Şimdi Ara

Askere Giderken yanına alınması gerekenler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
6
Favori
56.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 hafta sonra Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı - Ankara/Etimesgut' a teslim olacağım. 92/2 tertip olarak. Okul ha bitti habitecek derken tecil hakkını yiyerek gidiyorum bu arada. uzun dönem 3. sınıfta takılarak. 86 doğumluyum. Yanıma neler almam gerek tecrübelilerden destek istiyorum. Yanımıza neler alalım ve neler götürelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPERIA

Öncelikle Merhabalar,

Yaklaşık 2 hafta sonra Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı - Ankara/Etimesgut' a teslim olacağım. 92/2 tertip olarak. Okul ha bitti habitecek derken tecil hakkını yiyerek gidiyorum bu arada. uzun dönem 3. sınıfta takılarak. 86 doğumluyum. Yanıma neler almam gerek tecrübelilerden destek istiyorum. Yanımıza neler alalım ve neler götürelim.

çok fazla olmamakla beraber nakit para tabiki-bol bol çamaşır-ucuz traş bıçağı(kalitelilerini dolaptan yürütüyolar )bide aklında olsun teslim olmadan önce etraftaki asker malzemesi satan yerler girme onlar acayip kazıkçı oluyolar

hayırlı tezkereler

• Kesinlikle pudra malum önümüz yaz

Bol ankesörlü telefon kartı

Bol bol yeşil iççamaşırı çorap

Küçük iki adet kilit

Traş köpüğü

Traş bıçağı

Sağlam bi kol saati al casio

Eskisi gibi artık öyle çalma olayı pek kalmadı....

Askerliği Hakkari'de yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THESİMPSON -- 7 Mayıs 2012; 23:19:20 >
  • hiç bi şey alma, bir iki parça iç çamaşırı ve özel kullandığın birşey varsa onu al.

kantinden herşeyi alırsın zaten.

çok çok ucuz olur içerdeki kantin
  • biz giderken malzeme alıp gitmiştik daha sonra ilk gün herkes toplandı sayım falan var gece saat 22.00 olmuştu kayıtlar tamamlandı en son malzeme alma kısmına geçildi
    elemanın birisi komutana dediki malzeme almıcam yanımda getirdim dedi,komutan dediki acemi birliğinde erhesin dolabı aynı olur eğer eksik bir şeyin varsa bana laf gelir dedi
    sonra eleman dediki komutanım yanımda getirdim almıcam dedi paramda yok dedi
    komutan buna bir çaktı ama ne çakış eleman 1 metre uzağa uçtu başladı ağlamaya
    komutan delirdi bağırdı çağırdı herkes alıcak tamammı herkes alıcak dedi offf yine görüntüleri aklıma getidin panpa
  • günlük evden çıkar gibi git ilk teslimde sana eşyalarını verecekler, ertesi gün git kantinden herşeyi en ucunuzu al,
  • Kısa dönem askerim. Aklın varsa hiçbirşey alma. Zaten tüm ihtiyacın bir bavul içinde sana verilecek. Yatacağın pijamadan tut spor yapacağın ayakkabıya diş macunu ve fırçasına kadar. Artı olarak istediklerin olursa kantinden rahatlıkla temin edebilirsin. Birde şifreli 100dk'lık telefon kartlarından götür. Telefon kartına çok para kaçırmazsın. Merak ettiğin baska konular varsa pmle
  • acemi birliği çok pistir askere kötü davranırlar,bir iyi komutan dediki bize verilen emir böyle eğer iyi davranırsak kimse laf dinlemez dedi
    herkese otur kalk sürün yat sıcağın altında eğitim botlar ayak yara bere güneş altında susuz bekletme aman yarabbi askerlikmi bir daha erkek olarak dünyaya gelmem istemem diyordum
    hatta laf dinlemeyenleri komutan kemeri ile sopalardı birde gece nöbetleri çok pis yorgunsun ve uykun var her gece 2 saat nöbet birde sabah 6 da kalk uykusuz bot boya üstünü giy
    aklıma geldikçe kötü oluyorum,amerikada ne güzel kolay askerlik var bizde işkence
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

biz giderken malzeme alıp gitmiştik daha sonra ilk gün herkes toplandı sayım falan var gece saat 22.00 olmuştu kayıtlar tamamlandı en son malzeme alma kısmına geçildi
    elemanın birisi komutana dediki malzeme almıcam yanımda getirdim dedi,komutan dediki acemi birliğinde erhesin dolabı aynı olur eğer eksik bir şeyin varsa bana laf gelir dedi
    sonra eleman dediki komutanım yanımda getirdim almıcam dedi paramda yok dedi
    komutan buna bir çaktı ama ne çakış eleman 1 metre uzağa uçtu başladı ağlamaya
    komutan delirdi bağırdı çağırdı herkes alıcak tamammı herkes alıcak dedi offf yine görüntüleri aklıma getidin panpa

