- x
CİTROEN BERLİNGO MU ? \ PEUGEOT PARTNER MI ?
59 Cevap59806 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

200 Mesaj
26 Şubat 2006; 21:02:48 

HER İKİ ARABAYI KULLANAN ARKADAŞLARA SORUYORUM , HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ.

MEGANE III HB Privilege 1.5 dcı EDC

530 Mesaj
26 Şubat 2006; 21:36:28 

hiçbirini... Git Ford a bak...

Ne aradığını bilmeyen, Ne bulduğunu anlayamaz !!!

2787 Mesaj
26 Şubat 2006; 22:32:29 

valla illa birini seç diyorsaan peugeot al.ama başka bir markaya yönel.ford connect ,paran varsa caddy.

skoda turkey / detailing turkey

14843 Mesaj
26 Şubat 2006; 22:43:48 

2001 Partner 1,9D 71ps dayımda vardı. Birkaç yıl kullandı. Ben de çok bindim, gezdim onunla. Kullanımı rahat bir araç. Yalnız konforlu değil. Ayrıca Berlingo'dansa yerli Partner'i tavsiye ederim. 2,0HDI 90ps olaınını bir ara düşünüyorduk ama olmadı. Güzel araçlardır

191 Mesaj
26 Şubat 2006; 23:10:25 

katılıyorum....paran varsa caddy
quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

valla illa birini seç diyorsaan peugeot al.ama başka bir markaya yönel.ford connect ,paran varsa caddy.

4004 Mesaj
26 Şubat 2006; 23:10:40 

Ben partner derim eğer binek olarak kullanacaksanız panaromik tavan ve tavan barları gibi opsiyonları var. Berlingo'da bu opsiyonlar yok bildiğim kadarıyla.

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

217 Mesaj
27 Şubat 2006; 17:58:32 

Abi bence git doblo al ama sen daha ii bilirsin en iyisi kendi istediğin yorumumu sorar san ikiside aynı araba

...::: /T/A/K/I/M/:::/F/I/A/T/:::&:::/T/O/F/A/Ş/ :::...

1845 Mesaj
27 Şubat 2006; 22:49:51 

berlingomu partnermi dersen ikiside. çünkü hiç ama hiç bi farkı yok. hangisini daha uyguna düşürürsen onu al.

160 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:10:13 

berlingo=partner ancak yaygınlık açısından peugeot partner tercih edilir...

diger alternatif istersende fiatı kurtaran ve Türkiyede üretilen ödüllü
Doblo....

hürmetler

425 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:19:34 

öncelikle soru yanlış
hangi partner veya berlingo diye sormak lazım
senin için belirleyici olan hangisinin servisi sana yakın
ikiside aynı sadece öndeki armaları farklıdır...peugeot 2.0hdi combi van tavsiye ederim..felaket gidiyor ve sağlam..peugeot servisi de daha ucuz citroenden.. haa sen berlingo alacam diyorsan bana pm at..kıyakyapayım

Evinizin duvarları camdansa pencereme taş atmayın

2469 Mesaj
28 Şubat 2006; 12:19:35 

sana kral bi tavsiyede buluniyiim mi içlerinde en iyi caddy ama çok pahalı ama sen git fiat doblo ya bak ben ce hepsine 1000 basar ford fakan hikaye fiat ı al rahat et kesin memnun kalırsın çok rahat ve kullanışlı araba... hele bide 1.9 mutijet var ki sorma gitsin tadın da n yenmiyo walla ben clio ile kapıştım clio arkadan tokatı yedi yani hemde seri bi araba gercekten düşünüyorsan doblo al

MİRAZ

796 Mesaj
28 Şubat 2006; 15:29:05 

az dur, yeni partner yakinda vitrinlerde. bi internette google-image'da tara derim new partner veya nouvelle partner gibi.
gecenlerde rastlamistim bir haberde.

Ugur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurBJK -- 28 Şubat 2006; 15:29:33 >

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

796 Mesaj
28 Şubat 2006; 15:34:45 

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

11050 Mesaj
5 Mart 2006; 17:27:22 

ikisininde isimlerinden başka hiçbirşeyleri değişik değil birbirlerinden illa da bunlardan birini alacaksan git yerli partner al derim böylece para tamamen avrupa'ya gitmekten kurtulur

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

402 Mesaj
5 Mart 2006; 18:43:01 

CADDY

...

