Şimdi Ara

Digitimes : Android 4.0 tabletler 3. çeyreği domine edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Digitimes : Android 4.0 tabletler 3. çeyreği domine edecek

Tablet ve akıllı telefonlarda Android 4.0 sürümünün kullanım oranı henüz yüzde 5 seviyesindeyken, yılın üçüncü çeyreğinden itibaren özellikle tablet segmentinde ağırlığını hissettireceği tahmin ediliyor.

Endüstri kaynaklarından edinilen bilgiye göre Android 4.0 sürümü yılın üçüncü çeyreğinden itibaren baskın ürünler olmaya başlayacak. Bu dönemde Windows 8 tüketiciye merhaba derken, üreticiler dördüncü çeyreğe kadar Windows 8 tabanlı modellere temkinli yaklaşacak.

Hali hazırda durgun seyreden tablet satışları nedeniyle Windows 8 tabanlı ürünlerin test edilmesi biraz zaman alacak. Kaynaklar pek çok üreticinin Windows 8 tabletleri piyasaya sürmek için acele etmek istemediklerini belirtiyor.

Bunun sonucunda üreticiler yılın ikinci yarısından itibaren daha fazla Android 4.0 sürümü yüklü tablet modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu da Android 4.0 tabletlerin segmentteki ağırlığını arttırmasına sebep olacak.

• Bence kesiinlikle bahsedilenler olucak Android 4.0 sürümü Windows 8 çıksa bile biticek değilya ağırlığını fazlasıyla koyucak, Microsoft n eyapıyo ne düşünüp planlıyo hiçbirşey beli değil, am aAndroid istikrarlı bir şekilde ilerliyor tüm dünyada..
  • Windows 8 hiçbir zaman temkinli yaklaşmayacağım.. Gerçek çoklu görev ve internet siteler için FULL java desteği için kesinlikle Windows 8 ARM tabanlısını bile tercih ederim...

Android in yapamadıkları şunlar :

1- FULL Java desteği yok..

2- Office uygulamalarında tam uyumlu değil yani makroları çalıştırmıyor...

3- Gerçek çoklu görev yok... Yani birden fazla uygulama açık ve aynı anda erişim sağlanamıyor ...

4- NTSF desteği yani 4 GB tan büyük dosyaları göremiyor... (NTSF destekleyen bazı modeller var ama tüm Androidlere uygulanamıyor ve hazırlanması da zor... )

5- Android oyunları uygulamaları artık windows 8 hatta windows 7 windows xp altında kolaylıkla oynanabiliyor ...

6- Android Linux üzerinden sanal makine üzerinden çalışıyor ve basit uygulamalarda bile RAM kolaylıkla şişiyor yani RAM yetmiyor...

7- Windowss 8 ile Cleartype teknolojisi ile font iyileştirmesine kavuşacak ama bu durum Android için geçerli değildir... Android için retina ekran şartı kurtarabilir...

Windows XP yüklü bir tablet olsa emin olun benzer işleri çok daha az RAM ile hemde gerçek çoklu görev ile yerine getirebilirisiniz...

Android tam olgunlaşmamıştır Windows 8 haberini duyar duymaz Android 5 haberleri çabubak yayılmıştır ve kullanım arayüzü için birkaç yenilikten bahsetmeye bile başladılar...

Sonuçta Windows 8 Android te yıllardır olmayan temel zaruri özellikleri kazandırmakta hızlandıracaktır...

Windows 8 Android rekabeti tüketiciye yarayacaktır...

Android belli bir pazar elde etmiştir ama tüketici beklentilerini tam karşılayamamıştır bu da Windows 8 ile kapatılacaktır..

Haberde emrivaki gibi "Windows 8 tüketiciye merhaba derken, üreticiler dördüncü çeyreğe kadar Windows 8 tabanlı modellere temkinli yaklaşacak." böyle komik ifadeleri tüketiciler yutmaz...

Tüketici ne istediği belli bunu Windows 8 yapacaktır.. Android cephesi de 4-5 ay sonra Android 5 çıkarırsa şaşmamak gerekir... Malum Android 4 tam yaygınlaşmamışken...
  • @isyankar_emre erken konusmak gibi olmasin ama windows 7 yi virtual box uzerinden kullaniyorum, sebebide bana gore daha verimli calismasidan dolayi. Siz diyorsunuzki android sanalda calisiyor ram yiyiyor varsin yesin 200-300 mb fazladan ram, cok kullanabilir ama kolay kolay sistigini gormedim. Darisi raminin kiymetini bilmeden dogru durust optimizasyon yapamayan windowsun basina. Windows 8 de illaki bugune kadar oldugu gibi sisman bir sistem olacaktir. Microsoftun programcilarinin pek matamatik kafa olduklarini sanmiyorum onlardan mucizede beklemiyorum.
  • Sitenin yayın politikasında ciddi manada tarafgirlik var,haberden çok kendi yorumunu katıyor inceleme olmayan konularda.

Windows 8 ile daha verimli hale gelecek tablet deneyimi,bunu görmeyip kitleleri yönlendirici haber yapılıyor.

3 Mayıs diye bas bas tanıtım yapılacak deniyordu,sonra şark kurnazlığıyla bizim yayın yapma durumumuz yok dendi,yapan yapıyordu bu biraz işi savsaklamak oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Bence kesiinlikle bahsedilenler olucak Android 4.0 sürümü Windows 8 çıksa bile biticek değilya ağırlığını fazlasıyla koyucak, Microsoft n eyapıyo ne düşünüp planlıyo hiçbirşey beli değil, am aAndroid istikrarlı bir şekilde ilerliyor tüm dünyada..

Yav he he

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef tablette bu sekilde apple gecmeleri zor. Telefon piyasasinda zorlar ve satis rakami olarak apple geride birakabilirler ama tablette 2 isletim sistemi arasinda gercekten kalite farki ve ince detaylarda ustunluk apple da gorulebiliyor. Tablet alicak olsam 1000tl verir gider ipad 2 alirim her isimide gorur diyor herkes
  • Bence win8 li tabletler daha fazla talep görecektir. Favori programlarınızın belki de hepsini tablette kullanabilecek olmanız tamamen 5-0 önde başlatacaktır windows tabletleri. Mesela resim, müzik programları ve aklıma gelmeyen bir dünya windows altında çalışan uygulamalar belki de oyunları oynayabilecek olmak win8 li tabletleri cazip kılacaktır sanırım.
  • tablette bende android kullanmış biri olarak memnun kalmadım win 8 li cihazlar çıkınca şansımı bide ondan yana kullanmak
    istiyorum bakalım çıkınca görecez
  • Şahsen win8 li bir tablet almayı düşünüyorum
  • Severek kullandığım bir General Moile E-Tab im var, ice cream sandwich i merakla bekliyorum :))
  • sebebide bana gore daha verimli calismasidan dolayi. Siz diyorsunuzki android sanalda calisiyor ram yiyiyor varsin yesin 200-300 mb fazladan ram, cok kullanabilir ama kolay kolay sistigini gormedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.