90-91-92 Honda Accord 2.0i
56 Cevap14174 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1233 Mesaj
25 Şubat 2006; 23:17:26 

Arkadaşlar şu aralar 90-92 arası bi Honda accord arıyorum kendime. Bu araçlarla ilgili görüş, öneri ve tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz. Özellikle daha önce bu aracı kullanan olduysa aracın dayanıklılığı ve bakım gereksinimi ve masrafları hakkında bilgi verebilirlermi? Teşekkürler

6662 Mesaj
26 Şubat 2006; 2:09:25 

yaklaşık iki ay önce eşime almak için bu dedeğin modeli bayağı aradım internetten tut gaztelere kadar 2 tane vasat buldum ikisinide beğenmedim ama araç olarak soruyorsan halen daha aradığım bir araç eğer temizini bulursam 10 000 ytl veririm.
araçta yok yok sunroof dan tut abs ye kadar her türlü konfor var.
eğer temizini ilk el bulursan kaçırma yada ben hep buralardayım haber vermen yeterli.

arac benim gözümde halendaha bir ekoldür.
zaten accord süper ama bu kasası da çok kullanışlı ve ergonomik.
yanlız bir sıkıntısı yakıt bunun içinde tüp önerebilirim.
bakım geresinimleri o yılarda çıkan civiclerden biraz daha pahallı.
örneğin serviste abs kontrol ünitesi montajla birlikte 3 000 ytl ama gözün korkmasın sık bozulan bir parça değil
ve her parçası bu kadar pahallı değil.

1760 Mesaj
27 Şubat 2006; 1:19:44 

Eski arabam olur kendisi. Zaten serkes de yabancısı değilmiş anladığım kadarıyla.
Dünyanın en kolay kullanılan arabalarından biri. Çok ciddiyim, kanıtları bol.
Esas sıkıntısı yakıt değil, temizinin kalmamış olması. Arabalar elden ele fahişe gibi olduğu için iyi muamele görmüyor artık. Seveni çok az. Temizine dünya para istiyorlar, değmez. Git full aksesuar 95-99 civarı Mazda 323 al daha iyi mesela.
ABS'si arızalıdır genelde bu yaşlarda.
Motoru tek parça elmasa oyularak yapılmıştır, bozulduğu vaki değildir.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

6662 Mesaj
27 Şubat 2006; 1:27:46 

işte bu aynı zamanda benimde yorumum
ve bunuda samimiyetimle söyliyim bu güne kadar 5 adet hondam oldu.
temizini bulursan bana yolla diyorum ya ciddiyim.

nlty2000 kardeş ne hangi hondaları kullandın.
merak ettimde.
quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

Eski arabam olur kendisi. Zaten serkes de yabancısı değilmiş anladığım kadarıyla.
Dünyanın en kolay kullanılan arabalarından biri. Çok ciddiyim, kanıtları bol.
Esas sıkıntısı yakıt değil, temizinin kalmamış olması. Arabalar elden ele fahişe gibi olduğu için iyi muamele görmüyor artık. Seveni çok az. Temizine dünya para istiyorlar, değmez. Git full aksesuar 95-99 civarı Mazda 323 al daha iyi mesela.
ABS'si arızalıdır genelde bu yaşlarda.
Motoru tek parça elmasa oyularak yapılmıştır, bozulduğu vaki değildir.

1233 Mesaj
27 Şubat 2006; 17:52:47 

Ben daha önce bu arabanın 85 modelini kullandım 185bin milde idi ve otomatikti, ne motorda ne de şanzumanda tık yoktu. 87-89 kasa da kullanmışlığım var. Bikaç ay civic kullandım ondan da çok memnundum. Şu aralar 7-8 milyarlık bi arabaya niyetim var ve Honda Toyota en cazip seçenekler gibi, ama şöyle bi sorun var o paraya ancak 90 model felan corolla veriyolar, onla uraşacağıma accord çok daha cazip gibi geldi. Kullanımda aşırı masrafa yol açabilecek bi parça varmı onu merak ediyorum. Türkiye'de maalesef bırakın 90-92 model 2000 model bile ikinci el bi otomatik vites araç almayı pek göze alamıyorum, maalüm ne ustalarımız ne de araç sahiplerinin çoğu otomatik vites hakkında pek bi cahil. Adamlar sırf hava olsun diye sürekli kick down yaptırıyo vs..... Onun için kesinlikle düz vites olacak, en fazla baskı balata masrafı açar. Motorlar kesinlikle sağlamdır ne de olsa Honda, ama yürüyen aksam nasıldır, narinmidir, masrafı ne düzeyde olur gibi birtakım sorular var aklımda. ABS pek elzem değil, hatta olmamasını bazı durumlarda tercih ediyorum. Yani bildiğim kadarıyla ABS arızalanınca ABS siz bi frene sahip olmuş oluyoruz, yanılıyormuyum?

6662 Mesaj
28 Şubat 2006; 10:57:07 

6662 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:07:49 

6662 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:11:11 

yokmu 90-92 accordu olan
2 ay oldu şu aracın temizini ankarada bulamadım..

bir zamanlar zefkle kullandığım bir araçtı.
şimdilerde bulmak ne kadar zor...

580 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:16:07 

Honda Accord un bu kasası benim de favorim hakikaten çok kibar bir araba, bir arkadaşım kullanıyordu ve gerçekten mükemmel bir sürüş keyfi vardı araçta

6662 Mesaj
28 Şubat 2006; 11:28:51 

kardeş ben bunu anlatıp duruyorum kimse dinlemiyor...
bir binen birdaha inmez. 98-99 senelerinde vardı bende o zamanlar araba fiyatlarıda bayağı pahallıydı ama
ne yaptı ettim aldım sonra iyi bir müşteri bulunca sattım ama pişmanım....
çünkü onunkadar temizini bir daha bulamadım....

580 Mesaj
28 Şubat 2006; 12:06:43 

birde bu kasaya benzer yine Honda İntegra lar var en yüksek 92 model zannederim, 1.8 lt motor var üzerinde , onlarda çok klas araçlar

1233 Mesaj
28 Şubat 2006; 16:58:05 

Ama Accor'un asaleti yok integra da. Her ne kadar teknoloji olarak Honda acura markasına daha çok önem verse de sanki accord her zaman en yakışıklı arabası oluyo gibi geliyo bana.

