- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ingilizce de "listening" nasıl geliştirilir ?
25 Cevap5574 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

87 Mesaj
6 Mayıs 2012; 18:48:44 

[font="Times New Roman"][font="Microsoft Sans Serif"][font="Courier New"][font="Times New Roman"]arkadaşlar ingilizce öğrenmeye başlayalı 2 ay felan oldu fazla kelime bilmiyorum hala da devam ediyorum öğrenmeye fakat film izlerken yada şarkı dinlerken mesela %10 nu anlıyorum diyelim fakat şarkının şözlerine bakınca yada film de alt yazısını etkinleştirince anlama seviyem %40 kadar çıkabiliyor. kısacası duyduğumu pek anlamıyorum arada kaynayıp gidiyor :D
ne yapmam lazım nolur bi yol gösterin

26 Mesaj
6 Mayıs 2012; 23:28:17 

kardeş ne 2 ayı dalgamı geçiyorsunnn
İNGİLİZCE DE EN ÖNEMLİİ ŞEY DEVAMLILIKKK...
VE MANTIĞINI ÖĞRENMEYE ÇALIŞACAKSIN İŞİN BUNU KENDİ BAŞINA YAPACAKSIN KİTAPLARDA KURSLARDA YAZMAZZZ ZAMAN SADECE...

815 Mesaj
7 Mayıs 2012; 10:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: 55taha55

[font="Times New Roman"][font="Microsoft Sans Serif"][font="Courier New"][font="Times New Roman"]arkadaşlar ingilizce öğrenmeye başlayalı 2 ay felan oldu fazla kelime bilmiyorum hala da devam ediyorum öğrenmeye fakat film izlerken yada şarkı dinlerken mesela %10 nu anlıyorum diyelim fakat şarkının şözlerine bakınca yada film de alt yazısını etkinleştirince anlama seviyem %40 kadar çıkabiliyor. kısacası duyduğumu pek anlamıyorum arada kaynayıp gidiyor :D

film izlerken altyazıları tükçe yerine ingilizce olarak izle, böylece ne dediğini falan daha iyi anlarsın.

87 Mesaj
7 Mayıs 2012; 14:43:32 

mesela cartoon network ü ingilizce olarak izliyorum gene az bişey bildiğim kelimeleri anlıyorum ama yabancı şarkılarda neredeyse hiç bişe anlamıyorum ama

87 Mesaj
7 Mayıs 2012; 14:50:46 

quote:

Orijinalden alıntı: gsirin

film izlerken altyazıları tükçe yerine ingilizce olarak izle, böylece ne dediğini falan daha iyi anlarsın.

bu şekilde ne kadar devam etsem faydasını görürüm ingilizcede yazmam okumam iyi bi duyduğumu anlalam kötü buda ingilizce den baya bi soğutuyo insanı

815 Mesaj
7 Mayıs 2012; 14:57:33 

quote:

bu şekilde ne kadar devam etsem faydasını görürüm ingilizcede yazmam okumam iyi bi duyduğumu anlalam kötü buda ingilizce den baya bi soğutuyo insanı

Belli bir süre ben veremem, onu sen anlayacaksın. Baktın artık duyduklarınla ile gerçekten söyledikleri ve senni anladığın aynı şey ancak o zaman tamam demeye başlayabilirsin. Ama İngilizce veya başka bir yabancı dil tama nalmıyla öğrenmek çok uzun yıllar sürer.

87 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:33:35 

quote:

Belli bir süre ben veremem, onu sen anlayacaksın. Baktın artık duyduklarınla ile gerçekten söyledikleri ve senni anladığın aynı şey ancak o zaman tamam demeye başlayabilirsin. Ama İngilizce veya başka bir yabancı dil tama nalmıyla öğrenmek çok uzun yıllar sürer.

hımm peki sesli kitap okuyarak da gelişirmi ?

815 Mesaj
7 Mayıs 2012; 17:41:33 

quote:

hımm peki sesli kitap okuyarak da gelişirmi ?

Sen okuyacaksan bi faydası olmaz. Ama sesli kitap dinleyeceksen olur.

