Şimdi Ara

Intel entegre grafik birimleri için ilk Windows 8 sürücüsünü yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Ivy Bridge kod adını taşıyan üçüncü nesil Core işlemci ailesinde DirectX 11 destekli HD 2500 ve HD 4000 GPU tasarımlarına yer veren Intel, donanım tarafındaki çalışmalarına ek olarak sürücü çalışmalarını da sürdürüyor. Şirket yaptığı açıklama ile Microsoft'un Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü için hazırladığı ilk grafik sürücüsünü yayımladı. 

Ivy Bridge işlemcilerindeki HD 2500 ve HD 4000 grafik birimilerine ek olarak Sandy Bridge işlemcilerindeki HD 2000 ve HD 3000 entegre grafik birimlerine de destek sunan yeni sürüc Windows Display Driver Model (WDDM) 1.2 uyumluluğuna da sahip. Stereoscopic 3D ile birlikte uyumlu GPU modelleri için DirectX 11 desteği de sunuyor. 

Yeni sürücüyü indirmek için; 

• Vay bea Win8 kullanan var mı acep?
  • Var, ben
  • Betası milyonlarca kez indirildi
  • lapry

buyur cenaze namazına.
  • Driver'ları geliştirmeleri lazım pes11 oynuyorum hd4000 ile ama bazı arka fonlarda renkler karışık bazılarında simsiyah.
  • Beta'ya OS demem ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxartistxxx

Betası milyonlarca kez indirildi

o rakamın içinde benim indirdiklerimde var birkaç tane ama ben kullanmıyorum.. indiren herkes günlük kullanmıyor maalesef.. yükleyip bir kez denedikten sonra hemen silen kişi sayısı çok... indirilme rakamları kullanma rakamı değildir.. Ayrıca windows7yi RC sürümünden beri kullanan biri olarak windows8e hemen geçmeyi düşünmüyorum... win8 win7 kadar başarılı olamayacaktır. kullanım oranı daha çok tabletler yaygınlaştıkça artacaktır.. normal PCler için çokta pratik bir kullanımı yok.. ama dokunmatik ekranınız varsa mükemmel bir işletim sistemi olabilir..
  • Ivy incelemesine de yazmistim sanirim . bu ic grafik islemciler cpu nun icine neden eklenmeye baslandi masa ustunde iken enerji tasarrufu icin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

Ivy incelemesine de yazmistim sanirim . bu ic grafik islemciler cpu nun icine neden eklenmeye baslandi masa ustunde iken enerji tasarrufu icin mi ?

ofis internet gibi basit uygulamalarda kullanılmak üzere daha az maliyetli ve yüksek performanslı grafik birimi oluşturmak... Bu şekilde oyun oynamayacaksanız şayet ekstradan bir ekran kartına ücret ödemekten kurtuluyorsunuz. Bunun işlemci içerisinde girmesi ise hem maliyeti daha da azaltıyor hemde performansa olumlu katkısı oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

Var, ben

kardeş win8 nasıl birşey 7 den farkı ne biraz bahsedermisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa143

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN Var, ben
    kardeş win8 nasıl birşey 7 den farkı ne biraz bahsedermisin ?

Öncelikle RAM başarımı gerçekten çok güzel. Cihazımda 16 GB RAM var, RAM kullanım seviyesi 6-8% seviyesinde genel olarak. Bu yanı hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

Ivy incelemesine de yazmistim sanirim . bu ic grafik islemciler cpu nun icine neden eklenmeye baslandi masa ustunde iken enerji tasarrufu icin mi ?

ofis internet gibi basit uygulamalarda kullanılmak üzere daha az maliyetli ve yüksek performanslı grafik birimi oluşturmak... Bu şekilde oyun oynamayacaksanız şayet ekstradan bir ekran kartına ücret ödemekten kurtuluyorsunuz. Bunun işlemci içerisinde girmesi ise hem maliyeti daha da azaltıyor hemde performansa olumlu katkısı oluyor..

ic grafik islemcisi benim bekledigimden daha iyiymis 720p oyun bile oynatabiliyor
  • Intel surucu sorununu'da hakkıyla halletti hadi bakalım entegre frafik birimleri devrim yaratıcak ileride harici kalmaz herhalde bu gidişatla, yada zorunlu kılınır? :)
  • Intel. Bu adamlar sürücü konusunda çok hassas ve başarılılar kutluyorum. Bir de nVidia.
  • Saçmalığın daniskası işlemciye grafik özelliği katmış :) bunu yapacağına çekirdek sayısını artır ve ya boyutu küçült kim ne yapsın entegre grafiği
  • performans artisi varmiymis ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Saçmalığın daniskası işlemciye grafik özelliği katmış :) bunu yapacağına çekirdek sayısını artır ve ya boyutu küçült kim ne yapsın entegre grafiği

Yanlış düşüncenizle birlikte bu düşünceyi anlatma uslubunuzda çok kötü .. PC kullanıcılarının çogu oyun yada grafik uygulamarına o kadar ihtiyaç duymuyor genelde bütünleşik grafik bütün ihtiyaçlarına yetiyor.. hatta yeni neil hd 4000 yada amd trinity gibi bütünleşik gpu lar PES 2012 , Sims , 3-4 yıl önceki rpg / frp tarzı oyunlar , yarış oyunları gibi çok aşırı grafik kartı istemeyen oyunlarıda makul seviyede oynatabiliyor , 1080p videolar izlenebiliyor .. böylece sadece bütünleşik gpu lu cpu alarak , ekran kartına 200-300 usd gibi rakamlar vermek zorunda kalmıyor kullanıcı.. bu dediğim bütünleşik gpu lu cpu lar cidden bilgisayar kullanıcılarının çoğunlu için yeterli..

şimdi azınlığa gelelim..
    1 - intel,amd yada anakartlar illaki bütünleşik gpu kullanacaksınız dire diretmiyor.. isteyen kullanıcı pci-e yoluna bütçesine uygun ekran kartı takıp bütünleşik gpu yu kullanmak zorunda kalmayabilir..
    2.. intelin yada amd sadece bütünleşik gpu lu az çekirdekli işlemciler üretmiyor.. amd fx / intel 39xx serisi ile 6 /8 çekirdekli gpu suz çok çekirdekli işlemci alma özgürlüğünüzde var..
    3. Cidden çok geniş bir ürün gamı var.. 30 usd den 2000 usd ye kadar işlemci var..herkes bütçesine uygun şekilde işini görecek işlemciyi ve sistemi almakta özgür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 9 Mayıs 2012; 14:09:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lapry

Beta'ya OS demem ben

ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Saçmalığın daniskası işlemciye grafik özelliği katmış :) bunu yapacağına çekirdek sayısını artır ve ya boyutu küçült kim ne yapsın entegre grafiği

Kaç çekirdek isterdin ? Paran varsa git 8 çekirdek 16 izlekli Xenon al.

Boş yorum atmakta üzerinize yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.