6662 Mesaj
28 Şubat 2006; 17:12:09 

sana katılıyorum arkadaşı üzmemek için bunu diyemedim ama
bu integra kötü anlamına gelmez.

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

Ama Accor'un asaleti yok integra da. Her ne kadar teknoloji olarak Honda acura markasına daha çok önem verse de sanki accord her zaman en yakışıklı arabası oluyo gibi geliyo bana.

8 Mesaj
14 Mart 2006; 22:10:03 

1,5 yıl öne 90 Model Honda Accord aldım.
Şu zamana kadar kullandığım süre içerisinde tek kelime ile "MÜKEMMEL" diyebilirim.

Modelinin düşük olması sizi yanıltmasın.
İşçilik kalitesi o kadar iyi ki.
Hele bir de benim gibi temizini bulursanız sakın kaçırmayın.
Bir arkadaş 10 liradan bahsetmiş.
Temiz bir Accord için o para az arkadaşım.
Ben bu salon arabayı Allah izin verirse daha çookkk uzuunnn seneler kullanmayı düşünüyorum.
Klima,Abs,Sunroof,elektrikli camlar,elektirikli aynalar,elektirikli sürücü koltuğu,içerden açılan bagaj ve depo kapağı,2000 cc 16V motor.
Daha ne olsun arkadaşlar?
Araba 90 model!!!! bu kadar özellik ve modeli

Japon Accord'ların en güzeli.

Buna tercih edebileceğim tek araba 1999-2000 model Japon Accord'dan başkası olamaz.

6662 Mesaj
15 Mart 2006; 0:01:18 

nasıl ama çok konforlu değilmi...
bu aracı yıllar önce kullandım tadı damağımda kaldı
şimdilerde temizini bulamıyorum...
araç standart donanım olarak bile ful...
daha ne olsun

60 Mesaj
24 Şubat 2009; 15:22:19 

Yokmu konuya devam eden arkadaşlar ? Honda accord kullanıcıları ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.a. -- 24 Şubat 2009; 15:39:55 >

AlpeR

2 Mesaj
25 Nisan 2009; 13:38:16 

slm bende honda accord kullanıcısıyım ve araba 98 yılından buyana bende 2. sahıbıyım almayı dusunen arkadaslar varsa satmayı dusunuyorum.orjınal lını bozmamak adına gaz dahı taktırmadım. baskada bırsey soylememe gerek yok dıye dusunuyorum sadece bugune kadar fren balatasını yagını ve arka susturucusunu ve debraj setını degıstırdım.keyıf amaclı sadece lastık ve cantlarınıda yenı aldım. belkı fıyat olarak bıraz yuksek kalabılırım ama arabama guvenıyorum cantlarına 1.5 ytl verdım.malum konomık krız bızıde vurdu masrfsız bakmak ısteyen olursa mısafırım olabılır.beyenmeyen olursada butun yol masraflarınıda oderım.

2 Mesaj
25 Nisan 2009; 13:46:05 

0532 5206859 uzerınde trıdent LCD teyıp vardır dvd vsd bluetooth arac ıcınde tlf konsma özellıgı hafıza kartı mevcuttur aracın degerı 13.500.00 dusunuyorum ama uzerındekı jantlar lastıkler teyp 2.500 ytl

108 Mesaj
17 Temmuz 2009; 3:20:31 

Yokmu 90-92 Accord'la ilgili bilgi paylaşçak???

Manuel mi alınmalı yoksa Otomatik mi?

3667 Mesaj
17 Temmuz 2009; 8:12:51 

91 modelini kullanmış birisi olarak manuel vitesi kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaşlarında dediği gibi yok yok olan bir araçtır ve keyifle kullanılır. Bundan 2 ay kadar öncesinde nette ilk sahibinden, 190.000 de, pırıl pırıl, komple servis bakımlı bir araç buldum ama nakit denk getiripte alamadık
Temiz olduğu müddetçe yıllar boyu sorunsuz binilecek nadir araçlardan birisidir

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

108 Mesaj
17 Temmuz 2009; 10:58:12 

quote:

Orjinalden alıntı: hi-jackers

91 modelini kullanmış birisi olarak manuel vitesi kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaşlarında dediği gibi yok yok olan bir araçtır ve keyifle kullanılır. Bundan 2 ay kadar öncesinde nette ilk sahibinden, 190.000 de, pırıl pırıl, komple servis bakımlı bir araç buldum ama nakit denk getiripte alamadık

Hocam benim bütçeye (yaklaşık 8-9 bin) 1-2 ilan buldum netten ama bende manuel aradım bitek ABS'si arıza yapar demiş bi arkadaş o takıldı kafama varmı böyle bir olay???

BU Accord'un yerine 92-95 arası Honda Civic EX'mi alsam daha iyi olur malum öğrenci adamız 2,0 motor korkutuyo???

108 Mesaj
17 Temmuz 2009; 15:29:58 

Yukarı !!!

3667 Mesaj
17 Temmuz 2009; 17:19:16 

Ben 1 yıl kullandım en ufak masraf açmadı ama 2.0-1.6 tercihi sana kalmış. 2.0 128 hp yerine 1.6 130 hp 95 model civic Sİ istersen 2. aracım satılık görüşebiliriz

Yalnız Sİ'de abs yok 4 teker disk
quote:

Orjinalden alıntı: Palacio

quote:

Hocam benim bütçeye (yaklaşık 8-9 bin) 1-2 ilan buldum netten ama bende manuel aradım bitek ABS'si arıza yapar demiş bi arkadaş o takıldı kafama varmı böyle bir olay???

BU Accord'un yerine 92-95 arası Honda Civic EX'mi alsam daha iyi olur malum öğrenci adamız 2,0 motor korkutuyo???

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

108 Mesaj
17 Temmuz 2009; 21:41:12 

quote:

Ben 1 yıl kullandım en ufak masraf açmadı ama 2.0-1.6 tercihi sana kalmış. 2.0 128 hp yerine 1.6 130 hp 95 model civic Sİ istersen 2. aracım satılık görüşebiliriz

Yalnız Sİ'de abs yok 4 teker disk
quote:

Orjinalden alıntı: Palacio

quote:

Valla dediğim gibi benim bütçe 8-9 bin gibi o daha fazla çıkamam ondan Si bulamam bulsamda başıma iş açar.Bakalım Accord olursa 1-2 araç buldum bakmaya gidicem son olarak yakıtı nasıldı hatırlıyomusun üstad???

