Şimdi Ara

Ekran Kartı Alacağım.Önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Palit 7100 GS 128MB DDR3 markalı ve modelli ekram kartım pert olduğundan, yeni bir ekran kartı almak isitiyorum.Ama bu konuda hiç bir fikrim yok zira ilk defa bir bilgisayar parçasını kendim değiştireceğim.İnternette bir takım araştırmalarım sonun ekran kartı için bilgisayarın bazı parçalarının önemi büyükmüş.Bu nedenle sistemim hakkında bilgi de vererek sizden bütçeme göre bir tavsiye isteyeceğim.

VERİLENLER:

1-)ASUS P5KPL-AM EPU ANAKART.
    2-)1.80 GHZ INTEL İŞLEMCİ
    3-)1 Tane HP 1GB 1RX8 PC2-6400U-666-12-D0, DDR2 800 CL6 VE 1 TANE DE ELİXİR 1GB 2RX8 PC2-6400U-555-13-E1 800 OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 2 GB RAM.
    4-)CASPER WIN 400 PS(RESMİNİ EKLEDİM)

İSTENENLER:
    1-)MAXİMUM 150 TL DOLAYLARINDA, 1GB KAPASİTELİ, SİSTEMİME UYGUN BİR EKRAN KARTI.(AŞIRI GRAFİK İSTEYEN OYUNLAR OYNANMAYACAK)

PSU:

Aklımda HD5570 var ama işlemci ve anakarttan bir sorun çıkar mı?

TEŞEKKÜRLER...

• 6750 öneririm. eğer işlemcini 3.0ghz e Overclock yapabilirsen bu kartla çok güzel verim alırsın. şuan 141tl
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=10050073

ama işlemcini o anakart ve ramlerle 3.0 ghz e çıkartamayacağını düşünüyorum. yinede denemek lazım.

2. alternatif 5670 ddr5 modeli. ama piyasada çabuk tükendi. o nedenle ddr3 de işini görür
    http://www.exa.com.tr/powercolor/ekran_kartlari/powercolor_hd5670-334-13854.html

• dostum 104 liraya bu kartı al..gerci arkadaş önermiş ancak trdukkanda daha ucuz

https://www.trdukkan.com/Products-5869-powercolor-1gb-hd5670-gddr3-128-bit-dvi-hdmi-ati-16x.html

geri kalan paranlada 1 veya 2 gb ram tavkiyesi yap tabi boş slot varsa anakartında...zaten bundan baskada birşey yapılmaz o sisteme,bu 2 takviye ile birlikte 1 sene daha götürür seni...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lizarazu77 -- 6 Mayıs 2012; 0:56:38 >
  • Beyler yorumlarınız için çok teşekkürler.HD 5570 kurtarmaz mı?Ramlari ya da işlemciyi değiştirmeyeceğim çünkü maddi durum el vermiyor.Aklımda HD5570 vardı onun hakkında bir yorum yapabilirsiniz?Darboğaz yapar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordnelsono6

Beyler yorumlarınız için çok teşekkürler.HD 5570 kurtarmaz mı?Ramlari ya da işlemciyi değiştirmeyeceğim çünkü maddi durum el vermiyor.Aklımda HD5570 vardı onun hakkında bir yorum yapabilirsiniz?Darboğaz yapar mı?

zor gibi.
  • Kaldırmaz ve dar boğaz mı yapar diyorsunuz? 5570'ten daha düşük bir kapasiteli bir kart mı kullanmalıyım?Öneriniz nedir?Ama yukardaki arkadaşlar 5570'ten daha iyi kartlar önerdiler.?Kafam iyice karıştı.

Ben aşağıdaki kartı uygun görmüştüm ama sistemimle alakasını tam olarak bilmiyorum acaba alsam elimde patlar mı?Bilgisayar öylece yatıyor ekran kartsız, kullanamaıyorum da...:(

http://www.hepsiburada.com/Liste/sapphire-ati-hd5570-1gb28gb-hm-128bit-ddr3-directx-11-dvi-hdmi-pci-e-21-x16-ekran-karti-11167-02-20r/productDetails.aspx?productId=bd54449&categoryId=204

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_DoN -- 6 Mayıs 2012; 12:35:22 >

• bu sisteme çok orta düzey ekran kartı önerisi yapmak hata olur o sisteme HD4670 veya HD5670 gt440 GİBİ GİRİŞ SEVİYesi kart alınabilir.bu kartlar bile darboğaz yapabilir

zamanında HD4670 ve Pentium D 820 darboğaz sorunu yaşamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 6 Mayıs 2012; 12:37:09 >
  • HD4670 veya HD5670 gt440 GİBİ GİRİŞ SEVİYesi kart alınabilir.bu kartlar bile darboğaz yapabilir yapabilir demişsiniz.Peki bunlar da darboğaz yaparsa kesinlikle dar boğaz yapmaz,senin işini görür bunu al kullan dediğiniz bir kart var mı?Öneriniz nedir?Şimdi HD4670 ya da 5670 alsam darboğaz yaparsa bişiye yaramayacak.Ayrıca 5570 , 5670ten daha mı iyi oluyor?Bu konuda hiç bir fikrim yok.TŞK...
  • işlemcin pentium dual core'mu yoksa core 2 duo serisinden mi oyunlardan akıcı bir şekilde performans alabilmen için hd4670 veya 5670 diyorum ama işlemcin bir problem gözüküyor 1.8 ghz gerçekten günümüz oyunlarını çok iyi şekilde oynatmaz o.c yap diyeceğim fakat psu güvenilmez soğutucun muhtemelen intel stock fan Bence sen para biriktirme olanağın varsa bütçeni arttır sonra g41 çipsetli anakart yeni nesil lga 775 pentium dual core işlemci ikinci el hd4670 veya hd 5670 alırsın toplam maliyet en fazla 350 tl olur galiba g41 anakart 100- 110 tl arası işlemcinin çok fazla pahalı olacağını düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Micro 1618

