Şimdi Ara

Google Docs'a 450 yeni font ve 60 şablon eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Docs'a 450 yeni font ve 60 şablon eklendi

İnternet üzerinden olmasına rağmen Word kelime işlemcisine en iyi alternatif haline gelen Google Docs, şimdiye kadar aldığı önemli güncellemelerden sonra bugün yeni bir güncelleme daha aldı.

Yeni güncelleme ile 450 yeni font Google Docs'a eklendi. Düzenleme menüsündeki font kutusuna tıkladıktan sonra en altta Add Fonts seçimi ile yeni pencerede Google Web Fonts içerisinden istediğiniz fontları ekleyebiliyorsunuz.

Bunun yanında bazı yenilikler daha eklenmiş. Örneğin Docs belgelerine artık Google Drive içerisindeki resimleri ekleyebilir, LIFE Photo arşivinde resimleri aratabilir veya web kamerası ile görüntü alabilirsiniz.

Spreadsheets içerisindeki çizelgelere küçük ızgara çizgileri ekleyebilirken, eksen etiketlerini de şekillendirebiliyorsunuz. File > Page setup bağlantısından sayfanın boyutları da ayarlanabiliyor.

Şablon galerisine de 60 yeni şablon eklendi.

Ayrıca epostalardaki eklenti sınırı 25MB'a, belge büyüklüğü sınırı ise 50MB'a çıkarıldı.

• Güzel. Bir de keşke ziyaretçilerin yorum bırakabileceği bir sistem olsa.
  • Arşivimde renkli fontlar var, her harf resim gibi arcade oyun fontları, 1 harfde bile 8-10 renk var, hiç bir programda kullanamıyorum, word, msn falan gibi yazılımların artık bu konuda kullanıcıyı daha özgür kılacak güncellemeler çıkarması şart. Hiç mi koyamıyorum?? Hayır ama çooook uğraştırıyor.
  • yorum üzerine bir sistem var paylaşıma açıyorsun dökümanı herkese sonra sağ tarafta yorum ekleme çıkıyor.
  • Çoğu şey değişebilir ama Worl'dün hükümünün değişmesi biraz fazlasıyla zor..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkek

yorum üzerine bir sistem var paylaşıma açıyorsun dökümanı herkese sonra sağ tarafta yorum ekleme çıkıyor.

Öyle birşey yok varsa da gösterirsen sevinirim.

Senin bahsettiğin muhtemelen chat bölümü. O aynı işlevi sağlamanın yakınından bile geçmmiyor. Yorum bırakma ve yorumların orada kalması benim bahsettiğim. Ben Google docs'un spreadsheets'leerini izlediğim dizi ve oynadığım oyunları listelemek için yapıyorum (başka siteler buna uygun değil, kişisel çok fazla ayrıntı girdiğim için) ama bu yorum bölümü olmadığı için bakanlarla pek görüş alışverişi yapamıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.