Şimdi Ara

Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
9
Favori
53.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ALLAH razı olsun boşu boşuna mürekkebim gitti ve atık tankını doldurduk hiç aklıma gelmemişti. Atık tankı dolmaması için yapabileceğimiz bir yöntem var mı acaba ?
  • yok o mecbur yazıcıyı kullandığın sürece dolacak mericbey...
  • Epson L800 yazıcı kullanıyorum.Baskı alamıyorum.

Şöyle ki kafa temizleme ve diğer bakımları yapmama rağmen pc den resim yolladığımda bembeyaz kağıt çıkıyor.Hiç mürekkep atmıyor.Sizce servise mi göndermeliyim.

Tanklar dolu ve ayrıca danklar boşalıp doldurduğumuzda habgi işlemleri yapmak gerekiyor.

Dank doldurduktan sonra neler yapılmalı bilgi verebilecek olan arkadaşlar varsa memnun olurum.Hangi programla sıfırlamalı veya başka yapılması şeyler varmı ?

Ama şuan da yazıcıdan çıktı almak istediğimde sayfa beyaz çıkıyor.

Wic Reset programını kullanmalımıyız.Bu tank dolumundan sonra anahtar alma muhabbetini de anlamış değlilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAEMER -- 25 Temmuz 2015; 14:20:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAEMER

Epson L800 yazıcı kullanıyorum.Baskı alamıyorum.

Şöyle ki kafa temizleme ve diğer bakımları yapmama rağmen pc den resim yolladığımda bembeyaz kağıt çıkıyor.Hiç mürekkep atmıyor.Sizce servise mi göndermeliyim.

Tanklar dolu ve ayrıca danklar boşalıp doldurduğumuzda habgi işlemleri yapmak gerekiyor.

Dank doldurduktan sonra neler yapılmalı bilgi verebilecek olan arkadaşlar varsa memnun olurum.Hangi programla sıfırlamalı veya başka yapılması şeyler varmı ?

Ama şuan da yazıcıdan çıktı almak istediğimde sayfa beyaz çıkıyor.

Wic Reset programını kullanmalımıyız.Bu tank dolumundan sonra anahtar alma muhabbetini de anlamış değlilim

vananın açık olduğuna emin olun ( saat 12'yi gösterecek) ve 5-6 kere güçlü kafa temizleme yapın eğer hala beyaz kağıt veriyorsa servise götürün eğer renkler yavaş yavaş gelmeye başladıysa püskürtme denetiminde tüm renkler eksiksiz gelene kadar kafa temizlemeye devam edin. ilk kurulumda mürekkep şarj işleminde bir sorun olmuş ve kafa mürekkeple dolamamıştır muhtemelen. tanklı bir yazıcı olduğu için mürekkepler henüz hortumlardan kafaya ulaşmamıştır.
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

• BAEMER B kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşadım hiç kafa temizleme falan yapmayın, mürekkep tanklarını açın teker teker havasını alın yazdığını göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Aynı sorunu yaşadım hiç kafa temizleme falan yapmayın, mürekkep tanklarını açın teker teker havasını alın yazdığını göreceksiniz.

Kardeşim nasıl yapmam gerekiyor teker teker havasını nasıl alabilirim.Yardımcı olursan sevinirim
  • BAEMER B kullanıcısına yanıt
    Hocam mürekkep tanklarının üstünde ki tıpaları aç kapat hava boşalıyor, çok basit bir işlem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Hocam mürekkep tanklarının üstünde ki tıpaları aç kapat hava boşalıyor, çok basit bir işlem.

