Şimdi Ara

BlackBerry 10 geliştirici cihazı tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BlackBerry 10 geliştirici cihazı tanıtıldı

RIM firmasının bu yıl iddialı olmayı planladığı BlackBerry 10 işletim sistemi ile ilgili detayları paylaşacağı BlackBerry World etkinliği başladı ve BB 10 geliştirici cihazı da resmen tanıtıldı.

Kısa süre önce sizlere ulaştırdığımız haberdeki görselleri doğrulayan cihaz 4.2 inçlik 1280 x 768 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. Bu da onu piyasadaki üst seviye modellerle aynı seviyeye getiriyor. 16GB depolama kapasitesine sahip cihazda 1GB RAM bulunuyor. İşlemci konusunda bir detay paylaşılmamış. Bu haliyle cihaz küçük bir PlayBook modelini andırıyor.

Cihaz resmi olarak piyasaya sürülmeyecek. Sadece geliştiricilere BB 10 platformuna uygun uygulamalar geliştirmesi açısından yardımcı olacak. Ancak yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen BB 10 cihazları hakkında da fikir veriyor.  

QWERTY fiziksel klavyeden vazgeçildiği eleştirilerine ise RIM böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirterek cevap verdi.

• Evrim geçirmiş. Madem ki klavyesiz ürün olmayacağını açıkladılar neden geliştiricilere full dokunmatik cihaz veriyorlar.
  • iPhone tuşunu kaldırıp Blackberry yazmasını ben de beceririm . Samsung SIII iddialarındaki telefonlardan da alıntılar yapılmış gibi .
  • Pek parlak değil açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klavyesiz BB kimsenin aklına yatmasa da alışmak gerekecek sanırım.
  • samsung star terk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kitmaker

iPhone tuşunu kaldırıp Blackberry yazmasını ben de beceririm . Samsung SIII iddialarındaki telefonlardan da alıntılar yapılmış gibi .

Adi ustunde gelistirici cihazi. Tasarimdan yoksun gelecek nesil bb'in icinde barindiracagi temel donanimlara sahip uygulama yazilmasini amaclayan bir 'cihaz'. Hani telefon bile degil aslinda... sizce bunda iphone a benzetcez gibi bi cabalari olmus olabilirmi :)
  • nasıl bi kasa tasarlanabilir ki daa sade işte herseyi ıphone benzetip duruyorlar ya üstüne üstlük prototip
  • işlemci ve gpu bilmemde..cihaz şu haliyle helede bu çözünürlük ile çıksın çok satar..lakin 4 inc yeterliyken 4.2 yapmalarının altında bi neden vardır...muhakkak..
  • Şu QNX in telefondaki performansını çok merak ediyorum.Eğer Android gibi donanıma aç bir sistem değilse artık Motorola'dan vazgeçebilirim.
    Cihazın tasarımı çok güzel geldi bana.
    Sade ve hoş.
  • samsung galaxy s görmüş gibi oldum bi anda,ikizi valla sanki.
  • akıllı klavye sisteminin nasıl olacağı merak konusu ve tabiki sistem neler getirecek ama çok fazla işl.sistemi çıkardılar. RIM'in kaybettiği noktalardan biride eski cihazlara yeni işl.sis uygulanamaması blackberry kullanan biri şimdi os10 çıktı dye kendi cihazına yükleyemiyor sonra telefon değiştreceği sırada da kızıp başka telefon alıyor.
  • Bb os dan vazgecmeyecek sanirim bb nin en cekici tarafi klavyesiydi bu telefon satmaxz.
  • birde kasa ve tasarım için yorum yapmayın arkadaşlar telefon değil o geliştirici cihaz.
  • bütün akıllı telefonlar gibi iphone a benziyor.daha yeni akıllanmış yani..
  • Blackberry yazısı berbat duruyor.Belkide kızaklı klavye yaparlar.
  • 9900kullanicisi olarak Bb10 u dort gozle bekliyorum... Fiziksel klave sart. Kayar klavye olacaktir bence...
  • İyiki klavyeden vazgeçti bence bu iyi olmuş, şimdi kendi yolunda daha emin adımlarla ilerler RIM..
  • şu haliyle bile şık
  • arkadaşlar ya siz haber okumayı bilmiyorsunuz yada bende bir sorun var. geliştirici cihaz bu telefon bu değil aptal mı adamlar telefonu gösterecek? işletim sistemini tanıtıyorlar.geliştirmek içinde bir cihaza koymuşlar. herkes telefona yorum yapıyor. bi gidin Allah aşkına sizn yorumlarınızla millet hareket ediyorsa vay onların haline... çoğunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.