Şimdi Ara

Htc One X İncelemem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilen biliyor bilmeyenler için söylüyorum cihazı bugün aldım kısa bir değerlendirme yapıp cihazı almak isteyip de düşünenler veya merakta kalananlar için bir inceleme yapacağım.

En çok merak edilenlerden biri hız ve stabilite sanırım. Dünyada piyasaya çıkan ilk 4 çekirdekli telefon olduğu için tahminimce en çok uygulamalarda ve romda hızı stabilitesi merak ediliyordur. Daha önce kullandığım arc s modeliyle kıyasladığımda arada dağlar kadar fark olduğunu ve gerçekten one x donanımının hakkını fazlasıyla veriyor. Menülerde geçişlerde kasma donma geçikme görmedim. İnternetde gezinirken flash video açarken veya yüklü sitelere girerken her hangi bir gecikme göremedim. Telefonla internette sörf yaparken müzik ve bazı uygulamalar açıkken bile hiç takılmaya şahit olmadım, işte bu benim için çok sevindirici bir durum, çünkü daha önce kullandığım cihazlarda bu soruna sık rastladım.
    Oyun olarak sadece shadowgun oyununu denedim oyuna gayet hızlı girdi ve tegra 3'ün hakkını tamamiyle verdiğini söylebilirim.

Pil konusuda çok tartışma konusu olmuş izlenimlerime göre. Şunu söylemeliyim cihazı kullanmadan önce çok korkuyordum pili su gibi içiyordur diye. Ama 1 günlük deneyimimde böyle bir şeye rastlamadım. Benim gibi internete sık giren biri veya benzeri şarj sömüren şeyler yapanlar için pil süresi bence standart sayılabilir. Full oyun oynamadım veya saatlerce telefon görüşmesi yapmadığım için bataryanın tam performansı bilemeyeceğim.

Ekran konusunda daha önce arc s bravia ekrana çok alışmıştım, one x'de ekran çözünürlüğü ve renk doygunluğu daha üstün yani bu yönüyle bana sony cihazları aratmadı. Amoled ekranla tabiki kıyaslanacağını sanmıyorum.

Kamera ve video konusuna pek değinmeyeceğim çünkü pek çekim yapmadım, ses performansı sony ile kıyaslanabilir ama yinede bana göre sony'nin ses kalitesi daha hoşuma gitmişti.

Cihazın bence en büyük eksilerinden biride aksesuar konusu, yeni bir cihaz ama iddialı bir cihaz olarak piyasaya çıktı aksesuarları bir an önce çoğalmalı ve yaygınlaşmalı. Kutu içinden ekran koruyucu çıkmadığı için uyduruk bir koruyucu ile idare ediyorum. Ekstradan silikon kılıfda işe yarar.

Büyüklük konusunda da yine korkularım vardı ama yakından görüp inceledikten sonra pek sorun yaşamayacağımı anladım ve şu an da zaten alıştım sayılır, tek elle kullanmak pek zor değil Malzemeside kaliteli ve sert görünüyor tabi ki kameranın dışa çıkık olması ileriki zamanlarda çizilme sorunları çıkarabilir ama hd2 modelinde de kamera dışarıya doğru çıkıktı.

1 günlük incelemeden sonra özetleyecek olursam benim gibi telefonla çok haşir neşir olan ve yaptığı herşeyi kasmadan takılmadan donmadan yapmak isteyenler için bence bu telefon kaçmaz.

• yorumların bir nebze içimi rahatlattık yok flash açarken kasıyor yok oyunda kasıyor vs, peki video performansı nasıl onuda test edermisin.
  • güzel incelleme elinize sağlık hocam.. Şuanda o kadar kararsızım ki ne yapıcam bilmiyorum.. Bir yandan ios düşünüyorum.
  • İlk Bakışta güzel bir inceleme olmuş eline sağlık üstadım benim telefonum da yarın geliyor :) buradan eksik yanlarımızı tamamlarız artık...
  • Bilgilendirme için teşekkürler, Alacak olan ya da almayı düşünenler için güzel bir rehber olmuş
  • Rica ederim arkadaslar sizleri aydınlatabildiysem ne mutlu bana
  • Bir sorum olacakta örneğin rehberde bir kişinin bilgilerine ya da telefon numarasını görmeye çalıştığında yükleniyor diye yazıyor mu ya da bekleme yapıyor mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MESUT52_34

yorumların bir nebze içimi rahatlattık yok flash açarken kasıyor yok oyunda kasıyor vs, peki video performansı nasıl onuda test edermisin.