Tamam Teşekkür Ederim.Başka bir yöntem varmı diye sormak istemiştim.
  • merhaba arkadaşlar ofisimize bir tane L1300 aldık; ancak biraz sorunlu bir cihaz oldu bizim için. üç-dört aydır bizimle; son bir haftadır da önceki bıraktığımız yer pencere yakını olduğundan sanırım toz birikmiş ve çıktılarda alttaki görseldeki gibi tekerlek izine benzer izler çıkıyor. nozzle, head ve deep cleaning denedik pek değişmedi. sizce nasıl çözebiliriz?

https://store.donanimhaber.com/b8/c7/d4/b8c7d4582c43f97b1ce115d8840afebd.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texture -- 28 Temmuz 2015; 16:31:44 >
  • dolankartus.com.tr kullanıcısına yanıt
    slm epson l850 için program yollayabilirmiiniz

adjustment programı key girmeden sıfılayan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliozi

Ben herşeyi denedim olmadı sonradan aklıma gelen bişey vardı ona baktım büyük ihtimalle sorunun kaynağını buldum. Kağıdın uzun tarafı bir tarafı bir tarafı 172mm gelirken diğer tarafı 172.5 geliyor yarım milimlik kesim hatası yazıcının ilk tutucusundan kağıdı bırakırken bir tarafı diğer taraftan daha önce kurtuluyor ve kağıdı dönderiyor dolayısıyle bu sorun gerçekleşiyor. %90 ihtimalle sorunun kaynağı yine kesimle alakalı.

Merhabalar ben de epson l110 kullanıcısyım ve aynı sorunu yaşıyorum, kullandığım kağıtlarda epson, siz bu sorunu kesin çözdünüz mü?
  • Arkadaşlar ben bu yazıcıyı 1.5 sene kullanıyorum.1 kere sarı renginde bir problem oldu onu da götürdüğüm yerdeki arkadaş 2 dakikada halleti..Sanırım hava problemi vardı..Neyse,gelelim derdimize...Ben bu cihazı Apple Time Capsule a bağladım ve evdeki macbook air den kablosuz olarak erişebiliyorum.Telefondan da baskı alabiliyorum...Buraya kadar her şey ok fakat mac te mürekkep seviyesini gösterse de doldurmak için windows ta gözüken o menü yok..Sadece bottle ıd cheker diye orjinal mürekkebin kodunu kontrol etmeye yarayan bir uygulama var..Cihazı direk usb kablo ile laptopa bağladıysam gene birşey olmadı..2012 ye ait bir driver var nette o kadar..Ya da ben bulamıyorum...

Aranızda mac ile beraber bu yazıcıyı kullanan ve bugüne kadar mürekkep doldurabilen birisi var mı acaba? Youtube de arattım bulamadım..Herkes bu cihazı windows ile kullanıyor galiba..Kaldı ki windows ile galiba çok daha işlevsel..Ben mac in bana gösterdiği mürekkep seviyelerinin doğruluğundan da şüphe duyuyorum...Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

• acaba bu yazıcının kartus baskı omru ne kadar ?

• https://www.youtube.com/user/inksystembiz/videos

• arkadaşlar herkese iyi akşamlar epson l800 baskı makinamla çıktı alıyordum birden renklerin gittiğini gördüm sonra baktığımda taşıma modunda unutmuşum hemen açtım kafa temizleme yaptım sizde sıkıntı olmuşmudur
  • guraycakmak21 kullanıcısına yanıt
    Hocam belli bir süre baskı almayınca da kafalar kuruyor ve 5-6 defa kafa temizleme yapmak gerekiyor. Benim 2-3 defa başıma geldi.
  • Selamlar ben 10x15 kağıda fotoğraf bastırmak istiyorum fakat epsonun sitesinde fotoğraf kağıt kapasitesi 20 kağıt yazıyor.
    Merak ettiğim 100 A4 le birliktemi 20 foto kağıdı kapasitesi yoksa sadece 20 tane mi ?
  • bafbaf B kullanıcısına yanıt
    Sadece 20 adet hocam, 20 20 basmanız gerekiyor.
  • mericbey kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim meriçbey.
  • bafbaf B kullanıcısına yanıt
    20 yazar ama ben 50 paketi direk koyuyorum sıkıntı yok. hem düz A4 hem foto kağıdı olamıyor tabi o durum alttan kağıt beslemeli modellerde mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.