AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
841 Cevap169792 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1101 Mesaj
13 Ağustos 2012; 0:17:32 

quote:

Orijinalden alıntı: istcool

quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

@istcool

1. sorun: sınıfı geçersin ama DC-DD-CD-FF olan dersleri tekrar verirsin.
2.sorun: kayıt yenileme yapıldığında ders seçimi yapıyorsun. orada seçim yaparken üst yarıyıldan 15 kredilik daha ders seçebilirisin

@1024

bütünleme kalkmadı. Geldi.

Yani şöyle ki kredili sistemde zaten bütünleme yoktu.Yıllık sistemde bütünleme vardı. yıllık olanlar kredili sisteme geçtiği için bütünlemede olmayacaktı. fakat yeni bir yönetmelik ile kredili sisteme bütünleme sınavı geldi

Çok teşekkür ederim kusura bakma acemilikten soruyorum...

ilk dönem bitti, ikinci dönem bitti. 2. dönem bittikten sonra muhtemelen eylül ayında 15 krediyi seçeceğiz değil mi?

Bak şimdi :

22 ekimde 2012-2013 yılının kayıt yenilemeleri başlıyor. bu tarihte bankaya para yatırıyorsun sonra intenetten sayfana girip oradan ders seçimi yapıyorsun. Ders seçiminde ilk olarak alttan dersin varsa onları seçiyorsun sonra okuduğun yarıyılın dersleri sonrada eğer kredi limitin varsa yani daha 45 i doldurmadıysan üst yarıyıldan ders seçiyorsun. Yani bunların hepsi kayıt yenileme zamanında oluyor.

EDİT: VE bunu her yarıyıl yapacaksın.Yani 1. yarıyılda(güz) 3. yarıyılın(sonraki sene güz),2. yarıyıldada(bahar) 4. yarıyılın(sonraki sene bahar ) dersini alabilirisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 13 Ağustos 2012; 0:21:37 >

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

Açıköğretim ile ilgili Güncel Durumlar

0 Mesaj
13 Ağustos 2012; 10:28:57 

yaa bana bi cvp verirseniz sevinirim şimdi benim bu sene uluslararası dersimden bütüm var eylülde sınava gircem ama kalırsam nolcak sneye nasıl devam etcem bi bilgim yok nasıl olcak bu ??

1101 Mesaj
13 Ağustos 2012; 12:18:18 

AÖF YE bu konuda e-mail attım cvp geldi

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 6111 sayılı Kanunun 171. maddesi ile değiştirilen 44.maddesi gereğince; Fakültelerin bölüm ve programlarındaki eğitim- öğretimin dönemlik-kredili sisteme göre yürütülmesi gerekmektedir. Bu nedenle, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilecektir.

Dönemlik-kredili sistem hakkında bilgi, dönemlik-kredili sistemde okutulacak dersler, ders kredileri gibi bilgiler ilgili öğretim yılında yayınlanacak ve program kılavuzlarında yer alacaktır.

Bilgilerinize rica ederiz.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

435 Mesaj
13 Ağustos 2012; 12:42:38 

Ben bu sene iktisat 4.sınıfa geçtim.Kayıt tarihleri 22 Ekim'de mi başlayacak yoksa daha erken bir tarihte mi?Eğer 22 ekim ise ders çalışmak için pek vaktimiz olmayacak.Bence daha erken başlayabilir kayıtlar.

Acemi: KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU

Usta Birliği : İL J.K.LIĞI / KARABÜK / KARABÜK / KARABÜK

CELP GRUBU : 2

1101 Mesaj
13 Ağustos 2012; 18:50:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ommix

Ben bu sene iktisat 4.sınıfa geçtim.Kayıt tarihleri 22 Ekim'de mi başlayacak yoksa daha erken bir tarihte mi?Eğer 22 ekim ise ders çalışmak için pek vaktimiz olmayacak.Bence daha erken başlayabilir kayıtlar.

22 ekim kayıt yenilemeler başlıyor.
Bencede zaman yetmeyecek ama 20 ünitede olmayacak.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

295 Mesaj
15 Ağustos 2012; 16:34:21 

Arkadaşalar bütünleme sınavı için hangi çalışma yöntemini önerirsiniz?(1.sınıf sosyoloji)Kitaptan çalışamıyorum daha doğrusu çalışmak istemiyorum...Murat açıköğretim soru bankasını aldım fakat geçen sene ki sınav sorularını karşılaştırıyorum en fazla 1 veya 2 tane soru çıkıyor.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

1101 Mesaj
16 Ağustos 2012; 0:48:34 

quote:

Orijinalden alıntı: West!

Arkadaşalar bütünleme sınavı için hangi çalışma yöntemini önerirsiniz?(1.sınıf sosyoloji)Kitaptan çalışamıyorum daha doğrusu çalışmak istemiyorum...Murat açıköğretim soru bankasını aldım fakat geçen sene ki sınav sorularını karşılaştırıyorum en fazla 1 veya 2 tane soru çıkıyor.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

çıkmış soruları bide karşılaştırsan. ben çıkmış sorulardan çalışıyorum.
hukuktan kaldım onuda inşallah büt te vereceğim. 16 soru yapmam lazım.

Ekteki dosya (1)

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

0 Mesaj
16 Ağustos 2012; 12:34:19 

Merhabe benim birkaç sorum olcaktı ben aöf işletme(Yıllık) bölümündeyim 1 sınıf altan 3 ders kalarak bu sene bitti bütünleme sınavına 3 ders olarak girmem gerekiyor fakat başka şehire taşınmam gerekti adres değiştirdim 20 gün önceden kabul olmadı bende bütünleme sınavına şehir değişikliğinden dolayı giremicem

1- seneyi tekrar mı edecem yoksa 2.sınıftamı verecem
2-ders seçimi filan nasıl oluyor altan kalan dersleri hangi ayda ve tarihte seçiyoruz(kalmıyosan bu dönem)
3-Altan kalan üç ders bana altı ders olarakmı dönecek
3-altan kalan dersler için kayıt yenileme yaparken ilk paramı yatırıyoz yoksa ilk dersmi seçiyoz.

Sizce nasıl yapsam daha iyi olur bir yardımcı olursanız çok sevinirim

13 Mesaj
4 Eylül 2012; 5:15:07 

Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler. Benimde 3 sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirm..

1 -Bu yıl İşletme 3.sınıf okuyorum muhtemelen alttan dersim kalacak bu dersleri seneye kredili sisteme geçildiği için alabilirmiyim.Sınıf tekrarı mı yapıcaz?

2-Geçen sene 3.sınıf hazırlık sınıfındaydım bütün derslerden kaldım bu sene 10 ders aldım normalde Hazırlık sınıfı derslerini vermeden sınıf geçişi mümkün değildi kredili sistemde bu nasıl olucak.

3-Ve yıllık dönemde 2 dersten kaldığımız taktirde 1 üst sınıfa geçebiliyorduk bu kredili sistemde ders adedinden ziyade 15 kredilik ders seçimi hakkımız olacakmı ?

Bütün sorularım tek bir noktaya çıkıyor :) 4. sınıftan ders alabilecekmiyim 2 veya daha fazla dersten kalırsam yada sınıf tekrarımı ? Teşekkürler.

1101 Mesaj
4 Eylül 2012; 14:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ronaldo632

Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler. Benimde 3 sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirm..

1 -Bu yıl İşletme 3.sınıf okuyorum muhtemelen alttan dersim kalacak bu dersleri seneye kredili sisteme geçildiği için alabilirmiyim.Sınıf tekrarı mı yapıcaz?

2-Geçen sene 3.sınıf hazırlık sınıfındaydım bütün derslerden kaldım bu sene 10 ders aldım normalde Hazırlık sınıfı derslerini vermeden sınıf geçişi mümkün değildi kredili sistemde bu nasıl olucak.

3-Ve yıllık dönemde 2 dersten kaldığımız taktirde 1 üst sınıfa geçebiliyorduk bu kredili sistemde ders adedinden ziyade 15 kredilik ders seçimi hakkımız olacakmı ?

Bütün sorularım tek bir noktaya çıkıyor :) 4. sınıftan ders alabilecekmiyim 2 veya daha fazla dersten kalırsam yada sınıf tekrarımı ? Teşekkürler.

Tam belli değil ama büyük ihtimal geçilir yani 4 . sınıf dersleri alınır çünkü tek sınıf olarak görünüyor.
kredili sistemde sınıf kalması yok sadece dersten kalıyorsun yani 3-4 dersten kalabilirisin fakat bunları 2 yıl içinde geçmen lazım.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

224 Mesaj
4 Eylül 2012; 15:43:05 

Az önce aşağıdaki siteye girdiğimde uyarı veriyordu, kredili sistemde kaydınız yoktur diye, ama şimdi sistem değişti eski sisteme girdim. Büyük ihtimal çalışma var, yeni sisteme geçirecekler. O zaman kaçıncı sınıfta olduğumuz belli olur diyorum.

https://login.anadolu.e...olu.edu.tr/login_v2.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 4 Eylül 2012; 15:43:33 >

17 Mesaj
5 Eylül 2012; 12:48:05 

matematik dersini veremdiğim için 3. sınıfa geçemiyorum seneye durumum ne olacak sadece matemaitk içinmi sınava gireceğim yine

186 Mesaj
5 Eylül 2012; 14:59:29 

Merhaba arkadaşlar
Açıköğretimde 2 sene sınıfta kaldığım için yoklama kaçağı durumundaydım ama yeni askerlik kanunundan sonra sanırım tekrar 29 a kadar tecil hakkım oldu.

Şu an kamu yönetimi son sınıftayım ve yüksek puan alabildiğim (70-80) 1-2 tane dersi seneye bırakıp kasıtlı olarak okulu 1 yıl daha uzatmak istiyorum. Ama bildiğiniz üzere kamu yön kredili sisteme geçecek. Buna göre;

Eylül 1984 doğumluyum. Seneye 1-2 ders bıraktığımda 29 dolmadan sınıfı geçecek kadar krediyi 1 yıl içinde (eylül 2013e kadar) toplayıp zamanında mezun olabilirim sanırım değilmi???
Bırakacağım dersin en kötü notu: 65-68 civarı alabiliyorum

69 Mesaj
6 Eylül 2012; 4:51:43 

4dersten bute kaldim. Bunlari veremezsem sinif tekrarimi olucak yoksa kredili sisteme gecildiginden bunlari 2.sinifta tekrarmi alicam.

Eger sinif tekrari ise verdigim dersleri yine vericekmiyim yoksa onlardan muafmi olucam. Iktisat 1.sinifim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

301 Mesaj
6 Eylül 2012; 9:51:43 

işletme 3. sınıf öğrenciyim dikey geçişle kayıt oldum alttan aldığım dört ders var. 5dersten büte gireceğim. okula devam edebilmem için kaç dersi vermem lazım ya da 5 dersten hiçbirini veremezsem ne olacak
kaldığım dersler

genel muhasebe
türk vergi sistemi
maliyet muhasebesi
ikdisada giriş
iş ve sosyal güvenlik hukuku

cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

224 Mesaj
6 Eylül 2012; 11:02:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Gambler 06

işletme 3. sınıf öğrenciyim dikey geçişle kayıt oldum alttan aldığım dört ders var. 5dersten büte gireceğim. okula devam edebilmem için kaç dersi vermem lazım ya da 5 dersten hiçbirini veremezsem ne olacak
kaldığım dersler

genel muhasebe
türk vergi sistemi
maliyet muhasebesi
ikdisada giriş

Herkes bu sorunun cevabını arıyor.

1101 Mesaj
6 Eylül 2012; 12:27:08 

quote:

kaldığım dersler

genel muhasebe
türk vergi sistemi
maliyet muhasebesi
ikdisada giriş

genel muhasebe ve iktisada giriş dersleri hariç diğerleri sorun çıkarmaz 4. sınıfta alırsın onları.Ama diğer 2 ders için durum hala karışık. Bütte ne yap et o ikisini geçmeye bak diğerlerini 4. sınıfta kesin alırsın.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

301 Mesaj
6 Eylül 2012; 13:08:26 

quote:

quote:

kaldığım dersler

genel muhasebe
türk vergi sistemi
maliyet muhasebesi
ikdisada giriş

genel muhasebe ve iktisada giriş dersleri hariç diğerleri sorun çıkarmaz 4. sınıfta alırsın onları.Ama diğer 2 ders için durum hala karışık. Bütte ne yap et o ikisini geçmeye bak diğerlerini 4. sınıfta kesin alırsın.

Anladım hocam teşekkür ederim cevap için

17 Mesaj
6 Eylül 2012; 13:24:26 

quote:

Orijinalden alıntı: of5

matematik dersini veremdiğim için 3. sınıfa geçemiyorum seneye durumum ne olacak sadece matemaitk içinmi sınava gireceğim yine

bu soruyada bi cevap lütfen

186 Mesaj
6 Eylül 2012; 14:00:22 

quote:

quote:

kaldığım dersler

genel muhasebe
türk vergi sistemi
maliyet muhasebesi
ikdisada giriş

Merhaba
Açıköğretimde 2 sene sınıfta kaldığım için yoklama kaçağı durumundaydım ama yeni askerlik kanunundan sonra sanırım tekrar 29 a kadar tecil hakkım oldu.

Şu an kamu yönetimi son sınıftayım ve yüksek puan alabildiğim (70-80) 1-2 tane dersi seneye bırakıp kasıtlı olarak okulu 1 yıl daha uzatmak istiyorum. Ama bildiğiniz üzere kamu yön kredili sisteme geçecek. Buna göre;

Eylül 1984 doğumluyum. Seneye 1-2 ders bıraktığımda 29 dolmadan sınıfı geçecek kadar krediyi 1 yıl içinde (eylül 2013e kadar) toplayıp zamanında mezun olabilirim sanırım değilmi???
Bırakacağım dersin en kötü notu: 65-68 civarı alabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-BODY -- 6 Eylül 2012; 14:01:17 >

342 Mesaj
6 Eylül 2012; 15:58:22 

Slm arkadaşlar ben bu sene İşletme 4.sınıfa geçtim yeni sistemde galiba 1 ve 2 dönem olacak mış 1 .dönem ne zaman baslıyor ve kayıt ücretleri kalktı galiba sayfada ücret yatırınca ders secebiliyoruz yazıyor.... tam olarak ne zaman ne yapacaz

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

İntel P4 3,06 Ghz ~ Biostar Anakart ~ Oem 1 GB DDR 400 ~ Sapphire Radeon X1650PRO 256MB DDR3 AGP ~ Samsung 80 GB 7200 Rpm İDE ~ PHİLİPS 52x cd rw ~ PHİLİPS 16x DVD rw ~ FLYVİDEO 3000 Tv kartı ~ 2+1 Speaker

435 Mesaj
6 Eylül 2012; 16:14:39 

quote:

quote:

1-3 ve 2-4 olayı devam ediyor.Maalesef 3'ten ders alamazsın

1032 Mesaj
6 Eylül 2012; 17:05:06 

ben geçen sene dikey geçiş ile işletmeye başladım tek dersten geçmişim eğer büttede hiç ders veremessen 9 dersi 2 dönememi bölcekler

COMINGSOON

17 Mesaj
6 Eylül 2012; 17:17:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ommix

quote:

quote:

1-3 ve 2-4 olayı devam ediyor.Maalesef 3'ten ders alamazsın

peki seneye geçmek için yine 50 ve üzeri ortalamamı gerekecek yoksa genel ortalama 2.00 üzerinde olursa 33 üzeriyle gecebilecekmiyim bilginiz varmı

4283 Mesaj
6 Eylül 2012; 18:50:52 

Tek dersten uzarsa ve o ders ilk dönemde ise dönemde mezun olunuyor değil mi? İkinci dönem boş yere harç ödenmiyordur umardım örgünde olduğu gibi.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

525 Mesaj
6 Eylül 2012; 20:39:57 

şimdi bütünlemede 3 dersten kalırsam kesin sene kaybedicekmiyim yoksa seneye alttan alıp toparlama şansım olucak mı? bunu bilen var mı?

75 Mesaj
6 Eylül 2012; 21:23:08 

Arkadaşlar mrb, aöf bu sene tamamen kredili sisteme geçiyor sanırım. İktisat 3. sınıftayım ben, 3 dersim kaldı bütünleme sınavına gireceğim bitanesinden bile geçemezsem normalde yıllık sisteme göre sınıfta kalıyorum fakat kredili sisteme geçildiği için 3 dersim 3. sınıftan kalsa, kredim dahilinde 4. sınıftan ders alabilecekmiyim acaba ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

PSN ID : alpi1907

UT : Cena Betis

782 Mesaj
6 Eylül 2012; 21:31:31 

quote:

Orijinalden alıntı: emilll

Slm arkadaşlar ben bu sene İşletme 4.sınıfa geçtim yeni sistemde galiba 1 ve 2 dönem olacak mış 1 .dönem ne zaman baslıyor ve kayıt ücretleri kalktı galiba sayfada ücret yatırınca ders secebiliyoruz yazıyor.... tam olarak ne zaman ne yapacaz

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ücret kalkmadı

45 tl si kalktı 205 civarı tekrar verilecek

17 Mesaj
7 Eylül 2012; 4:16:53 

Arkadaşlar şöyle bir durum var : 3.sınıf işletme öğrencisiyim. Dikey geçiş ile okumaktayım. Genel Muhasebe ve İktisata Giriş derslerini 3.sınıf olarak almaktayım ve bütünlemede de kalma ihtimalim bir hayli yüksek. Yeni açıklanan program ile bu 2 ders 1.sınıf dersi olarak gözükmekte. Şimdi ben seneye kredili sistemde 1-3 // 2-4 olayından dolayı yalnızca bu 2 dersin sınavına girme gibi bir durum söz konusu olmaz değil mi? 3. sınıf dersleriyle beraber alırım tahminimce. Bir de bu 2 derse bakılmaksızın 4. sınıf derslerinide alabilir miyim?

435 Mesaj
7 Eylül 2012; 9:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: emirhansozer

Arkadaşlar mrb, aöf bu sene tamamen kredili sisteme geçiyor sanırım. İktisat 3. sınıftayım ben, 3 dersim kaldı bütünleme sınavına gireceğim bitanesinden bile geçemezsem normalde yıllık sisteme göre sınıfta kalıyorum fakat kredili sisteme geçildiği için 3 dersim 3. sınıftan kalsa, kredim dahilinde 4. sınıftan ders alabilecekmiyim acaba ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

3 dersinde 3. sınıftan ise 4.sınıftan ders alabileceksin

75 Mesaj
7 Eylül 2012; 12:01:03 

yani üst sınıfa geçebiliyorum.. demek istediğim seneye derslerimi verdiğim taktirde okuldan mezu olabiliyorum öylemi?

PSN ID : alpi1907

UT : Cena Betis

2574 Mesaj
8 Eylül 2012; 2:11:21 

bi kaç dersten geçip sınıfta kalırsak nolacak ? komple 1. sınıfın derslerini mi tekrardan mı alıcaz yoksa yine eski sitemdeki gibi geçtiklerimiziden muaf olmuş oluyor muyuz?

3279 Mesaj
8 Eylül 2012; 10:31:34 

dostlar sorulmuş olabilir şimdiden özür ... ben 4.sınıftayım yüzde yüz bütünlemede çakacam 1 dersim 3.sınıftan 2 adette 4.sınıftan dersim var şimdi kredili sitemde bu derslerin hepsini güz döneminde verebiliyormuyum yoksa bahar döneminde de sınava girmem gerekecek mi ?

...................

41 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:22:24 

arkadaşlar merhaba.ben bu kredili sistemi henüz anlayabilmiş değilim.şimdi ben uluslaraarası ilişkiler 2.sınıftayım. 1 .sınıftan matematik ve iktisattan halen sorumluyum. 2. sınıftanda 7 tane dersten kaldım.diyelimki bütünlemede veremedim bunları. 3.sınıfa geçebililecekmiyim.yoksa eski sistem gibi 1-3/2-4 olayı mı geçerli oluyor.

298 Mesaj
8 Eylül 2012; 13:40:11 

kimileri üst sınıftan kredinin yettiği kadar ders alabilirsin diyor,kimileride en fazla 2 ders bırakarak bir üst sınıfa geçme olayının hala devam ettiğini söylüyor.2 ders sınırı kalkmış olsa bile(net bir bilgi sahibi değilim) 3.ncü sınıfa geçemezsin gibi eğer 7 dersden kaldıysan üst sınıftan ders almaya kredin yetmiyecektir.

Psn Id: Empathy87

1101 Mesaj
8 Eylül 2012; 14:29:48 

Arkadaşlar şimdi ilk olarak kredi li sisteme seneye geçeceğiz yani bu sene herşey aynı.

Ayrıca yıllık (eski) ve kredili sistemde 1-3 , 2-4 olayı devam ediyor.

Sınıf geçme olayında bu sene eski sistem uygulanacağı icin 2ders birakabilirsin.yoksa seneye sınıf tekrarı yaparak kaldığın ders leri alırsın

Son Olarakta kredili sistemde 2 ders olayi kalktı.
4 dersten kaldiysan sonraki sene bu dört dersi alırsın birde kredin yettiği kadarda okuduğun sene nin derslerini alırsın

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

0 Mesaj
8 Eylül 2012; 14:36:38 

arkadaşlar..
1. sınıftan 2 dersim var
2.sınıftanda 3..
3. sınıfa geçemeyeceğim..
seneye kredili sistemde 2. sınıfta sadece bu derslerimi göreceğim ? bu ders seçme olayı beni etkiliyor mu ?

3159 Mesaj
8 Eylül 2012; 16:17:25 

quote:

Arkadaşlar şimdi ilk olarak kredi li sisteme seneye geçeceğiz yani bu sene herşey aynı.

Sınıf geçme olayında bu sene eski sistem uygulanacağı icin 2ders birakabilirsin.yoksa seneye sınıf tekrarı yaparak kaldığın ders leri alırsın

4 dersten kaldiysan sonraki sene bu dört dersi alırsın birde kredin yettiği kadarda okuduğun sene nin derslerini alırsın

krediliye geçmediğinden emin misiniz ?

1101 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

Yani aöf nin açıklaması net

SENEYE TÜM BÖLÜMLER KREDILI SISTEME GEÇECEK.

Yani ben onların yalancisiyim:-)

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

1101 Mesaj
8 Eylül 2012; 17:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: matador yaşar

arkadaşlar..
1. sınıftan 2 dersim var
2.sınıftanda 3..
3. sınıfa geçemeyeceğim..
seneye kredili sistemde 2. sınıfta sadece bu derslerimi göreceğim ? bu ders seçme olayı beni etkiliyor mu ?

Seneye toplam 5 ders alacaksın tabi bu ddersler seneye 1-2 diye ayrılırsa 10 dersi bulur

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

3159 Mesaj
8 Eylül 2012; 18:32:33 

quote:

quote:

quote:

Yani aöf nin açıklaması net

SENEYE TÜM BÖLÜMLER KREDILI SISTEME GEÇECEK.

Yani ben onların yalancisiyim:-)

aöf bu açıklamayı geçen yıl yaptı diye biliyorum. geçen yıl yaparak seneye dedi ve o sene de bu sene değil mi ?
2012 2013 bu yıl.

1101 Mesaj
8 Eylül 2012; 18:40:46 

Açıklama söyle idi;

2012-2013 yılından itibaren tum bölümler kredili sisteme gelecektir.

Hatta yanılmıyorsam sınav giriş kagidindada yazıyor

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

222 Mesaj
8 Eylül 2012; 19:18:37 

Benim kafamı kurcalayan birşey var :) Şimdi ben 4. sınıf öğrencisiydim.Bitirmek için her iktisat öğrencisinin belalısı Türkiye Ekonomisi kaldı büte.Yarın gireceğim sınava.

Ola ki ben bu dersten kaldım (ihtimalleri düşünmek gerek)

Eee bu kredili sistem de ben ilk dönemde mezun olup Aralıkta diplomamı alabilecek miyim yoksa 1 yılım heba mı olacak?

760 Mesaj
8 Eylül 2012; 21:50:17 

Hocam iyi günler öncelikle.
Ben myo okudum ve iktisada geçtim geçen sene 3. sınıftım ve alttan para teorisi dersi kaldı bu sene de 4. sınıfım ve 2 dersimi verdim geriye 4 tane 4 sınıf 1 de 3. sınıftan dersim var yani toplamda 5 bunları büttede veremeyeceğim muhtemelen bu durumda benim durumum ne olur sizce alttan olan dersi not ortalaması sayesinde geçme imkanım var mı yada 1 ders falan geçebilirmiyim yoksa aynı seneye gene 5 ders kalacak mı şimdiden teşekkürler hocam.

İllerin Plakaları mı?
İl Posta Kodları mı?
İl Alan Kodları mı?
Hepsi ve daha fazlası:
www.İlplakalari.Com

Satılık domain.
www.ucuzbiletnoktasi.com
Fiyat:120 tl.

224 Mesaj
9 Eylül 2012; 15:27:31 

quote:

Açıklama söyle idi;

2012-2013 yılından itibaren tum bölümler kredili sisteme gelecektir.

Hatta yanılmıyorsam sınav giriş kagidindada yazıyor

2012-2013 yılı bu sene işte, hatta bugün itibari ile bu yeni döneme geçtik. Sınav tarihleri bile belli oldu. Herkese hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 9 Eylül 2012; 15:28:25 >

3057 Mesaj
9 Eylül 2012; 16:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: atuvur

Benim kafamı kurcalayan birşey var :) Şimdi ben 4. sınıf öğrencisiydim.Bitirmek için her iktisat öğrencisinin belalısı Türkiye Ekonomisi kaldı büte.Yarın gireceğim sınava.

Eee bu kredili sistem de ben ilk dönemde mezun olup Aralıkta diplomamı alabilecek miyim yoksa 1 yılım heba mı olacak?

Bunu bende merak ettim bak.

472 Mesaj
9 Eylül 2012; 16:37:22 

quote:

Orijinalden alıntı: atuvur

aynı der(S)tten muzdaripiz...aynı sorunun cevabını bende arıyorum geçmem için 14 doğru gerekiyor ama sanırım uzattık okulu...seneye ne olacak şimdi..bekleyip mi göreceğiz bilen biri varmı acaba...

222 Mesaj
9 Eylül 2012; 17:46:50 

Benim de 15 soru yapmam gerekiyordu.Hiç çalışmadan 11 soru yapmıştım final de ama şimdi yaptık bir şeyler ama tırsıyor insan her türlü iyi kötü ihtimali düşünmek gerek.

Ben bu soruyu başka yerlerde sordum 4 kere aynı sınava gireceksin gibi saçma cevaplar verdiler.

Madem örgünler de ki gibi bir sisteme geçildi bizim ilk yarı dönem sonunda dersten geçersek mezun olmamız gerekiyor diğer türlü saçmalıktan başka bir şey değildir.

760 Mesaj
9 Eylül 2012; 21:28:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Ser46

Ben myo okudum ve iktisada geçtim geçen sene 3. sınıftım ve alttan para teorisi dersi kaldı bu sene de 4. sınıfım ve 2 dersimi verdim geriye 4 tane 4 sınıf 1 de 3. sınıftan dersim var yani toplamda 5 bunları büttede veremeyeceğim muhtemelen bu durumda benim durumum ne olur sizce alttan olan dersi not ortalaması sayesinde geçme imkanım var mı yada 1 ders falan geçebilirmiyim yoksa aynı seneye gene 5 ders kalacak mı şimdiden teşekkürler hocam.

Hocam bu sorulara bi cevap lütfenn

İllerin Plakaları mı?
İl Posta Kodları mı?
İl Alan Kodları mı?
Hepsi ve daha fazlası:
www.İlplakalari.Com

Satılık domain.
www.ucuzbiletnoktasi.com
Fiyat:120 tl.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Eylül 2012; 11:27:11 

Merhaba

Bizleri bu konuda bildilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Benim durumun farklı. Bnim ve benim durumunda olan bir çok kişi olduğunu sanıyorum.

AÖF İşletme ve İktisat Fakulteleri 2012-2013 döneminde kredili sisteme geçiyor.

İşletme Fakultesinde okuyorum. 4 yıllık İşletme fakultesi

Benim durumun şöyle

1. sınıftan 1 dersim var, (Matematik) 2. sınıfdan 1 dersim (İktisat teorisi) var.

3. sınıfta kredili sistem olduğuna göre, 1 ve 2 sınıfdan kalan 1+1= toplam 2 adet dersim 3 sınıfa aktarımı mı yapılacak, yoksa
o iki dersi verene kadar aynı sınıfı okuyup, 3 sınıfdan ders alamayakmıyım.

nasıl bir yöntem uygulnanacak benim ve benim durumunda olan öğrenciler için

teşekkürler

1101 Mesaj
10 Eylül 2012; 11:55:31 

quote:

quote:

Hocam bu sorulara bi cevap lütfenn

Eğer o dersi geçmediysen bu sene tekrar alırsın. Not ortalamasıyla ancak bu sene geçebilirsin.Çünkü sisteme bu sene geçildi yani bu senenin notlarında uygulanacak

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

1101 Mesaj
10 Eylül 2012; 11:57:50 

quote:

Orijinalden alıntı: aysem3

Merhaba

Bizleri bu konuda bildilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Benim durumun farklı. Bnim ve benim durumunda olan bir çok kişi olduğunu sanıyorum.

AÖF İşletme ve İktisat Fakulteleri 2012-2013 döneminde kredili sisteme geçiyor.

İşletme Fakultesinde okuyorum. 4 yıllık İşletme fakultesi

Benim durumun şöyle

1. sınıftan 1 dersim var, (Matematik) 2. sınıfdan 1 dersim (İktisat teorisi) var.

3. sınıfta kredili sistem olduğuna göre, 1 ve 2 sınıfdan kalan 1+1= toplam 2 adet dersim 3 sınıfa aktarımı mı yapılacak, yoksa
o iki dersi verene kadar aynı sınıfı okuyup, 3 sınıfdan ders alamayakmıyım.

nasıl bir yöntem uygulnanacak benim ve benim durumunda olan öğrenciler için

teşekkürler

Hmm. 1. sınıftan kalan dersin kötü olmuş. O dersi vermeden 3. sınıfın dersini vermezler.
Bu yüzden büyük ihtimal Bu sene sadece 1. sınıftan kalan ve 2. sınıftan kalan dersini alacaksın yani 2 ders.
Eğer 1. sınıfın dersi olmasaydı 3 ü alabilirdin.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

568 Mesaj
10 Eylül 2012; 17:22:22 

ben 4.sınıfım alttan dersım yok 4 tane dersım kaldı şimdi ben sadece 4 tane dersımı görucem yoksa yenı dersler eklenıyorumu

1101 Mesaj
10 Eylül 2012; 23:38:00 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

ben 4.sınıfım alttan dersım yok 4 tane dersım kaldı şimdi ben sadece 4 tane dersımı görucem yoksa yenı dersler eklenıyorumu

Eğer 1. sınıftan başladıysan ingilizce ve Türk dili dersleri ni alırsın.
eğer Dikey geçiş le başladıysan sadece ingilizce.

SAMSUNG GALAXY S III

BY_STONE

568 Mesaj
11 Eylül 2012; 8:09:29 

quote:

quote:

Ben dikey geçişle 3.sınıftan itibaren başladım

Ama İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

Dediğim gibi kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı?

3159 Mesaj
11 Eylül 2012; 9:51:49 

quote:

quote:

quote:

Ama İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

ingilizce 3-4 dersini 2012 2013 den itibaren dikey geçiş yapanlar alacak.

568 Mesaj
11 Eylül 2012; 10:18:25 

quote:

quote:

quote:

quote:

ingilizce 3-4 dersini 2012 2013 den itibaren dikey geçiş yapanlar alacak.

peki kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı ?

1101 Mesaj