Şimdi Ara

Araç Kiralama-Full Kasko ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
39.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kesinlikle büyük firmalar/budget,avis,sixt,hertz,yes) harici kiralamayı tavsiye etmem.
    10 senedir kiralama sektörü içerisindeyim ve söyleyeceğim şudur ki akla hayale gelmeyecek pislikler dönüyor mahalle arası firmalarda.
    Eğer arkanda sağlam amcaların yoksa baş edemezsin bu mafya bozması mahalle arası kiralamacılarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 3 Mayıs 2012; 5:16:46 >
  • Yaz dönemi icin bi arac kiralamayı düşünüyoruz ancak bu kasko olayı hakkında tam bilgi sahibi değilim. Full kasko (bazıları rent a car kasko dio) neleri kapsar. Mesela kaza yaptıgımda suclu ben olayım yada olmayayım benden bi ücret talep edilirmi. Bi de şöyle bi olay denk geldi bi akrabama. Kiralık aracla kaza yaşadı ama suclu karsı taraftı(arkadan carptı). Kiraladığı yer bundan aracın tamir için icerde kalcagı gün kadar kiralama bedeli talep etti. Kaza masrafı degil ama böyle bise istedi. Kazada hicbi suçu yokken bunu ödemek zorunda kaldı.
    Araç kiralama olayında herkes kafasına göre bi uygulama yapıo heralde. Birisine sordum suclu sensen %25 kadar ödersin onuda ödemek istemiosan günlük 8 tl ekstra sigorta yapman gerkli faln dedi.
    Bu işlerden anlayan bi arkadas varsa bilgilendirebilir mi acaba?

• Avis, budget, hertz gibi kurumsal firmalardan kiraladığınız araçların rent a car kaskosu olur ve kaza yaşarsanız yeni araç verirler yola devam edersiniz. Alkollü olmadığınız sürece cebinizden para çıkmaz.

Full kasko diyen küçük yerlerden kiralarsanız, sizden yatma parası adı altında pazarlığa açık bir miktar para talep ederler. İtiraz ederseniz mafyavari tepkiler ile karşılaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Avis, budget, hertz gibi kurumsal firmalardan kiraladığınız araçların rent a car kaskosu olur ve kaza yaşarsanız yeni araç verirler yola devam edersiniz. Alkollü olmadığınız sürece cebinizden para çıkmaz.

Full kasko diyen küçük yerlerden kiralarsanız, sizden yatma parası adı altında pazarlığa açık bir miktar para talep ederler. İtiraz ederseniz mafyavari tepkiler ile karşılaşabilirsiniz.

aynen hocam dediginiz gibi mafyavari tepkiler almıstı. dediginiz firmalar en temizi aslında ama pahalı oluyo biraz.
  • İyi geceler,

Kesinlikle 10-20 TL az vereceğim diye,ara sokaklarda,rent a car sözleşmelerinden bi haber,full kasko diye millete bir sözleşme yapan(hatta boş senede imzaya kadar attıranları var) firmalara bulaşmayın kesinlikle.

Verin 3-5 fazla,kurumsal firmalardan kiralayın.kafanız rahat olsun.Alkollü olmadığınız sürede herhangi bir durumda ne olur diye düşünmenize gerek kalmaz.sadece tutanak tutturup,sözleşmede varsa alkol raporu alıp ve size verilecek yeni araçla devam edebilisiniz yolunuza.
  • Geçen ay elemana ürün pazarlatmak için 1 aylık araç kiralamaya çalıştım.İzmir'deyim önce semt dahilindekilerle görüştüm hemen senet sepet ( tarih ve miktar açık olacak ) sözleri dönmeye başladı kasko , sözleşme vs. hak getire.Kurumsal birkaç firmayla görüştüm fiyatları 1500 + kdv ve 1700 + kdv şeklinde fiyatlar verdiler.En sonunda intercity'i aradım 1 aylık kiralama yapmadıklarını ama aylık kiralama için bir firmaya yönlendirdiklerini söylediler , verdikleri numarayı aradım görüşmeye gittim. Kdv dahil 1350 tl'ye kredi kartına ve en önemlisi sözleşmeli , kaskolu kiralama yaptım 15.000 kilometrede klimalı fıstık gibi symbol geldi.Şirket sahibi ve kullanacak kişinin ehliyet bilgilerini alarak sadece bu şahısların kullanabileceğini aksi takdirde kaskonun kaza masraflarını karşılamadığını belirtti.Yanınızda çalışan sigortalı beş elemanınız varsa beşinide yazdırabilirsiniz. Kaza anında sadece telefon açmamızı rica etti kaza yerine yeni araç gönderdiğinide üstüne basa basa belirtti.Kurumsal olmak için çaba gösteren 120 araçlık filo oluşturabilmiş işini layıkıyla yapan biriydi.Hatta işyerine çok yakın birkaç oto kiralama daha vardı birinin daha numarasını arayıp araç sorduğumda yine sözleşmenin adı bile geçmedi hallederiz rahat olun tarzı abilerdi.Kurumsal firmalardan veya bulunabiliyorsa bu tarz firmalardan kiralamanız sizin hayrınıza sonuçta trafikte kaza yapmamanız neredeyse piyango tutturma olasılığı olan bu ülkede itin kopuğun elinde maskara olmayın.Kaldı ki o semt arası kiralamaların fiyatlarıda ( özellikle aylık ve üstü ) o kadar cazip değil. Saygılarımla...

