Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canegeli

stone... emeğiniz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.. sizide meşgul ediyorum ama yani demek istediğim ortalama hesaplanırken yıllık sistemdeki alınan notlarda hesaba katılıyormu...katılıyorsa 2 yıllık vize, final ve bütünleme notlarıda hesaba dahil ediliyormu..bahsettiğim ders geçen sene ikinci sınıfta idi..eğer geçebilseydim yıllık sistemde mezun olacaktım.ama iş krediliye dönünce sürümcemede kalıyor..

Bu belli değil şuanlık.okuduğun yıldan itibaren olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 21 Haziran 2012; 14:01:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netell

quote:

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya 3,5 milyon öğrenciyi sevindirecek haberi sosyal medya üzerinden verdi.

Çetinsaya twitter hesabı üzerinden verdiği mesajda şunları yazdı:

Sevgili gençler,bildiğiniz üzere bir süre önce sizlerden gelen talep doğrultusunda 2. öğretim yaz okulu ücretlerini 1. öğretimle eşitledik.

Şimdi ise 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir kararı açıklıyorum.

Yükseköğretim Forum Sayfasına sizlerin göndermiş olduğu mesajlar ve Üniversiteler Bölge toplantılarında dinlediğim tüm öğrencilerden gelen talep üzerine bütünleme hakkını tüm öğrencilerimize vermiş bulunmaktayız.

YÖK Başkanı olarak,öğrencilerin yaz okullarına mahkum edilemeyeceğine,bütünleme sınavlarının tüm öğrencilerimizin hakkı olduğuna inanıyorum

2011-2012 Akademik yılından itibaren tüm üniversitelerimizde geçerli olacak bu kararın öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim.

açıköğretime de bütünleme hakkı gelir mi kredili sistemde şimdi?

Hayır. Bütünleme tamamen kalkıyor.

• Bence bütünleme gelecektir YÖK başkanın açıklamalarından sonra böyle düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

Senin bilgin vardır diye sana soruyorum... Tek bir sınavdan alınan notun yuvarlaması nasıl oluyor... Örneğin X dersine girdim toplam 30 soru var 13 tane doğru yapıldı... 100/30=3,33333... *13=43,33 alınan bu notun yuvarlaması 43 mü 44 mü olacak... Bu konuda farklı söylemler olduğu için sana soruyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frekans33

quote:

Senin bilgin vardır diye sana soruyorum... Tek bir sınavdan alınan notun yuvarlaması nasıl oluyor... Örneğin X dersine girdim toplam 30 soru var 13 tane doğru yapıldı... 100/30=3,33333... *13=43,33 alınan bu notun yuvarlaması 43 mü 44 mü olacak... Bu konuda farklı söylemler olduğu için sana soruyorum...

%100 emin olarak cevaplayabilirim..

43,33------ 43 olarak geçer..

43,50------ 44 olarak geçer.

05 ve yukarısı yukarıya yuvarlıyor yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

quote:

quote:

Sorumu iyi anlamamış olabilir misin?

Sadece tek bir sınavdan yapılan doğrular neticesinde ortaya çıkan notun yuvarlamasından bahsediyorum...

Vize puanının 100 de 30 u ve Finalin 100 de 70 i toplanarak çıkan sayının yuvarlamasından bahsetmiyorum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sadece tek bir sınavdan yapılan doğrular neticesinde ortaya çıkan notun yuvarlamasından bahsediyorum...

Vize puanının 100 de 30 u ve Finalin 100 de 70 i toplanarak çıkan sayının yuvarlamasından bahsetmiyorum...

Tamam işte adamın dediği gibi.

Vizeden 13 doğrun mu var. 13*3,33=43,29 yapıyor buda 43 olarak sisteme geçiyor.

ortalamada yine aynı. 43/100*30=12,9 buda 13 olarak sisteme geçer.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım, cevapladığım gibi :)

• quote:

quote:

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim... İnternette çeşitli sitelerde farklı farklı açıklamalar gördüğüm için burada sorma gereği duydum... Örneğin sınavda yapmış olduğun doğru üzerinden aldığın not 41.2 olsun.... Bu durumda notun 42 ye yuvarlanıyor akabinde yüzde otuz ve yetmişlik hesaplamalardan sonraki küsüratlı notlarda ise 0,5 ve üzerini üst sayıya yuvarlıyorlar diye yazılar gördüm... Tabi bunu birden fazla yerde görünce emin olmak istedim ve o nedenle sordum...

Şimdi siz bunun tam tersini söyledikten sonra hiç üşenmedim 30 soruluk bir sınavın her doğrusunda kaç puan geliyor ve sizin söylediğiniz şekilde yuvarlandığı takdirde nasıl bir puan oluştuğunu çıkarttım...

1 doğru 3,33... yuvarlandığında 3
    2 doğru 6,66... yuvarlandığında 7
    3 doğru 10 yuvarlandığında 10
    4 doğru 13,33... yuvarlandığında 13
    5 doğru 16,66... yuvarlandığında 17
    6 doğru 20 yuvarlandığında 20
    7 doğru 23,33... yuvarlandığında 23
    8 doğru 26,66... yuvarlandığında 27
    9 doğru 30 yuvarlandığında 30

Bu şekilde notlar 3, 7, 10...........93, 97,100 diye gidiyor ve alınacak notların son basamaklarında 0, 3, ve 7 var... Daha sonra bu sene ve geçmiş yıllardaki 30 soruluk derslerden almış olduğum notlara baktım gerçekten son basamaklar ya 0 ya 3 ya da 7... Diğer rakamlardan bir tane bile yok...

Böylelikle sizin vermiş olduğunuz bilgileri de teyit etmiş oldum... Tekrar ikinize de teşekkürler..

• bir sorum olacak..

Arkadaşlar şuan da ben Adalet bölümü açıköğretim 2. sınıf öğrencisiyim. genel not ortalamam 2,11 ve tek dersten ff aldım. anladığım kadarıyla bu nedenle mezun olamıyorum.

Benim sormak istediğim şey ise, kamu yönetimi 3. sınıftan devam edip, kaldığım tek dersi 3. sınıfta vermem mümkün mü? AÖF bize böyle bir iyilik yapabiliyor mu?

şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLyJoJuQ

bir sorum olacak..

Arkadaşlar şuan da ben Adalet bölümü açıköğretim 2. sınıf öğrencisiyim. genel not ortalamam 2,11 ve tek dersten ff aldım. anladığım kadarıyla bu nedenle mezun olamıyorum.

Benim sormak istediğim şey ise, kamu yönetimi 3. sınıftan devam edip, kaldığım tek dersi 3. sınıfta vermem mümkün mü? AÖF bize böyle bir iyilik yapabiliyor mu?

şimdiden teşekkür ediyorum.

Hayır geçiş yapman için mezun olman gerekiyor.
  • merabalar, ben 3. sınıftayım ve son sınıfa 2 dersten borçlu olarak geçme ihtimalim var. kredili sisteme geçileceğine göre kalma ihtimalim olan derslerin hepsini vermem mi gerekir,yoksa borçlu olarak bi üst sınıfa geçebilir miyim?
  • bi üst sınıfa geçebiliyosun sanırım, ama mesela 3 dersten kalırsan geçemezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizvefbli21

bi üst sınıfa geçebiliyosun sanırım, ama mesela 3 dersten kalırsan geçemezsin
    a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizvefbli21 -- 26 Haziran 2012; 2:42:01 >
  • arkadaşlar an itibari ile işletme 4. sınıfa geçmiş bulunuyorum kredili sistem bizi etkiliyor mu yoksa eski sistem mi olacak? bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin009 -- 26 Haziran 2012; 19:08:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin009

arkadaşlar an itibari ile işletme 4. sınıfa geçmiş bulunuyorum kredili sistem bizi etkiliyor mu yoksa eski sistem mi olacak? bilgilendirirseniz sevinirim.

Evet. Seneye herkes kredili.
  • 3. sınıfa geçtim altan dersim yok
    4. sınıfın derslerini alıp 1 yılda bitirebilir miyim
    bu olmazsa üsten kaç ders alabilirim
    dd dc den geçmem için 3. sınıf ortalaması mı 2 olacak yoksa 4le beraber mi 2 oolacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilbar -- 27 Haziran 2012; 0:05:35 >
  • Merhaba arkadaşlar ben adalet bölümü 1. sınıf okumaktayım sorum şu sınav notlarım resimde görüldüğü gibidir. güz dönemi ortalamam 1,93 bahar dönemide 2,10 bu durumda geçtimmi kaldımmı emin değilim. bahar döneminden 1 tane FF dersim var beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden tşkler.

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
  • bahar dönemi

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

3. sınıfa geçtim altan dersim yok
    4. sınıfın derslerini alıp 1 yılda bitirebilir miyim
    bu olmazsa üsten kaç ders alabilirim
    dd dc den geçmem için 3. sınıf ortalaması mı 2 olacak yoksa 4le beraber mi 2 oolacak

toplam 45 kredi alabiliyorsun. 45 krediye kaç ders gelirse artık.
    sadece 3. sınıf.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.