Kendi cihazım yok ama satış için gelen cihazı kurcaladım. Youtube'dan full hd bir film fragmanı izledim hiç kasmadı çok akıcı. Birkaç dakikalık bir full hd video kaydı yaptım izledim ondada takılma yok son güncelleme ile.

Elimde Nexus var çok stabil bir android sürümünde ve yağ gibi akıyor. Tabiki onun kadar akıcı menü ve geçişleri henüz yok ancak devamlı birşeyler yaparken 4çekirdek size kendini hissettiriyor. Arkada oyun, internet vs açıkken bir yandan mesaj atıp sonra ondan çıkıp oyuna girip birde arkada mp3 dinliyorsanız Nexus ısınıyor ve noluyoruz lan tepkilerini vermeye başlıyor. Bahsettiğim kullanım bir akıllı telefon için bile çok Hem 3g şebeke, hem internet tarayıcısı, hem oyun, hem arkada mp3 ve bunlar arasında sürekli geçiş bayıltıyor cihazı . Çarşamba günü one x elime geçince bu şoka onuda sokmaya çalışıcam bakalım giricekmi. Satışa koyduğum cihazlara kendi cihazımmış gibi davranamıyorum :) . Şoktan kastım kendine restart atması

• quote:

Orijinalden alıntı: Assassinate

quote:

yorumların bir nebze içimi rahatlattık yok flash açarken kasıyor yok oyunda kasıyor vs, peki video performansı nasıl onuda test edermisin.

Kendi cihazım yok ama satış için gelen cihazı kurcaladım. Youtube'dan full hd bir film fragmanı izledim hiç kasmadı çok akıcı. Birkaç dakikalık bir full hd video kaydı yaptım izledim ondada takılma yok son güncelleme ile.

Elimde Nexus var çok stabil bir android sürümünde ve yağ gibi akıyor. Tabiki onun kadar akıcı menü ve geçişleri henüz yok ancak devamlı birşeyler yaparken 4çekirdek size kendini hissettiriyor. Arkada oyun, internet vs açıkken bir yandan mesaj atıp sonra ondan çıkıp oyuna girip birde arkada mp3 dinliyorsanız Nexus ısınıyor ve noluyoruz lan tepkilerini vermeye başlıyor. Bahsettiğim kullanım bir akıllı telefon için bile çok Hem 3g şebeke, hem internet tarayıcısı, hem oyun, hem arkada mp3 ve bunlar arasında sürekli geçiş bayıltıyor cihazı . Çarşamba günü one x elime geçince bu şoka onuda sokmaya çalışıcam bakalım giricekmi. Satışa koyduğum cihazlara kendi cihazımmış gibi davranamıyorum :) . Şoktan kastım kendine restart atması

aynen bi şok edin bakalım telefon oha falan oluyormu.

• quote:

quote:

quote:

Çarşamba günü olmazda Perşembe düşüncelerimi okursunuz ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çarşamba günü olmazda Perşembe düşüncelerimi okursunuz ;)

tmm kardeş merakla bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: leren

Bir sorum olacakta örneğin rehberde bir kişinin bilgilerine ya da telefon numarasını görmeye çalıştığında yükleniyor diye yazıyor mu ya da bekleme yapıyor mu?

Teşekkürler.

Hocam öyle bir durum söz konusu bile değil için rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sworn

quote:

Orijinalden alıntı: leren

Bir sorum olacakta örneğin rehberde bir kişinin bilgilerine ya da telefon numarasını görmeye çalıştığında yükleniyor diye yazıyor mu ya da bekleme yapıyor mu?

Teşekkürler.