• arkadaşlar doğru söylüyorsunuz bende bu mafya tiplerden bıktım ve 3 arkadaş rent a car işi yapmaya karar verdik şu an
    kurumsal bi firma olabilmek için gerekli bilgileri ediniyoruz şu an için 6 + 3 adet dışarıdan alacagımız aracımız mevcut yani eşten dosttan
    rent a car kaskosu yapıp alacağız 3 te bizim arabalarımız var yaklasık 20 araç topladığımızda bu işe gireceğiz yoksa
    dükkan kirası falan kolay değil çok bir sermayemiz yok arabalarımızdan başka. eğer sizlerinde çevresinde bu işe girmek isteyen varsa
    yani arabasını değerlendirmek isteyen varsa yönlendirirseniz ben kendi adıma sevinirim. ha tabi ki dersin klavye başından iş mi kurulur arbamı kiralanır tanımadıgın
    adamla iş mi yapılır. dogrudur, hak veririm ama bu iş netleştiğinde gelir görürsünüz tanışır kaynaşırız sonuçta bahsettiğiniz işin çakallarından olmadığımızı görürsünüz
    ilgilenen olursa kendisine arabası sayesinde ek gelir getirmek isteyen olursa buyursun görüşelim. dediğim gibi 20 aracı bulabilirsek noterden kiralama sözleşmesi
    ile arabaları şirketimize ("3. sahıslara kiralanabilir" ) alacağız hem araç sahibini hem kendimizi güvenceye alarak en önemlisi VERGİmizi ödeyerek bir işletme kurma fikrindeyiz. ilgilenen olur ne ala, saçma gelebilir herkesin kendi düşüncesidir saygıyla karşılarım. selametle

• Halihazırda Ankara da bu işi çok sağlam yapan bir arkadaşta 6-7 aracım var. İşin içinden biri olarak söylüyorum, boş senete imza attıran " bir şey olursa burdayım " diyen arabaları eski mahalle arasında ki firmalara gitmeyin arkadaşlar. Gidin dükkanı görün adam akıllı bir yerse araçlar 2014 ve üzeri ise güveni artırır bunlar. Tipten de zaten anlarsınız. Six avis vs gibi yerler kurumsal olmakla beraber şu sıkıntıları vardır. Six den mesela babam kiralamak zorunda kaldı başka şehirde olduğu için günlük 350 km hakkınız var eğer geçerseniz km başı 1 tl istiyorlar. Bu ne demek şehir dışına gidemezsiniz demek. 250 km lik bir yere gidecek olsanız en az ya 4 gün kiralayacaksınız ya da günlük para + 150 tl para ödeyeceksiniz ki hiç gezmezseniz. Aynı zamanda Yukarıda bir arkadaş demiş tanımam etmem beni de yanlış anlamasın. Özellikle Ankara da çok yaygın bir şey var. " aracınızı getirin aylık kira verelim " böyle yerlerin ben daha para ödeyenini duymadım. Sözleşme yapıyorsunuz yıllık 30.000 diyorlar araba aylık 10.000 km yapıyor. Kurumsal firmalara veriyoruz diyorlar külliyen yalan. Ankara da bu firmaları isim isim söyleyebilirim merak edenler sorabilir. Sakın ha. Adam 30 bin tl lik arabaya 1000 tl kira verecem bütün masraf bana ait diyor. Ee o zaman git araba al kardeş benden ne için araba istiyorsun. Falan falan. Aklınıza takılan bir şey varsa hali hazırda sektörün içinde biri olarak hepsine cevap veririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.