- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Apartman Giriş Kapısı ( Resimleri Çektim)
16 Cevap2800 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1107 Mesaj
6 Mayıs 2012; 19:05:50 

Arkadaşlar Çelik kapı ile ilgili yazılar burda olduğu için buraya yazıyorum.

Apartmanımıza posta kutusu üzerinde olan giriş kapısı yapılacak . Sizce nerden ve nasıl yaptırmalıyım. ( demirmi, ferforjemi, aleminyum mu, camı danperli cam olabilirmi ) .

Bu işin incelikleri nedir? Kilit sisitemi yada kaptma yayı ne marka olmalı?

Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 27 Mayıs 2012; 10:53:51 >

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

472 Mesaj
18 Mayıs 2012; 19:55:00 

Bu konuda bende yardım istiyorum .

Daha önce hiç yaptıran oldumu ?

İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun, kaç para!
Hırka, tespih, post, güzel ama ;
Yaradan kanar mı bunlara?

1107 Mesaj
23 Mayıs 2012; 18:36:07 

Bayağı bir yer araştırdıkdan sonra , fiyatınında kalitesininde iyi olacağını düşündüğüm bir arkadaşla anlaşma yaptık. Ferforje kapıda karar kıldık.

Sanrım 3-4 gün içinde kapı takılacak.
Kapı yapılıp bittikten sonra burda resmini de paylaşırım. Saygılar...

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

21785 Mesaj
23 Mayıs 2012; 20:53:37 

Maliyet ve işçiliği de paylaşırsanız sevinirim.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1107 Mesaj
26 Mayıs 2012; 22:20:22 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Maliyet ve işçiliği de paylaşırsanız sevinirim.

Bu gün kapıyı taktılar arkadaşlar. Sağolsun Levent usta, hem bilgili hemde bu işde çok iyi. Dört dörtlük bi kapı yaptı. Apartmana giren herkes görünce çok beğendi . Yan apartmanımızda hemen kendi kapıları için ölçü aldılar.
Fiyat da çok uygun oldu 2050 tl ye halletik. Başka firmalardan bu ölçülere fiyatın iki katına yakın fiyatlar almıştım. Eski kapı kapanırken çok ses yapıyordu. Bu kapıda hemen hemen hiç ses yok.

Yarın gündüz kapının resimlerini çekip burda paylaşacağım. Belki bi kaç arkadaşa yardımcı olmuş olurum .
Ustanın web adresini verebilirim.

http://www.arslanmetaldekor.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 1 Temmuz 2013; 19:27:49 >

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

21785 Mesaj
27 Mayıs 2012; 13:14:05 

Güzel olmuş

Bu arada senelerdir merak ederdim: Neden Türkiye' deki tüm kapılar içeri doğru açılırken Avrupa' da hep dışarı doğru açılır diye.
Bir arkadaşım : Avrupa' da dışarı açılır çünkü yangın, deprem gibi acil durumlarda kapıyı dışarı doğru açmak zaman kazandırır.
dedi. Doğru mudur?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

19 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:43:46 

Yarın gündüz kapının resimlerini çekip burda paylaşacağım. Belki bi kaç arkadaşa yardımcı olmuş olurum .
0

16154 Mesaj
28 Mayıs 2012; 15:22:55 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Güzel olmuş

Bu arada senelerdir merak ederdim: Neden Türkiye' deki tüm kapılar içeri doğru açılırken Avrupa' da hep dışarı doğru açılır diye.
Bir arkadaşım : Avrupa' da dışarı açılır çünkü yangın, deprem gibi acil durumlarda kapıyı dışarı doğru açmak zaman kazandırır.
dedi. Doğru mudur?

doğrudur

artık kamu kurumlarında filan kapılar dışarı açılıyor mecburen

yangın deprtem gibi acil durumlarda hemen dışarı çıkabilmek için

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

21785 Mesaj
28 Mayıs 2012; 19:53:54 

Posta kutularının kapı üzerinde olması güzel fikir.
Bizim Şerrefsiz müteahhit posta kutularını içeri koymuş

2325 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:07:31 

güzel olmuş lakin Zil butonları kapının yanında sönük kalmış.

1107 Mesaj
29 Mayıs 2012; 8:25:14 

Yakında zili de değiştireceğiz hocam . Dışardan görün tü alacak bir sistem takacağız. Daha evvel yaptıran arkadaşlardan fikir alacağız artık.

Evet TuVNeRa, posta kutlularının dışarda olması çok iyi oldu. İçeri posta getirmek bahnesiyle kimse giremiyor artık.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

16154 Mesaj
29 Mayıs 2012; 10:03:11 

o zaman kapıya ferforje kapı değilde metal kapı diyelim

hatalar gözüme çarptığı için fikrimi söyledim

bilmeyen bir göz beğenebilir sonuçta ama benim direkt gözüme batıyor bazı şeyler

neyse dediğim gibi alınmış alınmıştır hayırlı olsun

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

6 Mesaj
31 Mayıs 2012; 12:05:17 

güzel kapı yapmışlar kapının ortasındaki ferforje güzel olmuş , üsteki camlaradamı acaba ferforje yaptırsaydınız

posta kutusu ilgimi çekti daha önce görmemiştim acaba önceden yapıp sonradanmı montaj etmişler yoksa kapının ölçülerine göremi yaptılar

buarada alüminyum kapı ebatları daha geniş olan yerlere yakışır sizin kapı ebatları küçük olduğu için demir kapı yaptırmakla çok doğru karar vermişsiniz,alüminyum kapıları toplu konutlarda yapıyorlar hatta merdiven korkuluklarınıda alüminyum yapıyorlar ve gerçekten daha bir şık duruyor , alüminyumlarda kaynak kullanmıyorlar bide vida ve perçinle birleştiriliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat88 -- 31 Mayıs 2012; 12:15:45 >

1107 Mesaj
31 Mayıs 2012; 17:24:20 

Evvela Arkadaş,
Öncelikle teşekkürler beğendiğiniz için. Benimde çok içime sindi kapı .
cam olarak 8 milim temperli cam kullanıldı. Kırılması çok zor. Yada kırılda bile dağılmıyacak cinsten.

serhat88 Arkadaş,

Sağol beğendiğin için. Posta kutuları sanırım hazır alınıp fırın boyaya verilip, montaj yapıldı. Üsteki camlar ferforje yapılabilirdi. Biz içerisi daha aydınlık olsun diye yaptırmadık. Posta kutuları mecburen bayağı yer kapılıyor çünki. Oralarda ferforje olsaydı biraz daha karanlık olabilirdi.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Apartman Giriş Kapısı ( Resimleri Çektim)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375