Hocam öyle bir durum söz konusu bile değil için rahat olsun.

aynen 3310 bile yapmıyor onu.
  • hocam bir de iu ram olayını açıklar mısın cidden o kadar çok yiyor mu ?
  • Gerçekten güzel bir inceleme olmus elinize sağlık , forumda cok sikayet eden oluyodu pilinden fln biraz olsun icim ferahladı benimde 1-2 aya kadar almayı dusnuyorum %90 one x alıcam gibi cunku alternatifi yok suanda , birde forumda bi kac kisiden tegra ise almam uzak durun gibi seyler okudum işlemciye neden boyle bakıyorlar onu anlayamadım sonucta nvidia stabilite denince ilk akla gelen isim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaydee

Gerçekten güzel bir inceleme olmus elinize sağlık , forumda cok sikayet eden oluyodu pilinden fln biraz olsun icim ferahladı benimde 1-2 aya kadar almayı dusnuyorum %90 one x alıcam gibi cunku alternatifi yok suanda , birde forumda bi kac kisiden tegra ise almam uzak durun gibi seyler okudum işlemciye neden boyle bakıyorlar onu anlayamadım sonucta nvidia stabilite denince ilk akla gelen isim

Tegra işlemciler genellikle donanımsal iyi görünürler ama bilgisayar işlemcilerindeki gibi onlarında bit özelliği var genellikle tegra yüksek performanslı gözükür ancak biti düşük olduğu için hantal kalır ancak o kullanıcılar şu andaki en yüksek bit değerlerinin Tegra 3 e ait olduğunu bilmiyorlar
  • Bende almısken tegra 3 işlemci olsun istiyorum şuandada sadece one x te var sanırım lg 4x daha piyasaya surulmedi diye biliyorum onunda tasarımı hosuma gitmedi zaten , geriye tek secenek one x kalıyor galiba
  • quote:

Bende almısken tegra 3 işlemci olsun istiyorum şuandada sadece one x te var sanırım lg 4x daha piyasaya surulmedi diye biliyorum onunda tasarımı hosuma gitmedi zaten , geriye tek secenek one x kalıyor galiba

bende one x alıcam ama
    keşke arka kapak ve batarya değiştirme olayı olsaydı sonuçta batarya 1 yılda biter arka kapakta çizlir vs.
  • Sana şunu söyleyim One X ile S3 ü kıyasladık diyelim , telefonlar ilk çıkdığında yazılımsal problemleri olur genellikle. S3 ağustosta türkiyede olur muhtemelen tam o dönemde One X tam olarak yazılımsal desteğini almış ve bitirmiş olacak ki tadından yenmez o zaman TouchWiz herzaman sıkıcı bir arayüzdür ancak Sense sürekli yeni süprizler yapar Ram konusunda da ama söyleyim oyun performansını biraz düşürecektir bu ama Sense eğlenceli TouchWiz kolay ve basittir , bir çitaya gelince artık telefon yapabiliceği herşeyi kaldırıyor ki artık o sınır S2 den One X e geçti çünkü daha iyi bir çözünürlükte daha iyi bir arayüzü daha iyi performansta idare ediyor bu yüzden daha iyisi sadece lüxtür başka birşey değil bana kalırsa S3 te One X den iyi olamayacak
  • quote:

quote:

Bende almısken tegra 3 işlemci olsun istiyorum şuandada sadece one x te var sanırım lg 4x daha piyasaya surulmedi diye biliyorum onunda tasarımı hosuma gitmedi zaten , geriye tek secenek one x kalıyor galiba

bende one x alıcam ama
    keşke arka kapak ve batarya değiştirme olayı olsaydı sonuçta batarya 1 yılda biter arka kapakta çizlir vs.

Arka kapak boyasız seramik olduğu için en fazla küçük çizikler olur oda elle çok ince bakarsan görülür , güçlendirilmiş seramiği çizmek çok zordur muhtemelen bu arada ayrıca batarya olayını da seramik kasa yüzünden oluşan bir durum eğer yekpare olmasa kırılabilir çünkü onada güneş panelli yedek bataryalar var , sürekli kullanırsanız batarya ömrü bayağı bi artar hemde sınırsız şarj hemde elektrik faturasına yansımaz ;)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.