- x
SAMSUNG GALAXY ACE S5830i KULLANICILARI DERNEĞİ [Inceleme-Root-Unroot-CWM-Flash]
372 Cevap188039 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

75 Mesaj
1 Mayıs 2012; 15:09:29 

Samsung Galaxy Ace s5830i Kullanıcıları Derneği

İnceleme-Ne Nasıl Yapılır-Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Önsöz:
Bildiginiz gibi raflardaki tüm Galaxy Ace modelleri artık s5830 değil de s5830i modeline dönmüş durumda. Bu iki model ismi arasında sadece 'i' harfi dışında donanımsal farklar da dolduğundan s5830 romları ve updateleri s5830i ile kullanılamamakta.

Hakkında henüz pek fazla kaynak ve bilgi bulamadığımız s5830i kullanıcıları olarak neyin nasıl yapılacağı, güncel yazılım/ROM ların paylaşılacağı ve ortak sorunlarımza pratik çözümlerini bu başlık altında paylaşılabileceğini düşünüyorum.

.

-2

.

İnceleme:
(hazırlanıyor)

----

Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri:

----

- 3D Oyunlar ve s5830i
Hiçbir müdahele yapmadan telefonumuzun kendi halinde çalıştırdığı ve çalıştıramadığı oyunlar aşağıda. Siz de test edip çalıştırıp/çalıştıramadığınız oyunları bize ulaştırın buraya ekleyelim.
Müdahele yapmadan halihazırda çalışan oyunlar: pes 12, gt racing, ninja furit, angry birds, racing thunder
Müdahele yapmadan çalışmayan oyunlar: nfs shift, death space, brother in arms

Galaxy Ace s5830i 'de çalışmayan 3D Oyunları Açma:

Not: Bu işlem için öncelikle telefonumuza Root yapmak gerekli. (Root İşlemi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır.)

1- Android Market'ten "Chainfire 3D" uygulamasını indiriyoruz.
2- Options Bölümünde Yer Alan İlk Seçeneği CF3D driver seçeneğine giriyoruz.
3- "Install C3FD" Diyoruz
4- Telefonu boot ediyor. Korkmayın. =)
5- Bu Dosyayı İndiriyoruz.
6- SD Kartımıza Atıyoruz (Zip Şeklinde.)
7- "İnstall plug-ins" Bölümüne Giriyoruz...(Programdan)
8- İndirdiğiniz Dosyayı Seçip Yüklüyorsunuz...
9- "Default OpenGL settings" bölümünden Use plugin'e tıklayıp "Qualcomm'u" seçiyoruz.

Bütün işlem bu kadar arkadaşlar.. Bundan sonra internetten oyunların sonuna hvga ekleyerek internetten aratıp dosyalarını indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yüklediğiniz oyunları açmadan önce Chainfire 3d programına girip oradan Default OpenGL settings'e girmek ve Reduce texture quality sekmesini aktif hale getirmek olacak.

----

Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Root Nedir? Nasıl Yapılır?

Root: Sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.
Superuser: Asıl anlam olarak linux sistemlerde tüm dosya ve klasörlerde işlem yapmaya yetkili olan tek kullanıcı grubudur. android sistemlerde de aynıdır ancak genellikle kasdedilen cihazınızı root ettikten sonra menüye gelen uygulamadır. Bu uygulamayı görürseniz cihaz rootlu demektir. SU yetkisi isteyen ve izin verilen-verilmeyenlerin listesi bu uygulama içerisinde tutulur.

Root yapma işlemi:
1) update.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
2) Telefonu kapat.
3) Telefonu Power+Ses Açma+Home tuşlarına basarak Recovery Mod'da başlat.
4) Recovery ekranında update.zip i seç.
5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak. Uygulamalar menüsünde Superuser simgesiniz göreceksin

----

Unroot Nedir? Nasıl Yapılır?

Unroot: Root işlemini geri alma.

Unroot yapma işlemi:
1) unroot.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
2) Telefonu kapat.
4) Recovery ekranında unroot.zip i seç.
5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak.

----

ClockWorkRecovery Nedir? Nasıl Yapılır?

