Şimdi Ara

Company of Heroes 2 (2013) [ANA KONU] (214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.593
Cevap
45
Favori
230.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :D abi cihan nerflendi dedi ama online da değişiklik yok dersen ben online da nerflendiğini söylediğim manası çıkıyor. Ama öyle bir şey söylemedim. Bunu belirtmek istedim x) Evet costum oynadığımız maçlarda nerfli olabilir. Emin değilim. Çünkü bu değişiklik en son yapıldı. Costum moda eklendi mi eklenmedi mi bilmiyorum. Çünkü tüm değişiklikleri yansıtmıyor olabilir uyarı vardı costum mod için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pplhntr

:D abi cihan nerflendi dedi ama online da değişiklik yok dersen ben online da nerflendiğini söylediğim manası çıkıyor. Ama öyle bir şey söylemedim. Bunu belirtmek istedim x) Evet costum oynadığımız maçlarda nerfli olabilir. Emin değilim. Çünkü bu değişiklik en son yapıldı. Costum moda eklendi mi eklenmedi mi bilmiyorum. Çünkü tüm değişiklikleri yansıtmıyor olabilir uyarı vardı costum mod için.

Hede hödö.

Yama ne zaman geliyor?
  • quote:

nerf yedi demedim, nerf yiyor dedim. yani yarın gelecek olan yamada nerflendiğini söylemek istedim.

tamam aklındakini yazamadın, bari yazılanı okusaydın be abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 20 Temmuz 2015; 13:18:01 >
  • quote:

quote:

nerf yedi demedim, nerf yiyor dedim. yani yarın gelecek olan yamada nerflendiğini söylemek istedim.

tamam aklındakini yazamadın, bari yazılanı okusaydın be abi

Sen benim Allies a laf sokmama baya geriliyorsun herhalde, böyle inceden laf sokmalar falan.
  • MoRaCe kullanıcısına yanıt
    Yok canım ne gerilicem :D ben gereksiz eleştirilere sahada cevap veriyorum :P hede hödö'ye bi cevap verilcekse en usturuplusu böyle olur diye düşündüm
  • quote:

Yok canım ne gerilicem :D ben gereksiz eleştirilere sahada cevap veriyorum :P hede hödö'ye bi cevap verilcekse en usturuplusu böyle olur diye düşündüm

Sahada cevap vermek ayrı bir iş. Yani iyi oynayamayan adamın konuşmaya hakkı yok o zaman. Gereksiz konuşmuş mu oluyor o kişi? Ben pek iyi oyuncu değilim fakat iyi bir gözlemciyimdir. Oyunda bir dengesizlik varsa söylüyoruz burada, ki ben özellikle bariz olanları dile getiriyorum sadece. Bana verdiğin cevaplar da genelde istatistikler üzerinden oluyor. İstatistiklere gidip seçim anketlerinde bakın. Sporda ve multiplay oyunlarda istatistikler bence çok dikkate alınacak şey değil. Yok neymiş allies'ı kimse almıyormuş. Almıyorsa o zaman buff'layalım. Bu mudur yani? Yok neymiş Allies'ın kazanma istatistiği düşükmüş. Bu sene Galatasaray lig şampiyonu oldu. İstatistiklere göre en başarılı takım o. Ama sokaktan 10 tane Galatasaraylı çevirin, 9'u bu sene oynanan futboldan zerre keyif almamış ve Galatasaray'ı başarılı bulmamış olacaktır emin olun.

• İstatistik bilimi hayatın her alanında geçerlidir Serkan abi. İşine gelince bakma, işine gelince görmezden gelme olmaz. İnsanoğlunun belirli düşünceleri vardır ve gözlemlerinde ve analizlerinde objektif kalmasını hemen hemen olanaksızlaştırır. Bu durumda başvurulacak yegane tahkim mercii istatistiklerdir... Ben istatistiklerin görmezden gelinmesini bazı yalın gerçeklere gözünü kapatmak olarak görüyorum. Tabi ki herşey istatistik değil ancak bir çok şey istatistikdir kıyas hususunda.

