- x
LG PM Serisi Plazmalar **2012**
924 Cevap64485 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 [9] 11 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

112 Mesaj
3 Ağustos 2012; 18:40:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: emre-25

link verir misin
nerde dewam ediyor

http://www.teknosa.com/...350_plazma_tv_3d_gozluk

Eğer tanrı dinlemekten çok konuşamımızı isteseydi, bize iki kulak bir ağız vermezdi" Mark Twain

27 Mesaj
3 Ağustos 2012; 19:07:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Pet_Bardak

http://www.teknosa.com/...350_plazma_tv_3d_gozluk

Ya burada dewam etmiyorki. Stok bitmis. Hergun ayni. Dikkat cekmek icin 2-3 gunde 1 adet 50pm6800 getirip sözde kampanya yapiyor teknosa.

2889 Mesaj
3 Ağustos 2012; 22:48:18 

LG 2012 PM serisi için gizli servis menüsü nasıl açılıyor tuş kombinasyonunu bilen varmı?

Netten aradım taradım birşey çıkmıyor karşıma yoksa özel bir kumandası falan mı var ?

Tuscani & Chopper Motor & Plasma TV

112 Mesaj
4 Ağustos 2012; 10:11:39 

quote:

link verir misin
nerde dewam ediyor

teknosada http://www.teknosa.com/...350_plazma_tv_3d_gozluk

Eğer tanrı dinlemekten çok konuşamımızı isteseydi, bize iki kulak bir ağız vermezdi" Mark Twain

2889 Mesaj
4 Ağustos 2012; 14:06:12 

quote:

Orijinalden alıntı: WanDoGa

LG 2012 PM serisi için gizli servis menüsü nasıl açılıyor tuş kombinasyonunu bilen varmı?

Netten aradım taradım birşey çıkmıyor karşıma yoksa özel bir kumandası falan mı var ?

Servis ile görüştüm 2012 serisi için özel kumandası ve kumandada özel bir tuşu varmış.

Başka bir yolunu bilen varmı?
Bu tuşu taklit edebilecek bir akıllı kumanda bilen varmı?

2871 Mesaj
4 Ağustos 2012; 14:16:34 

magazaya gitsek de 1600 mu yoksa internete mi ozel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

754 Mesaj
5 Ağustos 2012; 8:08:10 

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

magazaya gitsek de 1600 mu yoksa internete mi ozel

hocam senden umutluyum bedava alıcaksın sonunda tv yi

405 Mesaj
5 Ağustos 2012; 10:08:27 

quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

PZ ve PM serisi plazmalar için kullanabileceğiniz uzman-expert ayarları aşağıdadır. Bu değerler ile çok iyi sonuç alabilirsiniz. ISF ölçüm aletleriyle standart bir ev ortamında yapılmış ayarlardır. O nedenle birçok kişinin ihtiyacını görebilecek seviyede bedava ISF ayarı diyebiliriz.

Ratio just scan
Picture mode expert 1
Contrast 80
Brightness 44
Sharpness both 50
Tint 0
Dynamic contrast off
Noise reduction off
Gamma medium( sits at 2.2 til 90 ire)
Black level low
Film mode on
Color gamut wide ( my own preference)
Edge enhancer off
Color temp warm
Method 2point
Red contrast -15
Green contrast o
Blue contrast 4
Red bright o
Green bright o
Blue bright o

20 point ( only in 10 increments) will be re calibrating in 2 weeks
(rgb)
0 -2,0'-7
10 -2,0,-6
20 3,0,4
30 3,0,9
40 -1,0,10
50 0,0,3
60 -2,0,23
70 -5,0,9
80 0,0,0
90 -8,0,25
100 5,0,20

Color management system
Red color -2 tint 6
Green color -4 tint -3
Blue color -6 tint -15
Yellow color -4 tint 1
Cyan color -5 tint 1
Magneta color o tint 6

bu ayarların cevirisini bir arkadaş yapabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi fatih -- 5 Ağustos 2012; 10:10:09 >

4S Ölümsüzdür

2889 Mesaj
5 Ağustos 2012; 12:24:31 

Bu tv de teledünya hd kullanmak istiyorum Conax modülüde direk almak istemiyorum kullananlardan biraz bilgi alabilirmiyim?

Conax dışında bir marka varmı? model ve marka nedir hangisini önerirsiniz?
En uygun fiyatlı çözüm hangisidir?

27 Mesaj
5 Ağustos 2012; 14:18:20 

50pm6800 e

3tb harddisk bağlayabilen oldumu

ben 3tb bağlayınca hasarlı disk diyor. bölümledim 2tb olarak bu seferde dosya yok diyor. çözümünü bilen varmı

2889 Mesaj
5 Ağustos 2012; 22:05:55 

Samsung tvler için tv kanal listesini usb belleğe atıp pc üzerinde bir program ile düzenleme ve sıralama yapılabiliyordu bu işlemi LG için nasıl yapabiliriz?

46 Mesaj
6 Ağustos 2012; 11:24:37 

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

elektronik marketletde sari ve beyaz baglantili kulaklik aparatlari var

yalnız çıkış değil onlar giriş diye biliyorum

2889 Mesaj
6 Ağustos 2012; 11:40:46 

Ses çıkışı sadece optik var

2666 Mesaj
6 Ağustos 2012; 12:28:26 

Arkadaşlar Elimde daha 2ay oldu "http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012414/philips_42pfl4307h_12_fhd_3d_led_lcd_tv Bu model LED TV var.
Olurya Bu plazmayı sevmeyip değiştirmek isteyen olursa başa baş değişelim.Ben bu plazmadan alacaktım ama alamadım.Eğer memnun olmayıp Led bir modelle değiştirmek istersem elimdeki led le değişelim.faturası kutusu full herşeyi ,

HTC One (M8)

186 Mesaj
6 Ağustos 2012; 13:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: TcpIp

Ankarada var mi magazada acaba

var ama 2350

1398 Mesaj
6 Ağustos 2012; 17:35:00 

şu anda teknosada bitti gene....haberdar et secenegi cıkıyor altta...

...................بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم...................
!!!!!..............Gerçek hürriyet Hakk'a köleliktir (Hz. Ali R.a)............!!!!!

