Şimdi Ara

Cep telefon pili nasıl şoklanır???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
140.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Siemens SX1 cep telefonum var. Telefonun pilini5 saatte tam olarak dolduruyorum. sonra 1 saat kullanıyorum bir bakıyorum pil sıfır gösteriyor. o sıfır gösteren pille 1.5 gün kullanıyorum ama telefon işlemcisini yoran oyuna girersem hemen kapanıyor. Telefonu alalı 8 ay oldu. Yani pil 8 aylık. Sanırım pilin garantisi olmaz değilmi??? Onun için pili şoklamak istiyorum ama nasıl. Bir yardım eli uzatın ve anlatın şu olayı. Şimdiden teşekür ederim

• 12voltluk bir adapdorle yapabilirsn
  • 12 V luk adaptorle nasıl yapıcam tarif edebilirmisin???
  • arkadaşım biliyorsan söyle. Bilmiyorsan ukala ukala kadıköyde yaptır işte ne demek. Ben kendim yapmak istiyorum. Kadıköyde yaptıracak olsam gidip yaptırırım. Adam ol ukalalık yapma. Bilmiyorsan sus adam sansınlar. Adamıda hasta etme
  • anlatmak isteyen yok galiba!!! form hazırcılığa alışmış sanırım. Git elektronikçiye, cep telefoncuya, televizyoncuya, bilgisayarcıya halletsinler heee??? öylesi daha kolay hak veriyorum size (desem yalan olur)
  • Pil şoklama: piliniz ne kadar örnek verıyorum 12V ... 1 adet 24V lık adaptor bulun .. uclarını aynı baglamaya dıkkay edın yanlız ... + ve - uclar bırbırıne uyum saglasın yanı .. ve elektırıgı verın ... 3 gunde sarjı bıten nokıa 3310 bataryamın omru 1 haftaya kadar yukseldı ...
    NOT: BU ISLEMI YAPARKEN PIL TELEFON UZERINDE OLMASIN SAKIN TELEFONUN BEYNINE KADAR HERYERINI YAKARSINIZ.. SADECE PİLE UYGULAYIN .. AYRICA SORUMLULUK KABUL ETMIYORUM ONUDA SOYLIYEYIM
  • bunu sx1 e uygulayan ve müspet sonuç alan oldu mu????
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bozo.

Pil şoklama: piliniz ne kadar örnek verıyorum 12V ... 1 adet 24V lık adaptor bulun .. uclarını aynı baglamaya dıkkay edın yanlız ... + ve - uclar bırbırıne uyum saglasın yanı .. ve elektırıgı verın ... 3 gunde sarjı bıten nokıa 3310 bataryamın omru 1 haftaya kadar yukseldı ...
    NOT: BU ISLEMI YAPARKEN PIL TELEFON UZERINDE OLMASIN SAKIN TELEFONUN BEYNINE KADAR HERYERINI YAKARSINIZ.. SADECE PİLE UYGULAYIN .. AYRICA SORUMLULUK KABUL ETMIYORUM ONUDA SOYLIYEYIM

http://www.f o r u m t r portal.com/archive/index.php?t-15886.html

Google dan aratıp yazmak ta Güzel oluyor.... kendinizde bir şey ler katsanız harfı harfine aynı ya ...

bu kadarı da olmazki

lütfen, deneyip uygulayan başarılı sonuç elde eden arkadaşlar yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 27 Şubat 2006; 11:27:57 >

