Şimdi Ara

Saçlarımı uzatmaya başlıyorum.Yardımlar,tavsiyeler (Saçlar uzuyor dostlar) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
44
Favori
164.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Konuda yerimi alıyorum, nitekim bende uzatmaya başladım saçlarımı. Sanırım 2 ay falan oldu kuaföre gitmeyeli, saldım saçları hiç dokundurmuyorum artık kendi başına uzadıkları kadar uzasınlar. Saçımın kısa halindeki doğal formu: Dik, düz ve yumuşak; şu zamana kadarki uzama döneminde yatık,düz ve yumuşak hale geldiler. Kabarıklık dönemi geçti o yüzden yıkandıktan sonra cins bir görüntü çıkmıyor ortaya. Yıllar yılı hep uzatmayı düşündüm de hiç içten bir şekilde sabır edebileceğime inanmadığım için uzatmamıştım hep bir noktada gidip kestiriyordum, artık kendime inanıyorum başarabilirim :) Artık gittiği yere kadar :)

Ayrıca eklemek isterim, saç uzatırken daha önceki tecrübelerime dayanarak kısalıkla uzamaya başlama arasındaki o saç güzelliğinin koşarak uzaklaştığı dönemi şu an mat wax ile dağınık görünüm yaparak hallediyorum, bazı günler de bandana takıyorum. Zaten 2 günde bir saç yıkarım normalde. Ama sana en büyük tavsiyem şu olacak, saçlarını sürekli ıslak bırakarak gezersen uzadığında bunu bıraktığında farkediceksin ki aşırı yağlanma problemiyle karşı karşıyasın. O yüzden saçlarını düzenli yıka, ıslak bırakma.

Şimdi benim de bir tavsiyeye ihtiyacım var: Saçlarım uzadıkça dökülme oranı artıyor hemde fazlasıyla, kısayken tek tük 1-2 tel gelirdi havluma yastığıma falan ama uzayınca masamda bile saç bulur oldum. Bunun çözümü nedir? Şampuan olarak Elseve kepeğe karşı kullanıyorum, saç derim kurudu uzadıkça saçlar kepek başladı.

Sizin ne seviyede boyu şuan dostum

• 7 ay önce idiaya girdik arkadaşlarla omuzumda olan saçları kestirmiştim seninkinden de kısa haline şimdi uzatıyorum yeniden şimdi baya uzadılar ama ben bu dönemlerde sadece pantenin aqua light spreyini sıkıyorum kendihaline bırakıp kurutuyorum ama bide bu dönemin içinde bunalıma girip saçlarımı bildiğin şebnem ferah gibi kestirmiştim modeli hoşuma gitmişti şimdi saçlarım 10 cm civarında ve dahada uzatmayı düşünüyorum öle kafana yoğurt falan surme şehir efsaneleri bunlar komik gelebilir ama ben turplu su ile saçlarımı uzatıyorum ve zeytinyağı ve sarımsaklada bakım yapıyorum ancak böyle uzuyor
  • uzun saç bu yüz hatlarına nasıl gider diye düşündüm kısa saç daha yakışır bence
  • quote:

Konuda yerimi alıyorum, nitekim bende uzatmaya başladım saçlarımı. Sanırım 2 ay falan oldu kuaföre gitmeyeli, saldım saçları hiç dokundurmuyorum artık kendi başına uzadıkları kadar uzasınlar. Saçımın kısa halindeki doğal formu: Dik, düz ve yumuşak; şu zamana kadarki uzama döneminde yatık,düz ve yumuşak hale geldiler. Kabarıklık dönemi geçti o yüzden yıkandıktan sonra cins bir görüntü çıkmıyor ortaya. Yıllar yılı hep uzatmayı düşündüm de hiç içten bir şekilde sabır edebileceğime inanmadığım için uzatmamıştım hep bir noktada gidip kestiriyordum, artık kendime inanıyorum başarabilirim :) Artık gittiği yere kadar :)

Ayrıca eklemek isterim, saç uzatırken daha önceki tecrübelerime dayanarak kısalıkla uzamaya başlama arasındaki o saç güzelliğinin koşarak uzaklaştığı dönemi şu an mat wax ile dağınık görünüm yaparak hallediyorum, bazı günler de bandana takıyorum. Zaten 2 günde bir saç yıkarım normalde. Ama sana en büyük tavsiyem şu olacak, saçlarını sürekli ıslak bırakarak gezersen uzadığında bunu bıraktığında farkediceksin ki aşırı yağlanma problemiyle karşı karşıyasın. O yüzden saçlarını düzenli yıka, ıslak bırakma.

