Şimdi Ara

Tizen 1.0 Larkspur için SDK ve kaynak kodları yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel ve Nokia ortaklığında geliştirilen ve açık kaynak gönüllülerinin büyük beğenisini kazanan MeeGo işletim sistemi geliştirmelerinin ani bir kararla rafa kaldırılması hayal kırıklığına neden olmuştu. Ardından projenin Tizen adıyla devam etmesi kararlaştırılmış ve Intel'in başı çektiği, Samsung, Panasonic gibi devlerden oluşan bir konsorsiyum projeye el atmıştı. 

Bir süredir devam eden çalışmalar sonunda Tizen 1.0 Larkspur sürümü resmi olarak duyuruldu. Sürüm henüz bir mobil cihazda karşımıza çıkacak noktada değil. Ancak 1.0 sürümüne ulaşması ticari olarak dağıtıma başlaması adına oldukça önemli. Konsorsiyum beta olmayan ilk sürümün kaynak kodlarını ve yazılım geliştirme aracını dağıtmaya başladı.

SDK ve kaynak kodlar ile geliştiricilerin tecrübelerini artırması hedefleniyor. Kaynak kodu stabiliteyi ve performansı artırmaya odaklanırken, SDK ise daha hızlı bir emülatör, lokasyon için POI ve güzergah arama desteği, şemalarda ve hata ayıklama araçlarında iyileştirmeler, W3C/HTML5 spesifikasyonu için ek özellikler, WiFi Direct desteği gibi yeniliklere odaklanmış.

Tizen forumlarının stabilitesini de artıran konsorsiyum, hata takipçisi, wiki sayfası, altyapının ölçeklenebilmesi gibi yenilikleri de forum kullanıcılarına sunmuş durumda.

Boot to Gecko işletim sisteminin ardından Tizen işletim sisteminin de son aşamaya gelmiş olması rekabetin artması açısından sevindirici. BtG sadece Brezilya'da piyasaya çıkacakken konsorsiyumun desteğini arkasına alan Tizen, daha geniş bir kullanım alanına sahip olacaktır.

• rap rap rap
  • Samsung'un özellikle Bada versiyonlarında kullanıcıları pek memnun edememesi Tizen'e dönüş yapacağını gösteriyordu. Umarım bu sefer arkasında dururlar da Android'e rakip birşeyler yapmaya çalışırlar. Yoksa ios'da android'de uyku moduna geçip hazır yiyiciliğe başlayacaklar bir süre sonra.
  • mobil piyasasında akıılı telefon işletim sisteminin sayısının artması pastadan ios hariç diğer işletim sistemlerini direkt etkileyecektir.özellikle android yeni çıkan işletim sistemlerine kendi pastasından pay veriyor.Ama android çok güçlendiği için ciddi bir hasar görmeyecektir.
  • Peki mevcut bada lı cepler Tızen olarak yola devam edecek mı? Bada tek basına Samsung un elıne kalırsa emeklemek degıl pınekleyecek.Barı Intel olaya el atsında bızde artık adam gıbı bıseyler kullanalım.
  • görsel olarak androide benziyor,bir gün herkes androidli olacak.
  • Miui rom terk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

görsel olarak androide benziyor,bir gün herkes androidli olacak.

Boyle gıderse Google hela da bıle ne yaptıgınızı gorecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung var olan yoğunlukta bile bir işletim sistemi çıkardı..Hem android hem Bada...Dolayısıyla bu kadarı süper bir başarı Samsung için..Ne yapmalı?

Android'e ayırdığı zamanı Bada'ya verse şimdiye kral gibi bir işletim sistemi olurdu...Hatası Android'le vakit kaybetmesi...
  • Son kullanicinin kullanbilecegi hale gelsede gelistiriciler port etme islemlerine baslasa galaxy s yada s2 ye yuklense androidden cok daha fazla verim alinir cunku saf kan linux..

Suan captivate android 4.0.4 kullaniyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibotan -- 2 Mayıs 2012; 13:14:36 >
  • Arkadaş şu ikonları bari değiştirin, benzer olmayan bir şey olsun da görür görmez farkı ayırt edelim.
  • androidi bi kullanan pişman bide kullanmayan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Orijinalden alıntı: aziz77görsel olarak androide benziyor,bir gün herkes androidli olacak.
    Boyle gıderse Google hela da bıle ne yaptıgınızı gorecek.

Dediğin kısmen doğru. Fakat aynısını Apple'da yapıyor. Kendiliğinden iphoneların fotoğraf çekme skandalını unutmayalım.
  • sanırım Samsung Tizeni badayla birleştirip piyasaya sürecek

bu arada badanın WP den bile daha zengin bir uygulama marketi var
  • Rekabet her zaman tüketicinin kârınadır. Hiçbir marka bana para vermiyor sonuçta. Bu ürünün de piyasada olmasını isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

sanırım Samsung Tizeni badayla birleştirip piyasaya sürecek

bu arada badanın WP den bile daha zengin bir uygulama marketi var

Daha zengin derken daha kaliteli mi? Çünkü WP markette 80bini aşkın içerik var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz sanırım Samsung Tizeni badayla birleştirip piyasaya sürecek bu arada badanın WP den bile daha zengin bir uygulama marketi var

kalite kontrol cihazına mı benziyorum? google play app store'u geçince app storedaki uygulamalar daha kaliteli diye kendini avutan tiplerdensin galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz sanırım Samsung Tizeni badayla birleştirip piyasaya sürecek bu arada badanın WP den bile daha zengin bir uygulama marketi var

kalite kontrol cihazına mı benziyorum? google play app store'u geçince app storedaki uygulamalar daha kaliteli diye kendini avutan tiplerdensin galiba.

Kusura bakmayın ama bada'da 80bin uygulama yokki, bir de daha fazla iyi marketi var diyorsunuz.

• WP bana gore bada kadar olamadan sılınecek pıyasadan.
  • İnşallah geliştirebilirler alternatifimizin olması güzel bir olay.
    Şu anda 2.5 sistem arasında gidip geliyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.