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Temmuz 2009; 0:38:39 

kesinlike muhteşem bir araba, bir bu aracı bir de ayni dönemin 626 sını tek geçerim, şu an bile insanları etkileyecek sürüş özelliklerine sahipler, hele de accord inanın şu anki accordta bile tadamazsınız keyfini

2507 Mesaj
18 Temmuz 2009; 17:00:33 

ümraniye oto pazarında full mıcır zeminde kullandım 93 model otomatik accord'u. araç çok temiz değildi o yüzden almadım ancak çok rahattı.1den 2ye geçişini hiç hissetmedim bile. temiz bulsam alırım ancak fiyat 8bine kadar tabi. o fiyata da temizi olmaz

108 Mesaj
18 Temmuz 2009; 18:07:15 

quote:

Orjinalden alıntı: yigit+

ümraniye oto pazarında full mıcır zeminde kullandım 93 model otomatik accord'u. araç çok temiz değildi o yüzden almadım ancak çok rahattı.1den 2ye geçişini hiç hissetmedim bile. temiz bulsam alırım ancak fiyat 8bine kadar tabi. o fiyata da temizi olmaz

Ben manuel arıyorum hem yakıt tüketimi hemde arıza riskini göze almak istemiyorum.

Bide yakıt sarfiyatı hakkında pek bilgim yok ama şehir içi 20 krş lpg yakar diye düşünüyorum.

2026 Mesaj
18 Temmuz 2009; 22:24:40 

pek anlamam fakat temiz gorunuyor. hemde ankarada

http://www.sahibinden.c...40021WQQpXQQdisplayitem

108 Mesaj
18 Temmuz 2009; 22:36:36 

quote:

Orjinalden alıntı: dangerousman

pek anlamam fakat temiz gorunuyor. hemde ankarada

http://www.sahibinden.c...40021WQQpXQQdisplayitem

Eyvallah kardeş ama ben manuel arıyorum genede sağol uğraşıp bulmuşun.

108 Mesaj
19 Temmuz 2009; 11:18:59 

Yakıt tüketimiyle ilgili bilgi verebilecek olan???

3667 Mesaj
19 Temmuz 2009; 12:50:02 

Tam hatırlamıyorum ama ş.içi 10/1 gibi oranı vardı. LPG takacaksan zaten sıralı olacağı için 18-20 krş gibi rakamlar olacaktır.
Keşke Accord arama işine 2-3 ay önce başlasaydın. Çiçek gibi arabayı kaçırdın şansına küs

Si konusu için PM atıyorum

108 Mesaj
19 Temmuz 2009; 13:19:55 

quote:

Tam hatırlamıyorum ama ş.içi 10/1 gibi oranı vardı. LPG takacaksan zaten sıralı olacağı için 18-20 krş gibi rakamlar olacaktır.
Keşke Accord arama işine 2-3 ay önce başlasaydın. Çiçek gibi arabayı kaçırdın şansına küs

Si konusu için PM atıyorum

Bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Palacio -- 19 Temmuz 2009; 13:20:24 >

108 Mesaj
19 Temmuz 2009; 18:03:14 

Yukarı !!!!

108 Mesaj
20 Temmuz 2009; 9:14:51 

Yukarı !!!!

108 Mesaj
21 Temmuz 2009; 9:24:22 

Son kez yukarı !!!!

176 Mesaj
19 Ağustos 2009; 1:03:55 

Arkadaşlar 2003 senesinde 90 model siyah renk vardı bizde.Ben çocukluğumdan beri Accord ların içinde büyüdüm desem yeridir.Babam hastasıdır.Banada bulaştırdı sağolsun. Ben hayatımda öyle bir arabaya binmedim.Gerçekten sürüş özellikleri,görünümü,yol tutuşu her şeyiyle mükemmel bir araba.Sıralı sistem lpg ile 200 ü gördük babamla Ankara otobanda.Bugün param olsa ilk alıcak olduğum araba 90 kasa Accord dur.Bizim o arabaya Ankara Eryaman da gece sarhoş bi adam Doğan vurmuştu araç park halindeyken.Arabaya sol çamurluktan vurmuş ama daha fazla gidememiş.Sol teker hafif yan durduğu için teker ve çamurluğa hasar vermişti.Ama o araba değilde yerinde başka bir araba olsaydı özellikle bizim Türk arabaları emin olun param parça olurdu.O gün Accord un sağlamlığını anladım.Yakıt sarfiyatı tüm Honda larda olduğu gibi çok düşük.Alacak olan arkadaşlar temizini bulduğunda hiç kaçırmadan maddi sınırlarını biraz zorlayıp alsınlar derim.Accord un 96 kasası 90 kasasıyla neredeyse aynı fiyata satılıyor dikkatinizi çekerim.90 kasa gelmiş geçmiş Accord lar içinde en iyilerinden.Birde 99 kasalar çok hoşuma gidiyor ki o kasada bile 90 kasadan izler var.Herkese iyi forumlar

Bu fotoğraflar da benden olsun.Modifiye çok yakışıyor arabaya.Alırsam ufak tefek şeyler yapıcam.Fotoğraflar yabancı kaynaklardan alıntıdır.

Peugeot 406 St 2000 model Otomatik-Gök Mavisi.

http://www.peugeotteam.com/forum/showthread.php?t=2890

3 Mesaj
2 Haziran 2010; 11:57:23 

mrb arkadaşlar yeniden sayfa açmak istemedim 91 model accord 2.0i düz vites bordo renk brc sıralı lpg li aracımı satmak istiyorum model yükselticeğim bu aracın tadını ben aldım zorda olsa satıyorum aracım gerçekten çok temiz ankarada piyasada kalan nadir temizlerden hiç bir sorunu yok bilen biliyor zaten araç full donanımlıdır.düşünen arkadaşlar irtibata geçebilirler.