Şimdi benim de bir tavsiyeye ihtiyacım var: Saçlarım uzadıkça dökülme oranı artıyor hemde fazlasıyla, kısayken tek tük 1-2 tel gelirdi havluma yastığıma falan ama uzayınca masamda bile saç bulur oldum. Bunun çözümü nedir? Şampuan olarak Elseve kepeğe karşı kullanıyorum, saç derim kurudu uzadıkça saçlar kepek başladı.

Uçlarını 3 ayda bir aldırmak dökülmesini yavaşlatır, yoksa dökülmek zorunda zaten uzayınca salıyor saç kendini, daha da bakım olsun diyorsan hint yılan badem ve zeytinyağı al aktardan karıştır haftada bir sür.

• quote:

elseve nin sampuanları erkeklere yaramıyor benim saçlarımı 2 haftada feci dökmüştü kedi gibi döküyodum bi ara otacının şampuanını kullandım iyi gelmişti ama kokusu güzel değildi ve bitkisel şuanda head sholders erkek için şampuanını kullanıyorum 3 hafta oldu değiştrimedim kazık gibi yapıyor saçlarımı

• Yoğurt olayı bana ne bileyim sallamasyon geldi ya Ne kadar sürede uzar bu saçlar onu hiç sormadım yav
  • @Feel The Difference
    Demeyin böyle be hocam belki olur

Arkadaşlar bakımı ben uzayınca yaparım diyordum şimdiden başlamak mı lazım
  • Saçlarımı uzatmaya başlıyorum.Yardımlar,tavsiyeler (Saçlar uzuyor dostlar)Saçlarımı uzatmaya başlıyorum.Yardımlar,tavsiyeler (Saçlar uzuyor dostlar)

Benzeten bi ben mi varım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekaydirma

Uçlarını 3 ayda bir aldırmak dökülmesini yavaşlatır, yoksa dökülmek zorunda zaten uzayınca salıyor saç kendini, daha da bakım olsun diyorsan hint yılan badem ve zeytinyağı al aktardan karıştır haftada bir sür.

Badem yağının etkisini duydum gayet başarılı bir ürün arada bir kullanmayı düşünmedim değil. Yılan yağını da arkadaşlarımdan biri söylemişti ama daha kullanan kimseyle karşılaşmadım.

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

elseve nin sampuanları erkeklere yaramıyor benim saçlarımı 2 haftada feci dökmüştü kedi gibi döküyodum bi ara otacının şampuanını kullandım iyi gelmişti ama kokusu güzel değildi ve bitkisel şuanda head sholders erkek için şampuanını kullanıyorum 3 hafta oldu değiştrimedim kazık gibi yapıyor saçlarımı

Otacının şampuanını kullandım bir dönem, o döneme lanet olsun saçlarımın tüm dengesi bozuldu. Saç derim kepek yaparken saçlarım yağlı bir görüntüye girmişti sen düşün karmaşayı, dökülmesine bir etkisi falan da olmadı. Şu an onun derdini çekiyorum hala, yağlanma problemini geçireyim derken şimdi kepek yükseldi; şimdilerde de kepeği çözmek üzereyim, yağlansın daha iyi en azından 2 günde bir yıkarım geçer. Head & Shoulders kullandım geçen sene bir ara aşırı yağlanma yaptı bende, ciddi şekilde yıkadıktan 1 gün sonra tekrar yağlı bir saça sahip oluyordum. Elseve'i değiştirsem ne kullanıcam onu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoWLoadinG -- 2 Mayıs 2012; 0:35:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Saçlarımı uzatmaya başlıyorum.Yardımlar,tavsiyeler (Saçlar uzuyor dostlar)Saçlarımı uzatmaya başlıyorum.Yardımlar,tavsiyeler (Saçlar uzuyor dostlar)

Benzeten bi ben mi varım ?

Bende benzettim valla hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekaydirma

Badem yağının etkisini duydum gayet başarılı bir ürün arada bir kullanmayı düşünmedim değil. Yılan yağını da arkadaşlarımdan biri söylemişti ama daha kullanan kimseyle karşılaşmadım.