İki klubü mü kıyaslamak istiyorsun? Kluplerin istatistiklerine bakarsın; Hangisi ne kadar galibiyet almış, hangisi ne kadar gol atmış, hangisi ne kadar şampiyon olmuş vs..
    İki bilgisayar parçasını mı kıyaslamak istiyorsun? İstatistiklerine bakarsın; hangisi ne kadar hızlı işlem yapmış, hangisi ne kadar çabuk yanıt vermiş vs..
    İki filmi mi kıyaslamak istiyorsun? İstatistiklerine bakarsın; hangisi ne kadar gişe hasılatı yakalamış, hangisi ne kadar masraf yapmış, hangisi ne ödül almış vs..

.
    .
    .

İstediğin kadar alana, konuya git.. Hepsinde subjektif yorumlardan kaçınmak, tamamen objektif olmak istiyorsan başvuracağın tek şey istatistiklerdir.. Bilim bu.. Ben görmezden geliyorum diyemezsin.

Ayrıca ben konuşmaya hakkın yok demedim. Tabi ki konuşabilirsin. Benden iyi oyuncularda var, bende mi konuşmayayım? Mevzu bu değil. Sadece senin axis'leri kötülemen veya allies'ı ucuzlaştırman beni germez (zaten gerse cevap yazardım, yorumunu görmezden gelmezdim), çünkü seninle olan saha deneyimlerim beni fikirlerim konusunda refah kılıyor. Üstelik seninle olan maçlarımızın yanında fikirlerimin büyük kısmı istatistiklerden destekleniyor (desteklenmediğinde de açık yüreklilikle burada yazdım örneğin OKWnin 1v1 galiyet oranı konusu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 20 Temmuz 2015; 14:39:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

quote:

Orijinalden alıntı: bahtsızpistole

Oyunun single'ı da gayet güzel bence. Ama sırf single player için ardenes assault'a okadar para verilmez diye düşünüyorum. Yeni paket çıkıp fiyatı ucuzladıktan sonra alınabilir. Ayrıca dün yeni bir spam oyun metodu denedim. Ruslarla sadece sniper spamladım :) gayet etkili olduğunu farkettim. Sniperların yanınada 2 tane AT koyuyorum. 4 tane sniper yapıp alman squadlarını sadece sağ tıkla yokediyorsun :) Aynı şeyi almanlarla denedim fakat rus squadları maşallah 6 kişi olduğundan pek etkili olmadı.

Ayrıca rus snipe'leri 2 kişi olduğu için daha risksiz. Biri ölüyor diğerini kaçırıyorsun falan. Ayrıca engineer ı o ilk binadan çıkan aracın içine atıp yaka yaka gidiyorsun. Özellikle OKW'yi perişan ediyor. Wehrmacht'a biraz daha zor çünkü Grenadier roket atıyor. İki adet snipe yan yana koy önde bi tane cons oyalasın onları snipe ler patır kütür indiriyor zaten.

Şu sıralar khelben ile 2v2'ye baya sardık. Axis takılıyoruz. Allies oynayanların %90'ı blob'çu ve artici. Abartısız yazıyorum bu rakamı. İstisnasız hepsi 120mm mortar yapıyor. 2 adet yap koy arkaya, tek top düşüşünde komple birliği alıyor. 120mm'nin ya atış hızını azaltmaları lazım ya da splash damage'ini azaltmaları lazım. Çok etkili çünkü. Fiyatı da pahalı gerçi ama sonuç olarak adam yapıyor onu ve oyun boyunca sizi perişan ediyor. Sinir hastası oluyorsunuz. Guards'lara geçmek istiyorum. Şu anda oyunda gözle görülür hissettiğim en büyük imba guards birimi. Piyadeye snipe gibi atıyor ptrs ile. Araçlara zaten etkili. O ptrs'nin kesinlikle nerf yemesi lazım. Cihan en son nerf yedi dedi ama bilmiyorum şu anda online oyunda aşırı imbalar. Rus alanlar artık guards manyağı oldu 6 kişiler zaten ölmek bilmiyor. MG falan hiçbir şey dinlemiyorlar direk snipe gibi attığında öldürüyor. Nerf yemesi gereken bir başka birim de Katyusha. Katyusha'yı kullanan adam direk OKW binalarına tıklatıyor. Düşen roketlerin damage'i azaltılmalı. Zaten okw üniteleri pahalı, reinf yapması maliyetli. Standart bir ünite bu kadar kolay hasar vermemeli.