ClockWorkRecovery: Android için bir yedekleme ve bakım sistemidir. CWM ile;

-ZIP-ROM'ları kurabilirsiniz
-SD kartınızı bölümlendirebilirsiniz
-Var olan ROM'u yedekleyebilirsiniz
-Komple wipe data yapıp tüm verileri hafızadan silebilirsiniz
-Dalvik-cache bölümünü temizleyebilirsiniz
-Cache bölümünü temizleyebilirsiniz
-Battery stat, batarya logunu silebilirsiniz

ClockWorkRecovery İşlemi:
1) ClockWorkRec5830i.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
2) Telefonu kapat.
4) Recovery ekranında update.zip'i uygula (apply update.zip)'i seç.
5) ClockWorkRec5830i 'yi seç
6) ClockWorkRecovery'i kurdun. Fakat ClockWorkRec5830i.zip i SD karttan silme, çünkü bu işlemi her yapmak isediğinde bu dosyaya ihtiyacın olacak.

----

Flashing nedir? Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi Nasıl Yapılır?

Flashing: Yeniden programlama demektir. Android telefonunuza çeşitli ROM lar yüklemek için kullanılır.

Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi:
(hazırlanıyor)

----

Bricked Nedir? Bricked Olmuş Telefon Nasıl Eski Haline Döndürülür?
(hazırlanıyor)

----

Samsung Galaxy Ace s5830i Kullanıcıları:

(listeye eklenmek isteyenler belirtsin lütfen)

1) pacmannia
2) mumy2121
3) LimitedEdition
4) benkimx
5) TSuNaMi_
6)
7)
8)
9)
10)
...
..
.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pacmannia -- 16 Temmuz 2012; 9:08:10 >

179 Mesaj
1 Mayıs 2012; 15:37:29 

Güzel paylaşım dostum ekleyebilirsin

Kıpkızıl Bir Güneşin Önünde Mavi Bİr Yelkendir Hayat, Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere, Sevgi Mavidir, Mavi Umut, Yüreğini Hep Mavi Tut......

361 Mesaj
1 Mayıs 2012; 15:40:52 

ekleyebilirsin konu güzel olur inş.

SİSTEMİM
ASUS P8Z77-V LX INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART INTEL CORE I5 3470 SOKET 1155 3.2GHZ 6MB CACHE 22NM GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM ASUS DirectCU2 HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON CORSAIR CARBIDE 300R WD3.5" 1TB 64MB CACHE 7200RPM

2155 Mesaj
1 Mayıs 2012; 17:30:03 

Bu konu daha iyi olmuş

66 Mesaj
1 Mayıs 2012; 18:50:14 

Beyler bende sipariş verdim bu telefondan. Fakat 5830 gibi göstererek kazık yedim gibi hissediyorum. Uzun süre 5-6 yıl kullanabileceğim bir telefon istiyodum. Yani siparişi iptal mi etsem diye düşünüyorum ama kaç gündür de bekliyorum. Oyun konusunda, öyle çok oyun sevdalısı değilim fakat boş zamanlarımda angry bird, monopoly gibi efsane oyunlarla ilgileniyorum. Telefonda kullanışa çok önem veririm. Telefonu kullanımım %70sms %20 internet %5 oyun %5konşma. 3d oyunları desteklemiyor diye öğrendim. Sizce bu fiyata değen bir telefonmu? Tamam üst seviye oyunları kaldırmasın ama yine de boş zamanımı geçirecek kadar oyun vs. oynayabilir miyim? Film izleme, kaydetmede sorunlar olduğunu öğrendim bu konuda düşünceleriniz neler? Yani şuan gerçekten kararsızım bana yol gösterecek bir dost var mıdır?

179 Mesaj
1 Mayıs 2012; 18:55:20 

quote:

Orijinalden alıntı: emmrecan

Beyler bende sipariş verdim bu telefondan. Fakat 5830 gibi göstererek kazık yedim gibi hissediyorum. Uzun süre 5-6 yıl kullanabileceğim bir telefon istiyodum. Yani siparişi iptal mi etsem diye düşünüyorum ama kaç gündür de bekliyorum. Oyun konusunda, öyle çok oyun sevdalısı değilim fakat boş zamanlarımda angry bird, monopoly gibi efsane oyunlarla ilgileniyorum. Telefonda kullanışa çok önem veririm. Telefonu kullanımım %70sms %20 internet %5 oyun %5konşma. 3d oyunları desteklemiyor diye öğrendim. Sizce bu fiyata değen bir telefonmu? Tamam üst seviye oyunları kaldırmasın ama yine de boş zamanımı geçirecek kadar oyun vs. oynayabilir miyim? Film izleme, kaydetmede sorunlar olduğunu öğrendim bu konuda düşünceleriniz neler? Yani şuan gerçekten kararsızım bana yol gösterecek bir dost var mıdır?

