Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yök ün Türkiye de ki tüm üniversiteler için aldığı karar var. Bütünleme sınavı örgün veya uzaktan eğitim olsun tüm üniversitelere mecbur olarak getirildi. Örgünde mezun olduğum okul 10 yil Bütünleme yapmayı red ediyordu bu sene oraya bile gelmiş.
    Yök kararı tüm üniversiteler için geçerli
    İlgili kararhttp://www.yok.gov.tr/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=813
    Ek: yökün karari sadece geçen yil için değil 2011-2012 den başlayarak bundan sonrası için tamamını kapsıyor. Yazıyı okursanız göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRoNMaSTeR -- 27 Kasım 2012; 22:12:31 >

• arkadaşlar ben 4.sınıf işletme öğrencisiyim
    gecen seneden alttan dersim falan yok sorunsuz geçtim
    şimdi sormak istediğim bu ocakta ki sınav için sadece 2005-2012 çıkmış sorulara baksam yeter mi ?
    Yardımlarınnızzz
  • Arkadasşlar merhaba
    ben işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim alttan hiç dersim yok sorunsuz geçtim şimdi önerilerinizi bekledğim konu bu ocak ayında ki sınav için 2005-2012 arası çıkmış sorulara bakmak yeterlimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysegulbasol

Arkadasşlar merhaba
    ben işletme bölümü 4.sınıf öğrencisiyim alttan hiç dersim yok sorunsuz geçtim şimdi önerilerinizi bekledğim konu bu ocak ayında ki sınav için 2005-2012 arası çıkmış sorulara bakmak yeterlimi ?

Kesinlikle degil.

Mutlaka aof nin kendi kitaplarindan calis, kredili sistemde sorularda degisti, tum yardimci kitaplar ona gore yeniden duzenlendi, yani amacin sadece yardimci kitaba bakmaksa ki hic tavsiye etmem, kredili sisteme gore duzenlenmis yeni kitaplardan alman lazim (murat yayinlari 7. ve 8. donem kitaplari).

Ama artik eskisi gibi cikmis sorulara bakip sinif gecme olayi yalan gibi dusunuyorum, imkanin varsa hem yardimci kitap, hemde aof nin kitaplarindan calis.

• geçmiş sorulara sakın bakmayın tümüyle değişti herşey . bir dersaneye giden arkadaşnz varsa dersanede hocalar not hazırlıyorlar onları temin etmeye çalışın yoksa zor. kaldı ki ben daha 3 kitap alamadım çıkmamş . dersaneden alıyorm notları
  • teşekkür ederim ilginize
  • Arkadaşlar sınav yerleri hep farklı farklı, bu durumu yaşayan varmıdır ? Benim önceden Gazi 'den başka biryer gelmezdi, şimdi tüm ankarayı gezdiriyorlar
  • kredili sistemde sınavlarda yanlış doğruyu götürme konusu nasıl oldu aöf de şimdi..yine 4 yanlış bir doğruyumu götürecek
  • NASIL YANİ ? SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?
  • quote:

NASIL YANİ ? SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

evet belli oldu öğrenci otomasyonuna girip bakabilirsin.
  • allah belasını versn böyle yer belirleme şeklinin adanaın bi ucundn diğer ucuna koşturup durcam gün gün
  • AYNEN YAAA
    ZATEN HALA DERSTE ÇALIŞMADIK .:(
  • arkadaslar ben saglık kurumları ısletmecılıgı 1 sınıftayım bu sene basladım.kredili sisteme göre üstten ders alıp erken bıtırebılıyor muyum ? nasıl oluyo anlatır mısınız?
  • 1)aöf işletme 1 sınıf öğrecisiyim mesela güz yarıyıl bitti sınavlardan gecemedim bütünleme sınavı güz yarıyıl için eylül ayında yapılcak yoksa sınavlar bittikten sonramı
    2)2 dönem bahar yılı için harçları ne zaman yatırıyoruz ve bizde ders secimi ekle çıkar işlemi olucakmı yeni sistemler için ders secme vb
    3)mesela 1 günde 4 tane sınava giricem kaç oturum olucak
    4)can eğrisi varmı yeni sistemde
  • aöf verdiği kitaplrdan çalışıyorum murat yayınlarından vazgectim ama matematik çok ama çok saçma yapmışlar sadece testlerini yaptım 10 tane soru 1 üniteden
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperestink

quote:

Arkadasşlar merhaba

Kesinlikle degil.

Mutlaka aof nin kendi kitaplarindan calis, kredili sistemde sorularda degisti, tum yardimci kitaplar ona gore yeniden duzenlendi, yani amacin sadece yardimci kitaba bakmaksa ki hic tavsiye etmem, kredili sisteme gore duzenlenmis yeni kitaplardan alman lazim (murat yayinlari 7. ve 8. donem kitaplari).

Ama artik eskisi gibi cikmis sorulara bakip sinif gecme olayi yalan gibi dusunuyorum, imkanin varsa hem yardimci kitap, hemde aof nin kitaplarindan calis.

kardeşim ben aöf verdiği kitaplardan çalışıyrum testlerine bakıyorum gecmişten soru çıkmayacağı kesinmi sonra pişman olmayalım

• aöf iktisat bölüm öğrencisiyim. 3ncü sınıftan para teorisi ve iş hukuku 4ncü sınıftan türkiye ekonomisi ve vergi hukuku derslerim kaldı yeni sınav sistemine göre girmem gereken dersler vergi hukuku, para teorisi ve sanayi ekonomisi olarak gözüküyor. benim anlamadığım 4 dersim nasıl 3 e indi ve sanayi ekonomisi nasıl cıktı ? ayrıca ilk dönemde 3 derside verirsem mezun olurmuyum yoksa diğer döneme başka derslerde ortaya cıkıcakmı ? ( bana verilen 3 dersin kredi toplamı : 13 olarak gözüküyo )
    yardımcı olan olursa cok makbule gecer.. kafam inanılmaz karıştı :)))
  • peki hocam geçtiğimiz bir dersi diğer sene yükseltmek için tekrar alabilirmiyiz...
    eğer alırda daha düşük bir not alırsak ne olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: canalanplt

yardımcı kitap alan var mı yoksa aöfden aldıgımız ktiaplardan mı calısıyorsunuz

geçmiş yılların cıkmıs sorularınada bakmalımıyız yine gelir mi tamamen mi değişik sorular gelir?

ders intibak listesinden bakabilirsin. genel olarak 1-4 ara / 1-8 final.

çıkmış yılların soruları bazı deslerde işe yarıyabilir. ama çoğu dersin konuları yeni.

Hangi derslerde ağırlıkta yazarsanız sevinirim, pek incelemeye fırsatım olmasa da yardımcı dökümanlardan derslere çalıştım
  • Arkadaşlar ben işletme 4. sınıftayım formaliteden, ama DGS da hazırlanıyorum , nasılsa boşa 200 tl gitmesin. 2. dönem harç parasını yatırmasam kaydım silinirmi veya öğrencilik haklarım alınırmı aöf ten ?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.