- x
arabesk rap nedir ?
59 Cevap4748 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:35:04 

bu ne yahuuuu

asi staylaa
depresyon staylaaa
arsız belaa
ve daha niceleri

bunlar nedir yahu müzik bu mudur arkadaşlar rap bu mudur

bunların yaptıgı müzikse ,

ajdar nedir ?

eğer rap buysa sagopa kajmerin yaptıgı nedir ?

vee gelen mesajlardan seçmeler ;

quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Rap'ten anlamayan, uzaktan yakından alakası olmayan apaçi ergenlerimizin içine bolca melankoli katıp yaptığı bir aktivitedir. Müzik bile denemez bunlara. İlk kim çıkardıysa bunu gidip ağzını burnunu dağıtasım var.

quote:

Orijinalden alıntı: kaankrc

Sagopa'yı sevebilirsin ama bu işin duayeni dersen orda hop denilir.Rap müzik bana göre Tupac'in ölümüyle bir duraklama devresine girdi, LudaCris'in beyinsizce yaptığı Baby şarkısı ile düşüş dönemine geçti ve şuan ne halde bilmiyorum.

Bir kısım toparlamaya çalışırken bir kısım birbirinin tamamen zıttı olan pop müzikle bağdaştırıyor bu müziği.Türkiyede rap dersek Cartel ile yüz üzerinden -3'ten başladık 60-70'e çıkan şarkılar gördüm fakat şu arabesk rap tamamen olayı değiştirdi.Tam demiştimki oldu bu iş rap müzik Türkiye'de kendini kanıtladı, tanıttı bu esnada yeteneksizsinize Depresyon Styla ve diğerleri katıldı.İnsanlar tam rap müzik doğru gelişmeye başlamışken depresyonu gördü ve rapi o zannetti.Sokaktaki birine rap müzik desen Tupac desen sana aval aval bakar depresyon styla desen tanır ama.

Çoğu müzik türünde de olduğu gibi tanınan kişiler daha çok para kazanabilmek için ilk başta yaptıkları müzik türünden uzaklaştılar ve yaptıkları müzikleri poplaştırdılar.

Ayrıca rap müzikte diğer müziklerden daha çok söz anlamı olması gerekiyor.Bana göre gidip 50 Cent'e rapçi demek yanlış.Şarkı sözlerine bakın seni şeker dükkanına götüreyim yok ağzına lolipop verim yok onu yapim bunu yapim...İşte olay böyle olunca pop'tan farkı kalmıyor yapılan müziğin.İnsanlar rap ile pop'un tek farkının hızlı söylemeki, rap müziğin sadece hızlı söylemekten ibaret olduğunu zannediyorlar fakat bilmiyorlarki gerçek rap müzikte hızlı söylemek yerine güzel söylemenin önemli olduğunu.Hip-Hop kültürü gerçekten etkileyici fakat o kadar derinlemesine ve akıl almaz güzellikler barındırıyorki en sevdiğim rap sanatçıları bile bunu aktarmayı tam olarak başaramıyor...

Arabesk rap demişken bu olayın bu durumda olmasının en büyük sorumlusu bana göre Acun'dur.Rap dinliyorum dedi, insanlara rap ile ilgili olduğunu anlattı daha sonra gidip depresyona evet dedi.Doğal olarak olayı bilmeyen insanlar Acun işi biliyor demekki rap bu dedi.Eğer Acun orda reytinglere oynamak yerine dur bu yaptığın ne tamam kendince müzik yapıyorsun ama buna rap deme bari ya da buna benzer bir şey deseydi işte o zaman rol yapmıyor cidden adam gibi adam derdim.Söylediği her cümlede cümleyi bırak kelimede bir reyting amacı var ve çok iyi rol yaptığından bu doğallıkmış gibi gözüküyor.