İnsana ne koyar be Vatan görevi yapmaya gidiyorsun gördüğün muameleye bak.
  • bizs oturmayalım diye bankları bile sökmüşlerdi köpeklerin yattığı yerde yatıyorduk dinleniyorduk
    bir uzman çavuş gelip tekme atıyordu yatma diyordu küfürde çoktu hatta bir artist kriz geçirdi yediremedi komutana artistlik yaptı
    komutan picamalarla sabaha kadar eğitim verdi
    onları gördükten sonra nefret ettim zaten ülkede milyarlarsa sorun var,nasıl ülkedir anlamadım gitti
    askere neden öyle yapıyorlar savaş oldumu zaten herkes aç susuz savaşır
    neymiş savaşa hazırlık ee ben 6 sene önce gittim işkence gibi askerlik gördük ne oldu,şimdi yaş ilerledi şişmanladım aç bile kalamıyorum şekerim var
    ee ne oldu hani savaşa hazırlık muhabetti çok saçma gereksiz çocuklara işkence ediyorlar,bence yine amerikan düzeninin parçasıdır
  • Arkadasim bende o tumende 2. Tugayda acemilik yaptim birsey goturme hepsini verecekler sadece boyunluk cuzdani al yeter kantin icin çipli kart veriyorlar para kuplanmak yasak kantinde hersey bol ve disaridan daha ucuz.
    ben 2004 de zirhli personel tasiyici soforlugu egitimi aldim 3 ay
    cok dayak atiyolardi simdi nasil bilemiyorum.
    2. Tabur 2. Boluge dusersen pm den yaz ilk carsinda boluk astsubayi enistem olur dh kiyagi yaparim sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim ufaklık da oraya gidiyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: THESİMPSON

Kesinlikle pudra malum önümüz yaz

Bol ankesörlü telefon kartı

Bol bol yeşil iççamaşırı çorap

Küçük iki adet kilit

Traş köpüğü

Traş bıçağı

Sağlam bi kol saati al casio

Eskisi gibi artık öyle çalma olayı pek kalmadı....

Askerliği Hakkari'de yaptım.

sanırım dediklerin konusunda bende hem fikirim. Pudra evet onu iyi hatırlattın. genel sorunm pişik :D çok teşekkürler fikirler için.
  • A gurubu B gurubu varya hani 1 ay içinde 3 kişi daha falan gelen askerler oluyor
    benden önce 1 ay önce gelen 3 kişi bana tertipçilik yapmıştı komutanım ayağı çektirdiler onları dinlemediğim zaman işkence oluyorlardı
    nöbetlerde onlarla yazılınca koşturuyorlardı eğer dinlemezsen görevli elemana diyorlardı oda şınav çektiriyordu
    kraldan çok kralcı var orda cahil adam çoktur sana işkence olucaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinos

Arkadasim bende o tumende 2. Tugayda acemilik yaptim birsey goturme hepsini verecekler sadece boyunluk cuzdani al yeter kantin icin çipli kart veriyorlar para kuplanmak yasak kantinde hersey bol ve disaridan daha ucuz.
    ben 2004 de zirhli personel tasiyici soforlugu egitimi aldim 3 ay
    cok dayak atiyolardi simdi nasil bilemiyorum.
    2. Tabur 2. Boluge dusersen pm den yaz ilk carsinda boluk astsubayi enistem olur dh kiyagi yaparim sana

oov iddalı :) çok teşekkr ederim. Hayırlısı diyorum artık sadece
  • Anlatılanlara göre en mantıklısı şöyle oluyor;

-birkaç çift iç çamaşırı
    -kontörlü telefon kartı, şifrelisinden
    -nakit para
    -kilit
    -traş bıçağı

sırt çantasına atıp gideriz
  • quote:

A gurubu B gurubu varya hani 1 ay içinde 3 kişi daha falan gelen askerler oluyor
    benden önce 1 ay önce gelen 3 kişi bana tertipçilik yapmıştı komutanım ayağı çektirdiler onları dinlemediğim zaman işkence oluyorlardı
    nöbetlerde onlarla yazılınca koşturuyorlardı eğer dinlemezsen görevli elemana diyorlardı oda şınav çektiriyordu

en düşündürücü olaylardan biride bu beni... çoğunluk benden küçükler, kardeşim yaşındakiler umarm böyle bir gaflete düşmezler. :)
  • ankaradan sonra doğuya verirler
    gitmeden önce hatıran olan yerleri gez bir kere daha gör sonra herkesi ziyaret et en sevdiğin yemekleri ye sonca cumaya git dua yasin falan oku camide 1 saat takıl dualar oku
    ortam bozuk ne olcağı belli olmaz amerika ele aldı malum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 7 Mayıs 2012; 23:48:19 >
  • quote:

A gurubu B gurubu varya hani 1 ay içinde 3 kişi daha falan gelen askerler oluyor

sen 15 ay mı yaptın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

Anlatılanlara göre en mantıklısı şöyle oluyor;

-birkaç çift iç çamaşırı
    -kontörlü telefon kartı, şifrelisinden
    -nakit para
    -kilit
    -traş bıçağı

sırt çantasına atıp gideriz

sanki sende geliyosun askere... gidip yapıp gelelim o halde :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.