Merak etme dostum söylediğin oyunları rahatlıkla oynarsın bir sorun olmaz, diğer isteklerini de rahatlıkla karşılar diye düşünüyorum....

Kıpkızıl Bir Güneşin Önünde Mavi Bİr Yelkendir Hayat, Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere, Sevgi Mavidir, Mavi Umut, Yüreğini Hep Mavi Tut......

75 Mesaj
1 Mayıs 2012; 20:03:27 

quote:

Bu saydığın oyunlar zaten çalışmakta telefonda. Bunların dışında ağır 3d grafikleri olan oyunlarda beyaz ekran vs. problemleri var.
Bu problemlerin çözümü de sayfamızda Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri bölümü altında s5830i 3D Oyunları Açma başlığında eklendi.

Başka karşılaştığın sorunları da burada belirtirsen çözüm bulabileceğimize eminim. Sonuçta Android sistemin gücü burda, birçok eksik-sorun küçük yazılım ayarlamalarıyla aşılabiliyor.

Bunun dışında telefon yazıldığı gibi kötü bir telefon değil, piyasadaki en iyi telefon da değil (fiyatını düşündüğünde bu şaşırtıcı olmamalı). Fakat CyanogenMod grubu yaygın kullanılan Galaxy Ace modeline destek vereceğini açıkladı, yakında Android 4.0 Ice Cream modunu çıkaracaklartır. Yani uzun yıllar güncel bir şekilde kullanabilirsin telefonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pacmannia -- 1 Mayıs 2012; 20:04:31 >

66 Mesaj
1 Mayıs 2012; 21:28:41 

S5830i, fabrikadan çıkışta flash destekliyor mu?

179 Mesaj
1 Mayıs 2012; 21:39:58 

quote:

S5830i, fabrikadan çıkışta flash destekliyor mu?

Maalesef desteklemiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

66 Mesaj
1 Mayıs 2012; 21:51:10 

root yaptığımızda destekliyor mu? Bir sorun olduğunda garantisinin devamı için servisin farketmeyeceği unroot yapabiliyor muyuz?

alışverişlerim: Doodler..

179 Mesaj
1 Mayıs 2012; 22:06:38 

quote:

root yaptığımızda destekliyor mu? Bir sorun olduğunda garantisinin devamı için servisin farketmeyeceği unroot yapabiliyor muyuz?

Evet root yapinca destekliyor, unroot yapip eski haline dondurebilirsin, serviste sıkıntı cıkacagini sanmiyorum...

11 Mesaj
2 Mayıs 2012; 10:13:15 

guzel paylasim olmus eline saglik beni de ekleyiver:-)

680 Mesaj
2 Mayıs 2012; 14:02:34 

merhaba arkadaşlar benide ekleyebilirsiniz aranıza.

30 Mesaj
2 Mayıs 2012; 17:38:02 

ekleyinnn :)

67 Mesaj
2 Mayıs 2012; 17:42:49 

merhabalar benide ekleyin lütfen ama benim bu arada bir sorum olcak ben bu konuyu görmeden bu sorunumla alakalı bir konu açmıştım ama burayada yazmak istiyorum.
ben telefonun wifisinden yararlanamıyorum. wifi olan yerlerde açıyorum wifi sini bağlanıyorum 4 çizginin 3ü çekiyo teki çekmiyo yani 3 diş çekmesine rağmen ben internete girmeye çalıştığımda web sayfası yok yazısı çıkıyo, facebook veya diğer internetle alakalı olanlarda internet bağlantısı yok diyo. sizce bu nedendir nasıl çözebilirim.
girdiğim yoluda yazıyorum buraya. menü- ayarlar- kablosuz ve ağlar- wifi ayarları- wifiyi aça tıklayıp alttaki wifi ağları bölümündeki wifilere tıklayıp şifreyi giriyorum ve enüsrtyteki wifi bölümünde açmak için tıkladığımyerde girdiğim wifi modemin adı ile yani pikatel airmax ağından ip adresi alınıyor deniliyor ama buna rağmen 3 dişte çekmesine rağmen nete giremiyorum sizce nedendir . hattımdan girdiğimde hiç bir sorun olmuyor yan, aweadan rahatlıkla girebiliyorum.