Daha sayfalarca yazı yazabilirdim ama ne parmaklarımı yormak istedim ne de sizin gözlerinizi.Hadi kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 7 Mayıs 2012; 23:43:27 >

XperiaL
Kitapsever

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mayıs 2012; 2:37:08 

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

bu ne yahuuuu

asi staylaa
depresyon staylaaa
arsız belaa
ve daha niceleri

bunlar nedir yahu müzik bu mudur arkadaşlar rap bu mudur

apaçi müziği

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mayıs 2012; 2:39:30 

quote:

ajdarınki müzikse tarkan , mustafa sandal vs nedir ?

tarkanınki müzikse michael jacksonun yaptığı müzik nedir . hiperstar ajdara laf söyletmem

şaka şaka istediğin kadar sövebilirsin

373 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:41:05 

Rap'ten anlamayan, uzaktan yakından alakası olmayan apaçi ergenlerimizin içine bolca melankoli katıp yaptığı bir aktivitedir. Müzik bile denemez bunlara. İlk kim çıkardıysa bunu gidip ağzını burnunu dağıtasım var.

“The years shall run like rabbits,
For in my arms I hold
The Flower of the Ages,
And the first love of the world.”

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:42:45 

quote:

hocam seni takdir ettim ve ikinci kez yine senin mesajını ilk mesaja alıntılayacağım şimdi bravo çokgüzel tespitlerin var

tarkanınki müzikse michael jacksonun yaptığı müzik nedir . hiperstar ajdara laf söyletmem

şaka şaka istediğin kadar sövebilirsin

seninkinide ekledim kardes :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 7 Mayıs 2012; 2:44:47 >

XperiaL
Kitapsever

373 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:47:25 

Teşekkür ettim hocam.

Edit: Eski bir Sagopa dinleyicisi olarak, onun yaptığı Rap'in çok ötesinde bir şey diye düşünüyorum. Aynı zamanda Fars Dili ve Edebiyatı mezunudur. Kişiliğini de çok takdir etmişimdir. Eski bir şarkısından örnek vereyim.

Bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi
Sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi
Geçmiş dünden bahsetmek lezzetsiz
Gelmemiş yarından hep mi şikayetçiyiz biz ?

Aklımın ipinin ucuda kaçmış, timsah katreleri boşalsın
Bir iki damla hiç değersiz
Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev; Nam-ı Değersiz
Gece-Gündüz ömürden yontar, Dünya dönmez yarensiz

Bugün ömür yarım gün, serbest kalsın fikrim
Senin tozlarını silemez tenimden ellerim
Varlık ruhu terk eder; gözüm gözünden ayrılınca
Bendeki aşk altın misali, ağırlığınca

Sensiz benlik yokluk demek, kalbim sana emekçi
Aşk denen illet; çorak arazide tilki misal kurnaz bekçi
Başım sarkıt bir mahalsiz, cümle yolumun önüne taş
Dudakların kadeyi nikah eden, çakır keyif dertdaş

Gören derki; sel ağzına bina yapmak aptal işi
Yel eserse kırmaz dişimi, kalp bir körse görmez bir şeyi
Saniyeler dakikalarla yapar alışverişi
Saatler seni alır benden korkarım olamaz gelişi

Hasret gözümün ışıklarını söndüren alçak misafir
Afitap sönük bir mum, ayrılık hâin bir zehir
Melek yanımda yüzünü saklar, felek yüzüme kaş çatar
Bir tek bu hüznü sen boğarsın, ipek tenin derime batsın

Rüzgar saçını süpürse mest olur bakışlarım
Adınla uyanır kulaklarım, yüzünle açar göz kapaklarım
En güzel şiirlerimde kaleme adını sayıklatırım
"Odamın Hayaletisin Sessizliğine Aşığım"

Kafamı duvara yasladım, omuzların yanımda yok
Ahbaplar maymun iştah sahibi, benim içim senle tok !
Yok ki gücüm, belki devler ülkesinde bücürüm
Sessizliğinle gelir hüznüm, yokluğunda gömülü ölüyüm