64 Mesaj
13 Ekim 2010; 14:51:04 

merhaba herkese,
ben 95000 de bir tane ilk elden buldum aldım arkadaşlar :) 1 yıldan fazladır bende.
eğer başka arabalar kullanıp sonra tesadüfen de olsa bu arabayla ilgilenen varsa %1000000 tavsiye ederim.
yeni araba alacak durumda olsam bile değiştirmeyi düşünmeyeceğiniz bir araç.
benim aracım şu anda 120.000 de ve teretemiz. ama içi pis :)))
denk gelen alsın ve gerçekten keyfini çıkartsın.
uzun yol yaptığınızda mola verme ihtiyacı bile hissetmezsiniz.
2000 motoru tavsiye ederim. manuel veya otomatik hiç farketmez. bana kalsa otomatik daha mantıklı, sebebi ise düz vitesi ne kadar kötü kullanılıp kullanılmadığını bilemezsiniz, ancak otomatikte herşeye aracın kendisi karar veriyor. iyi bir ustaya gösterin alın.
yakıta gelince, zavoli sıralı takılı üzerinde, şehirler arası 18-19 kuruş, şehir için 24kuruşa karar çıkıyor yakıtı.
aman yavaş gideyim de az yaksın demeyin. emin olun devirli ve yüksek süratte kullandığınızda bile yakıt çok artmıyor. 120 ortalamayla gidince yukarda yazdığım gibi 19 krş 20 krş geçmiyor. dur kalk yapınca kasa ağır o yüzden 3-4 kuruş farkediyor.
keyifli ve oturaklı olmasını anlatmayayım bile :)
yolda mızıl mızıl 60-70 de giderken yanınızdaki birisini geçmek istediğinizde 3cü vitesteyken elinizi birşeye sürmeyin :) sadece gaza basın :) 130-140a gelince 4 yaparsınız :)
sorusu olan veya birşey öğrenmek isteyen olursa elimden geldiğince cevaplamak isterim.
herkese iyi günler,

olanlara helal, olmayanlara vah :))))

Saygılarımla,
VI
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
at : HONDA ACCORD 92 2.0 ooooo:)
avrat : DELL XPS L502X 8GB 500SSD+750GB+2T falan filan:)
silah : HTX ONE X

12838 Mesaj
13 Ekim 2010; 15:21:31 

Ne özenirdim zamanında bu arabalara.

Kısmetse 2006-7 modelini alacağım yakında...

Ama bahsi geçen kasalar hala daha çok güzel gelir gözüme.

Paran varsa Japon, yoksa alman.

1 Mesaj
25 Eylül 2011; 19:43:30 

satılık 90 model honda accord 2.0 i eşi benzeri olmayan temizlikte düz vites 05054079866 galerici değilim araç sahibiyim 4 yıllık aracım bu

3 Mesaj
29 Şubat 2012; 11:16:07 

9.bın lıraya honda accord satan varsa bana bılgı verıebılır mı ! 90ve uzeri tercıhım

1 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:33:47 

91 model beyaz orjinal 178000 km de tek el kazası değişeni yok. çalışmayan hiç bir aksamı yok, elektrikli koltuk bile sağlam.sıralı lpg li, lastikler yeni , otomatik vites sıfır arabada bu kadar keyifli değil. Yer altı garajından çıkışta neredeyse 40 derece eğim var milim kaçırmıyor. Yedek anahtarı bile mevcut. Arzu eden buyursun araç KONYA da ve fiyat en son ama enson 11500 tl.Böylesi orjinal km daha ucuza varsa buyursun onu alsın tabiki düşürülmüşleri kıyaslamayın.... 533 4588498

420 Mesaj
20 Mayıs 2013; 11:35:06 

bu hafta içerisinde honda accord 1990 almayı düşünüyorum.Sitede temiz aracı olan var mı....

***MUĞLA>İZMİR**** 2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ PREMIUM A\T. BRC MY11 LPG KİTİ
***MUĞLA>İZMİR**** 1991 HONDA ACCORD(CB7) FÜME 2.0i M\T. AİTKER LPG KİTİ
1991 ACCORD TUNING için" TIKLAYIN"

1197 Mesaj
20 Mayıs 2013; 12:01:06 

Zamanının efsanesi çocukluğumuz bunlarda gecti ne arabalardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Honda Civic Elegance - Apple İphone 4 16gb Beyaz -

1346 Mesaj
20 Mayıs 2013; 13:19:33 

Araç güzel.. Firsatcilar is basinda :-)

99 Mesaj
26 Kasım 2013; 20:33:22 

1992 Honda Accord 2.0i kullanıcısıyım
Aracımı 2009 yılında aldım, 4½ senedir bende. 138 binde aldım, 210 bine geldim.
Çocukluğumdan beri hayran olduğum bu araca "yaklaşamam" diye düşündüğüm dönemlerde az şerefli bir galericiden 6.500 TLFord Escort 1.6 clx'i, sabahın köründe alıp, akabinde satış ve yaz tatili yolculuğunu yapmak üzere akşam el sıkıştık, sabah 7:30'da gelecekti... Erken gelen yol alır misali, vatandaş saat 8:30'a kadar gelmeyince, komşu galericisinden bu aracı aldım.

17 yaşındaydı o zamanlar, herkesin dediği gibi "kusursuz" demedi galerici, zaten deseydi eyvallah der giderdim. bütün sıkıntıları anlattı. 3 tane küçük, sadece kaporta zararlı hasarı vardı... bir de "bakım masrafın var" dedi, hayırdır dedim, 130 bine kadar ilk sahibi kullanmış, sonra bizim galerici almış, aracın üzerinde fabrika çıkışlı orjinal benzin filtresi, orjinal bujiler, triger seti değişmemiş vs vs anlattı. "yok canım" dedim, bundan önceki aracımda (tofaş-doğan) 20 bini görmezdi bujiler, benzin filtresine zaten birşey demiyorum... Özüne ne kadar zarar verir bilmiyorum ama sonuçta biraz bakımsız kullanılmış...
Hasarlardan bir tanesi sol önden... far, radyatör, ön panjur falan gitmiş, ama içinde en ufak bir şey yok, bilmeye de gerek yok, anlaşılıyor. Zaten adam da kaputu falan değiştirmemiş, hasarın nereye kadar gittiği doğru düzgün yapılmayan boyadan belli...

Açsana bir kaputu dedim, inanılmaz iğrenç bir görüntü... çok sevimsiz, bırak elini kolunu, parmağını sokacak yer yok ! Bu ne dedim ya, neden bunlar tofaş gibi içinde oturulacak bir kaput yapmıyorlar ? Neyse, bu önden darbe sırasında radyatör patlamış, arkadaşlar gitmiş ucuz diye CIVIC 1.6 nın ince radyatörünü takmış. Biz bunu bilmeden ağustosun sıcağında uzun yola çıkıp klimayı da dayayınca ortadan ikiye ayrıldı radyatör :) 210 km hızla giderken dumanları farketmemiz de geç olduğundan contayı yaktık aldığımızın ertesi günü... Allah'tan olay memleketime yaklaştığımda oldu, çektik sanayiye... o da ne , babamın okul arkadaşı... memlektimde motor ustası :) Normalde ben buna bin TLnin altına elimi sürmem ve bin TLye de anca üstün körü yaparım, ederi de 1500 dedi... EEEE ? dedik, sen conta bul izmirden gel, ben sana süt kuzusu gibi yapacağım babaaaın hayrına dedi, Allah razı olsun yaptı da...

Neyse, alım aşamasına dönelim, kaputu kapattık, bir içine oturayım bakayım dedim... ve hala oturuyorum ! geniş, ferah, aydınlık ! gençlere pek uymayabilir yani :p ön koltuğu sonuna kadar arkaya itince arkada bir kişi rahat oturuyor, ön koltuk normale dönünce de bacak bacak üstüne atabiliyorsunuz...

LPG taktık, bu nedenle bagaj biraz küçüldü, ama 4 kişilik bir aile olarak "dolu" bir bagaj ile dönüş yolcuğuna çıktığımızda, emmioğlunun yolda bozulan 206'sının bagajındakileri bizim bagaja ilave ederken bir sıkıntı yaşamadık :)

Kliması biraz sorun çıkardı ilk sene... kış gelince es geçtik, kıymadım oğluma, yaza girmeden sıfırdan komple sistem yaptırdım 1000 TL ye, sıfırdan derken kullanılan filtre hariç parçalar çıkmacıdan... 3. yazını bitiriyor, bu sene başı sadece gaz koydum, hala cillop! Sıfır araba alanlar 1. yılında geliyor servise, benim aracım klima işi için 4 gün kaldı serviste, her gün ziyaret ettim, orada gördüğüm için söylüyorum. Accordumda şimdikilerdeki gibi plastikten zart zurt patlayan gaz boruları yok, tüm sistem metal... Bir de yine sıfır ve özellikle 100 Bg altında araç kullananlara nazire gibi olmasın, ben arabanın döndüğü hiç bir hızda klimayı açıp kapattığımı farketmiyorum :) dururken biraz titretiyor ama o da ben rolantiyi düşük ayarlattığımdan. Yoksa klimayı açtım 100 km'yi geçmeyeyim (geçemeyeyim) gibi bir derdim yok, klima açık ya da kapalı, hızınız 190 ya da 40... farketmez... Araçtan aynı performansı alırsınız ! Teknik olarak açıklamaya kalkmayın, ben de biliyorum orada bir güç kaybı olmak zorunda olduğunu, ama fark ederseniz bana da söyleyin :)

LPG ile 12 litre civarında sarfiyatınız olur benim gibi kullanırsanız... benim gibi dediğim devirli, ama deli gibi değil ! Kız gibi kullanılacak bir araba değil bu, 5. viteste 90 ile gitmek istiyorsanız gidin albea alın, bu arabaya hiç bulaşmayın, rahat kullanmak isterseniz birinci vites aralığı çok dar, bence bu AĞIR arabanın en büyük derdi, 10km'ye kadar 1, 45 km'ye kadar 2, 100 km'ye kadar 3 140 km'ye kadar 4, sonrasında 5. vites genel kullanımım ve sarfiyat da bu hesap ile... ilk aldığım zaman bir iki en yüksek hız denememim haricinde genel seyrim 100-110km arasında 5. viteste iken sarfiyatım 9-10 litre LPG civarında idi ama bugünkü rakamlarla (tarihe not:LPG 2,65 TL) 100 km de 6 TL fazla vermemek arabama yaşlı kadın muamelesi yapamam valla !

Ben aldıktan sonra da 5 tane hasarım var, biri çekici çekerken çamurluğa taktı, birisi e-5te kenarda dururken Gebze-Harem minibüsü çarptı, 2 tanesi de benim ABS'im çalışması ve arkamdakilerin dikkatsizliği/yeterli mesafeyi bırakmaması nedeniyle gelip arkadan çarpmaları, bunlar küçük ama... son hasar ise kızımın mezuniyet törenine yetişmek için doğru düzgün yolu kollamadan otoparktan çıkarken, yola bakmayan bir almera ile köşeden öpüşmemiz oldu... Honda Accord, far+tampon+çamurluk+kaputun köşesi boya/kaporta dahil Bostancı sanayide 1400 TL.... 2006 model Nissan Almera ise 6.500 TL :)

aldıktan sonra motor, radyatör, conta, baskı balata, fren balata, 4 lastikler , klima, triger, buji/yağ/filtreler , komple egzoz vb yaklaşık 3.000 TL masraf yaptım yukarıda kaza hariç. Daha da birşeyi kalmadı, bundan sonrası "ben istersem" komple kapı contalarını değiştirmek, amortisör/viraj demirlerinin lastikleri vb keyfe keder konfor yenilemeleri için 300-400 TL masrafım var.

92 Accordların büyük çoğunluğunun durumu benden farklı değil temizmiş, hasarsızmış,mış,mış... inanmayın, sadece söylenmiyor :) Kolleksiyon araçlarını bir yana bırakırsak, 21 yaşına gelmiş bir aracın hatasız olması evli bir insanın ben bakir(e)im demesinden farklı değil bence.

Otomatik vites konusunda Honda en sorunsuz araçtır, buna sanırım katılmayan olmayacaktır. Ama ben İstanbulda yaşıyor olmama rağmen otomatik vitese çok sıcak bakmadığım için manuel araç tercih ettim. Ki bundan sonra da böyle olur sanırım... "Benzin" sarfiyatını araştırırken konuyu gördüm, yazmadan edemedim. 90 kasaları da çok güzel bu aracın ama ben 92 kasalarını daha çok seviyorum.Hani şimdiki moda tabirle "makyajlı" kasasını
Sonuçta hepsi 4.jenerasyon diye geçiyor ama bu daha güzel...

benden bu kadar, iş sonrası gevşeme ve rahatlama mesajımın sonuna geldim :) 92 Accord ile ilgili herhangi birşey sormak isteyen olursa beklerim... Hepsinin tadı ayrı, herkese en güzeli nasip olsun ama bundan sonraki hedefim, bence yine 4.jenerasyon gibi ön planda olması gereken 7.jenerasyon...

Ne acı, hayvanlar ile aramızdaki farkı hala fark edemeyenler var...

625 Mesaj
26 Kasım 2013; 20:44:33 

quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

1992 Honda Accord 2.0i kullanıcısıyım
Aracımı 2009 yılında aldım, 4½ senedir bende. 138 binde aldım, 210 bine geldim.
Çocukluğumdan beri hayran olduğum bu araca "yaklaşamam" diye düşündüğüm dönemlerde az şerefli bir galericiden 6.500 TLFord Escort 1.6 clx'i, sabahın köründe alıp, akabinde satış ve yaz tatili yolculuğunu yapmak üzere akşam el sıkıştık, sabah 7:30'da gelecekti... Erken gelen yol alır misali, vatandaş saat 8:30'a kadar gelmeyince, komşu galericisinden bu aracı aldım.

17 yaşındaydı o zamanlar, herkesin dediği gibi "kusursuz" demedi galerici, zaten deseydi eyvallah der giderdim. bütün sıkıntıları anlattı. 3 tane küçük, sadece kaporta zararlı hasarı vardı... bir de "bakım masrafın var" dedi, hayırdır dedim, 130 bine kadar ilk sahibi kullanmış, sonra bizim galerici almış, aracın üzerinde fabrika çıkışlı orjinal benzin filtresi, orjinal bujiler, triger seti değişmemiş vs vs anlattı. "yok canım" dedim, bundan önceki aracımda (tofaş-doğan) 20 bini görmezdi bujiler, benzin filtresine zaten birşey demiyorum... Özüne ne kadar zarar verir bilmiyorum ama sonuçta biraz bakımsız kullanılmış...
Hasarlardan bir tanesi sol önden... far, radyatör, ön panjur falan gitmiş, ama içinde en ufak bir şey yok, bilmeye de gerek yok, anlaşılıyor. Zaten adam da kaputu falan değiştirmemiş, hasarın nereye kadar gittiği doğru düzgün yapılmayan boyadan belli...

Açsana bir kaputu dedim, inanılmaz iğrenç bir görüntü... çok sevimsiz, bırak elini kolunu, parmağını sokacak yer yok ! Bu ne dedim ya, neden bunlar tofaş gibi içinde oturulacak bir kaput yapmıyorlar ? Neyse, bu önden darbe sırasında radyatör patlamış, arkadaşlar gitmiş ucuz diye CIVIC 1.6 nın ince radyatörünü takmış. Biz bunu bilmeden ağustosun sıcağında uzun yola çıkıp klimayı da dayayınca ortadan ikiye ayrıldı radyatör :) 210 km hızla giderken dumanları farketmemiz de geç olduğundan contayı yaktık aldığımızın ertesi günü... Allah'tan olay memleketime yaklaştığımda oldu, çektik sanayiye... o da ne , babamın okul arkadaşı... memlektimde motor ustası :) Normalde ben buna bin TLnin altına elimi sürmem ve bin TLye de anca üstün körü yaparım, ederi de 1500 dedi... EEEE ? dedik, sen conta bul izmirden gel, ben sana süt kuzusu gibi yapacağım babaaaın hayrına dedi, Allah razı olsun yaptı da...

Neyse, alım aşamasına dönelim, kaputu kapattık, bir içine oturayım bakayım dedim... ve hala oturuyorum ! geniş, ferah, aydınlık ! gençlere pek uymayabilir yani :p ön koltuğu sonuna kadar arkaya itince arkada bir kişi rahat oturuyor, ön koltuk normale dönünce de bacak bacak üstüne atabiliyorsunuz...

LPG taktık, bu nedenle bagaj biraz küçüldü, ama 4 kişilik bir aile olarak "dolu" bir bagaj ile dönüş yolcuğuna çıktığımızda, emmioğlunun yolda bozulan 206'sının bagajındakileri bizim bagaja ilave ederken bir sıkıntı yaşamadık :)

Kliması biraz sorun çıkardı ilk sene... kış gelince es geçtik, kıymadım oğluma, yaza girmeden sıfırdan komple sistem yaptırdım 1000 TL ye, sıfırdan derken kullanılan filtre hariç parçalar çıkmacıdan... 3. yazını bitiriyor, bu sene başı sadece gaz koydum, hala cillop! Sıfır araba alanlar 1. yılında geliyor servise, benim aracım klima işi için 4 gün kaldı serviste, her gün ziyaret ettim, orada gördüğüm için söylüyorum. Accordumda şimdikilerdeki gibi plastikten zart zurt patlayan gaz boruları yok, tüm sistem metal... Bir de yine sıfır ve özellikle 100 Bg altında araç kullananlara nazire gibi olmasın, ben arabanın döndüğü hiç bir hızda klimayı açıp kapattığımı farketmiyorum :) dururken biraz titretiyor ama o da ben rolantiyi düşük ayarlattığımdan. Yoksa klimayı açtım 100 km'yi geçmeyeyim (geçemeyeyim) gibi bir derdim yok, klima açık ya da kapalı, hızınız 190 ya da 40... farketmez... Araçtan aynı performansı alırsınız ! Teknik olarak açıklamaya kalkmayın, ben de biliyorum orada bir güç kaybı olmak zorunda olduğunu, ama fark ederseniz bana da söyleyin :)

LPG ile 12 litre civarında sarfiyatınız olur benim gibi kullanırsanız... benim gibi dediğim devirli, ama deli gibi değil ! Kız gibi kullanılacak bir araba değil bu, 5. viteste 90 ile gitmek istiyorsanız gidin albea alın, bu arabaya hiç bulaşmayın, rahat kullanmak isterseniz birinci vites aralığı çok dar, bence bu AĞIR arabanın en büyük derdi, 10km'ye kadar 1, 45 km'ye kadar 2, 100 km'ye kadar 3 140 km'ye kadar 4, sonrasında 5. vites genel kullanımım ve sarfiyat da bu hesap ile... ilk aldığım zaman bir iki en yüksek hız denememim haricinde genel seyrim 100-110km arasında 5. viteste iken sarfiyatım 9-10 litre LPG civarında idi ama bugünkü rakamlarla (tarihe not:LPG 2,65 TL) 100 km de 6 TL fazla vermemek arabama yaşlı kadın muamelesi yapamam valla !