25 Mesaj
6 Ağustos 2012; 21:57:05 

Merhabalar, hem 50PM6800 ile ilgili deneyimimi paylaşmak hem de soru sormak için yazıyorum.

Perşembe akşamı alışveriş için dışarı çıktım. Şişli-Harbiye tarafında oturduğumdan ve zamanım da yetsin diye gündüz araştırıp bu modeli elinde bulunduran bölgedeki 4 mağazaya gittim. Vatan'da vardı ve 2000 TL idi ancak yanında gözlük vermediklerini söylediler. Orayı eledim. Darty'de aynı fiyat ama yanında 2 tane gözlükle vardı. Sehpa da alacaktım ve darty'deki en uygun sehpa 400 TL idi. Kafama yazıp devam ettim. Bu arada Darty'de mağazada magic kumanda da vardı ve test etme olanağı buldum. O cihaz açıkçası olağanüstü birşey. Sırf onu kullanabilmek için bile televizyon alınır :) Klavye mutlaka rahattır ama sanırım bu kumanda klavye ile yarışacak kadar yetenekli.

İstanbul Bilişim'e boşuna gittim. Stoklarında bir tane Samsung plazma dışında plazma TV yokmuş. 2 yıl kadar önceki bir alışverişimde de benzer birşey yaşamıştım. Bir daha İstanbul Bilişim'in kapısından içeri girmem açıkçası. Akşam akşam ve o sıcakta boşu boşuna oraya gitmiş oldum. Teknosa'da yine 2000 TL ve 2 gözlükle vardı. İnternet'teki 1600 TL'nin ne olduğunu da sorguladım ve o fiyata gözlük hariç verildiğini söylediler. Zaten internet stokunda da kalmamış. Orada da 400 TL'lik bir sehpa vardı ama TV ile birlikte alınırsa sehpanın fiyatı 220 TL'ye iniyordu. Saatin de artık geç olmaya başlamış olması yüzünden daha fazla düşünmeden siparişimi verdim. Cumartesi günü cihazın teslim edileceği söylendi. Oradan bir de 17 TL'lik altın kaplama uçlu Scart kablo aldım ama cumartesi günü servis geldiğinde o kablonun sorunlu olduğu ortaya çıktı. Yayının sesinde cızırtı oluşturdu. Servis kendi yanında bulunan 60 TL'lik korumalı kabloyu açtı ve onda hiçbir sorun çıkmadı. Servisten hem kabloyu hem de önerileri üzerine (ki zaten almayı düşünüyordum) 70 TL'lik Philips marka akım koruyuculu uzatma aldım. Magic kumandayı da sordum ve 160 TL'ye sattıklarını söylediler. Yanlarında yoktu. Pazartesi istersem eve teslim edebileceklerini söylediler. Haftasonu bu biçimde sonlandı.

O gün servis gittikten sonra magic kumandayı internetten de aradım. 105 TL'ye kadar fiyatlara AN MR-300 modelini buldum. Bugün servis teslimat için beni aradığında kumanda siparişini iptal ettim. Açıkçası 55 TL daha ucuza aynı aleti almak varken onlardan almayı tercih etmedim.

Gelelim TV ile ilgili kısa bir değerlendirmeye. Daha önce 42 ekran LCD TV kullanıyordum. 3D Plazma dünyamı değiştirdi diyebilirim. Harici disk kutumdan film de izledim, internetten Smart TV yazılımının içinde linkleri bulunan 3D filmlere de baktım, internete de girdim. İnternet tarafında bazı ufak tefek sorunlar yaşadım. TV dizilerini izlediğim bir site açılmadı bile. Bir tanesinde site açılsa da yayını izletmedi. Evet ekran çok yansıma yapıyor ama bu yansıma mesela akşam karanlık odada film izlerken hiçbir rahatsızlık yaratmıyor. Hatta gündüz ışık yandan gelirken bile beni rahatsız etmedi. Ayağının üzerinde cihazı çevirmek kolay olduğundan ve bayağı geniş bir açıyla çevrilebildiğinden mesela gündüz ışığı yandan alan geniş koltukta TV yayını izlerken akşam da camlara karşı duran tekli koltuğa doğru çevirip film izledim. Bunların dışında cihaz tek kelimeyle şahane.

Bu tür bir alışveriş yaptığınızda genel olarak 50-100 TL gibi (%5-10 civarında) fiyat farklarını kovalamaya değmez diyorum. Yukarıda da gördüğünüz gibi yeni TV aldığınızda önceden hesaplanamayan yan masraflar çıkıyor. O yüzden yok burada %5 daha ucuzmuş yok şurada %10 daha pahalıymış gibi şeylere takılmayın. Daha çok ürünü satın aldığınız mağazanın yan masraflar için kampanya, indirim, opsiyonlar tarafında size neler katabildiğine bakın derim.

Şimdi gelelim sorularıma.

- Öncelikle kablosuz klavye konusu bu mesaj dizisinde halen daha çok net biçimde yanıtlanmamış. Logitech'in klavyesini bir arkadaş onaylamış ama mesela önerilen diğer klavyeler daha çok hoşuma gittiler ama onların durumu belli değil.
DK-AC-KBWTP kodlu Dark multi touchpad çok hoşuma gitti. Bunu satın alsam bu alette çalışır mı ?
EVEREST KM-8320 klavye seti de güzel duruyor. Eğer Dark'ın cihazı desteklenmiyorsa bunu almayı düşünüyorum. Bu cihazın durumu da belirsiz.

Bu klavyeleri bu cihaz ya da benzeri LG cihazlarda kullananınız varsa lütfen bilgi verebilir mi ?

- Oturduğum binanın duvarları çok ince ve fazla ses geçiriyor. Ciddi bir hoparlör seti kullanamadığım gibi evde TV ya da bilgisayarın kendi hoparlörünün sesini bile fazla açamıyorum. Bu TV ile mümkünse kablosuz, değilse de normal bir kulaklık kullanmak istiyorum. Tabii tercihim kaliteli ses verebilen hatta 5+1, 7+1 gibi teknolojilere sahip bir kulaklık olacak. Bu konularda deneyimi olanlarınızdan bilgi istiyorum. Mesela Sony MDR-RF810RK modeli çok hoş duruyor ama bunu bu cihaza takabilir miyim ? İstanbul'da daha kaliteli bir kulaklık bulabileceğim bir yerler var mıdır ? Mesela MDR-RF4000K da çok güzel bir alete benziyor ama Türkiye'de satan bir yer bulamadım. Kaldı ki bulsam da bunu bu TV ile kullanabilecek miyim onu da bilmiyorum.