450 Mesaj
5 Mart 2006; 19:09:25 

bu iki arabanın herşeyi aynı arkadaşlarında belirttiği gibi tıpatıp aynı hatta bi kere aynı fabrikada üretildiğini duymuştum bi de berlingo bildiğim daha geniş ve ölçüleri biraz daha büyük bence paran varsa 30-31 milyara partner adventure al derim ayrıca iki arabanın da dizel seçenekleri aynı yani 2.0 hdi ve 1.9 d dediğim gibi ben adventure derim o olmazsa ikisi de olabilir bi fark yok yalnız bu iki kasa da 2003 te çıktı nerdeyse 3 sene oldu yani bi arkadaşın dediği gibi kasa değiştirme yakındır seneye yenileri çıkarsa pişman olma biraz bekle derim ikinci el düşünüyosan al

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mart 2006; 19:27:51 

yaw geçen gün arkadaşım bana berlingoların 2004 ve sonrası modellerin artık boğaziçi köprüsüne girmeleri yasak dedi.ben öyle şey olmaz dedim ama onlar hiç kullanmıyor o köprüyü sırf bu yüzden ve bunu da aracı satan bayii söylemiş!

1921 Mesaj
5 Mart 2006; 19:53:43 

quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

az dur, yeni partner yakinda vitrinlerde. bi internette google-image'da tara derim new partner veya nouvelle partner gibi.
gecenlerde rastlamistim bir haberde.

Ugur

bu araç üretime büyük ihtimal ispanyada başlar.
üretime başladıktan 1 sene sonra falan da bizim karsana düşer..

yani bunu bekleyen biraz fazla bekleyebilir.

ben karsanda staj yapmıştım.
o dandik fabrikadan bu denli güzel arabalar nasıl çıkıyor anlayamamıştım

berlingo - partner ortak proje..

otohaberin testinde citroeni daha önde göstermiş.

şu var ki partner yerli,berlingo yabancı..

tercih sizin..

..........................her şey fiyat/performans oranıdır..........................
...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............

1921 Mesaj
5 Mart 2006; 19:57:01 

ama eğer van olarak değil de,arkaları camlı,koltuklu alınacak olursa partnerin Türkiye şartlarına daha uyumlu yumuşak süspansiyon koyması konfor olarak en büyük artısı.

..........................her şey fiyat/performans oranıdır..........................
...........[Otomobil Bölümü] VERİ TABANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ............

11050 Mesaj
5 Mart 2006; 23:16:15 

+1

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
5 Mart 2006; 23:33:16 

bence bu arabalar artık eskidi

yenisi geliyor.

şahsi fikrim yenisi de tasarım olarak kötü

0

14843 Mesaj
6 Mart 2006; 0:22:54 

Önceden Peugeot'lara tasarımları yüzünden imrenerek bakardık.

Bu ne be! Bu kadar berbat bir tasarım mı olur! Bu çirkinlikle bu araba Türkiye'de 100 tane satmaz!

376 Mesaj
6 Mart 2006; 0:32:10 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Önceden Peugeot'lara tasarımları yüzünden imrenerek bakardık.

Bu ne be! Bu kadar berbat bir tasarım mı olur! Bu çirkinlikle bu araba Türkiye'de 100 tane satmaz!

+1

450 Mesaj
6 Mart 2006; 10:07:38 

ya yeni partnerler harbi bu mu emin misiniz eğer böyleyse gerçektende çok kötü nissanın bi ticari aracı vardı eskiden ona benzemiş bu araba satmaz.....

450 Mesaj
6 Mart 2006; 10:10:05 

ya akıncı arkadaşım bu mini cargo filan olmasın 98 de çıkan partnerler bile bundan daha iyiydi

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2006; 19:34:29 

quote:

Orjinalden alıntı: 1679fbhju

CADDY

ne alaka şimdi caddy ile?
adam sana berlingo mu partner mi demiş,sen ise caddy diyorsun? lütfen konuyu saptırmayalım!!!

402 Mesaj
6 Mart 2006; 19:37:59 

ben alternatif buluyorum ama sen fikir bile yazmayıp boş laflarla konunun dengesini bozuyosun

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

ne alaka şimdi caddy ile?
adam sana berlingo mu partner mi demiş,sen ise caddy diyorsun? lütfen konuyu saptırmayalım!!!

...

1432 Mesaj
6 Mart 2006; 23:59:24 

Partneri çok sürdüm gerçekten rahat bir araç seri uzun yolda da pek yormuyor, berlingoyada bindim bir fark anlamadım . Ama Partner daha yaygın bence partner ....

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2006; 16:55:49 

bu yeni tasarımsa hiç değiştirmesinler. tam bi rezalet.tutmaz da

450 Mesaj
17 Mart 2006; 19:12:35 

yeni tasarım baya kötü bence partner`in arka tarafını makyajlasalar yeterdi önden görünümü gayet hoştu zaten

2469 Mesaj
17 Mart 2006; 20:50:47 

yaw yanlış bilmşyorsam ikiside aynı fabrikada üretiliyo zaten birbirlerine de çok benziyo bizim bi ark da berlingo war 2000 motor dünya wergi ödüyo ayrıca 90 hp güç üretio ben olsam doblo ya bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miraz.miraz -- 17 Mart 2006; 20:51:28 >

MİRAZ

930 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hunter26
17 Mart 2006; 20:59:15 

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

yaw yanlış bilmşyorsam ikiside aynı fabrikada üretiliyo zaten birbirlerine de çok benziyo bizim bi ark da berlingo war 2000 motor dünya wergi ödüyo ayrıca 90 hp güç üretio ben olsam doblo ya bakarım

Ewt iki araçda aynı fabrikadan çıkıyor.
İlla ikisinden birini alacaksan peugeot almalısın , servis ve 2.el konusunda daha avantajlı olursun. Yalnız sana tavsiyem motor haciminden dolayı ödyeceğin vergi yükü artacağı için , diğer alternatifleri değerlendirmeni tavsiye ederim.

217 Mesaj
18 Mart 2006; 12:37:12 

Arkadaşlar partner sağlam filan demiş ler kesinlikle karşıyım bizim de vardı 2000 model gitti bitane vw vosvos la çarpıştı samimi söylüyorum vos vos da yumruk kadar ezikvardı bizim araba taaaaaa şasi ye kadar dağılmış tı

...::: /T/A/K/I/M/:::/F/I/A/T/:::&:::/T/O/F/A/Ş/ :::...

4004 Mesaj
18 Mart 2006; 13:17:50 

quote:

yaw geçen gün arkadaşım bana berlingoların 2004 ve sonrası modellerin artık boğaziçi köprüsüne girmeleri yasak dedi.ben öyle şey olmaz dedim ama onlar hiç kullanmıyor o köprüyü sırf bu yüzden ve bunu da aracı satan bayii söylemiş!

Ticari araçların boğaziçi köprüsünden geçmesi yasak. Dayımda 2004 1.6 benzinli partner var ruhsatta binek araç olarak geçtiği için boğaziçi köprüsünden rahat rahat geçiyor.

Benim bildiğim Berlingo yurtdışından geliyor. Partner ise Bursa'daki Karsan fabrikasında üretiliyor.

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2006; 21:22:20 

quote:

Orjinalden alıntı: DieScheisse

Ticari araçların boğaziçi köprüsünden geçmesi yasak. Dayımda 2004 1.6 benzinli partner var ruhsatta binek araç olarak geçtiği için boğaziçi köprüsünden rahat rahat geçiyor.

Benim bildiğim Berlingo yurtdışından geliyor. Partner ise Bursa'daki Karsan fabrikasında üretiliyor.

eee ona bakarsan ben bir sürü partner tarzı araç görüyorum köprüden geçen ve ayrıca minibüs,otobüs hepsi geçiyor,hiç bi şey de olduğu yok!

9576 Mesaj
18 Mart 2006; 21:36:57 

caddy berlingo transit connect ve partner kullandım.Komşu felan derken hepsini biliyoruz.
İlk tercihim caddy olur doblo kullanmadım ama vasat bir araç.Berlingo ve Partner de gayet uysal araçlar ama konfor zayıf.Connect bence çok farklı bir araba bu da 2. seçeneğim olurdu

4004 Mesaj
18 Mart 2006; 21:41:45 

quote:

eee ona bakarsan ben bir sürü partner tarzı araç görüyorum köprüden geçen ve ayrıca minibüs,otobüs hepsi geçiyor,hiç bi şey de olduğu yok!