Derdin sendendir bilmezsin, Çaren de sendedir görmezsin, Evrende bir noktayım sanırsın, Tüm alemler, kainat, sen de özetlenmiştir de, Görmezsin

179 Mesaj
2 Mayıs 2012; 20:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: sessiz ol

merhabalar benide ekleyin lütfen ama benim bu arada bir sorum olcak ben bu konuyu görmeden bu sorunumla alakalı bir konu açmıştım ama burayada yazmak istiyorum.
ben telefonun wifisinden yararlanamıyorum. wifi olan yerlerde açıyorum wifi sini bağlanıyorum 4 çizginin 3ü çekiyo teki çekmiyo yani 3 diş çekmesine rağmen ben internete girmeye çalıştığımda web sayfası yok yazısı çıkıyo, facebook veya diğer internetle alakalı olanlarda internet bağlantısı yok diyo. sizce bu nedendir nasıl çözebilirim.
girdiğim yoluda yazıyorum buraya. menü- ayarlar- kablosuz ve ağlar- wifi ayarları- wifiyi aça tıklayıp alttaki wifi ağları bölümündeki wifilere tıklayıp şifreyi giriyorum ve enüsrtyteki wifi bölümünde açmak için tıkladığımyerde girdiğim wifi modemin adı ile yani pikatel airmax ağından ip adresi alınıyor deniliyor ama buna rağmen 3 dişte çekmesine rağmen nete giremiyorum sizce nedendir . hattımdan girdiğimde hiç bir sorun olmuyor yan, aweadan rahatlıkla girebiliyorum.

Oncelikle wifi ayarlari kisminda yazan modem adinin altinda baglandi yazisini goruyor musunuz, eger goruyorsaniz modeme reset atip bazi ayarlamalar yapmaniz gerekiyor, tam hatirlamiyorum simdi bilen arkadaslar yazarlar nasil yapildigini, tabi bu dediklerimi yapmadan once baska modemlerde de girip girmedigini kontrol edin, telefonda da sıkıntı olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumy2121 -- 2 Mayıs 2012; 20:12:31 >

97 Mesaj
2 Mayıs 2012; 20:32:17 

Arkadaslar bi sorum olacak. Telefona kaydettiğim numaradan çağrı alırken numara görünmüyor? Çözümünü bilen var mıdır

66 Mesaj
2 Mayıs 2012; 21:36:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanblackiron

Arkadaslar bi sorum olacak. Telefona kaydettiğim numaradan çağrı alırken numara görünmüyor? Çözümünü bilen var mıdır

büyük ihtimalle rehberinde aynı numara çift isimle kayıtlıdır ?

67 Mesaj
3 Mayıs 2012; 8:08:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mumy2121

Oncelikle wifi ayarlari kisminda yazan modem adinin altinda baglandi yazisini goruyor musunuz, eger goruyorsaniz modeme reset atip bazi ayarlamalar yapmaniz gerekiyor, tam hatirlamiyorum simdi bilen arkadaslar yazarlar nasil yapildigini, tabi bu dediklerimi yapmadan once baska modemlerde de girip girmedigini kontrol edin, telefonda da sıkıntı olabilir...

evet bağlandı değilde bilmem ne modemden ip adresi alınıyor yazısı çıkıyo kardeşim. ben bir kaç kez denedim ama olmadı malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessiz ol -- 3 Mayıs 2012; 8:12:55 >

Derdin sendendir bilmezsin, Çaren de sendedir görmezsin, Evrende bir noktayım sanırsın, Tüm alemler, kainat, sen de özetlenmiştir de, Görmezsin

841 Mesaj
3 Mayıs 2012; 9:36:03 

@sessizol modemin şifreleme ayarını değiştiriceksin wep , wpa dene bakalım ikili olduğu zaman bağlanmıyor bazen pikatel modemlerde.

1194 Mesaj
3 Mayıs 2012; 23:24:05 

s.a 5830i kullanıcısıyım

yurtdışından geldi çoğu zaman fotograf ve video çektiğimde açmıyor bilgisayara göndersem bile açmıyor sebebi ne olabilir

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

67 Mesaj
3 Mayıs 2012; 23:56:56 

quote:

Orijinalden alıntı: cooper52

@sessizol modemin şifreleme ayarını değiştiriceksin wep , wpa dene bakalım ikili olduğu zaman bağlanmıyor bazen pikatel modemlerde.

o olayı nasıl yapıcam konusundada biraz bilgi verirmisin? modemin şifreayarını nasıl değiştircem?

841 Mesaj
4 Mayıs 2012; 8:46:17 

Google'a modeminizin modelini ve istediğiniz sorunu yazarsanız nokta atışı cevaba ulaşabilirsiniz.

2 Mesaj
4 Mayıs 2012; 22:15:02 

herkese merhaba bende bu telefon magduruyum .ama yavas yavas alısmaya basladım ve elimde resmi olmayan orjinal rootlu rus rom ları var.isteyn arkadaslar olursa paylasabilirim.

2 Mesaj
4 Mayıs 2012; 22:29:00 

birde telefonda calısan birkaç uygulama paylaşmak istedim.

aging booth
fotodan yaslandırma

baldbooth

fotodan tıras yapma

fatbooth
fotodan şişmanlatma

:) canlı duvar kagıdı(+16)

devamı gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sooner81 -- 4 Mayıs 2012; 22:31:12 >

1345 Mesaj
5 Mayıs 2012; 0:53:26 

galaxy ace 5830i kullanıcısıyım listeye ekleyin geçen hafta aldım :] android 4de kamera sorunu çözülünce telfonuma 4 yüklücem deneyimlerimi paylaşırım ama henüz kamera çalışmıyormuş .

"Devletleri yıkan tüm hatanın altında nice gururun gafleti yatar."
Fatih Sultan Mehmed

122 Mesaj
5 Mayıs 2012; 17:30:18 

bugü bende aldım bu telden. beni de ekleyin. ilk yapılması gereken şeyler neler? hd oyuları açabiliyor muyuz kesin olarak root denilen olayla?

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

3103 Mesaj
5 Mayıs 2012; 18:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

galaxy ace 5830i kullanıcısıyım listeye ekleyin geçen hafta aldım :] android 4de kamera sorunu çözülünce telfonuma 4 yüklücem deneyimlerimi paylaşırım ama henüz kamera çalışmıyormuş .

5830i için android 4.0 yok.

303 Mesaj
5 Mayıs 2012; 21:35:22 

Arkadaşlar telefon bendede var ben o kadar çok sorunla karşılaşmadım.Telefondan gayet memnunum.10 Tane felan oyun 10 tane felanda uygulama var gayet iyi bana göre.Listeye eklersen sevinirim

Çalışan Uygulamalar:
1-Aging Booth:Fotoğrafı yaşlandırıyor
2-Fat Booth:Fotoğraftaki kişiyi şişmanlatıyor
3-Drums HD:Bateri çalıyorsunuz.Strese birebir
4-Harmonica:Telefonu ağzınıza koyup mızıka çalıyorsunuz
5-Instant Heart:Kalp atış hızınızı ölçün.Telefonun flashına parmağınız koyun.Fazla bastırmayın...
6-Metal Detector:Metallere yaklaşınca telefon titriyor
7-Ultimate Special FX:Videolarınıza özel efektler ekleyerek filmlerdeki gibi videolar yapabilirsiniz.
8-Sound Meter:Ortamdaki sesi ölçüyor
9:xPiano:Piano çalıyorsunuz
10-Barkod Tarayıcı:Bildiğiniz barkod tarayıcı
11-Ultra Voice Changer:Kaydettiğiniz sesleri çok değişik seslere dönüştürebilirsiniz.
12-ZombieBooth:Kavrayamadım ama yüzünüzü zombi yapıyor
13-Zedge:100'lerce zil sesi,Wallpaper var.

Çalışan Oyunlar:
1-Fruit Ninja
2-iBasket
3-Where's My Water
4-Angry Birds
5-İce Age Village
6-Pes 2012
7-GT Racing
8-Asassin Creed Revelations (Tavsiye etmem 3d değil)
9-My Country
10-Rus Ruleti
11-Blobby Volleyball
12-Unblock Me
13-Medieval Castle Defence (Şiddetle tavsiye)
14-Bilgi Yarışı
15-Mega Jump
16-NBA Jam (Şiddetle tavsiye)
17-Tic Tac Toe (S-O-S Oyunu)
18-Assassin Creed 3D (Biraz kasıyor ama Uçak Modu ile kasmaz sanırım.Chain3D İle Açabildim.Tavsiyedir)

Buldukça editlerim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrCnR06 -- 6 Mayıs 2012; 15:59:11 >

22 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:56:10 

1 hafta oldu telefonu alalı.benide ekleyin listeye.böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim ayrıca.

1 Mesaj
6 Mayıs 2012; 2:46:47 

Benide ekleyin arkadaşlar daha bi kaç saat önce aldım henüz tam olarak inceleme fırsatım olmadı ama şık bi telefon

8 Mesaj
6 Mayıs 2012; 10:00:44 

beni de yazabilirsin telefonu alalı 1 hafta oldu ama daha çözemediğim çok şey var.telefonu dediğiniz şekilde rootladım ama ondan sonra flash playerı nasıl kuracağımı bilmiyorum.yardımcı olur musunuz? Bir de bazı uygulamaları google playden indirdikten sonra açmayı denediğimde uygulamayı açmak yerine google playdeki sayfasını açıyor.bunun nedenini bilen var mı?

Konu için teşekkürler :)

6 Mesaj
6 Mayıs 2012; 16:36:33 

Arkadaslar benim telefon s5830i sımdı root yaptım ve menuye superuser geldı sımdı ne yapmam gerekır bana anlatabılırmısınız.
ben flash yuklemek ıstıyorum root ıslemını yaptım sımdı ne yapmam gerekır adım adım anlatabılıcek varsa anlatsın tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takva1224 -- 6 Mayıs 2012; 16:41:14 >

437 Mesaj
6 Mayıs 2012; 20:54:44 

benide ekleyebilirmisiniz

1 Mesaj
7 Mayıs 2012; 10:25:40 

arkadaşlar 5830i aldım 2 hafta önce. telefon reset atıyordu kendi kendine. değiştiler yenisi geldi. o da yine durduk yere reset atıyor.
ürün spot da değil. garantili ürün. 16 gb sandisk class 6 kart taktım. fabrika ayarlarına döndüm düzelmiyor. bu nasıl şanstır anlamadım. tavsiyesi olan var mı acaba? şimdiden teşekkürler...

bu arada beni de eklerseniz sevinirim

3503 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:50:25 

Kız arkadaşıma 650-700 tl cıvarı telefon alacağız. Galaxy ace aklıma geldi.
Şu an 0 fiyatı ne kadardır?
Kronik sorunları var mı?
Bilgi verirseniz sevinirim

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

1 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:59:33 

Merhabalar,

Ram miktarı hiçbirşey açık değilken bile yüksek bunu nasıl düşürebiliriz?

Kullanışlı gitar akort etme ve kıble gösteren bir uygulama bilen bir arkadaş var ise çok sevinirim.

138 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:30:01 

arkadaşlar telefonu alalı 4 ay oldu fakar 3.aydan itibaren sarj olmama sorunları yaşıyordu arada oluyor arada olmuyordu dün tamamen sarj olmadı usb kablosunu taktım onunlada yapamadım sarjını degistirdim gene olmadı baska batarya taktım baska sarj aleti ile denedim yine olmadı ,sizce sokettemi sorun teknik servise yollasammı?

19 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:40:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ereno

arkadaşlar telefonu alalı 4 ay oldu fakar 3.aydan itibaren sarj olmama sorunları yaşıyordu arada oluyor arada olmuyordu dün tamamen sarj olmadı usb kablosunu taktım onunlada yapamadım sarjını degistirdim gene olmadı baska batarya taktım baska sarj aleti ile denedim yine olmadı ,sizce sokettemi sorun teknik servise yollasammı?

Göndermeyip ne yapacan denemişsin her şeyi.

3103 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:50:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ereno

Servise yolla. Büyük ihtimalle soket ve anakartını değiştireceklerdir telefonun.