Ben aldıktan sonra da 5 tane hasarım var, biri çekici çekerken çamurluğa taktı, birisi e-5te kenarda dururken Gebze-Harem minibüsü çarptı, 2 tanesi de benim ABS'im çalışması ve arkamdakilerin dikkatsizliği/yeterli mesafeyi bırakmaması nedeniyle gelip arkadan çarpmaları, bunlar küçük ama... son hasar ise kızımın mezuniyet törenine yetişmek için doğru düzgün yolu kollamadan otoparktan çıkarken, yola bakmayan bir almera ile köşeden öpüşmemiz oldu... Honda Accord, far+tampon+çamurluk+kaputun köşesi boya/kaporta dahil Bostancı sanayide 1400 TL.... 2006 model Nissan Almera ise 6.500 TL :)

aldıktan sonra motor, radyatör, conta, baskı balata, fren balata, 4 lastikler , klima, triger, buji/yağ/filtreler , komple egzoz vb yaklaşık 3.000 TL masraf yaptım yukarıda kaza hariç. Daha da birşeyi kalmadı, bundan sonrası "ben istersem" komple kapı contalarını değiştirmek, amortisör/viraj demirlerinin lastikleri vb keyfe keder konfor yenilemeleri için 300-400 TL masrafım var.

92 Accordların büyük çoğunluğunun durumu benden farklı değil temizmiş, hasarsızmış,mış,mış... inanmayın, sadece söylenmiyor :) Kolleksiyon araçlarını bir yana bırakırsak, 21 yaşına gelmiş bir aracın hatasız olması evli bir insanın ben bakir(e)im demesinden farklı değil bence.

Otomatik vites konusunda Honda en sorunsuz araçtır, buna sanırım katılmayan olmayacaktır. Ama ben İstanbulda yaşıyor olmama rağmen otomatik vitese çok sıcak bakmadığım için manuel araç tercih ettim. Ki bundan sonra da böyle olur sanırım... "Benzin" sarfiyatını araştırırken konuyu gördüm, yazmadan edemedim. 90 kasaları da çok güzel bu aracın ama ben 92 kasalarını daha çok seviyorum.Hani şimdiki moda tabirle "makyajlı" kasasını
Sonuçta hepsi 4.jenerasyon diye geçiyor ama bu daha güzel...

benden bu kadar, iş sonrası gevşeme ve rahatlama mesajımın sonuna geldim :) 92 Accord ile ilgili herhangi birşey sormak isteyen olursa beklerim... Hepsinin tadı ayrı, herkese en güzeli nasip olsun ama bundan sonraki hedefim, bence yine 4.jenerasyon gibi ön planda olması gereken 7.jenerasyon...

hocam çok açıklayıcı olmuş düşünen arkadaşlara elinize sağlık

4101 Mesaj
26 Kasım 2013; 21:02:29 

@doganbaris

Çok güzel bir yazı.

Forumdaki Honda Accord Kulübü'ne bekleriz.

Selamlar

Bu mesajda bahsedilenler: @doganbaris

99 Mesaj
6 Aralık 2013; 19:21:22 

Atiker Sıralı Sistem (italyan yazılımlı demişlerdi...) vardı.
Bir proje dolayısıyla çalıştığım kurumdan bir süre benzin tahsisatım var. Yaklaşık 3 ay kadar benzin ile kullanıp, sarfiyat ve perofrmans açısından fark edebildiğim kadar birşeyler karalayacağım...

dün ilk depomuzu doldurduk... Bazı kaynaklarda bu accordların depo büyüklüğü 50lt mi 60lt mi gibi sürümcemeler oluştuğunu gördüm. Detaylı araştırmadım ama USA modelleri 60, diğerleri 50 gibi bir izlenim oluştu bende... bu tahsisat neticesinde aracım bende geçirdiği süre boyunca 2.defa deposunu doldurma lüksüne kavuştu. ilk doldurduğumda dikkat etmemiştim hiç, doldurmadan önce içindeki benzini ne motoru çalıştırabilecek, ne de giderken motorun çalışmasına müsaade edecek kadar bitirdim... Şöyle ki, benzinciye giderken aracı gazdan benzine aldığımda "istop" ediyordu :)

neticesinde 49,94 litre benzinimizi aldık... Bütçe ve çevreye saygı kuralları çerçevesinde LPG den vazgeçmemiştim bu zamana kadar. Bu nedenle de kullanımdaki bazı titremeleri LPGden dolayıdır diye çok yormamış, biraz eskiliğine biraz da ağırlığına vermiştim. Şöyle ki, araba ciddi ağır... aracın devri düştüğünde vites küçültmeden gaza bastığınızda çok titretiyordu. Ben de bu kadar beygiri olan bir motordan böyle birşey beklemememe rağmen yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü benzinde ne yapar ki diye denememiştim...

Ancak bugün gördüm ki, benzinde ne titreme ne de 2.viteste kalkmakta hiç bir zorlanma yok... Hatta sürüşü, ivmesi ciddi anlamda farklı geldi bana, belki psikolojiktir, orasını bilmem... bir de benzin grubu ile ilgili hiç bir bakımını yapmadım desem yeri var, bu hafta sonu servise gidip en azından bir filtre değişikliği ve subap ayarı yaptıracağım... Değişiklikler oldukça yine yazarım merak eden olursa okur... konuyu da kendi "blog"uma çevirmek istemiyorum ama hem internet hem 92 accord kullanacak yaşta çok kimse kalmadı diye düşünüyorum

selam ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganbaris -- 6 Aralık 2013; 19:22:57 >

99 Mesaj
6 Aralık 2013; 19:22:41 

teşekkürler @tarx @sicakyuz

Bu mesajda bahsedilenler: @sicakyuz, @tarx Bu mesaja 1 cevap geldi.

1233 Mesaj
6 Aralık 2013; 21:34:32 

Eğer gaz ile lpg arasında gerçekten de o kadar ciddi bir fark varsa lpg ayarlarını gözden geçirtmekte fayda var. Bildiğim kadarıyla (USA versiyonları için geçerli en azından) araçta ilk nesil adaptif ecu lardan var. Aracı uzunca bir süre benzinle kullandıktan sonra lpg ayarını tekrar yaptırırsanız benzin haritasına en yakın ayarı tuttururlar. Bu arada her ne kadar konuyu başlatan kullanıcı olsamda cesaret edip alamadım bu kasa accordlardan. Baktıklarım hep aklımda soru işareti bıraktı, içime sinmedi. 10 yaşın üzerinde bir araç bana riskli geldi (konu 2006 tarihli olduğu için 10 yaş diyorum, yoksa aracın 20 yaşı aştığının ben de farkındayım). Ama bu gün bile en yakışıklı bulduğum arabalardan biridir.... Şöyle bi 20 bin lira para olacak fazladan, bitane alıp pırıl pırıl hale getirip keyif için kullanacaksın, ama benim gelir durumum böyle bir lüks için müsait değil.