F.S.M'den geçer o dediklerin.

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX

98 Mesaj
21 Mart 2006; 19:50:26 

kendimde 2001 berlingo var şşirket arabamda 2003 partner :)) ara sırada transit yada connect alıyorum berlingo ile partner arasındaki en büyük fark amblemleri :))))

arabayı citroenden al parçalarını ve servisini pejodan :)

ama ben olsam ikisinide yapmam gider 90 ps connect alırım bıktım berlingoya motor kulagı takmaktan ne menem yapmışlar her ay koparıyom

set_by_SAFiRAN

3170 Mesaj
22 Temmuz 2006; 17:29:55 

bana sorarsanız partner iğrenç bir araba. geçen hafta 900kmlik yola çıktık arabadan iyice soğudum.bi tanıdığın arabasıydı.bagajı büyük diye aldık.araba 1.9d 69ps gitmiyo .sollamalarda neredeyse 2 vites küçültmek gerekiyo.çok yavaş.yakıt tüketimi de çok fazla.toroslarda 2. viteste ancak çıktık.bana sorarsanız doblo 1.9jtd derim.onla da uzun yola çıktık.müthiş bir araba.fiyatı da uygun.1.3multijet bile ondana 1000kat hızlı gidiyor.bence doblo 1.9jtd

2469 Mesaj
22 Temmuz 2006; 17:37:35 

abi sen bu topic i nerden buldun da böyle hortlattın

MİRAZ

3322 Mesaj
22 Temmuz 2006; 20:06:52 

gerçekten ben arayamam o kadar bi topic i valla

The Power of Dreams Honda

Team Technical !

11050 Mesaj
22 Temmuz 2006; 21:14:08 

quote:

Orjinalden alıntı: TUNERBOY

gerçekten ben arayamam o kadar bi topic i valla

aynen

10734 Mesaj
22 Temmuz 2006; 23:40:12 

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

sana kral bi tavsiyede buluniyiim mi içlerinde en iyi caddy ama çok pahalı ama sen git fiat doblo ya bak ben ce hepsine 1000 basar ford fakan hikaye fiat ı al rahat et kesin memnun kalırsın çok rahat ve kullanışlı araba... hele bide 1.9 mutijet var ki sorma gitsin tadın da n yenmiyo walla ben clio ile kapıştım clio arkadan tokatı yedi yani hemde seri bi araba gercekten düşünüyorsan doblo al

[code][/code]

Evet,doblo mercedesten,volvodan,bmwden,auididen bilem güzel ... Doblo hepsine bin basar

Yav kardeş, dobloyu resmen göklere çıkarmışsın. Forduda yerine dibine indirmişsin. Ama tuhaftırki son altı aylık satış rakamlarına göre ford doblodan önde seyretmiş... Satış rakamları öyle diyo... Tamam doblo çok güzel ama bu kadar göklere çıkarmana gerek yok bence... Acaba doblo caddy ve ford kadar güzel yol tutuyormu bakalım... Acaba virajlarda fordmu iyi yoksa doblomu?... Hız herşey değildir, yol tutuşu, virajlardaki hakimiyet çok önemli güvenli bi sürüş için. Malum bu tip araçlar yapısından dolayı çok takla atıyor.

Biliyorum, yine doblo diyeceksin, niye soruyorumki...

Bu arada doblo düşmanı falan değilim, zaten formdada dediğim gibi yeni doblo aldım şirkete, kullanıyorum...

Tamam kardeş, doblo bi numara

Ama bu kadar göğe çıkartılacak kadar değil bence...

Abartmayalım,bendede var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 22 Temmuz 2006; 23:47:32 >

450 Mesaj
23 Temmuz 2006; 10:06:52 

quote:

Orjinalden alıntı: set

[code][/code]

Evet,doblo mercedesten,volvodan,bmwden,auididen bilem güzel ... Doblo hepsine bin basar

Yav kardeş, dobloyu resmen göklere çıkarmışsın. Forduda yerine dibine indirmişsin. Ama tuhaftırki son altı aylık satış rakamlarına göre ford doblodan önde seyretmiş... Satış rakamları öyle diyo... Tamam doblo çok güzel ama bu kadar göklere çıkarmana gerek yok bence... Acaba doblo caddy ve ford kadar güzel yol tutuyormu bakalım... Acaba virajlarda fordmu iyi yoksa doblomu?... Hız herşey değildir, yol tutuşu, virajlardaki hakimiyet çok önemli güvenli bi sürüş için. Malum bu tip araçlar yapısından dolayı çok takla atıyor.