• arkadaşım google dan aratıp copy paste yapmış olsan bile. Benim için araştırma yapıp zamanını harcadığın için teşekür ederim
  • valla bende de sx1 var batarya 1 gün anca gidio ama kurcalamıyor değilim sona kasasını deştişrdim 50 millon gitti komplesine arada 1 de kullanılmış batarya aldım hediye babında ama benbim tel bataryasından daha iyi çıktı 2 batarya işi götürüodu ama tel bi oyun yükleyip oynarken kitlendi ve bi ses vermeye başladı vııızzzt die sona düzelmedi bataryayı çıkardım vs. tel açılmıo ekranı bozuk dedi tamirci büyük ihtimal ama tamirci de turkcell shop un tamircisi manyak aletler var adamın dukkanda yani anlıcaan ekran falan deişirse bana 100 tl den fazlaya mal olcak artık bende yapmırmiim diom 300 e 6670 almak üzereyim bi kız kullanıodu çizik yok telde ii fiyat die düşünüom çok ii bi telş olmasına rağmen sürekli servis istiyuen bi alet
  • Bu işlemi yaparken dikkatli ol.. Şoklama sırasında bataryanın başından ayrılma.. Bir keresinde bataryanın alev aldığına bizzat tanık oldum.. Özellikle eski bataryalara bu işlemi uygularken dikkatli olmak gerekiyor.. Batarya neyse de evi mevi yakarsın maazallah
  • http://forum.donanimhaber.com/m_6031130/mpage_1/key_//tm.htm#6031130

Bu işler amatör işi değil bu linke mutlaka bak . Pilin başında beklerken başına kötü şeyler gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pafta_turk -- 28 Şubat 2006; 15:48:04 >

• tamam arkadaşlar. Burdan anladığımız doğru dürüst kimse pil şoklamayı bilmiyor. Bilen varsada anlatmıyor. Eğer ben başka bir yerden öğrenirsem burda ayrıntılı anlatırım.
  • Hocam pil şoklama (hele hele evde ve kulaktan dolma bilgilerle) çok tehlikeli bir iş. Hiç bir pil senin sağlığından daha değerli olamaz. Zaten değeri ne kadarki bunların. Gel etme vazgeç bu sevdadan. Gözümsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _alaz_

Hocam pil şoklama (hele hele evde ve kulaktan dolma bilgilerle) çok tehlikeli bir iş. Hiç bir pil senin sağlığından daha değerli olamaz. Zaten değeri ne kadarki bunların. Gel etme vazgeç bu sevdadan. Gözümsün.

Doğru diyorsun. Saol

• ben bir telefoncudan gordum.bıraz riskli bir iş 5-10ytl lik bir pil icin urasmaya degmez neyse ..
    12 voltluk bir dc adaptorle pilin + ucu adaptorun + ucuna - ucu - ucuna gelecek sekilde tak.1-2 saat pilin sarz olma suresi kadar elleme.sonra pili tak ve test et.bukadar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugur67

ben bir telefoncudan gordum.bıraz riskli bir iş 5-10ytl lik bir pil icin urasmaya degmez neyse ..
    12 voltluk bir dc adaptorle pilin + ucu adaptorun + ucuna - ucu - ucuna gelecek sekilde tak.1-2 saat pilin sarz olma suresi kadar elleme.sonra pili tak ve test et.bukadar..

arkadas dogru solemis ama buyuk hata var :)) 10-20 saniye yerine 1-2 saat yazmıs. 1-2 saatte o pil mefta olur. Bu arada 12 v cok fazla mesela 3,7 v luk bir pile en fazla 6-7 volt uygulayın 10-15 saniye bekleyin hepsi bu ha ise yaramadımı pil olmus demektir.
  • Ne 10-15 saniyesi be dostum.. O kadar kısa zamanda pil mi şoklanır??? Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 1-2 saat normal süresi..
  • bu şoklama işini duydum şok oldum
  • arkadaşlar bende sonyericsson w900i kullanıyorum

excalibur arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum bi anlatıverseniz şu işi. Telefon resmen pili şarj edemiyor. pil hiç tepki vermiyor

riskini falan bi düzgünce anlatın lütfen Benim aletin pilinin fiyatı 80 YTL civarında ee pahalı geliyo yenisini almak.Bilen arkadaşlar

anlatabilirmi acaba ? bu arada benim pil Li-İon deil Li-Poly(3.6v 900mAh) bunada yapılırmı şoklatma
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.