Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
838
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere seneye bütün bölümler kredili sisteme geçiyor.Bu sistem hakkında bilmeyenlere kısaca anlatayım.

Aöf Kredili Sistem

* İki dönem halinde uygulanan kredili sistemde, her dönem 2 sınav ve yılda 4 sınav bulunmaktadır.
    * Bütünleme sınavı yoktur.
    * Her dersin bir harf notu olur.
    * Ara sınav %30-Final %70
    * Her dersin kredisi olacak
    * Kaldığınız dersi bir sonraki sene alırsınız.

AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kayıt Yenileme - Ders Seçme

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programlarda kayıt yenileme işlemleri 1.aşama ders ekle-sil, 2.aşama kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilmektedir.
    Dönemlik-kredili sistemde 2012-2013 öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.
    Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.(burası önemli)
    Kayıt yenileme tarihlerini anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim”, “Akademik Takvim” linkinden takip etmeniz gerekmektedir.

Kredili Sistemde Ders/Sınıf Geçme Nasıl Oluyor??

Arkadaşlar bu sistemde dersler iki ayrı dönemde( güz ve bahar ) verilecek.
    Bu sistemde her dersin ortalamasının bir harf notu karşılığı bulunuyor. Tablodada gördüğünüz gibi.

Eğer dersiniz harf notu AA ve CC (CC dahil )arasında ise o dersten geçersiniz.
    Eğer harf notunuz CD ,DC veya DD ise o dersten başarısızsınız ve bu sefer de dönem sonu ortalamanıza bakılır. Eğer dönem sonu ortalamanız 2,00 ve üzerinde ise o dersten geçersiniz. 2,00 ın altında ise bu sefer koşullu geçme devreye girer. Koşullu geçmede Yıl sonunda Genel not ortalamanız en az 2,00 olması gerekir.
    Eğer 2,00 ın altında olursa koşullu geçtiğiniz derslerden kalırsınız ve seneye tekrar alırsınız.
    Eğer ders notunuz FF olursa o dersten direkmen kalırsınız.

Not Aralığı – Harf Notu – Not Değeri
    84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)
    77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)
    71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)
    66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)
    61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)
    56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)
    50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)
    46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)
    40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)
    33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)
    0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

Dönemlik-Kredili Sistemde Sınıf Kavramı
    Dönemlik-kredili sistemde sınıf geçme değil, ders geçme esası getirilmiştir. Bu nedenle
    öğrenciler birkaç yarıyıldan ders alıyor olabilirler. Örneğin; Bir öğrenci güz döneminde 1.
    ve 3. yarıyıldan ders alırken, bahar döneminde ise 4. ve 6. yarıyıldan ders alabilir. Bu
    nedenle dönemlik-kredili sistemde sınıf kavramından bahsedilemez. Öğrencilerin, dönemlik-kredili sistemde 1., 2., 3., 4. sınıf olarak sınıfları belirlenmez. 1., 2., 3., 4., … 8. gibi
    hangi yarıyıl öğrencisi olduğu belirtilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 1 Temmuz 2012; 1:55:10 >

• Arkadaşlar Aöf ye mail atmıştım cvp geldi.

1. ) Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapılan bölüm ve programların dönemlik-kredili sisteme dönüştürülmesi nedeni ile ders programı ve ders içerikleri yeniden belirlenmiştir. Bölüm ve programlardaki dersler alanında uzman öğretim
    üyelerinden oluşan bir komisyon tarafından tamamı yenilenmiş, güncel ve zengin bir
    program içeriği hazırlanmıştır. Programlara kayıtlı öğrencilerin yeni ders programlarına
    göre ders intibakları yapılmıştır. Yapılan ders intibaklarına göre öğrencinin sorumlu oldu-
    ğu dersler, derslerin içerikleri, derslerin kredileri ve öğrencinin ara ve dönem sonu sınavlarında sorumlu olduğu ünite bilgisi merkezi açıköğretim programlarında
    http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresinde, uzaktan eğitim programlarında ise
    http://ue.anadolu.edu.tr adresinde yer alan program kılavuzlarında bulunmaktadır. Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sisteminde öğretim yapılan bölüm ve programların
    dönemlik-kredili sisteme geçirilmesi nedeni ile 2012-2013 öğretim yılı için 1012 farklı
    türde kitap için 12 milyon cilt basımı gerçekleştirilecektir

Bu yazıya göre Yani yeni kitaplar basılacak ve içerik değişecek.buda çıkmış soruları etkiler.