Biliyorum, yine doblo diyeceksin, niye soruyorumki...

Bu arada doblo düşmanı falan değilim, zaten formdada dediğim gibi yeni doblo aldım şirkete, kullanıyorum...

Tamam kardeş, doblo bi numara

Ama bu kadar göğe çıkartılacak kadar değil bence...

Abartmayalım,bendede var...

dostum ford connect satış rakamlarına göre doblo dan geride.geçenlerde açıklandı en çok satan araç doblo diye, arkadaşın dediklerinde ben bir yanlış göremedim açıkçası.. doblo volvo dan bmw den merso dan ... iyidir mi demiş ki, adam en iyisi caddy demiş başta sonra doblo demiş doblo connect ten iyi demiş dediklerinde bir hata yok bence.sadece yol tutuşu iyi diye doblo dan iyi olamaz bence doblo nun diğer artılarını da gözönünde bulundurmak lazım.

1281 Mesaj
23 Temmuz 2006; 11:35:00 

RENAULT Kangoo

10734 Mesaj
23 Temmuz 2006; 22:43:11 

İşte hafif ticari araç satış rakamları, bu rakamlara göre ford 26.847 adet satış yapmış fiat ise 16.269 adet satış yapmış olarak görülüyor. Burada fiat ve fordun satış oranları açıkca görülüyor... Bakın özellikle söylüyorum Ticari araç demiyorum, hafif ticari diyorum, caddy, doblo, partner, connect hafif ticari araçlardır... Bu liste hafif ticari araç satış rakamlarını gösteriyor...

Bu bilgiler Otomotiv Distribütörleri Derneği'nden (ODD) den alınmıştır. Detaylı bilgi için derneğe başvurunuz.

Sayın doblom arkadaşım,lütfen listeyi dikkatli inceleyiniz. Bu liste ocak 2006 dan bu tarafa gerçekleştirilen satışları gösteriyor. Varsa bi yanlışım şimdiden özür diliyorum.

Bu arada unutmadan söyleyeyim Doblo 2006 da avrupanın en iyi ticari aracı ödülünü almış... Bence hakkettiği bir ödül bu...

Son diyeceğim şu ; evet doblo çok güzel, kabul ediyorum, ama connectide küçümsememek gerekiyor. Dobloyu kullanıyorum ve bi arkadaşımda connect var, dolayısı ile araçların ikisinide biliyorum. Connectde çok güzel arabadır... Dobloda çok güzel... Renkler ve zevkler tartışılmaz, sen dobloyu seversin bir başkası connecti sever. Ama bu noktada sevmediğin, beğenmediğin bi aracı kötülemek objektirflikten uzak fanatikce bir yaklaşım olur. Ben seçimimi sonuçta doblodan yana yaptım ama connectide kullandım ve beğendim. Bence connectin tek eksisi çok yakması... Yol tutuşu ve virajlara daha iyi girebilmesi bence güvenli bir sürüş için önemli maddeler... Bu tip hafif ticarilerde devrilme, yoldan çıkma, savrulma gibi hataları sıkca görüyoruz. Bu araçlarla hız yapanların hali belli... O yüzden yol tutuşu, virajlardaki durumu hiçde küçümsenemez.... Dediğim gibi ben sonuçta tercihimi doblodan yana yaptım ve aracımı çok seviyorum. Ama objektif olmak gerekiyor. Fanatiklik bu noktada bence doğru bir davranış olmaz.

Saygılarımla...

0

local://upfiles/35387/63D3BAA2699848B1899DAF7ADF04C18D.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 23 Temmuz 2006; 23:02:14 >

4128 Mesaj
23 Temmuz 2006; 23:07:04 

quote:

Orjinalden alıntı: yankov

HER İKİ ARABAYI KULLANAN ARKADAŞLARA SORUYORUM , HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ.

İKİSİDE AYNI ARAÇ BİRİ TR DE TOPLANIYOR BİRİ YURT DIŞINDA TEK FARK BU

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

5 Mesaj
23 Temmuz 2006; 23:13:40 

Herhangi biri aynı sonuçta ama bence bu sınıfta alınmayı daha çok hakeden arabalar var.Ford,VW bu konuda bence baya başarılı ama fiyatları farklı biraz...
Bi seçenek te Kango olabilir parçası berlingoya göre biraz daha ucuz ve servisi daha yaygın olmasından bi artı olabilir.Ya da Fiat Doblo...Bi çok seçenek var,
Ama bu sınıfta en çok beğendiğim araba Caddy...

Eren Kömürlü

613 Mesaj
24 Temmuz 2006; 2:18:35 

ikiside aynı bence hangisinin logosu güzel ise onu al çünkü direksiyona baktıkca onu göreceksin

450 Mesaj
24 Temmuz 2006; 2:51:27 

quote:

İşte hafif ticari araç satış rakamları, bu rakamlara göre ford 26.847 adet satış yapmış fiat ise 16.269 adet satış yapmış olarak görülüyor. Burada fiat ve fordun satış oranları açıkca görülüyor... Bakın özellikle söylüyorum Ticari araç demiyorum, hafif ticari diyorum, caddy, doblo, partner, connect hafif ticari araçlardır... Bu liste hafif ticari araç satış rakamlarını gösteriyor...

Bu bilgiler Otomotiv Distribütörleri Derneği'nden (ODD) den alınmıştır. Detaylı bilgi için derneğe başvurunuz.

Sayın doblom arkadaşım,lütfen listeyi dikkatli inceleyiniz. Bu liste ocak 2006 dan bu tarafa gerçekleştirilen satışları gösteriyor. Varsa bi yanlışım şimdiden özür diliyorum.

Bu arada unutmadan söyleyeyim Doblo 2006 da avrupanın en iyi ticari aracı ödülünü almış... Bence hakkettiği bir ödül bu...

Son diyeceğim şu ; evet doblo çok güzel, kabul ediyorum, ama connectide küçümsememek gerekiyor. Dobloyu kullanıyorum ve bi arkadaşımda connect var, dolayısı ile araçların ikisinide biliyorum. Connectde çok güzel arabadır... Dobloda çok güzel... Renkler ve zevkler tartışılmaz, sen dobloyu seversin bir başkası connecti sever. Ama bu noktada sevmediğin, beğenmediğin bi aracı kötülemek objektirflikten uzak fanatikce bir yaklaşım olur. Ben seçimimi sonuçta doblodan yana yaptım ama connectide kullandım ve beğendim. Bence connectin tek eksisi çok yakması... Yol tutuşu ve virajlara daha iyi girebilmesi bence güvenli bir sürüş için önemli maddeler... Bu tip hafif ticarilerde devrilme, yoldan çıkma, savrulma gibi hataları sıkca görüyoruz. Bu araçlarla hız yapanların hali belli... O yüzden yol tutuşu, virajlardaki durumu hiçde küçümsenemez.... Dediğim gibi ben sonuçta tercihimi doblodan yana yaptım ve aracımı çok seviyorum. Ama objektif olmak gerekiyor. Fanatiklik bu noktada bence doğru bir davranış olmaz.

Saygılarımla...
ben doblo ve connect i kastettim ford ve fiat ı kıyaslamadım.
0

local://upfiles/35387/63D3BAA2699848B1899DAF7ADF04C18D.jpg

ben ford ve fiatı kastetmedim doblo ve connect i kıyasladım.

10734 Mesaj
24 Temmuz 2006; 13:59:39 

Bende ikisini kıyasladım zaten... Bu liste hafif ticari araçları gösteriyor. Bak listenin başında ne yazıyor.... Doblo ve connect hafif ticari araçlar sınıfına giriyor. Zaten bunu yukardada yazmıştım ama yazdıklarımı eksik okumuşuşsunuz sanırım... Daha dikkatli okumanızı tavsiye edeceğim...
Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 24 Temmuz 2006; 14:02:33 >

450 Mesaj
24 Temmuz 2006; 22:07:00 

quote:

Bende ikisini kıyasladım zaten... Bu liste hafif ticari araçları gösteriyor. Bak listenin başında ne yazıyor.... Doblo ve connect hafif ticari araçlar sınıfına giriyor. Zaten bunu yukardada yazmıştım ama yazdıklarımı eksik okumuşuşsunuz sanırım... Daha dikkatli okumanızı tavsiye edeceğim...
Saygılar.

dostum senin verdiğin listede markaların sıralaması var yani ford, fiat ve diğerleri var.ben burada markaların genel hafif ticari satış rakamlarını kıyaslamadım doblo ve connect in satış rakamlarında doblo nun önde olduğunu söyledim bak miraz adlı arkadaş caddy en iyisi demiş sonra doblo demiş ford hikaye demiş burada ford derken connect i kastettiği ortada yani karşılaştırmada ben doblo ve connect i kıyasladım zaten konu da o idi. ama sen ford ve fiat ın genel hafif ticari satışlarını karşılaştırmışsın, yani konu dışına çıkmışsın ford genel hafif ticari satışlarında zaten önde ama doblo ve connect in satışlarında doblo önde.yani tekrar tekrar diyorum konuyu başka tarafa çekmişsin.anlayacağın ben herşeyi doğru okudum senin verdiğin listede doblo ve connect adı bile geçmiyo.he bu arada hafif ticari derken burada ford un sadece connect i kastedilmiyo transit minübüste hafif ticari gözüküyo yani başka bir deyişle fiat ın doblosunun yanında ducato minübüste hafif ticari gözüküyo senin yanıldığın nokta sanırım burada.

tıkla

bu da doblo nun daha güncel yeni bir rekoru, doblo şuan sadece ticari olarak değil aynı zamanda en çok satılan otomobil, başka bir değişle en çok satan araç doblo
tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doblom -- 25 Temmuz 2006; 22:47:56 >

113 Mesaj
24 Temmuz 2006; 22:14:42 

KARDEŞ BERLİNGO 1,6 92HP DELİ GİDİOR YAWW
AYNEN PEJODADA 2,0 90 HP OLANI HDİ MOTOR ODA FEAN KAÇIOR YAWW:....
PEJO DAHA GÜZEL BERLİNGODA İYİ AMA CADDY AL 5 KAĞIT DAHA VER ARABAYA BİN DERİM..
1,9 TDİ 105 hp..340NM OFF OFFF

YAN<>CI

376 Mesaj
25 Temmuz 2006; 9:02:24 

quote:

Orjinalden alıntı: cehennem

KARDEŞ BERLİNGO 1,6 92HP DELİ GİDİOR YAWW
AYNEN PEJODADA 2,0 90 HP OLANI HDİ MOTOR ODA FEAN KAÇIOR YAWW:....
PEJO DAHA GÜZEL BERLİNGODA İYİ AMA CADDY AL 5 KAĞIT DAHA VER ARABAYA BİN DERİM..
1,9 TDİ 105 hp..340NM OFF OFFF

caddy tdi nin torku 340 nm de ğil 250 nm dir.

189 Mesaj
9 Ağustos 2006; 9:14:20 

asla citroen almanı tavsiye etmem.bizim var,servisleri insanı hasta ediyor,eğer sağlığını düşünüyosan.aslaa...

189 Mesaj
9 Ağustos 2006; 9:18:59 

asla citroen almanı tavsiye etmem.bizim var,servisleri insanı hasta ediyor,eğer sağlığını düşünüyosan.aslaa...en ufak arızada seni birbuçuk ay arabasız bırakıyorlar..........

2 Mesaj
15 Ekim 2006; 21:08:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

bence bu arabalar artık eskidi

yenisi geliyor.

şahsi fikrim yenisi de tasarım olarak kötü

0

BU NE YA ARABA DİYE BINMEM BEN BUNA DOSTUM BENCE İKİSİNDENDE VAZGEC CADDY VEYA DOBLO DERIM CADDY FİYAT OLARAK YUKSEK BENDE 2007 1,3 MULTI DOBLO PREMIO VAR HERGUN İYİK BUNU TERCIH ETMISIM DİYORUM COK MEMNUNUM

Uzaklaştırılmış
15 Ekim 2006; 21:14:14 

Şubat ayında açılmış bir topic yeniden hortlatılmış, her ikiside fransız araçları ve boykot kapsamında

474 Mesaj
15 Ekim 2006; 23:01:44 

ikisinide alma fransız malı doblo öneririm

We fLy HigH No LiE

750 Mesaj
16 Ekim 2006; 23:40:27