- Cumartesi günü TV'nin yazılımını sonu 11 ile biten sürüme güncelledim. Yabancidiziizle.com sitesi açılmıyor. Dizimag ya da diziport açılıyorlar ama yayınlar oynamıyor. Cihazın menüsünde flash desteği seçeneği var ve açık. Bu yazılımsal bir sorun mudur yoksa bazı siteler bu cihazda asla açılmayacak mı ? Cihazı kullananlardan yardım istiyorum.

- Androidli telefonum (Ideos X5) ve yine androidli bir tabletim (Ramos W19) var ve ikisine de LG Magic yazılımını kurdum ve TV'yi bununla başarıyla kullandım. Ama yazılım tam anlamıyla hayal ettiğim gibi çıkmadı. Smart TV'den bir seçenek seçildiğinde android ekranında bir touchpad uygulaması açılıyor ve oradan TV ekranındaki oku yönetiyorsunuz. Bense ekrandaki uygulama görüntüsünün cihaz ekranına gelmesini ummuştum. LG için bu dediğim tarzda çalışacak bildiğiniz 3. parti çözümler var mı ?

Aslında haftasonu aklıma daha başka sorular da gelmişti ama bu mesajı yazana kadar bazıları kafamdan uçtu gitti. Diğer sorularımı hatırladıkça buraya yazacağım. Yanıt verecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

25 Mesaj
7 Ağustos 2012; 15:41:00 

Yeni bir sorum olacak. Bugün Teledünya HD'ye geçmek için Teledünya ofisine gittim. Görevli bayan bana conax modül seçeneğini teklif etti. Teledünyanın HD kutusunun yarı fiyatına olduğu için işime geldi. Cihazımda (50PM6800) DVB-C tuner var ama ben yine de emin olmak için LG'nin servisini aradım. Teknik elemanlar telefona çıkmadılar ama müşteri temsilcisine "Model o modülü destekliyor ama TV'nin Türkçe desteği olmadığından takılsa bile yayın izlenemez" demişler. Bu açıklama biraz saçma değil mi ? Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

52 Mesaj
8 Ağustos 2012; 0:30:03 

quote:

Orijinalden alıntı: OYalçın

Merhabalar, hem 50PM6800 ile ilgili deneyimimi paylaşmak hem de soru sormak için yazıyorum.

Perşembe akşamı alışveriş için dışarı çıktım. Şişli-Harbiye tarafında oturduğumdan ve zamanım da yetsin diye gündüz araştırıp bu modeli elinde bulunduran bölgedeki 4 mağazaya gittim. Vatan'da vardı ve 2000 TL idi ancak yanında gözlük vermediklerini söylediler. Orayı eledim. Darty'de aynı fiyat ama yanında 2 tane gözlükle vardı. Sehpa da alacaktım ve darty'deki en uygun sehpa 400 TL idi. Kafama yazıp devam ettim. Bu arada Darty'de mağazada magic kumanda da vardı ve test etme olanağı buldum. O cihaz açıkçası olağanüstü birşey. Sırf onu kullanabilmek için bile televizyon alınır :) Klavye mutlaka rahattır ama sanırım bu kumanda klavye ile yarışacak kadar yetenekli.

İstanbul Bilişim'e boşuna gittim. Stoklarında bir tane Samsung plazma dışında plazma TV yokmuş. 2 yıl kadar önceki bir alışverişimde de benzer birşey yaşamıştım. Bir daha İstanbul Bilişim'in kapısından içeri girmem açıkçası. Akşam akşam ve o sıcakta boşu boşuna oraya gitmiş oldum. Teknosa'da yine 2000 TL ve 2 gözlükle vardı. İnternet'teki 1600 TL'nin ne olduğunu da sorguladım ve o fiyata gözlük hariç verildiğini söylediler. Zaten internet stokunda da kalmamış. Orada da 400 TL'lik bir sehpa vardı ama TV ile birlikte alınırsa sehpanın fiyatı 220 TL'ye iniyordu. Saatin de artık geç olmaya başlamış olması yüzünden daha fazla düşünmeden siparişimi verdim. Cumartesi günü cihazın teslim edileceği söylendi. Oradan bir de 17 TL'lik altın kaplama uçlu Scart kablo aldım ama cumartesi günü servis geldiğinde o kablonun sorunlu olduğu ortaya çıktı. Yayının sesinde cızırtı oluşturdu. Servis kendi yanında bulunan 60 TL'lik korumalı kabloyu açtı ve onda hiçbir sorun çıkmadı. Servisten hem kabloyu hem de önerileri üzerine (ki zaten almayı düşünüyordum) 70 TL'lik Philips marka akım koruyuculu uzatma aldım. Magic kumandayı da sordum ve 160 TL'ye sattıklarını söylediler. Yanlarında yoktu. Pazartesi istersem eve teslim edebileceklerini söylediler. Haftasonu bu biçimde sonlandı.

O gün servis gittikten sonra magic kumandayı internetten de aradım. 105 TL'ye kadar fiyatlara AN MR-300 modelini buldum. Bugün servis teslimat için beni aradığında kumanda siparişini iptal ettim. Açıkçası 55 TL daha ucuza aynı aleti almak varken onlardan almayı tercih etmedim.

Gelelim TV ile ilgili kısa bir değerlendirmeye. Daha önce 42 ekran LCD TV kullanıyordum. 3D Plazma dünyamı değiştirdi diyebilirim. Harici disk kutumdan film de izledim, internetten Smart TV yazılımının içinde linkleri bulunan 3D filmlere de baktım, internete de girdim. İnternet tarafında bazı ufak tefek sorunlar yaşadım. TV dizilerini izlediğim bir site açılmadı bile. Bir tanesinde site açılsa da yayını izletmedi. Evet ekran çok yansıma yapıyor ama bu yansıma mesela akşam karanlık odada film izlerken hiçbir rahatsızlık yaratmıyor. Hatta gündüz ışık yandan gelirken bile beni rahatsız etmedi. Ayağının üzerinde cihazı çevirmek kolay olduğundan ve bayağı geniş bir açıyla çevrilebildiğinden mesela gündüz ışığı yandan alan geniş koltukta TV yayını izlerken akşam da camlara karşı duran tekli koltuğa doğru çevirip film izledim. Bunların dışında cihaz tek kelimeyle şahane.

Bu tür bir alışveriş yaptığınızda genel olarak 50-100 TL gibi (%5-10 civarında) fiyat farklarını kovalamaya değmez diyorum. Yukarıda da gördüğünüz gibi yeni TV aldığınızda önceden hesaplanamayan yan masraflar çıkıyor. O yüzden yok burada %5 daha ucuzmuş yok şurada %10 daha pahalıymış gibi şeylere takılmayın. Daha çok ürünü satın aldığınız mağazanın yan masraflar için kampanya, indirim, opsiyonlar tarafında size neler katabildiğine bakın derim.

Şimdi gelelim sorularıma.

- Öncelikle kablosuz klavye konusu bu mesaj dizisinde halen daha çok net biçimde yanıtlanmamış. Logitech'in klavyesini bir arkadaş onaylamış ama mesela önerilen diğer klavyeler daha çok hoşuma gittiler ama onların durumu belli değil.
DK-AC-KBWTP kodlu Dark multi touchpad çok hoşuma gitti. Bunu satın alsam bu alette çalışır mı ?
EVEREST KM-8320 klavye seti de güzel duruyor. Eğer Dark'ın cihazı desteklenmiyorsa bunu almayı düşünüyorum. Bu cihazın durumu da belirsiz.

Bu klavyeleri bu cihaz ya da benzeri LG cihazlarda kullananınız varsa lütfen bilgi verebilir mi ?

- Oturduğum binanın duvarları çok ince ve fazla ses geçiriyor. Ciddi bir hoparlör seti kullanamadığım gibi evde TV ya da bilgisayarın kendi hoparlörünün sesini bile fazla açamıyorum. Bu TV ile mümkünse kablosuz, değilse de normal bir kulaklık kullanmak istiyorum. Tabii tercihim kaliteli ses verebilen hatta 5+1, 7+1 gibi teknolojilere sahip bir kulaklık olacak. Bu konularda deneyimi olanlarınızdan bilgi istiyorum. Mesela Sony MDR-RF810RK modeli çok hoş duruyor ama bunu bu cihaza takabilir miyim ? İstanbul'da daha kaliteli bir kulaklık bulabileceğim bir yerler var mıdır ? Mesela MDR-RF4000K da çok güzel bir alete benziyor ama Türkiye'de satan bir yer bulamadım. Kaldı ki bulsam da bunu bu TV ile kullanabilecek miyim onu da bilmiyorum.

- Cumartesi günü TV'nin yazılımını sonu 11 ile biten sürüme güncelledim. Yabancidiziizle.com sitesi açılmıyor. Dizimag ya da diziport açılıyorlar ama yayınlar oynamıyor. Cihazın menüsünde flash desteği seçeneği var ve açık. Bu yazılımsal bir sorun mudur yoksa bazı siteler bu cihazda asla açılmayacak mı ? Cihazı kullananlardan yardım istiyorum.

- Androidli telefonum (Ideos X5) ve yine androidli bir tabletim (Ramos W19) var ve ikisine de LG Magic yazılımını kurdum ve TV'yi bununla başarıyla kullandım. Ama yazılım tam anlamıyla hayal ettiğim gibi çıkmadı. Smart TV'den bir seçenek seçildiğinde android ekranında bir touchpad uygulaması açılıyor ve oradan TV ekranındaki oku yönetiyorsunuz. Bense ekrandaki uygulama görüntüsünün cihaz ekranına gelmesini ummuştum. LG için bu dediğim tarzda çalışacak bildiğiniz 3. parti çözümler var mı ?

Aslında haftasonu aklıma daha başka sorular da gelmişti ama bu mesajı yazana kadar bazıları kafamdan uçtu gitti. Diğer sorularımı hatırladıkça buraya yazacağım. Yanıt verecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

ben EVEREST KM-8320 kullanıyorum gayet başarılı tavsiye ederim fiyatıda uygundur bu setin bilginize.

25 Mesaj
8 Ağustos 2012; 16:00:43 

Bu cihazı Amerika'dan getirtebilecek arkadaşa makul olması koşuluyla komisyon ödemeye hazırım.

Tabii çıplak olarak yalnızca bunu istemiyorum. Yanında aksesuar olarak seçeneklerde bulunan optik dijital kablolardan birisini ve yedek kulaklığını da alacağım. Getirtebilen kişi benimle iletişime geçerse tam siparişimi aktarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OYalçın -- 8 Ağustos 2012; 16:03:56 >

77 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:07:09 

quote:

Yeni bir sorum olacak. Bugün Teledünya HD'ye geçmek için Teledünya ofisine gittim. Görevli bayan bana conax modül seçeneğini teklif etti. Teledünyanın HD kutusunun yarı fiyatına olduğu için işime geldi. Cihazımda (50PM6800) DVB-C tuner var ama ben yine de emin olmak için LG'nin servisini aradım. Teknik elemanlar telefona çıkmadılar ama müşteri temsilcisine "Model o modülü destekliyor ama TV'nin Türkçe desteği olmadığından takılsa bile yayın izlenemez" demişler. Bu açıklama biraz saçma değil mi ? Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Bu cavap gercekten cok sacma olmus. Benim aradigim servis de sorunsuz izlersiniz dedi. Zaten bu basligin gecmis sayfalarindan birinde bir arkadas conaxla teledunya izledigini belirtmisti. Ben siparisimi verdim, modul yarin geliyor. Deneyip size bildiririm. Sihirli kumandayi da internetten 123 liraya aldim, o da yarin gelecek insallah. Bu arada ben zaman zaman Amerika'ya gidiyorum. BH Photo favori magazalarimdan biridir. Bu yakinlarda gidersem kulakligi alirim sizin icin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez...

754 Mesaj
8 Ağustos 2012; 20:01:28 

quote:

Bu cihazı Amerika'dan getirtebilecek arkadaşa makul olması koşuluyla komisyon ödemeye hazırım.

Tabii çıplak olarak yalnızca bunu istemiyorum. Yanında aksesuar olarak seçeneklerde bulunan optik dijital kablolardan birisini ve yedek kulaklığını da alacağım. Getirtebilen kişi benimle iletişime geçerse tam siparişimi aktarırım.

aleti getirtebilirim kardeşim newyorkta şuan pm den konuşalım

2769 Mesaj
9 Ağustos 2012; 4:01:46 

Bugün Evkurdan Bonus Garanti Kredi Kartıma 12 ay taksit + 4 ay ötelemeli aldım LG 50PM6700'ü . Fiyat olarak en ucuz fiyat 1699 TL ye aldım. 2 adette gözlük hediyesi ile beraber.

İnceleme yaptıktan sonra detaylı yorumlarımı yazarım. Bugün gelecekmiş.

PLAYSTATION4 PSN ID : SerKazan34 diğer hesabımı eklemeyin kullanmıyorum SerKazan olanı... ||||| Ve Nihayet Playstation'ıma kavuştum. İşte Unboxing... https://www.youtube.com/watch?v=qGHtSq3pA1E

26 Mesaj
9 Ağustos 2012; 9:46:49 

quote:

ses çıkışı için televizyonda arc özellikli hdmi birde optik çıkış var alacağın kulaklık modelinde bu özelliklerden biri olması lazım yoksa kullanamazsın malesef

2 Mesaj
9 Ağustos 2012; 11:27:25 

Merhabalar arkadaslar. Yaklasik 10 gun once LG 50PM6800 aldim ve almadan once buradaki forumlari epey bir takip ettim. Digiturk ve PS3'ten goruntuleri HDMI kablosuyla aliyorum. Sesi ise Marantz SR 7300 model amfiden ayni cihazlarin optik ses cikislarindan aliyorum. Malesef goruntu ve ses senkronizasyonunda sorun yasiyorum. Tv uzerinde bir senkrozasyon ayari var ancak pek bir ise yaramadi. LG merkezi aradim bana yetkili servise danismami soylediler. Yetkili servis ise pek tatmin etmeyecek bir ifadeyle TV o amfiyle uyumsuzdur falandir filandir seklinde bir aciklama yapti. Amfiyi daha once baska bir TV ile kullaniyordum ve boyle bir sorun soz konusu degildi. Bu gidisle TV'yi geri verecegim. Tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum. Tesekkurler...

Not: Merak edenler olursa TV'yi Teknosa'dan iki gozluk hediye 3 ay odemesiz toplam 12 ay taksitle 1.999 TL'ye aldim.

25 Mesaj
9 Ağustos 2012; 15:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: paradoks03

ses çıkışı için televizyonda arc özellikli hdmi birde optik çıkış var alacağın kulaklık modelinde bu özelliklerden biri olması lazım yoksa kullanamazsın malesef

Daha sonraki bir iletimde belirttiğim şu cihazı almaya karar verdim. Bu TV'ye uygun gözüküyor.

77 Mesaj
9 Ağustos 2012; 22:12:14 

quote:

Orijinalden alıntı: renutsu

Merhabalar arkadaslar. Yaklasik 10 gun once LG 50PM6800 aldim ve almadan once buradaki forumlari epey bir takip ettim. Digiturk ve PS3'ten goruntuleri HDMI kablosuyla aliyorum. Sesi ise Marantz SR 7300 model amfiden ayni cihazlarin optik ses cikislarindan aliyorum. Malesef goruntu ve ses senkronizasyonunda sorun yasiyorum. Tv uzerinde bir senkrozasyon ayari var ancak pek bir ise yaramadi. LG merkezi aradim bana yetkili servise danismami soylediler. Yetkili servis ise pek tatmin etmeyecek bir ifadeyle TV o amfiyle uyumsuzdur falandir filandir seklinde bir aciklama yapti. Amfiyi daha once baska bir TV ile kullaniyordum ve boyle bir sorun soz konusu degildi. Bu gidisle TV'yi geri verecegim. Tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum. Tesekkurler...

Not: Merak edenler olursa TV'yi Teknosa'dan iki gozluk hediye 3 ay odemesiz toplam 12 ay taksitle 1.999 TL'ye aldim.

Sesi ciahazlardan degil de tv'nin uzerindeki optik cikistan amfiye verebilirsiniz, ben oyle yaptim. TV, harici kaynaktan HDMI vasitasiyla aldigi dolby ses sinyalini ayni sekilde optik cikisindan iletebiliyor. Boylece amfinize de sadece bir tane optik kablo gider ve arada gecis yapmak zorunda kalmazsiniz.

77 Mesaj
9 Ağustos 2012; 22:15:45 

Bu arada bugun conax modulum ve sihirli kumandam geldi. Conax modulle Teledunya yayinlarini izlemede hic bir sorun yasamadim. Dandik Pozitek kutuya da elveda dedim. Sihirli kumanda cok eglenceli. Bence kesinlikle alinmali. Yarin da hard disk ve media player baglayacagim. Sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim.

27 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:14:41 

quote:

Orijinalden alıntı: hippotang

Bu arada bugun conax modulum ve sihirli kumandam geldi. Conax modulle Teledunya yayinlarini izlemede hic bir sorun yasamadim. Dandik Pozitek kutuya da elveda dedim. Sihirli kumanda cok eglenceli. Bence kesinlikle alinmali. Yarin da hard disk ve media player baglayacagim. Sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim.

hocam conax dediğin modul pm6800 in modül girişine doğrudan bağlanan bir aparat mı.
teledünya yayinlarini abone olarak izleyebileceğiz sanırım öyle mi?

77 Mesaj
10 Ağustos 2012; 0:12:07 

quote:

hocam conax dediğin modul pm6800 in modül girişine doğrudan bağlanan bir aparat mı.
teledünya yayinlarini abone olarak izleyebileceğiz sanırım öyle mi?

Teledunya HD pakete conax secenegiyle, receiver almadan sadece modulu alarak uye oluyorsun. Verdikleri karti module, modulu TV deki yerine takiyor, teledunya servisinin cekecegi kablo tv anten kablosunu da yine TV deki anten girisine takip 10 numara izliyorsun. Butun dijital platformlari kullanmis biri olarak en iyi HD goruntunun Teledunya'da oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Sanirim bunda yayinin radyo sinyalleri yerine direk kabloyla gelmesinin payi var.

25 Mesaj
10 Ağustos 2012; 0:36:12 

quote:

Anladığım kadarıyla modülü Teledünya'dan almadınız. Aldığınız yerdeki modül Teledünya'nın sattığından başka marka mı ve neden tercih ettiniz ? Teledünya'nın sattığından bir üstünlüğü var mı ?

77 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:32:13 

quote:

Anladığım kadarıyla modülü Teledünya'dan almadınız. Aldığınız yerdeki modül Teledünya'nın sattığından başka marka mı ve neden tercih ettiniz ? Teledünya'nın sattığından bir üstünlüğü var mı ?

Teledunya'nin cok eski uyesiyim. Ben uye oldugumda conax, modul falan yaygin ve bilinen seyler degildi. PM6800i alinca modul ihtiyaci hasil oldu. Teledunya kaca satiyor bilmiyorum ama ben onlarin sattigiyla ayni marka modulu intenetten aldim.
http://www.hepsiburada....=155057&SKU=EVDARKCONAX
Zaten bildigim kadariyla piyasada iki modul var ve ayni fabrikada uretilip farkli markalarla satiliyorlar. Bir arkadas ikisini de inceleyip youtube'da videosunu yayinlamis, her ikisinin de kanal gecis sureleri ve goruntu kaliteleri ayni. Hangisini uygun gorurseniz alabilirsiniz.

112 Mesaj
10 Ağustos 2012; 18:12:47 

quote:

Teledunya HD pakete conax secenegiyle, receiver almadan sadece modulu alarak uye oluyorsun. Verdikleri karti module, modulu TV deki yerine takiyor, teledunya servisinin cekecegi kablo tv anten kablosunu da yine TV deki anten girisine takip 10 numara izliyorsun. Butun dijital platformlari kullanmis biri olarak en iyi HD goruntunun Teledunya'da oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Sanirim bunda yayinin radyo sinyalleri yerine direk kabloyla gelmesinin payi var.

arkadaş bu modül kullanabilmem için ne gerekli? Kablo tv ye mi ihtiyaç var? Bulunduğum şehirde kablo tv yok, bu modülü 50pm6800 de nasıl kullanabilirim ?

77 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:22:44 

Teledunya, Kablo TV nin dijital yayin hizmetidir. Bulundugunuz yerde Kablo TV hizmeti yoksa Teledunya da izleyemezsiniz. Ikinci bir altenatif olarak D-Smart'i dusunebilirsiniz. O da conax modulle LG6800 uzerinden izlenebilmekte, uydu uzerinden yayin yaptigi icin de tum yurtta ulasilabilir durumda.

25 Mesaj
10 Ağustos 2012; 21:55:15 

Bugün Teledünya HD'ye geçtim ama işin bu kadar basit olacağı hayatta aklıma gelmezdi. Bütün olay Conax modülü alıp (Teledünya 125 TL'ye satıyor) aboneliğimi HD'ye yükseltmekten ibaretmiş. Ne aktivasyon ücreti, ne üyelik anlaşması ne de başka birşey gerekmedi. Hatta önce telefonda müşteri hizmetlerini arayıp HD yayını aktive ettirmem gerekebileceğini söylediler. Saat 3 gibi üyelik yükselttirdim. Akşam 6'da eve geldiğimde yayın HD olmuştu bile. Tek sorun eski SD kutusuna giren kablonun ucunun vidalı tip olmasıydı. Hemen bir elektrikçiye gidip bir ucu vidalı dişi tip (dişiden dişiye adaptör kullanarak yaptılar) diğer ucu da erkek anten çıkışı olan bir kablo yaptırdım. TV'yi açtım, kanalları tarattım ve herşey bitti. Modülü önce ters takmışım. Çıkarıp yönünü düzelttikten sonra bütün yayınlar izlenir hale geldi. Kanal adları listeleniyor ve TV 4 taneye kadar favori kanal listesi oluşturulmasına izin veriyor. Tek kumanda üzerinden herşeyi yönetebilmek ayrı bir zevkli oluyor :) Haftaya magic kumandam gelince daha da zevkli olacak.

77 Mesaj
10 Ağustos 2012; 22:36:11 

quote:

Bugün Teledünya HD'ye geçtim ama işin bu kadar basit olacağı hayatta aklıma gelmezdi. Bütün olay Conax modülü alıp (Teledünya 125 TL'ye satıyor) aboneliğimi HD'ye yükseltmekten ibaretmiş. Ne aktivasyon ücreti, ne üyelik anlaşması ne de başka birşey gerekmedi. Hatta önce telefonda müşteri hizmetlerini arayıp HD yayını aktive ettirmem gerekebileceğini söylediler. Saat 3 gibi üyelik yükselttirdim. Akşam 6'da eve geldiğimde yayın HD olmuştu bile. Tek sorun eski SD kutusuna giren kablonun ucunun vidalı tip olmasıydı. Hemen bir elektrikçiye gidip bir ucu vidalı dişi tip (dişiden dişiye adaptör kullanarak yaptılar) diğer ucu da erkek anten çıkışı olan bir kablo yaptırdım. TV'yi açtım, kanalları tarattım ve herşey bitti. Modülü önce ters takmışım. Çıkarıp yönünü düzelttikten sonra bütün yayınlar izlenir hale geldi. Kanal adları listeleniyor ve TV 4 taneye kadar favori kanal listesi oluşturulmasına izin veriyor. Tek kumanda üzerinden herşeyi yönetebilmek ayrı bir zevkli oluyor :) Haftaya magic kumandam gelince daha da zevkli olacak.

Hayirli olsun. Kanal listesini duzenlemeyi yababildiniz mi yoksa orijinal siralamaya mecbur muyuz. Ben henuz nasil yapildigini kesfedebilmis degilim...

Duzeltme, az once kanal siralama isini cozdum. Teker teker secmek gerekiyormus kanallari, coklu secim yapinca siralama secenegi aktif olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hippotang -- 11 Ağustos 2012; 5:23:11 >

2 Mesaj
11 Ağustos 2012; 2:23:51 

arkadaşlar ag-s350 lg 2012 3d plazma için gözlükler 100 tl sıfır açılmamış kutusunda 10 tane idi 8 tane var şu an alMak isteyen arkadaşlardan pm den mesaj atsınlar gözlükler sıfır açılmamış dediğim gibi sahte çakma 2.el değildir kesinlikle güvenebilirsiniz bana lg de çalışan bi arkadaşımdan düğün hediyesi geldi bnde 2 tanesi kendime ayırdım diğer 8 tanesi fazla olduğu için satıyorum teknosa da 200 tl webdensipariş te 180 tl bilginize

2 Mesaj
11 Ağustos 2012; 11:37:15 

quote:

Sesi ciahazlardan degil de tv'nin uzerindeki optik cikistan amfiye verebilirsiniz, ben oyle yaptim. TV, harici kaynaktan HDMI vasitasiyla aldigi dolby ses sinyalini ayni sekilde optik cikisindan iletebiliyor. Boylece amfinize de sadece bir tane optik kablo gider ve arada gecis yapmak zorunda kalmazsiniz.

Tesekkurler :) bende cozum olarak bunu denemistim ancak Digiturk'den sinyal dogru gidiyor ve amfi ses formatini taniyordu ancak PS3 ses sinyali PCM olarak gonderiyordu. PS3 ses ayarlarinin bir bolumu video settings icindeymis biraz gec te olsa buldum ve sorun cozuldu. :) Tesekkurler...

52 Mesaj
11 Ağustos 2012; 13:40:57 

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_copa

arkadaşlar ag-s350 lg 2012 3d plazma için gözlükler 100 tl sıfır açılmamış kutusunda 10 tane idi 8 tane var şu an alMak isteyen arkadaşlardan pm den mesaj atsınlar gözlükler sıfır açılmamış dediğim gibi sahte çakma 2.el değildir kesinlikle güvenebilirsiniz bana lg de çalışan bi arkadaşımdan düğün hediyesi geldi bnde 2 tanesi kendime ayırdım diğer 8 tanesi fazla olduğu için satıyorum teknosa da 200 tl webdensipariş te 180 tl bilginize

faturalı ve garantili, bilginiz olsun...

http://www.hizlial.com/...0-2012-3d-plazma-gozluk

2296 Mesaj
11 Ağustos 2012; 21:22:20 

Az önce Vatan'dan aldım televizyonu. Açılmamış 3 adet vardı Ümitköy mağazasında, birisi benim oldu. İki adet gözlükle 1999TL/12. Electroworld 1950 dedi ama Bonus ve CardFinans haricinde vade farkı vardı. Ayrıca Cardfinans'a 100TL puan veriyor, yani 1850TL'ye geliyor ama malesef sadece Maximum ve Fish Card vardı ben de daha fazla beklemeden aldım. Kurulum yarın yapılacak, umarım memnun kalırım, evin son eksiği de alınmış oldu

Bu felek kimine kavun,
Kimine kelek yedirdi...

186 Mesaj
12 Ağustos 2012; 0:11:05 

Geçen hafta teknosa'nın internet sitesinden 1599'a aldım. bugün kurulum yapıldı. Çok ucuza getirdiğimden teşhir olup olmadığını anlamak için servis elemanından rica ettim servis kumandasıyla Tvnin çalışma saatini gösterdi. 0 görünüyordu. Ayrıca her bir parçanın jelatinli ve korumalı olduğunu gördüm. İçim rahat etti.

TV'ye gelince hemen 3d özelliğini denedim. Çok başarılı buldum. Genel olarak memnunum. Yalnız yansıma beklediğimden fazla biraz.

659 Mesaj
12 Ağustos 2012; 18:32:52 

quote:

Normal sartlarda cihaz üzerinden DVC-C uyumlu bir tuner olması yeterlidir. İng veya Turkce dil destegi sadece opsiyonel bir seçenek.

Etikete gerek yok, eskiler bizi iyi tanır

4 Mesaj
12 Ağustos 2012; 23:20:55 

arkadaşlar bende aldım ama uydu yu takıyorum HDMI den ama görmüyr sebeb ne olabilir

4 Mesaj
12 Ağustos 2012; 23:46:49 

arkadaşlar bana yardımcı olabilecek olanvarsa yardımcı olabilirmi televizyonum uyuduyu görmüyor 50PM6800 TEL:05453600066

77 Mesaj
13 Ağustos 2012; 8:41:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafauzman

arkadaşlar bana yardımcı olabilecek olanvarsa yardımcı olabilirmi televizyonum uyuduyu görmüyor 50PM6800 TEL:05453600066

Uydu cihazinizin marka ve modeli nedir? Daha once baska bir TV'de calisiyor muydu? 6800'a uydu disinda baska bir cihaz baglayip goruntu aldiniz mi? Bir de sormaya dilim varmiyor ama kumandadaki input tusuna basip uydu cihazini bagladiginiz HDMI portu sectiniz mi? Bu sorularin cevaplari sizi cozume goturecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hippotang -- 13 Ağustos 2012; 10:37:49 >

4 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:01:03 

uydu cihazımın marka ve modeli önemli mi uydu başka bir televizyonda çalışıyor benim kinde görmüyor bile ..........imput tuşuna gelince gerekenleri yapıyorum HDMI seçiyorum olmuyor

4 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:02:10 

scart girişinden uydu görüyor ama HDMI den görmüyor

77 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:35:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafauzman

scart girişinden uydu görüyor ama HDMI den görmüyor

Mumkunse baska bir HDMI kablosuyla tekrar deneyin, uydu alicinizda cozunurluk ayari varsa auto'da oldugundan video output-çikis ayari varsa HDMI'da oldugundan, TV de de dogru input'u sectiginizden emin olun. Simdilik aklima baska bir sey gelmiyor...

2276 Mesaj
13 Ağustos 2012; 17:35:32 

60pm6800 hk dsnceleriniz nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

LG HB966TRW Blu-Ray Ev Sinema Sistemi |Samsung 40F8000 Led TV |

77 Mesaj
13 Ağustos 2012; 18:28:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Herşey çok güzel olacak

60pm6800 hk dsnceleriniz nelerdir?

Ben, evin ikinci televizyonu olacagi ve genellikle PS3 oynamak icin kullanilacagindan 50PM6800'i tercih ettim. DVR, Media Player ve Smart ozellikleri harika. Goruntu HD VE 3D de cok tatmin edici. 60PM6800'in yanlis bilmiyorsam ekran boyutunun 60inch olmasi disinda hic bir farki yok. Izleyeceginiz mekan 60inch icin uygunsa 60PM6800 cok iyi bir alternatif...

59 Mesaj
14 Ağustos 2012; 1:42:34 

yeni konu açtım ama cevap gelmeyince burayada yazayım dedim
slm tv kurulalı 2 gün oldu fakat daha oturupta doğru düzgün bakamadım ilk gün yarım saat gezdim bugünde maça bakayım dedim atv de bi an aklıma burn in olayı geldi kanalı değiştirdim bi baktım yapışmış ayvayı yedik dedim fazlada belli değildi neyse başka kanalları gezdim şükür geçti servise ilk kurarken
dedim ayarları düşük yapalımmı yok sorun olmaz dedi kontrantsını %100 yaptı parlaklık 50 renk 60 yaptı ben kontransı %80 e düşürdüm ama yinede bu sorun oldu hemde daha ilk yarıdayken şimdi renk arlaklık kontrantsı %50 yaptım böyle izlicem .Bunla ilgili ne yapmam lazım bir kaç kanal hariç amblemler hep sabit duruyor sanki gıcıklığına en çok izlenenler Ve en koyu olanlar sabit
ikici sorunum sesle ilgili kimi kanalda konuşma sesiyle dudak harEketleri arasında çok az fark oluyor bu nasıl giderilcek
bunların harici sorunum yok tv az da baksam tüplüden sonra süper geldi hemde kablo tv var şuan modül alamadım daha parlama gündüz oluyor ama zaten tüplüde de oluyor ama ekran küçük olduğuna tüplüde pek göze batmıyor akşamda tam üstünde avize var 3 ampülüde açtım parlama yapmıyor tv
az öncede kullanım süresi diye bişey varmış onu gördüm nerden bakılcak acaba

27 Mesaj
14 Ağustos 2012; 2:51:12 

kullanım süresine bakmayı bilmiyorum

takılma filan gibi şeyler oluyorsa ayarlardan video ayarlarına giriyosun *resim modu *resim seçeneği ve * gelişmiş kontrol sekmelerinde kafana göre en iyi ayarlara geç herşey düzelir. 1080p bile vız gelir tırıs gider.

ben genelde sinema modunu kullanıyorum. süper çözünürlük açık , true motion açık, sinema modu açık

burn in önüne geçmek için standart ayarlarda 2 aylık kullanımı doldurmak öneriliyor. ben dayanamayıp yukarda verdiğim ayarlardan izliyorum özellikle filmleri.

edit: servis görevlisi burn in şikayetlerinde paneli alıp beyaz görüntüde uzun süre beklettiklerini söylemişti. bekletip yolluyoruz geri dedi. çözüm olurmu bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre-25 -- 14 Ağustos 2012; 2:55:13 >

225 Mesaj
14 Ağustos 2012; 13:17:24 

merhaba arkadaşlar bende Lg 50PM6800 almayı düşünüyorum tv den sadece bluray ve netten indiridğim 720p filmleri izliycem,yapılan yorumların hepsini okudum aklıma takılan hareketli sahnelerde gölgelenme yavaşlama ve piksellenme olduğunu yazanlar olmuş bu gerçekten büyük bir problem tv yi deneme şansım yok hiçbir mağazada teşhir ürünü bulamadım gold da çalışan bir eleman alınmayacak bir ürün olduğunu söyledi sebebi ise hareketli sahnelerdeki takılmalarmış,kullanna arkadaşlardan ürünün full hd ve 720p filmlerde hareketli sahnelerdeki performansını sormak istiyorum gerçekten hareketli sahnelerde takılma gölgelenme vs. varmı?teşekkürler.

2008 laguna 2 phase 2 1.6

27 Mesaj
14 Ağustos 2012; 18:23:25 

quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

merhaba arkadaşlar bende Lg 50PM6800 almayı düşünüyorum tv den sadece bluray ve netten indiridğim 720p filmleri izliycem,yapılan yorumların hepsini okudum aklıma takılan hareketli sahnelerde gölgelenme yavaşlama ve piksellenme olduğunu yazanlar olmuş bu gerçekten büyük bir problem tv yi deneme şansım yok hiçbir mağazada teşhir ürünü bulamadım gold da çalışan bir eleman alınmayacak bir ürün olduğunu söyledi sebebi ise hareketli sahnelerdeki takılmalarmış,kullanna arkadaşlardan ürünün full hd ve 720p filmlerde hareketli sahnelerdeki performansını sormak istiyorum gerçekten hareketli sahnelerde takılma gölgelenme vs. varmı?teşekkürler.

dün özellikle bu sorunun cevabını bulmak için elimdeki expendables bluray 1080p filmi denedim. birkaç yerde takılma oldu pause edip başlatınca kaldığı yerden sorunsuz dewam etti.(3d olarakta denedim aynı şekilde birkaç yerde takılma oldu sadece) elimde başka 1080p olmadığı için tek filmde denedim.

720p ler ise cayır cayır yürütüyor. hiçbir sorun yok.

hareketli sahnelerde takılma filan olduğu tamamen hayal ürünü bir iddia. ayarlar yapılınca takılma filan yok akşın sahnelerde.

225 Mesaj
14 Ağustos 2012; 19:55:17 

cevap için teşekkür ederim 3 yıldır lg nin 106 ekran plazmasını kullanıyorum plazmadan memnunum bu yüzden tekrardan plazma olmasını istiyorum led olayına giresim yok hem ışık sızması hem de bulutlanma gördüğüm kadarıyla sıkça karşılaşılan bir problem hatta elimdeki plazmayı hiç değişem yok o derece memnunum ama hem ekran ölçüsünü büyütmuek hemde artık 1080p olmasını istiyorum.takılma olayını aştığımıza göre gönül rahatlığı ile alabiliriz.

2008 laguna 2 phase 2 1.6