87 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:34:06 

quote:

Sen okuyacaksan bi faydası olmaz. Ama sesli kitap dinleyeceksen olur.

bilgi için teşekkürler :)

0 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:02:03 

www.englishcentral.com a bir bakın derim, tüm videolar altyazılı, anlamadığınız yerleri yavaş şekilde dinleyebiliyorsunuz, altyazılarda kelimelerin üzerine tıkladığınızda anlamlarını da görebiliyorsunuz, çok faydalı bir sistem englishcentral

87 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: siveren

www.englishcentral.com a bir bakın derim, tüm videolar altyazılı, anlamadığınız yerleri yavaş şekilde dinleyebiliyorsunuz, altyazılarda kelimelerin üzerine tıkladığınızda anlamlarını da görebiliyorsunuz, çok faydalı bir sistem englishcentral

teşekkürler hemen inceliyorum

129 Mesaj
11 Mayıs 2012; 10:05:54 

şarkı konusunda beatles dinle derim çok net ve tane tane söylerler faydalı olur.

ingilizceni ilerlettiğinde listeningini de ielts sınavının listening bölümleriyle geliştirebilirsin. zaten onları da anlıyosan işin büyük kısmı bitmiş demektir:)

3 Mesaj
11 Mayıs 2012; 17:10:16 

bol bol kitap okuyarak geliştirilebilir, bu hikaye kitaplarının cd li olanları var hem okuyup hem dinlerseniz sizin için çok faydalı olacaktır

2057 Mesaj
16 Mayıs 2012; 18:50:05 

Bak sen şu işe benim de listening'im iyi Speaking berbat.Anlıyorum yazıyorum okuyorum ama bi türlü konuşamıyorum

Msi Ge60 & Ge70 Kullanıcıları Kulübüm

|| Msi Ge60 412TR => Intel Core i7 - Nvidia GTX 660M - 750 GB 7200RPM HDD - 8GB DDR3 1600Mhz RAM - 15.6" Full HD LED Non-Glare Display - Killer Gaming Networking - THX Tru Studio Pro ||
|| SONY NXT SERIES XPERIA P ||

2289 Mesaj
18 Mayıs 2012; 18:13:38 

Bak bol bol sesli kitap oku ALT YAZISIZ film izle bunlar sayesinde bayagı ilerlersin ama öyle 1 haftada gelismesini flaan bekleme bir de akademik kelimeler var toefl words yaz çıkar onlardan çalısabildigin kadar çalıs sonra gelisimi sende farkedeceksin ama öyle 2 ay çalıstım olmadı deme

67 Mesaj
19 Mayıs 2012; 10:36:14 

takip

0 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:15:21 

Yabancı şarkıları sözlerini takip ederek dinle bence çok işe yarıyor

139 Mesaj
14 Haziran 2012; 18:36:25 

adam 2 ayda listening te %10, reading te %40 yapıyor arkadaş. 10 ay sonrayı hayal edemiyorum.

"Bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapsa yarım dakika beceremez foyası ortaya çıkar, ama bir soytarı kimseye hissettirmeden yıllarca başbakan koltuğunda oturabilir."

3845 Mesaj
17 Haziran 2012; 1:13:42 

2 ay mı, bi bismillah çek bakalım 2 ayda dil mi öğrenilir çalışmaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1480 Mesaj
17 Haziran 2012; 12:35:44 

quote:

2 ayda daha millet am is are kalıbını yeni oturtuyo sen ne seyrediyorsunda nesini anlıyosun

4 Mesaj
17 Haziran 2012; 18:07:46 

kelime öğrenmek istiyorsan en iyi yol kitap okumandır listening ise zamanla gelişir öğrendiğin kelimeleri mutlaka dizilerde şarkılarda filmlerde duyarsın böylece lsitening de gelişmiş olur .listening bildiğin şeyleri duydukça daha iyi olur konuşmana da fayda sağlar

87 Mesaj
17 Haziran 2012; 19:34:10 

quote:

Orijinalden alıntı: orhan-16

kelime öğrenmek istiyorsan en iyi yol kitap okumandır listening ise zamanla gelişir öğrendiğin kelimeleri mutlaka dizilerde şarkılarda filmlerde duyarsın böylece lsitening de gelişmiş olur .listening bildiğin şeyleri duydukça daha iyi olur konuşmana da fayda sağlar

verdiğin bilgi ve önerin için teşekkürler :)

67 Mesaj
17 Haziran 2012; 19:43:35 

quote:

Orijinalden alıntı: orhan-16

Kesinlikle katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 1 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
17 Haziran 2012; 20:57:14 

İngilizce şarkılar , ingilizce diziler , ingilizce radyolar ...

15 Mesaj
20 Haziran 2012; 0:15:16 

quote:

Şarkıların kliplerini izle fakat lyrics şeklinde olanları,dinle ve söyle.İzle,dinle ve söyle.

11 Mesaj
20 Haziran 2012; 19:00:27 

seviyenize uygun listening parçaları dinleyerek başlayabilirsiniz.Bir de hangi aksanda olacağına karar vermelisiniz.benim tavsiyem British English olacaktır.

en güncel haberler için;
www.haberlervegazeteler.com

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Yabancı Diller ve Dil Eğitimi » İngilizce » ingilizce de "listening" nasıl geliştirilir ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313