisli yani adaptörsüzdü.

Cevaplarınız için simdiden tesekkurler.

26 Mesaj
27 Ağustos 2006; 11:41:02 

ARKADAŞLAR 3com modem aldım. Bir ricam olacak kurulum kılavuzunu kaybettim sizde varsa nasıl kurulacağını anlatabilir misiniz veya resmini gönderebilir misiniz
msn: asyaturk83@hotmail.com

ACİİİİİİİL

EMRECENGİZ

63 Mesaj
28 Ağustos 2006; 12:29:15 

Merhaba arkadaşlar benim sorunum modemimin adsl şifresini değişememem birçok internet sitesinde araştırma yaptım ama bir türlü değiştiremedim.Modemimin markası Asus AAM6010EV_M
bilen arkadaş varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

HOŞBULDUM:)

36 Mesaj
28 Ağustos 2006; 15:46:59 

arkadaşlar siz siz olun roboticsden uzak kalın.hala garantiden gelcek diye bekliyorum modemi. vatandan almıştım. arenayı arıyorum topu vatan atıyor vatanı arıyorum opu arneya atıyor. ikisinide Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. 2 gundur yaşadıklarımı anlatsam bir daha ne vatandan ne de arenadan birşey alırsın. şimdi bana biri çıkıp diycek ki kesin pc paarçası satan bir yer ve başkalarını kotülüyor. böyle olamdıgına dair Kitabımın üzerine yamin edebilirim.ben sadeec agzım yandı başkası aynı derdi çekmesin istiyorum. farkındaysanız kimseninde rekalamını yapmıyorum.

99 Mesaj
28 Ağustos 2006; 16:14:23 

merhaba arkadaşlar

işyerindeki adsl hattımı eve nakil için perşembe başvurdum.
bugun baktım hala bağlanmıyor nete...çevir sesi yok diyor ve ADSL yeşil ışığı yanıp sönüyor devamlı. modem ışığı sabit yanıyor.

telekomcuları aradım HAT açık diyorlar ve arızaya yönlendirdiler..gelip bakacaklar....
bu arada baglantılarda mı hata yaptım acaba diye bakıyorum hepsi doğru splitter bağlantılarının...telefon da çalışıyor.

ADSL ışığının yanıp sönme nedeni başka ne olabilir acaba?

ilginize teşekkürler şimdiden...

306 Mesaj
28 Ağustos 2006; 18:37:38 

van basten aynı sorun bende de 2 haftadır var...inca marka modemimde dsl ışığı yanıp sönüyor ve tabii nete de bağlanamıyorum..4440375'i aradım bağlısınız herşey normal dediler..napacağımı şaşırdım valla...

44 Mesaj
28 Ağustos 2006; 22:41:14