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

Otacının şampuanını kullandım bir dönem, o döneme lanet olsun saçlarımın tüm dengesi bozuldu. Saç derim kepek yaparken saçlarım yağlı bir görüntüye girmişti sen düşün karmaşayı, dökülmesine bir etkisi falan da olmadı. Şu an onun derdini çekiyorum hala, yağlanma problemini geçireyim derken şimdi kepek yükseldi; şimdilerde de kepeği çözmek üzereyim, yağlansın daha iyi en azından 2 günde bir yıkarım geçer. Head & Shoulders kullandım geçen sene bir ara aşırı yağlanma yaptı bende, ciddi şekilde yıkadıktan 1 gün sonra tekrar yağlı bir saça sahip oluyordum. Elseve'i değiştirsem ne kullanıcam onu düşünüyorum.

Ben kullandım, ama çok üşengeç bi insan olduğum için 2. haftada bıraktım hala dolapta karışım duruyor :)

• Yerimizi alalım konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Living a Lie

@turank
    hocam zamanı düşünmedim bile valla başldık artık
    "Her gun yıkarsan anormal hizli buyur saclar."
    demişsin hocam anormal hızlı büyür çok hızlı mı yoksa anormal bi orası bi orası şeklinde mi

Normal buyume hızından fazla anlamında. her gun yıka saç komple hızlı buyusun.

ha sen sacın bi kısmını surekli yıkar diğer tarafı bırakırsan başka

• hee bide uzun saçın sıkıntısı ;

duştan sonra yıkama nedeni ile kopan her saç teli bir araya gelip küvet veya duşakabin'in giderini tıkar uğraş dur sonra. önce kendini temizle sonra küveti püff

Gece sıcaklarda bunaltması ağzına gözüne giren saçlar cabası. yastık kılıfı saçlarla kaplanır bi yandanda

bıktırmak gibi olmasın haa :) bende karar aşamasındayım tekrar uzatabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turank

hee bide uzun saçın sıkıntısı ;

duştan sonra yıkama nedeni ile kopan her saç teli bir araya gelip küvet veya duşakabin'in giderini tıkar uğraş dur sonra. önce kendini temizle sonra küveti püff

Gece sıcaklarda bunaltması ağzına gözüne giren saçlar cabası. yastık kılıfı saçlarla kaplanır bi yandanda

bıktırmak gibi olmasın haa :) bende karar aşamasındayım tekrar uzatabilirim.

Dostum sıkıntılar sorun değil göze alıyorum onları.Sık sık suladığımdan hızlı büyüdüğünün farkındayım harbi iyi geliyo hızlı hızlı. Ama benim saç aşırı sık ve son derece kalın telli tarak kıran cinsten sanki benim saçım uzamaz gibi öyle birşey var mıdır? sanki hep yukarıya doğru uzayacak aşağıya sarkmayacak gibi bir his oluşuyor. 6-7ay içinde ne olacak bakalım beklemedyiz

• 8 aydir uzatıyorum , eskidende uzatmışligim var. Ancak Marty Friedman gibi ağaç olmak istemiyorsan kestir. Eskilerden bir ağacın önerisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassRouGe

8 aydir uzatıyorum , eskidende uzatmışligim var. Ancak Marty Friedman gibi ağaç olmak istemiyorsan kestir. Eskilerden bir ağacın önerisi.

MF- Cacophony dinlerken okudum dostum Dostum mf'nin saçlarının nesi var onu anlayamadım saçların ağaç olmasından kastınız nedir kavrayamadım. Kıvır kıvır mı mesela. Eğer onu kastediyorsanız tararız yahu.. Ağaç olmak istemiyorsam kestireyim? Bana mı gitmez hiçbir şey anlamadım mesajınızdan
  • Beylar çok sabırsızlanıyorum yav bir an önce uzasınlar
  • Bu akşam fotoğrafı koyayım dostlar yarında şu formülü yapacağım eve gelince okuldan etkisini görürsem onuda söylerim kadın forumundan çaldım

Turplu suyumuz:
    bir turp rendelenir, 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık olduğu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle baş bağlanır. 1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soğuk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır. bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) Şimdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.
    (Baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)

deneyen yapan varsa söylerse sevündürük oluruk

• quote:

Orijinalden alıntı: Living a Lie

Bu akşam fotoğrafı koyayım dostlar yarında şu formülü yapacağım eve gelince okuldan etkisini görürsem onuda söylerim kadın forumundan çaldım

Turplu suyumuz:
    bir turp rendelenir, 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık olduğu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle baş bağlanır. 1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soğuk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır. bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) Şimdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.
    (Baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)

deneyen yapan varsa söylerse sevündürük oluruk

yukarda yazmıştım zaten turplu suyu etkisi var ama kullanmı zor saçların kalın telli gibi gözüküyo sertleştirebilir saç kremi kullanman gerekir sonrasından ve yararlı bişi değil ama dene aklında kalmasın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.