Bu devranın binlerce sevgi müşterisinden biriyim
Yalnızlığıma küfrederim, sensiz halden müştekilim
İlelebette dönmez olsan; bil ki yalnız nöbetteyim
Hatalarıma savaş açtım; her gün farklı kefendeyim

Hayat günlük defter yaprağı; hazan gelir dökülür
Gelirken ne getirilir ki ? Giderken ne götürülür ?
Dertle anlaş devâ bul, üzüntü kalbi sömürürür
Yüzüne baktığım her an cennetten bahçe görülür

Gülüşle şen değil gönül bucaklarında harabeler
Bu hilekâr tavırla geçer fena saatler
Seni içeren masallarım anlatılacak kadar kısa değiller
Aşk ilinde bir tarafta cüceler diğer yanda devler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid Theory* -- 7 Mayıs 2012; 2:58:38 >

For in my arms I hold
The Flower of the Ages,

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:50:18 

evet belki arsız bela asi stayla gelir ve bizi aydınlatır diye umuyorum

bu arada ilk mesajı güncelledim bir bakın üyecanlar. :)

XperiaL
Kitapsever

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:36:11 

quote:

Teşekkür ettim hocam.

Edit: Eski bir Sagopa dinleyicisi olarak, onun yaptığı Rap'in çok ötesinde bir şey diye düşünüyorum. Aynı zamanda Fars Dili ve Edebiyatı mezunudur. Kişiliğini de çok takdir etmişimdir. Eski bir şarkısından örnek vereyim.

Bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi
Sözler bazen bir hazine bazen dermansız bir dert tipi
Geçmiş dünden bahsetmek lezzetsiz
Gelmemiş yarından hep mi şikayetçiyiz biz ?

Aklımın ipinin ucuda kaçmış, timsah katreleri boşalsın
Bir iki damla hiç değersiz
Hüzün ve kaderin pençesinde bir dev; Nam-ı Değersiz
Gece-Gündüz ömürden yontar, Dünya dönmez yarensiz

Bugün ömür yarım gün, serbest kalsın fikrim
Senin tozlarını silemez tenimden ellerim
Varlık ruhu terk eder; gözüm gözünden ayrılınca
Bendeki aşk altın misali, ağırlığınca

Sensiz benlik yokluk demek, kalbim sana emekçi
Aşk denen illet; çorak arazide tilki misal kurnaz bekçi
Başım sarkıt bir mahalsiz, cümle yolumun önüne taş
Dudakların kadeyi nikah eden, çakır keyif dertdaş

Gören derki; sel ağzına bina yapmak aptal işi
Yel eserse kırmaz dişimi, kalp bir körse görmez bir şeyi
Saniyeler dakikalarla yapar alışverişi
Saatler seni alır benden korkarım olamaz gelişi

Hasret gözümün ışıklarını söndüren alçak misafir
Afitap sönük bir mum, ayrılık hâin bir zehir
Melek yanımda yüzünü saklar, felek yüzüme kaş çatar
Bir tek bu hüznü sen boğarsın, ipek tenin derime batsın

Rüzgar saçını süpürse mest olur bakışlarım
Adınla uyanır kulaklarım, yüzünle açar göz kapaklarım
En güzel şiirlerimde kaleme adını sayıklatırım
"Odamın Hayaletisin Sessizliğine Aşığım"

Kafamı duvara yasladım, omuzların yanımda yok
Ahbaplar maymun iştah sahibi, benim içim senle tok !
Yok ki gücüm, belki devler ülkesinde bücürüm
Sessizliğinle gelir hüznüm, yokluğunda gömülü ölüyüm

Bu devranın binlerce sevgi müşterisinden biriyim
Yalnızlığıma küfrederim, sensiz halden müştekilim
İlelebette dönmez olsan; bil ki yalnız nöbetteyim
Hatalarıma savaş açtım; her gün farklı kefendeyim