Bu arada sağ salim, sağlık ve huzurla kullanmanızı dilerim accordunuzu.

1 Mesaj
7 Aralık 2013; 11:37:03 

Selamlar.
Bende honda accord 2.0 Ex modelini beğenenlerdenim. Bayadır bu arabayı araştırıyorum. 1991 Model bir araç buldum. Komple boyalı. Satıcının dediğine göre kazası yok, değişeni yok.

Birinci sorum yakıtı lpg ile kilometrede kaç kuruştur.
İkincisi eğer almak istersem aracı baktırmak için bir honda servisine mi götürmeliyim. Tahmini ne kadar ücret alırlar.
Kafamda soru işareti çok, yardımcı olursanız çok sevinirim.

99 Mesaj
7 Aralık 2013; 12:13:54 

Slm.
TR tescillerinde araç hep 2.0i olarak belirtilmiş. bir zamanlar Honda Türkiye GM'den bilgi talep etmiştim, onlar da modeli bu şekilde vermişlerdi.
ama TRye gelenler EX modeli olarak geçenler diye düşünüyorum ben de...

Kazası olmayan 91 model araç olacağını ben düşünmüyorum, "ağır kazası yok" anlamındaysa, eyvallah, ona diyecek birşeyim yok... Komple boyalı araçlardan hep bir imtina etmişimdir, ama model yükseltecek param olmasaydı ben de benimkini komple boyatmayı düşünebilirdim ama düzgün boya yapan yerde 2 -3 bin aralığına çıkıyor yenilecek aksesuar(çıta,bant,tampon vb) durumuna göre... komple boyatan galericiyse 750 TL'ye yapan merdiven altı boyacılarına yaptırıyorlar, yeniyken pırıl pırıl duruyor ama kalitesiz boya nedeniyle özellikle güneye gittiğinizde güzel "boya yanıkları" ile karşılaşıyorsunuz... araba pazarında veya çevrenizde bu şekilde boyası yanmış bir çok araç görebilirsiniz

LPG de kaç kuruş yaktığı değil de, yukarıdaki mesajımda kaç Lt yaktığından bahsetmiştim, ona göre hesaplasan daha iyi olur hele ki son zamlardan sonra

bir de eski fiyatlarla örnek vereyim, X firmada 2.65 e satılan LPG ile Y firmasında satılan 2.34 lük gazları aynı dönemde peşpeşe 1 er depo bitirdim, ne km de ne performansta bir fark yaratmadı. ama uzun süreli kullanımda motora/temizliğe vb ne kadar katkısı/zararı olur bilemem...

Bence honda servisi yerine istanbuldaysanız Bostancı Sanayi - İkiler Honda'ya götürün. ama bir yandan da unutmayın ki, 1991 model araca hiç bir yerde çoooook detaylı bakılmayacaktır. Örneğin ben aldığımda yetkili honda servisine götürdüm, o zaman 150 TL idi yanlış hatırlamıyorsam ekspertiz ücreti verdim, yürürü için sorunsuz denildi... gerçekten de sorunsuz(du) ama "acaba pati çeker mi bu araba" denememi yaptığımda baskı balatayı elime aldım :)

ben şahsen 90-91 den çok 92-93 kasasını beğeniyorum ama makyaj haricinde fark var mı, bilmiyorum , araştırmadım...

3404 Mesaj
7 Aralık 2013; 13:50:55 

Ortalama 12 litre tüketir.
Temizini bulamazsanız almayın .

Bu mesajda bahsedilenler: efeksk

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...
.
“Evet; ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

1233 Mesaj
7 Aralık 2013; 19:29:34 

92 yılında yeni kasa çıktı, bazı pazarlarda 93 ama çok azında ise 92 diye. Bizde ise yeni kasa 93 yılında gelmeye başlar, ama o yıl, yani 93 modellerde eski kasa da var, az da olsa. Aslında 92 model olarak bilinen ile 91 model arasındaki fark arka stoplardan ibaret, sarı (turuncu) şerit yer değiştiriyor. Haricinde bir fark yok. Aslında 91-92 kasa 89 da çıktı, ama bizde 89 modeller ne hikmetse hep bir önceki kasa, yani 88 de üretimi biten kasa. Accord'un şimdiye kadarki en güzel kasası bence şimdiki satılan kasa ve eski 91-92 kasa.... Sahibinde bir tane temiz var, 93 model diyor, 157bin km de imiş ama 15bin tl istiyor....

99 Mesaj
9 Aralık 2013; 10:31:25 

Teşekkürler bilgilendirme için
sahibinde 93 model 157 bin de araç bulamadım
ama benimkinin aynısı (68binde ve gıcır gıcır olmasını bir yana bırakalım) 25 bin TL fiyat koymuşlar :)
USA için üretilen, manual fakat cruise controlü olan modellerden... ben ebayden bulmuştum cruise controlü komple taktırmaya kalkarsak 1000 TL nin altında idi yanlış hatırlamıyorsam maaliyeti...

bu arada inşaalah fazladan bir 20 bin TL gelir cebinize havadan da, bu lüksü ve sağlamlığı yaşarsınız... efeksk ile uzun bir telefon görüşmemiz oldu, ben de kendisine "2003-2005 aralığındaki bir kasayı hedeflediğim için bu araca masraf yapamadığımı, yoksa 3/4/5 bin TL masraf yapıp, komple boya+aksesuarların değişimi+tüm "lastikler"in değişimini gerçekleştirip kesinlikle satmayacağımı belirtmiştim...

Honda, hayat onda diyorlar ya, sonuna kadar katılıyorum, ama ilavem var, Zevk, Rahatlık, Keyif, Güvenlik ve Sağlamlık da 4.nesil Accordlarda sonuna kadar var...
diğer nesilleri kullanmak/denemek nasip olmadığından 4.nesil ile sınırlandırıyorum sadece

Bu mesajda bahsedilenler: yilmaz101

19 Mesaj
18 Mart 2014; 16:48:04 

Merhaba araç aradığınızı şansa farkettim. Halen arıyorsanız şöyle bir aracım var. 2005 modelini aldığım için satmaktayım...

http://www.sahibinden.c...accord-150922675/detay/

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO