Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ommix sistem yarın 14,00 da açılacak.ekle-sil sayfasından onay vereceksin sonra gidip yatır.Son sınıfsan hepsini almışındır zaten.

merlintr Toplam 30 u geçmeyecek şekilde atıyorlar. Onlar ile 30 u geçiyordur muhtemelen.Bu yüzden atamamışlardır. Mazeret döneminde aöf yaparmı tam emin değilim. büroya bi danışın ister.

asistann herhangi bir yanlışlık yok. Yıllık sistemde 2 den fala ders bırakmamak gerekiyordu.Ama burda kredili sisteme göre değerlendirmişler. Bu yüzden üstten ders alabiliyorsun.Bu konuda açıklama yapmadıkları için yıllık sisteme göre değerlendireceklerini düşünüyordum.
    Ekle-sil sayfasına girdiklerinde zaten görünür Üst sınıf derslerinin eklendiğini ve 30 krediye kadar otomatik yapılıyor bu işlem.
  • Ben böyle sistemin....
    Ayıp ya geçen seneden 5 dersim vardı bu sene oldu 8 ders kaldığım dersleri ikiye bölmüşler adilik bu yazık...
  • stone bana ingilizceyi alacağımı söylemiştin şimdi girdim baktım ders seçme yerinde
    İŞL401U DENETİM 5,00
    İŞL301U ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 4,00
    İŞL201U İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK 4,00
    MUH103U GENEL MUHASEBE 1 5,00
    İŞL405U STRATEJİK YÖNETİM 1 5,00 -
    İŞL403U SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL KURUMLAR 5,00

ingilizce ve türk dili yok . toplam 28 kredi ediyor
  • Türk dilini zaten bir önceki dönem verdiğimizden muafız İngilizce'de bu seneden sonra dikey geçişle gelenlere muaf olmayacakmış yani eskiden muaf olanlar hala muaf.Bu arada bende 3 dersten kalanlardanım ancak üstten ders almada herhangi bir sıkıntı yok ben kaldığım dersleri ve 7.yarıyıl derslerinin tamamını aldım 33 kredi tuttu aklında soru işareti olanlar için yazayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarman61 -- 22 Ekim 2012; 19:18:43 >
  • ben dikey geçişle işletme bölümünü ilk sene hazırlık, sonra 3. sınıfa geçtim. şimdi de 4. sınıfa geçtim, alttan 3. sınıftan 2 dersim var. şimdi bu iki dersle beraber kaç dersi seçemem gerek acaba?

https://ogrenci.anadolu.edu.tr/NotGoruntule.aspx sitesine girince anasayfada resimdeki dersler çıkıyor. sadece bu dersleri seçsem yeterli olur mu acaba?

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ

• 45 kredi alsak ücret ne kadar oluyor?
  • slm arkadaşlar ne olmuş böyle varmı bir bilgi sahibi arkadaş ...radyo tv prg 2. sınıfm tüm derslerden geçtim 2 tane hariç :) iktisada giriş 46 haberciliğin temel kavramı oda 46 ile kaldım bütte şimdi sayfama bir girdim iki başka ders görünüyor iktisattan gerçekten kurtuluyorsam iyi fotografcılık diye bi ders türemiş ..birde kafama takılan soru bu adamlar bizi krediliye dahil etti o halde ben mezun oldum 2 derste 46 33 un altında değil ortalamamda 2.00 çok üzerinde ..hem sisteme zorla dahil ediyorsun sistemin nimetlerinden yararlandırmıyorsun deme hakkım var değilmiş varmıdır bilen bir arkadaş akıbet ne olcak ???
  • Beyler,
    Ben geçen sene hazırlık okumadan direk İşletme 3. sınıftan başlamıştım.Alttan dersim olmadan 4. sınıfa geçtim.fakat bu kredili sistem gelince ders sayısı arttı... Murat Açıköğretim kurumlarından ders alıyorum.Yazılırken muhattap olduğum bayan Türkdilinden muaf olduğumu, İngilizce 3 ve 4 dersini alacağımı fakat Türk vergi sistemi dersininde değişebileceğini söylemişti..

Dediğim gibi işletme bölümünde hazırlık okumadım alttan dersim olmadan 4.sınıfa geçtim.hangi derslerden sorumlu olacağım bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Teşekkürler
  • Beyler,
    Ben geçen sene hazırlık okumadan direk İşletme 3. sınıftan başlamıştım.Alttan dersim olmadan 4. sınıfa geçtim.fakat bu kredili sistem gelince ders sayısı arttı... Murat Açıköğretim kurumlarından ders alıyorum.Yazılırken muhattap olduğum bayan Türkdilinden muaf olduğumu, İngilizce 3 ve 4 dersini alacağımı fakat Türk vergi sistemi dersininde değişebileceğini söylemişti..

Dediğim gibi işletme bölümünde hazırlık okumadım alttan dersim olmadan 4.sınıfa geçtim.hangi derslerden sorumlu olacağım bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Teşekkürler
  • @geywe54

7.Yarıyıl'da sorumlu olacağın dersler;

Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar
    Denetim
    Stratejik Yönetim 1
    Uluslararası İşletmecilik
    İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik

diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarman61 -- 23 Ekim 2012; 11:15:25 >
  • Evet araştırdığım kendi sayfama girmem gerektiğini okudum şuan bölüm sayfamdayım dediğiniz gibi düz dönemine ait 5 dersim var.
    Buda ingilizce ve türkdilinden muaf olduğumu gösteriyor...
    Teşekkürler...

HANGİ DERSLERDEN SORUMLU OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR BU SAYFADAN GİRİŞ YAPABİLİR, BİLGİLERİNİ GÜNCELLEYEBİLİR VE SORUMLU OLDUKLARI DERSLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRLER;

https://login.anadolu.edu.tr/?url=http://ogrenci.anadolu.edu.tr/Login.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geywe54 -- 23 Ekim 2012; 11:34:29 >
  • @stone ;

hocam teşekkürler...Ders ekleme işlemlerini yaptım tüm dersleri seçtim. Şimdi bir sorum daha var üniversite kitap dağıtmayacakmış bu geçilen yeni sistemde gelen derslerin kitaplarını nerede bulacaz sözde pdf olarak vereceklermiş ama yeni sistemde gelen derslerin ne pdf ne de flash paper olarak ders kitaplarını bulamadım..birde bu konuda yardımcı olabilirseniz hocam sevinirim. ALLAH razı olsun.
  • ucuß3 VAlla aöfnin ne yaptığı belli değil. Önceki klavuda ingilizce alınacak dediler sonrada muaf dediler.
    Dikey geçişle geçtin galiba. 2011-2012 öncesi kayıt olanlar muaf olacak. Türk dili muaftı zaten.

scoopi Son sınıfsın zaten üstten ders olmaz ama sen kayıt yenileme sayfasına bak yinede alman gereken dersler olabilir krediden dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyocuistanbul

slm arkadaşlar ne olmuş böyle varmı bir bilgi sahibi arkadaş ...radyo tv prg 2. sınıfm tüm derslerden geçtim 2 tane hariç :) iktisada giriş 46 haberciliğin temel kavramı oda 46 ile kaldım bütte şimdi sayfama bir girdim iki başka ders görünüyor iktisattan gerçekten kurtuluyorsam iyi fotografcılık diye bi ders türemiş ..birde kafama takılan soru bu adamlar bizi krediliye dahil etti o halde ben mezun oldum 2 derste 46 33 un altında değil ortalamamda 2.00 çok üzerinde ..hem sisteme zorla dahil ediyorsun sistemin nimetlerinden yararlandırmıyorsun deme hakkım var değilmiş varmıdır bilen bir arkadaş akıbet ne olcak ???

Üstadım 2 nci sınıfamı geçtin radyo-tv önlisans. Eğer öyle ise bende seninle aynı durumdayım. Sadece tek dersten kaldım iktisada giriş. Onun yerine geldi o temel fotoğrafçılık. Bayada kalın bir konu 250 sayfalık bir kitabı var ...O dersi okul otomatik atamış. Çıkaramıyoruz kaldığımız dersleri. Sen kayıt yenileme sayfasından ders ekle-sil yap ama 2013-2014 güzüne ders bırakma. Benim bildiğim 2013-2014 güz dönemi ta gelecek sene eğer hatam varsa @stone hocam lütfen düzeltirmisin beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

240 krediyi alan diplomayı alır, eski derslerin kaç kredi yaptığını nasıl öğrenebilirim ???

her dönem 30 kredi

geçmiş yıllardaki dersleri de ikiye bölmüşler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 3. iktisat sınıfım
    üsten dersle ilgili bi sorum olacak

ben 15 kredilik üsten ders almayı düşünüyorum

en zor dersleri alıp dd cd ile filan geçip
    seneye rahat etmek istiyorum

1. sorum şimdi dersi dd-cd ile geçsem bütünlemede aldığım nottan daha düşük alırsam hangisi gecerli

2. sorum seneye bu dersleri cc den daha düşük olduğu için tekrar alacağım
    sanırsam cd olursa seneye ff düşme ihtimali var mı

3.sorum cd-dd leri geçmem için tüm ortalamam ikinin üstü olacak yoksa sadece dönem mi
    ilk iki yıl ortalamam belli mi sitede göremedim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

quote:

240 krediyi alan diplomayı alır, eski derslerin kaç kredi yaptığını nasıl öğrenebilirim ???

her dönem 30 kredi

tamam her dönem 30 kredi 4. sınıf güz dönemi ve bahar dönemi ders kodları 7 ve 8 diye ayrılmıyor mu ??? 7 de ve 8 de farklı isimlerde dersler var. Bu nasıl ikiye bölünme ?

isimler farklı olabiliyor mesala
    YÖNETİM VE ORGANİZASYON
    dersini

ilk dönem İKTİSADİ DÜŞÜNCELER TARİHİ

ikinci dönem ULUSLARARASI EKONOMİK KURULUŞLAR

olarak ayrılmış

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

her dönem 30 kredi

tamam her dönem 30 kredi 4. sınıf güz dönemi ve bahar dönemi ders kodları 7 ve 8 diye ayrılmıyor mu ??? 7 de ve 8 de farklı isimlerde dersler var. Bu nasıl ikiye bölünme ?

isimler farklı olabiliyor mesala
    YÖNETİM VE ORGANİZASYON
    dersini

ilk dönem İKTİSADİ DÜŞÜNCELER TARİHİ

ikinci dönem ULUSLARARASI EKONOMİK KURULUŞLAR

olarak ayrılmış

Nasıl böyle bir şey olabilir ya

Benim şöyle bir sorunum var güz döneminde dersleri vererek(yani şubat finalde) 240 krediyi geçiyorum diplomayı almam gerekmiyormu bu durumda bahar dönemine kalmadan ? Çünkü her dönem 30 kredi.

ikinci dönem derslerini almadan 240 kredi olamaz

bi yanlışın var

• cidden kafam karıştı ders ekle diye bir ikon yok bende 2 dersim var mezun olmama ama o dersler gorunmuyo yerine baska 2.ders var ama secilmiyorum acaba mezunmu ettiler beni :)yeni sisteme göre zaten mezun olmam gerekiyor 46 kalır notlarım yokmudur br bilen b.lgi sahibi yardımcı olmayı paylaşmayı seven bir arkadaş?????cidden çok tuaf hiç biraçıklama yok parasıyla gidip soralım :)
  • okul harçlarını devlet ödemiyor mu? nasıl olacak şimdi? 248tl ödeyin diyor vakıfbanka
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.