Hayat günlük defter yaprağı; hazan gelir dökülür
Gelirken ne getirilir ki ? Giderken ne götürülür ?
Dertle anlaş devâ bul, üzüntü kalbi sömürürür
Yüzüne baktığım her an cennetten bahçe görülür

Gülüşle şen değil gönül bucaklarında harabeler
Bu hilekâr tavırla geçer fena saatler
Seni içeren masallarım anlatılacak kadar kısa değiller
Aşk ilinde bir tarafta cüceler diğer yanda devler

kardeş işte diyorum bak

eğer bu asi stayla falan yaptığı rap'se sagopanın yaptıgı nedir ?

benim için rap diyince sadece ve sadece sagopa kajmerdir baska rapci bilmem.

XperiaL
Kitapsever

264 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:47:35 

Simdi gelip sagopaya rabesk rap diyenler olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:48:45 

quote:

Orijinalden alıntı: alpertfn

Simdi gelip sagopaya rabesk rap diyenler olacak

sagopanın yaptıgı arabesk rap değildir

sagopa rap'in hasıdır , rapın duayenidir

XperiaL
Kitapsever

285 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:50:39 

<% state = replace("offline","online") %>

2860 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:59:49 

Tanınmasa, vay be sagopa ne büyük adammış dedirteceksin. Önceden müzik yapıyorum diye ana avrat şarkıda düz giden herif dinlenme yaşı ve sayısı düşünce nedense din e döndü.. Arabesk rap hakkında söylenebilecek hiçbirşey yok zaten işin içine aşırı melankoli katıp '' bugünde ölmediğm anneağg'' diye böğüren insanlar topluluğu.. Keşke rap siyahilerin çıkardığı gibi isyan olarak kalsaydı.

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Tanınmasa, vay be sagopa ne büyük adammış dedirteceksin. Önceden müzik yapıyorum diye ana avrat şarkıda düz giden herif dinlenme yaşı ve sayısı düşünce nedense din e döndü.. Arabesk rap hakkında söylenebilecek hiçbirşey yok zaten işin içine aşırı melankoli katıp '' bugünde ölmediğm anneağg'' diye böğüren insanlar topluluğu.. Keşke rap siyahilerin çıkardığı gibi isyan olarak kalsaydı.

sagopa hacı oldugundan beri küfürlü sarkı yapmadı ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 7 Mayıs 2012; 13:10:12 >

XperiaL
Kitapsever

668 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:08:36 

şunu bir dinleyin

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:11:59 

quote:

Orijinalden alıntı: extácy

şunu bir dinleyin

quote:

sagopa kajmer rap olarak kabul edilmezse eğer ,

ne demek istedi ben anlamadım kısaca açıklar mısın

XperiaL
Kitapsever

527 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:12:05 

insanların dinlemediği bir müzik türü.

668 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:16:02 

quote:

Sago önceden gerçekten kaliteli rap yapıyordu sonradan işi biraz daha arabeske dönüştürdü önceden yaptığı işle şimdi yaptığı işin alakası yok.

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

2822 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Hunharca katıldım buna
Sagopanın yaptığı şey rap değil arabesk rap in birkaç beden üst modeli tamam sözleri güzel ama benim bildiğim rap o değildir.
Rap i zenciler + Eminem yapıyor bu devirde.

İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !

342 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:17:45 

İsmi bile tiksinç geliyor bana. Bir kere burada bir paylaşımda videoya tıklayarak dinleme gafletinde bulundum sonra töbe ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 7 Mayıs 2012; 13:19:35 >

Düşünürsün ki varsın, Oysa bu varsayımın... Zat-ı Hak'tır varlığın, "NEFS"ini görebilsen!..

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:17:52 

quote:

Sago önceden gerçekten kaliteli rap yapıyordu sonradan işi biraz daha arabeske dönüştürdü önceden yaptığı işle şimdi yaptığı işin alakası yok.