2.) Dönemlik-Kredili Sistemde Sınıf Kavramı
    Dönemlik-kredili sistemde sınıf geçme değil, ders geçme esası getirilmiştir. Bu nedenle
    öğrenciler birkaç yarıyıldan ders alıyor olabilirler. Örneğin; Bir öğrenci güz döneminde 1.
    ve 3. yarıyıldan ders alırken, bahar döneminde ise 4. ve 6. yarıyıldan ders alabilir. Bu
    nedenle dönemlik-kredili sistemde sınıf kavramından bahsedilemez. Öğrencilerin, dönemlik-kredili sistemde 1., 2., 3., 4. sınıf olarak sınıfları belirlenmez. 1., 2., 3., 4., … 8. gibi
    hangi yarıyıl öğrencisi olduğu belirtilir.

Buda demek oluyorki intibak derslerinden kalsanda bişey olmaz 4. yılın yani 7-8. yarıyılın derslerini alabilirsiniz.

1. kötü olduda 2. güzel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 1 Temmuz 2012; 1:53:54 >

• Az önce aşağıdaki siteye girdiğimde uyarı veriyordu, kredili sistemde kaydınız yoktur diye, ama şimdi sistem değişti eski sisteme girdim. Büyük ihtimal çalışma var, yeni sisteme geçirecekler. O zaman kaçıncı sınıfta olduğumuz belli olur diyorum.

https://login.anadolu.edu.tr/?url=https://aofburo.anadolu.edu.tr/login_v2.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 4 Eylül 2012; 15:43:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

quote:

quote:

ben 4.sınıfım alttan dersım yok 4 tane dersım kaldı şimdi ben sadece 4 tane dersımı görucem yoksa yenı dersler eklenıyorumu

Eğer 1. sınıftan başladıysan ingilizce ve Türk dili dersleri ni alırsın.
    eğer Dikey geçiş le başladıysan sadece ingilizce.

Ben dikey geçişle 3.sınıftan itibaren başladım

Ama İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

Dediğim gibi kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı?

ingilizce 3-4 dersini 2012 2013 den itibaren dikey geçiş yapanlar alacak.

peki kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı ?

O derslerin karşılığı ders alacaksın yeni değil yani
    ör: Genel muhasebe dersi yerine Muhasebe1-muhasebe 2

anlatamadımkı derdımı

bakın alttakı tabloya mesela şu dersten kalanlar şu derslerı alıcak diyor yanı ne olmuş oluyor mevcut dersımın yanına 1 ders daha eklemışler ben 4 dersten kalmıştım tabloya göre 2 dönem boyunca toplam dersım 7 ye çıkmış anladıgım bu

Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım
    Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben 4.sınıfım alttan dersım yok 4 tane dersım kaldı şimdi ben sadece 4 tane dersımı görucem yoksa yenı dersler eklenıyorumu

Ama İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

anlatamadımkı derdımı

bakın alttakı tabloya mesela şu dersten kalanlar şu derslerı alıcak diyor yanı ne olmuş oluyor mevcut dersımın yanına 1 ders daha eklemışler ben 4 dersten kalmıştım tabloya göre 2 dönem boyunca toplam dersım 7 ye çıkmış anladıgım bu

Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım
    Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

Evet öyle ama, Sana dediğim gibi işte mesela Muhasebeyi 2 döneme bölmüşler. Muhasebe 1 - Muhasebe 2.

Burada da Muhasebe denetim ve mali analiz dersini 2 ye bölmüşler Denetim Ve Finansal mali tablo dersi olarak.

Yani kısacası aslında fazla ders yok sadece dersleri 2 ye bölmüşler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anlatamadımkı derdımı

Evet öyle ama, Sana dediğim gibi işte mesela Muhasebeyi 2 döneme bölmüşler. Muhasebe 1 - Muhasebe 2.

Burada da Muhasebe denetim ve mali analiz dersini 2 ye bölmüşler Denetim Ve Finansal mali tablo dersi olarak.

Yani kısacası aslında fazla ders yok sadece dersleri 2 ye bölmüşler.

olsun sonuç olarak ders sayısı artıyo her turlu bana zarar ne guzel 4 ders varken 7 ye çıktı

• Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Kayıt yeniletecek öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ders ekle-sil işlemini yapıp 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde alacağı dersleri belirledikten sonra banka ödemesini gerçekleştireceklerdir.