138 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:52:30 

bendenmi kaynaklı onuda anlamadım ki...

52 Mesaj
7 Mayıs 2012; 17:37:27 

Merhabalar, rehberdeki isimlerin bazılarının yanında H, bazılarında M yazıyor. Sadece sim yada tel diye seçincede değişmiyor. Bu harfler nedir? Bu harfleri topluca silmenin bir yolu var mı?

429 Mesaj
7 Mayıs 2012; 19:07:15 

beyler telefonu yaklaşık 1 hafta önce aldım hattım avea android markete girmek istediğimde g-mail hesabımı falan yazıyorum oturum aç diyorum Sunucu ile sağlam bir veri bağlantısı kurulamıyor

Bu geçici bir sorun olabilir veya telefonunuza veri hizmeti tahsis edilmemiş olabilir. Sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayın. diyor bundan önce avea internet ayarları gelmişti ayarları kurmak için pin kodu 500 yada 5000 kullanın diyordu yazıyorum fakat pin kodu bloke edildi hatalı falan diyor. ama internete girebiliyorum yani başka sitelere falan sorun aveadamı acaba neden girmiyor ? bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim

303 Mesaj
7 Mayıs 2012; 19:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Kız arkadaşıma 650-700 tl cıvarı telefon alacağız. Galaxy ace aklıma geldi.
Şu an 0 fiyatı ne kadardır?
Kronik sorunları var mı?
Bilgi verirseniz sevinirim

Hocam nisan 16 'Da 600'e aldım.Şu anda hiç bir sorunum yok.Tavsiye ederim :) Ama 5830 bulabilirsen o daha iyi diyorlar.

1 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:19:50 

İyi günler arkadaşlar benim bu temayla ilgili bi sorunum var temayı nasıl yükleyebiliriz acaba? android için tema indiriyorum aa olmuyor bi yardımcı olursanız iyi olacak

1345 Mesaj
7 Mayıs 2012; 22:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

5830i için android 4.0 yok.

olur bigün panpa acelemiz yok olmadı ben yapacam zaten

"Devletleri yıkan tüm hatanın altında nice gururun gafleti yatar."
Fatih Sultan Mehmed

429 Mesaj
8 Mayıs 2012; 0:53:20 

beyler bu whatsupp ve facebook uygulamasını kapattığım halde çalışan servislerde gözüküyorlar ve boşuna ram kullanıyorlar. internet falanda kapalı ama neden acaba ?

3103 Mesaj
8 Mayıs 2012; 0:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

olur bigün panpa acelemiz yok olmadı ben yapacam zaten

Donanim yetmez çaça

39 Mesaj
8 Mayıs 2012; 13:17:20 

benide ekleyin

191 Mesaj
8 Mayıs 2012; 14:31:17 

benide ekleyin diyeceğim ama neden eklendiğimi bilmiyorum ;) çekiliş falan mı var?

14 Mesaj
8 Mayıs 2012; 15:13:08 

bende 5830i aldım lakin henüz verimli bi şekilde kullanamadım. mesela hep edge bağlanıyo hiç 3g yazmıyo yukarda.
acaba 3g ye ayrıca abone mi olacaz diye düşünmeye başladım. Aveadan numara taşımayla turkcelle geçtim,
kartı ilk taktığımda 3g oldu bağlantı ama sonra gene edge oldu.
3gli telefonun varsa istediğin anda 3gli internete girer tarifene göre ödersin diye düşünüyorken yanılıyor muyum?

1 Mesaj
8 Mayıs 2012; 15:58:38 

beni de ekleyin.öğreneceğimiz .çok şey var daha

32 Mesaj
8 Mayıs 2012; 16:24:23 

ekleyin benide
güzel düşünülmüş
teprikler

14 Mesaj
8 Mayıs 2012; 16:48:19 

eni de ekleyin

2903 Mesaj
8 Mayıs 2012; 22:06:00 

Beyler ben Assasins creed yüklüyorum 150 mb mi ne bisi istiyor onuda yüklüyorum fakat açılmıyor bi yardım etseniz bu işleri bilen biri falan

2903 Mesaj
8 Mayıs 2012; 23:06:21 

Bu arada beni de ekleyin

2903 Mesaj
8 Mayıs 2012; 23:08:46