işlemcin pentium dual core'mu yoksa core 2 duo serisinden mi oyunlardan akıcı bir şekilde performans alabilmen için hd4670 veya 5670 diyorum ama işlemcin bir problem gözüküyor 1.8 ghz gerçekten günümüz oyunlarını çok iyi şekilde oynatmaz o.c yap diyeceğim fakat psu güvenilmez soğutucun muhtemelen intel stock fan Bence sen para biriktirme olanağın varsa bütçeni arttır sonra g41 çipsetli anakart yeni nesil lga 775 pentium dual core işlemci ikinci el hd4670 veya hd 5670 alırsın toplam maliyet en fazla 350 tl olur galiba g41 anakart 100- 110 tl arası işlemcinin çok fazla pahalı olacağını düşünmüyorum

İşlemcim Core 2 duo inside serisinden.Benim şöyle bir dururmum var.Yakında yurt dışına gideceğim ve arkamda ailem için yararlanabilinecek bir bilgisayar bırakmak istiyorum.Yoksa benim gayet iyi özelliklere sahip laptopum var.Arkamda bırakacağım pcde maximum CS, Point Blank tarzı oyunlar oynanacak.Yani aşırı bir grafik efektine sahip oyunlar oynanmayacak ve bilgisayar günde yaklaşık 3-4 saat açılacak.Benim isteğim bozulan ekran kartım yerine sistemime en uygun yapıda yeni bir ekran kartı edinmek.Yoksa zaten ilerde çağın gereksinimine göre sıfırdan yeni bir pc toplayacağım.Sizden ana istirhamım bu sisteme uygun, sorun çıkartmayacak ve sistemi güvenle devam ettirebilecek bir ekran kartı tavsiye etmeniz.

Tşk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_DoN -- 6 Mayıs 2012; 13:24:38 >

• ikinci el sayfasından bul temiz bir gtx275 al derim üste az daha para ekleyip ama tabi power sup desteklemeyebilir.
    çok güç çekmeyen bir ekran kartıda bulursunuz sanırım ikinci elde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 7 Mayıs 2012; 10:42:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

ikinci el sayfasından bul temiz bir gtx275 al derim üste az daha para ekleyip ama tabi power sup desteklemeyebilir.

Şuanki sistemimde pürüz çıkartmayacak bir ekran kartı tavsiyeniz var mı?gtx275 PS ile sorun çıkartacaktır büyük ihtimal.Temelde bana şu an için 1.8 ghz Intel Core 2 Duo işlemci için sorun çıkartmayacak bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.Ancak 2. el düşünmüyorum.

Tşk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_DoN -- 6 Mayıs 2012; 14:17:33 >
  • quote:

quote:

ikinci el sayfasından bul temiz bir gtx275 al derim üste az daha para ekleyip ama tabi power sup desteklemeyebilir.

Şuanki sistemimde pürüz çıkartmayacak bir ekran kartı tavsiyeniz var mı?gtx275 PS ile sorun çıkartacaktır büyük ihtimal.Temelde bana şu an için 1.8 ghz Intel Core 2 Duo işlemci için sorun çıkartmayacak bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.Ancak 2. el düşünmüyorum.

Tşk..

bu kartı bir incele istersen ama senın power supdan emın değilim bu karttan 2 tane aldım hiçbir oyunda sıkıntı çıkarmadı %25 indirimde 150 tl ye falan alırsın . power sup düşük olmasa tavsiyem ikinci el bir gtx 275 olurdu. hala kullanmakdayım üzmedi beni

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11186-11-20g-hd6750-gddr3-1gb-128bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56817

• quote:

quote:

quote:

Tşk..

bu kartı bir incele istersen ama senın power supdan emın değilim bu karttan 2 tane aldım hiçbir oyunda sıkıntı çıkarmadı %25 indirimde 150 tl ye falan alırsın . power sup düşük olmasa tavsiyem ikinci el bir gtx 275 olurdu. hala kullanmakdayım üzmedi beni

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11186-11-20g-hd6750-gddr3-1gb-128bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56817

Benim P.S bunu kurtarmaz ayrıca 1.8 işlemcinin de darboğaz yapacağı kanısındayım.Bana ps ve işlemcime göre bir kart lazım offfff ne kadar zormuş bu işler...:(

• daha düşük bir ekran kartı istiyorsan ikinci el al temiz ürünler var 8600gt 9500gt gibi bir karta yönel power sup probleminde olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akumu

quote:

quote:

Tşk..

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-engt430di1gd3%28lp%29-gt430-gddr3-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=49009

Bu kart işlemci ve psu'ya uyar mı?

• Bİ yardım edelim arkadaşlar....:( Bilgisayar öylece ekran kartsız yatıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akumu

quote:

quote:

Tşk..

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-engt430di1gd3%28lp%29-gt430-gddr3-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=49009

Bu kart işlemci ve psu'ya uyar mı?

Psuya uyarda işlemciden emin değilim fakat sanırım darboğaz yapmaz.Yetkilileri bekliyoruz.

• Ya 2 gündür uğraşıyorum 1.8 ghz İntel Core 2 Duo işlemci ve 400 w Casper Wın PSU'ma göre bir ekran kartı bulamadım.Yok mu arakadaşlar bilgili birileri?Şunu al sana tam uyar, darboğaz yapmaz,PSU yeter diyebilicek biri?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.