Yapılan intibaklar ve sorumlu olduğunuz dersler hakkında ayrıntılı bilgihttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yer alacaktır.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 27 Eylül 2012; 15:20:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Kayıt yeniletecek öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ders ekle-sil işlemini yapıp 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde alacağı dersleri belirledikten sonra banka ödemesini gerçekleştireceklerdir.

Yapılan intibaklar ve sorumlu olduğunuz dersler hakkında ayrıntılı bilgihttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yer alacaktır.

üst sınıfın derslerini seçebilryorsan sınıfı geçtin demektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

üst sınıfın derslerini seçebilryorsan sınıfı geçtin demektir.

Üstten 29 kredi alttan 14 kredi var. Bu durumda geçmiş oluyorum o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 28 Eylül 2012; 10:31:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekmoo

Merhaba arkadaşlar... Uluslararası İlişkiler 2. sınıf
    ögrencisiyim.Eski sisteme
    göre ,bütünleme sınavlarından sonra
    3 dersten kalmış bulunmaktayım. Bu sene çogu bölüm gibi benimde
    bölümüm yeni sisteme ilk kez geçiyor. Acaba 3 dersten kalmış olmam bana
    sınıf tekrarı mı yaptıracak.Yani yeni
    sisteme göre 3x2 olarak bir senede 6
    ders almamı mı zorunlu kılacak. Yoksa kredili sistemin gerektirdigi
    dönemlik alltan kalan 3 ders , artı
    kredimin yetebildigi kadar 3. sınıf 1.
    dönem dersimi almamı saglayacak. Yani kısacası ben sınıf tekrarı mı
    yapacagım yoksa 3. sınıftan devam
    edicekmiyim alttan dersleri alarak? Yardımcı olursanız çok sevinirim , bu
    konu baya bir kafamı kurcalıyor...

Arkadaşım aşağıdaki linki kontrol et fikir sahibi olursun...
    http://cimaem.blogspot.com/2012/10/ack-ogretim-kredili-sistemde-alttan.html

• arkadaşlar alttan dersi olanların muhakkak okuması gereken bir bilgi aşağıdaki linkte mevcut.
    http://cimaem.blogspot.com/2012/10/ack-ogretim-kredili-sistemde-alttan.html
  • Arkadaşlar bu kredili sistemde bütünleme sınavı yok diye biliyorduk. Bakın araştırırken şu bilgileri buldum, bilmediklerimi öğrendim.

Göz atmak isterseniz link aşağıda.

http://tr-tr.facebook.com/notes/a%C3%B6f-a%C3%A7%C4%B1k-%C3%B6%C4%9Fretim-fak%C3%BCltesi/a%C3%B6f-kredili-sistem-nedir-/10150767526923809
  • handanovic http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf

Dostum buradan bölümüne bak ve alacağın derslere bak. Yanlarında sorumlu olacağın ünite sayısı yazıyor.

h_öztuna06 güz döneminde verilen dersler bahar döneminde alınamaz.Yani kısacası güz döneminde alacağın dersler belli, bahar döneminde alınacak dersler bellidir.

8 ders verirler güz, e bunu sadece sonraki güz dönemlerinde alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 10 Ekim 2012; 23:49:01 >
  • https://ogrenci.anadolu.edu.tr

Adres herkese açılmıştır, hayırlı uğurlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 16 Ekim 2012; 15:57:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnsnl

quote:

Orijinalden alıntı: woxow

herkez bütünleme kalkacak diyor ama bütün ünv.lerde bütünleme olacak diye yök kararı var.

evet yök kararı var ama aöf bu konuyla ılgılı herhangı bır bılgı paylasmıyor.. ve bence de eger but cıkmazsa cok kotu olur.. 1. ve 2. dönemler bıttıkten sonra yıllık donemdekı gıbı bır but sınavı yapabılırler dıye dusunuyorum..

nasıl bilgi paylaşmıyor arkadaşım.dünyadan haberiniz yok.

DÖNEMLİK-KREDİLİ SİSTEM
    Dönemlik-kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı, bütünleme sınavı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 (European Credit Transfer System) ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendiril-diği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.
    Dönemlik-kredili sistemde; önlisans programlarında, Güz Dönemi 1 ve 3. yarıyıllardan, Bahar Dönemi 2 ve 4. yarıyıllardan; lisans bölümlerinde, Güz Dönemi 1, 3, 5 ve 7. yarıyıllardan, Bahar Dönemi 2, 4, 6 ve 8. yarıyıllardan oluşmaktadır.
    Dönemlik-kredili sistemde ders geçme esası uygulandığından, sınıf kavramı bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1, 2, 3 ve 4. sınıf olarak ayrılmazlar. Öğrenciler güz dönemi derslerini güz döneminde, bahar dönemi derslerini bahar döneminde almak zorundadırlar. Başka bir ifade ile güz dönemi dersini bahar döneminde, bahar dönemi dersini güz döneminde alamazlar.
    Dönemlik-kredili sistem hakkında ayrıntılı bilgihttp://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanan “Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu”nda açıklanmaktadır

http://w2.anadolu.edu.tr/aos/belgeler/kilavuzlar/2012_2013/2012_2013_OgrenciKilavuzu.pdf

ayrıca

Dikey geçiş ile kayıt yaptıran öğrenciler önlisans programında almış oldukları Yabancı Dil dersi nedeni ile lisans programında 5. ve 6. yarıyıllardaki Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır. Bu öğrenciler, 7. ve 8. yarıyıllardaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerinden ise sorumlu tutulacaklardır.

Aynı şekilde Türk Dili dersini önlisans programında almış olduklarından lisans programındaki 7. ve 8. yarıyıllardaki Türk Dili I ve Türk Dili II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır.

Öğrenciler yukarıda açıklanan Yabancı Dil ve Türk Dili dışında kalan dersleri daha önce önlisans programında almış dahi olsalar 5, 6, 7. ve 8. dönem derslerinin tamamını almak zorundadırlar.

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

http://www.anadolu.edu.tr/tr/aof-dikey-gecis

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

@onur_ercan biraz bekle derim, sistem taşıma yapılıyor o nedenle şuan saçma sapan bir durum içerisindeyiz , Senin kayıdın yeni girişmi yoksa kayıt yenileme mi ?

@selimy34 hangi klavuz, paylaşabilirmisin ? Bende kimliği kullanıyorum ve sıkıntı yaşamak istemiyorum

Kayıt Yenileme kılavuzu link

• quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

quote:

Orijinalden alıntı: hie

@onur_ercan biraz bekle derim, sistem taşıma yapılıyor o nedenle şuan saçma sapan bir durum içerisindeyiz , Senin kayıdın yeni girişmi yoksa kayıt yenileme mi ?

@selimy34 hangi klavuz, paylaşabilirmisin ? Bende kimliği kullanıyorum ve sıkıntı yaşamak istemiyorum

Kayıt Yenileme kılavuzu link

Arkadaşlar kayıt yenilerken kimlikleridemi yenileteceğiz. Benim 1. sınıftaki kimliğim geçersizmi şimdi???

• onur_ercan Önceden bunu dışında bişey söylediğimi hatırlamıyorumda yinede tekrarlıyayım.

Kredili sistemde veya yıllık sistem bunlarda 1-3 /2-4 olayı devam ediyor. 1. sınıfta dersin varsa 3. sınıf derslerini alamazsın.

http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/DonemlikKrediliSistemKilavuzu.pdf

Birinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, üçüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak beşinci
    ve yedinci yarıyıllardan ders alamaz. Üçüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, beşinci
    yarıyıldan ders alabilir, ancak yedinci yarıyıldan ders alamaz.
    İkinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, dördüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak altıncı
    ve sekizinci yarıyıllardan ders alamaz. Dördüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, altıncı yarıyıldan ders alabilir, ancak sekizinci yarıyıldan ders alamaz.

• Yeni Sisteme uygun AÖF ile ilgili ders özetleri aşağıdaki sitede bedava arkadaşlar.
    Sayfalarca kitaplara son.
    Örnek özetleri mutlaka inceleyin.
    Kolay AÖF
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

Yeni kayıt olanların otomasyonda dersleri gözükmeye başlamıştır

dgs ile 9 ders almıştım buraya baktımhttps://login.anadolu.edu.tr/?url=http://ogrenci.anadolu.edu.tr/Login.aspx şimdi bide ingilizce eklenmiş hani olmayacaktı.??
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.