Alıntıları Göster
    Ne kaldı ki? Nerfe gerek yok Rusları tamamen kaldırsınlar bence daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 20 Temmuz 2015; 20:19:09 >

• İlk mesaj güncellendi tekrar İngilizlerin gelişi şerefine. pplhntr'ın gene yaptı her şeyi, ellerine sağlık.
  • İngilizler keşke 3 eylül yerine 3 ağustosta gelse bu sıcaklarda zaman geçmiyor...
  • Yeni yayınlanan resmi videodan İngilizlerin üssüne ait bir görüntü yakaladım:
    https://youtu.be/fjmVaCN3ksw?t=204

Ayrıca ilgili videoda Cromwell tankın, Bofors'un ve 12 Pounder'in ateş edişini de görebilirsiniz:
    https://youtu.be/fjmVaCN3ksw?t=220

Edit: Yeni bilgiler eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 22 Temmuz 2015; 1:26:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Yeni yayınlanan resmi videodan İngilizlerin üssüne ait bir görüntü yakaladım:

Ayrıca ilgili videoda Cromwell tank ve Bofors'un ateş edişini de görebilirsiniz:

Çadırın önündeki at mi howitzer mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Yeni yayınlanan resmi videodan İngilizlerin üssüne ait bir görüntü yakaladım:

Ayrıca ilgili videoda Cromwell tank ve Bofors'un ateş edişini de görebilirsiniz:

Çadırın önündeki at mi howitzer mı ?

Howitzer'a benziyor. Ama ilk yayınlanan ekran görüntülerine bakılarak eski oyundaki havan topu yuvası ve 12 pounder AT'nin de olacağı söyleniyor.

Ekleme: 12 pounder kesinleşti, attığım videoda sağ üst köşede görünüyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 22 Temmuz 2015; 1:30:28 >

• Bundeskanzler kullanıcısına yanıt
    Howitzer onlar.. İngilizlerde t1 ve t2 geliştirmeleri var. t0 dayken howitzerlar kurulu olmuyor. t1 e geçince maliyetsiz olarak howitzerlardan biri kuruluyor. t2 ye geçince diğeri de maliyetsiz kuruluyor. Ancak bazı mangalarınızdan mühimmat kullanarak o topları ateşliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 22 Temmuz 2015; 11:01:30 >
  • Selam,

İntel pentium dual core E5400 2,70 ghz işlemcide çok kasar mı ?
  • Chardee Macdennis kullanıcısına yanıt
    Bende e8400 var 3,2 GHz 'de çalışıyor. en düşük ayarlarda tutmama rağmen;

1v1 oynarken çatışma yoksa 40-50 fps ancak çatışmalara girince 20-25 fps ye düşüyor.
    2v2'de çatışmalarda 15 fps lere düşüyor.
    4v4'de ise 7-8 fps civarına kadar iniyor.

Uzun lafın kısası çok donuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pplhntr -- 22 Temmuz 2015; 12:48:04 >
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim hiç indirmeyeyim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chardee Macdennis

Peki teşekkür ederim hiç indirmeyeyim o zaman.

Minimum sistem gereksinimleri;

Memory: 2GB RAM
    Processor: 2Ghz Intel Core2 Duo or equivalent
    Graphics: 512MB Direct3D 10 capable video card (GeForce 8800 GT or Radeon HD 2900XT)
    Internet: Broadband Internet connection
    Hard Drive: 30GB free Hard disc space

İşlemcin sağlıyor fakat ekran kartı ram vs de önemli. Çünkü oyunlar işlemciden çok ekran kartına ağırlık verir.
  • MoRaCe kullanıcısına yanıt
    2 gb ram var, ati radeon hd 4600 1 gb ekran kartı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chardee Macdennis

2 gb ram var, ati radeon hd 4600 1 gb ekran kartı var

Hocam sen hiç bulaşma o zaman. Ram'in 2 gb düşük, ekran kartın da çok eski. Çok kasar oyunun, oynarsın açarsın belki ama oyundan bi şey anlamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 22 Temmuz 2015; 13:56:29 >
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.