örnek verelim , son yaptığı şarkı "ıstakoz"

bu şarkıya arabesk diyorsanız ben hiçbişey bilmiyorum

XperiaL
Kitapsever

1519 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:26:16 

sevgilim seni seviyorum
neden gittin
ben seni çok özledim
hadi gel
yukarıdaki 11 kelime arabesk rapte geçmiyosa o adam arabesk rap yapmıyodur

668 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:27:34 

@XpressMusic34

Karşılaştıralım

264 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:33:24 

quote:

sagopanın yaptıgı arabesk rap değildir

sagopa rap'in hasıdır , rapın duayenidir

ben demiyorum zaten ben de sago hastasıyım diyecekler dedim

10 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:37:28 

eski sagopayı hep özlemişimdir şimdi nerde o battle rap

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:41:16 

quote:

@XpressMusic34

Karşılaştıralım

ne demek istiyorsun ben anlamadım

ne yani cezayla çalışırken daha mı iyi sarkı söylüyordu

XperiaL
Kitapsever

668 Mesaj
7 Mayıs 2012; 13:44:37 

@XpressMusic34

Cezadan hiç haz almam ama oradaki sagonun nakaratına bakarsan herşeyi anlarsın veya

Buna bak

60 Mesaj
7 Mayıs 2012; 14:09:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Can !

Hunharca katıldım buna
Sagopanın yaptığı şey rap değil arabesk rap in birkaç beden üst modeli tamam sözleri güzel ama benim bildiğim rap o değildir.
Rap i zenciler + Eminem yapıyor bu devirde.

+1

Arzularımız o kadar şiddetlidir ki bazen birbirimizi parçalamak isteriz. Ama topluluk duygusu bizi durdurur. Lütfen not edin : işte bu , neredeyse ahlakın tanımıdır.
Friedrich Nietzsche Karl Marx Vladimir Lenin Yaşar Kemal Albert Camus ∞

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:10:22 

beyler sagopayı benden iyi bilemezsiniz, radyo programı yaptıgı zamandan beri kendinisini bilirim , dinlerim bende her albümü vardır , posterleri vardır, açıkcası çok severim sagopa kajmer'i.

beni en çok etkileyen ise şarkılarında kullandıgı sözleri. o sözler beni benden alıp baska yerlere götürüyor ,

kolera'yıda severim .

ve ben konuda "arabesk rap"i açıklamanızı istedim çünkü bu asi stayla veya arsız bela nedir allah askına bide insanlar son ses bunları dinliyor

bu nasıl müzik tarzıdır ben bunu ögrenmeye çalıstım sadece

XperiaL
Kitapsever

84 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:14:07 

forum kapanabilir

yukarıda yazılanlar hayal ürünü olabilir veya olmayabilir
mesajlarımı cevaplarken lütfen alıntılayınız

696 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:16:18 

yaşamak sorun oldu hayallerim kayboldu

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1121 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:17:35 

| Samsung Galaxy Note 3 White |

| Sony Playstation 3 Slim 320GB |

| Asus K53SV SX581D - NVIDIA GT540M 1GB - Intel Core i5 2430M 2.40Ghz (Turbo Boost 3.0Ghz) - 8 GB DDR3 1333Mhz - 500GB - 15.6" HD LED |

1025 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:18:08 

Prezervatifin toplumumuzda ne kadar çok gerekli olduğunu gösteren şeydir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elimon -- 7 Mayıs 2012; 16:19:12 >

Last.fm
Steam

591 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:22:23 

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
ticket.asp?rid=724042

Pencereyi kapa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIYAMETT -- 7 Mayıs 2012; 16:22:49 >

PSN: KIYAMETT
I'm gonna show you How Great I Am.

I have seen The Best.
I have fought The Best.
And I have beaten The Best.

Bana Türklerle kurulu bir ülke verin,size koyun çiftliği kurayım.
KIYAMETT

4542 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:29:56 

Arabesk rap neydi la öyle birşey mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtalian Stallion* -- 7 Mayıs 2012; 16:30:23 >

21 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:31:56 

quote:

sansar yere baktı ve içinde şu sözleri geçirdi ceza , fuat ve mecburen sagopa kajmer :D [font="Verdana"][/font]

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:50:19 

quote:

Orijinalden alıntı: KIYAMETT

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
ticket.asp?rid=724042

Pencereyi kapa ?

konuyumu sikayet ettin

nesi var ki konunun

surada biseyi tartısıyoruz

XperiaL
Kitapsever

296 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
-reuel
7 Mayıs 2012; 17:25:38 

Her ne kadar beğenmesem de saygı göstermek gerekiyor. Toplumun alt kesiminin tercihi olan bir müzik türü. Belki basit olduğu için onlara daha iyi geliyordur. Bilemeyiz. Dediğim gibi, saygı gerek.

1161 Mesaj
7 Mayıs 2012; 18:10:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Locote

Her ne kadar beğenmesem de saygı göstermek gerekiyor. Toplumun alt kesiminin tercihi olan bir müzik türü. Belki basit olduğu için onlara daha iyi geliyordur. Bilemeyiz. Dediğim gibi, saygı gerek.

hocam saygı duyakta biraz kendilerini geliştirsinler kültürsüz insanlara boş insanlara hiç saygı duyamıyorum malesef.

362 Mesaj
7 Mayıs 2012; 18:29:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Locote

Evet, ben de senin gibi her şeye hiçbir şey olsa bile saygı gösterilmesinden yanayım da. ' Seni seviyoooom ' lafını arkada bir beat çalarken söylemeye de pek saygı duyulacak bir şey olarak bakamıyorum ya.
Her şeyi geçiyorum, rapi bilmeyenler rapi hep böyle nerde abuk sabuk şey var onu rap sanıyor. Gerçeğini bilmiyorlar.
Sagopaya gelince de, bence de direk rap denemez, farklı bir tarz. Bak ona saygı duyarım, ona bir şey demem. Ama bence de bozdu . :)

373 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:04:22 

Hocam bu arabesk rap bazı ergenlerimizin içindeki isyanı dışa vurmak istemesiyle oluşmuş bir şeydir. Bununla birlikte internette ünlü olma çabası, farklı olma çabası da diyebiliriz. Ha içindekini bu yolla vurmaları çok üzücü. Yeteneğin varsa beat yap, şiir yaz, ne bileyim başka bir şeyler yap. Ne idüğü belirsiz şekilde 0 yetenekle müzik yaptığını sanarak değil. Bu kişiler genelde (güya) kova yapmıştır, ciğerleri çürümüştür, terkedilmiştir, sevdiği kız bunu sevmemiştir, evden atılmıştır vs. Hep bir isyan hali baskındır. Saygı duyulacak bir tarafı olsa sonuna kadar saygı duyarım, ama malesef yok.

" Her bir günüm dert isyanla dolu
Güneşim bak beni ısıtmaz oldu
Kova vurmaktan ciğerim soldu
Haydi ateşte çekelim bi
Gardeşim bak yine maddeye düştü
Bu genç yaşında çile dert gördü
Kova vurmaktan ciğerimiz çürüdü
Yardım et usta ışığım söndü "

For in my arms I hold
The Flower of the Ages,

162 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:27:24 

Sagopa'yı sevebilirsin ama bu işin duayeni dersen orda hop denilir.Rap müzik bana göre Tupac'in ölümüyle bir duraklama devresine girdi, LudaCris'in beyinsizce yaptığı Baby şarkısı ile düşüş dönemine geçti ve şuan ne halde bilmiyorum.

Bir kısım toparlamaya çalışırken bir kısım birbirinin tamamen zıttı olan pop müzikle bağdaştırıyor bu müziği.Türkiyede rap dersek Cartel ile yüz üzerinden -3'ten başladık 60-70'e çıkan şarkılar gördüm fakat şu arabesk rap tamamen olayı değiştirdi.Tam demiştimki oldu bu iş rap müzik Türkiye'de kendini kanıtladı, tanıttı bu esnada yeteneksizsinize Depresyon Styla ve diğerleri katıldı.İnsanlar tam rap müzik doğru gelişmeye başlamışken depresyonu gördü ve rapi o zannetti.Sokaktaki birine rap müzik desen Tupac desen sana aval aval bakar depresyon styla desen tanır ama.

Çoğu müzik türünde de olduğu gibi tanınan kişiler daha çok para kazanabilmek için ilk başta yaptıkları müzik türünden uzaklaştılar ve yaptıkları müzikleri poplaştırdılar.

Ayrıca rap müzikte diğer müziklerden daha çok söz anlamı olması gerekiyor.Bana göre gidip 50 Cent'e rapçi demek yanlış.Şarkı sözlerine bakın seni şeker dükkanına götüreyim yok ağzına lolipop verim yok onu yapim bunu yapim...İşte olay böyle olunca pop'tan farkı kalmıyor yapılan müziğin.İnsanlar rap ile pop'un tek farkının hızlı söylemeki, rap müziğin sadece hızlı söylemekten ibaret olduğunu zannediyorlar fakat bilmiyorlarki gerçek rap müzikte hızlı söylemek yerine güzel söylemenin önemli olduğunu.Hip-Hop kültürü gerçekten etkileyici fakat o kadar derinlemesine ve akıl almaz güzellikler barındırıyorki en sevdiğim rap sanatçıları bile bunu aktarmayı tam olarak başaramıyor...

Arabesk rap demişken bu olayın bu durumda olmasının en büyük sorumlusu bana göre Acun'dur.Rap dinliyorum dedi, insanlara rap ile ilgili olduğunu anlattı daha sonra gidip depresyona evet dedi.Doğal olarak olayı bilmeyen insanlar Acun işi biliyor demekki rap bu dedi.Eğer Acun orda reytinglere oynamak yerine dur bu yaptığın ne tamam kendince müzik yapıyorsun ama buna rap deme bari ya da buna benzer bir şey deseydi işte o zaman rol yapmıyor cidden adam gibi adam derdim.Söylediği her cümlede cümleyi bırak kelimede bir reyting amacı var ve çok iyi rol yaptığından bu doğallıkmış gibi gözüküyor.

Daha sayfalarca yazı yazabilirdim ama ne parmaklarımı yormak istedim ne de sizin gözlerinizi.Hadi kolay gelsin...

5638 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:56:22 

Hiç sevmem rap değil bu. Sınıfta dinleyenlerde var gerizekalı gibiler.

James Hetfield Hayranları

5638 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:58:26 

quote:

James Hetfield Hayranları

362 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:14:45 

quote:

6703 Mesaj
7 Mayıs 2012; 23:53:02 

öncelikle konuya mesaj yazan siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim .

birkaç şey eklemek istiyorum .

arabesk rap kelimesini yukarıda arkadaşımızın dediği gibi yetenek sizsiniz'de duydum. bu ne yahu diye tepki göstermiştim dinlediğimde.

diğer müzik türleriyle pek alakası olmayan , sözleri sıradan ve aşk sözleri , özel günler mesajları kitaplarından alınmış ve derlenip kafiyeli hale getirilmiş şeyler.

dedim bu nedir ki böyle . hani şimdi adam şarkıya giriş yapıyor bağırarak. aslında bu bağırmada değil , daha farklı bişey.

halk arasında biz buna afedersiniz , böğürmek diyoruz .

ben rap diyince sadece sagopa kajmeri tanıdım , neden bende bilmiyorum , onun söz yazarlığı çok hoşuma gidiyor , yazdıgı sözler anlamlı ve beni benden alabiliyor dinlerken.

ama bir yandan arabesk rap'e bakıyorum sözleri sıradan geliyor beni etkilemiyor.

ben pop müzikte dinlerim arabeskde dinlerim rap de dinlerim yabancı müzikte dinlerim ama arabesk rap dinlemem ve

yanımda dinlenmesine bile müsade etmem .

çünkü hiç hoş olmayan bir söyleyiş tarzları var. bağırarak sen neyi göstermeye çalısıyorsun ? normal konusarak sarkı söylenmiyor mu be adam (!) ?

adamda değil ,gençler diyelim..

uzatmak istemiyorum, zaten yukarıdaki mesajlarda gördüğünüz gibi saygıdeğer arkadaslarım son noktaları koydular ve en iyi mesajları ilk mesaja alıntıladım.

umarım ileride bu müzikle ugrasan gencler okurlar ve biraz söyleme tarzlarında ve söz yazarlıgında iyileştirmelere giderler.

son söz olarak ;

söyleyene ve dinleyene saygım var , ama yanımda dinletmem/söyletmem arabesk rapi.

XperiaL
Kitapsever

84 Mesaj
8 Mayıs 2012; 11:47:22 

890 Mesaj
8 Mayıs 2012; 13:20:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Hiç sevmem rap değil bu. Sınıfta dinleyenlerde var gerizekalı gibiler.

+1 Arabesk rap dinleyenlerden nefret ederim.

185 Mesaj
8 Mayıs 2012; 15:43:08 

SADECE SAÇMALIK.RAP'DEN NEFRET EDERİM.BİR DE ARABESK'İ ÇIKMIŞ.LAN SONUNDA ÜLKE'Yİ TERK EDECEĞİM

Sevdamıza kimse engel olamaz.Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk.FENER sevgisinin adı konamaz.Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk.

185 Mesaj
8 Mayıs 2012; 15:46:43 

DESENİZE KAFADA TUHAF ŞAPKALARI,DİZLERE KADAR ATLET,KOCAMAN KOLYE İLE GEZEN JİLETLİ BUNALIM BİR HERİF.ABİİ YAAA BİRLEŞİME BAK.KAHVE İLE BİRANIN BİRLEŞİMİ GİBİ İĞRENÇ BİRŞEY.

Sevdamıza kimse engel olamaz.Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk.FENER sevgisinin adı konamaz.Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk.

1326 Mesaj
17 Aralık 2012; 18:38:30 

Elinde tesbih saçma sapan pantolon şapklarının önü yukarrı kalkık kunduraları burnu sivri saçları horoz kolyeleri var

Game of Thrones - The Walking Dead - True Detective - OZ - Breaking Bad - Behzat Ç. - Death Note - Dexter - How I Met Your Mother

504 Mesaj
17 Aralık 2012; 22:23:45 

Hayattır.

2288 Mesaj
18 Aralık 2012; 7:57:07 

Rap 2pac'ten sonra bitti zaten. Neymiş sagopa işin duayeniymiş

GIGABYTE-P67-D3-B3 // 3VGA GTX 560 Superclocked // Geil Value Plus 2x4 GB 1600 mhz // Dark Knight ATX Kasa // High Power 600 Watt // Intel i5 2500 3.30 Ghz // 64 GB Kingston SSD // Samsung HD753LJ 750 GB 7200 rpm // Philips 221te2lb Full HD Monitör
Even though you're fed up , you gotta keep your head up - Tupac Amaru Shakur
Medeniyet yolunda başarı,yenileşmeye bağlıdır - M.K. ATATÜRK

59 Mesaj
28 Ağustos 2013; 22:04:54 

[/quote]

513 Mesaj
29 Ağustos 2013; 0:35:26 

genelde arkayada ilahi fonu koyuyorlar.

88 Mesaj
25 Şubat 2014; 3:42:08 

quote: