Şimdi Ara

Sivilcelere çözüm ne olur ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
64.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 senedir her türlü ilacı herşyei denedm gitmediğim doktor kalmadı. roaccutane iirenç bi ilaç çok zararlı zaten sakın kullanmayın. haberleri takip ettiyseniz sinir sisteminizi bile bozuyor. intihar eden çk kişi war bu ilaç yüzünden. ayrıca inanılmaz derece dudak kurutuyo bi süre sonra herşeyi pipetle içmek zorunda kalıyorsunuz durmadan dudağınız kanıyo çnkü! ayrıca ilacı kesince bir süre sonra sivilceler tekrar çıkıyor. benzamycine gelince eğer cildinize sık sık nemlendirici sürmeniz gerekiyorsa (yani çabuk kuruyorsa) sakın kullanmayın alt derilerinize bile zarar verir. differin yanıklar için bile kullanılan krem sivilceyle alaksı yok. en iyisi antibiyotik kullanmak. ama tabiki doktor kontrolünde. 6 aydır günde 3 kere tetralet kullanıyorum 500 mg çok yardımcı oldu. birde sabahları imex diye bir krem. yinede dediim gbi bunları bi doktor kontrolünde uygulamanız gerekir. yoksa daha kötü sonuçlar doğurabilir...

• arkadaşlar kesinlikle sakal uzatmayın kıllar sivilceleri azdırıyo benim 2 sene önce accaip çoktu şimdi çok az hatta yok sadece izler var azcık doktora gittmiştim ilaç verdi biraz etkisi oldu ve dove sabun önerdi cildi tahriş etmememek için ayrıca doktor yaşın ilerledikce sivilcelerin azalacagını söledi hakket de doru çıktı :D yağlı ciltlere kil maskesi ii geliyo tavsiyemdir ayrıca aşırı stresten uzak durun uykuda hormonal dengeyi sağladıgı için düzenli bir uyku şart bol bol c vitamini takviye edin sivilce li olmak zor iş allah yardım etsin sizlere
  • Roaccutane. bu ilacı p.tesi kullanamaya başlayacağım.testleri yapdırdım.doktor kendi isteğime bırakdı.kullanmanda zarar yok dedi ama işde baya bir yanetkisi var ilacın.

Kullanan varmı.bir arkadaş kullanmış memnunum diyor.diğerleri neler diyorlar onlarıda dinleyelim.
  • SURATIM ÇARŞAMBA PAZARI GİBİ AYNAYA BAKAMIYORUM KÜÇÜK KÜÇÜK SİVİLCELER DOLU .. PATLATMAK DA ALIŞKANLIK OLDU HERYER OYUK GİT GİDE MUSTAFA SANDAL'A DÖNÜYORUM BANA Bİ ÇÖZÜM BULUN..

DİFFERİN JEL VE DOVE KULLANDIM ÇOK DERMATOLOGA GİTTİM AMA ONLARIN DA DAHA KENDİNDEN HABERİ YOK SURATIMA BAKMADAN İLACI YAZIP YOLLUYO ONUN SURATI BENDEN DE BETER! EN PRATIK EN KESTIRME EN KOLAY YOLLARI NEDIR BU ILLETTEN KURTULMANIN ARTIK CANIMA TAK ETTI.. CIKOLATAYI MI KESICEM PATATESI YAGI MI KESICEM 24 SAAT SURATIMI SUYUN ALTINDA MI TUTUCAM BILGISAYARIN YANINDAN BILE MI GECMIYCEM ARTIK NE OLURSA YAPARIM SOYLEYIN

YAŞ 17
  • ya ben cildiyeye gttm yaş 15 bana 20 mg roaccutane yazdı annem ilacın yan etkilerine güvnemedi ve ilacı çöpe aattı sizce ne yapmalıyım
  • intihar etmek bütün problemini çozebilir ama sen hayır ben yaşıcam diyosan yediklerine dikkat etçeksin.cilde sürülen ilaçlar geçirse de ilaç bittikten sonra tekrar sivilce çıkabiliyor. ancak içten tedavi çözüm olabilir. doktorun tavsiyesi ile antibiyotik ilaçlar kullanabilirsin.özellikle cildin yağlıysa yağlı yiyeceklerden uzak dur.bide cildini her zaman temiz tutmaya çaba göster.
  • doktora git roacutanne ( roakutan nasi yazilio bilmom ama böle okunuo) adli ilacın kendi üzerinde kullanılıp kullanılamayacağını sor. muhtemelen kan testi isticek ii çıkarsa kesin çözüm o ilaç hap şeklinde biraz kurutuyo ama %100 !!
  • cildini temiz tut nemlendirici krem kullan bide mavi noktali seyler war ismini bilmiyom da o cok iyi gelio banyo yaptiktan sonra ondan kullaniom.fazla yagli seyler yeme.ergenlik doneminden de olabilir cunku ergenlik doneminde yag bezleri daha cok calistigi icin daha cok sivilce oluyo :S.cok sukur bende gecti artik fazla yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: _jackal_

quote:

Orjinalden alıntı: Metalli Head

quote:

Orjinalden alıntı: MuratFb

Fazla Yağlı Seyler Yeme Ve Devamlı Masterßasyon Yapma.. GErcek Ama Gulunc

o ne ki?

2006'da cahilmişim ama allahtan devlet okulundayım Ama gerçekten alakası var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: GiNaLY

3 senedir her türlü ilacı herşyei denedm gitmediğim doktor kalmadı. roaccutane iirenç bi ilaç çok zararlı zaten sakın kullanmayın. haberleri takip ettiyseniz sinir sisteminizi bile bozuyor. intihar eden çk kişi war bu ilaç yüzünden. ayrıca inanılmaz derece dudak kurutuyo bi süre sonra herşeyi pipetle içmek zorunda kalıyorsunuz durmadan dudağınız kanıyo çnkü! ayrıca ilacı kesince bir süre sonra sivilceler tekrar çıkıyor.

Hocam ufak at bu roaccutane adlı ilac hakkında. Ne intihari yaa! İlaci tam dokuz aydir kullanıyorum günde 30 mg son ay 40 mg a cikardi doktor. 7800 mg lik dozu tamamlamak icin yani. İnanmiyorsaniz bütün recetelerimi buraya eklerim. Anlayacaginiz öle intihar gibi bir şey söz konusu degil. İlac kesinlikle ve ksinlikle sivilce tedavisinde tek çözüm. Dudaklari ve burnun ic kısmını kuruttugu dogru. Dudaklar icin bepanthen diye bir krem veriyor. Burun icin de damlalar varmiş ama ben kullanmiyorum. Ama kremi düzenli günde 3-4 kez sürünce öle pipete felan gerk kalmiyor gayet normal yani...

Kullanacak arkadaslara siddetle öneririm.

Benim kan tahlillerim iki kez yüksek cikti ama biraz diyetle normale döndü.

• 6 ay Roaccutane kullandım.Şimdi sivilcelerden eser yok.
  • temiz tut yüzünü oynama sivilcelerle
  • quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

quote:

Orjinalden alıntı: schumi911

yağlı yemekten kaçınmak lazım cerezlerde özellikle

aşırı tüketim tabiki karaciğeri yoracağı için sivilceye neden olacaktır ama vücudunuzun omegaya ihtiyacı vardır. gün içinde alacağın 1 avuç fındık yada yer fıstığı bu ihtiyacı karşılar.
    sabunmuş soda suyuymuş çare değil ayrıca sabun cildini kurutarak pul pul döker. önceki mesajda da bahsettiğim gibi yapın. eczaneye gidip ilaç almaya kalkmayın uzun süreli kullanma ile ileride karaciğer sorunları ile karşılaşabilirsiniz. yapmaız gereken boğazınıza sahip çıkmak yumurta sarısı gibi yüksek kolestrollü ve karaciğeri yoran gıdalardan uzak durmalısınız.

Bütün doktorlar Sebamed i öneriyor aslında bu bir sabun değil ama sabun diye geçiyor cleaning bar ve çok işe yarıyor ama sabunları da deneyin sabunlar pul pul dökmek için değil temizlik içindir

• Kardeş benim acayip sivilcem vardı anlatamam ama her yaz yazlığa gidip denize girdiğim için gider sana tavsiyem denize girmen birde yağlı yiyeceklerden biraz uzaklaşman
  • Cildiye doktora gidecen
  • Kardeşim bendede tek tük çıkardı ve tahammül edemezdim. benim sana tavsiye edicem kesin bir çözüm var. bak arkadasın dediği maden suyu yöntemide olabilir. ama benim çözümüm al bi şişe sade maden suyunu içine de limonu yarıya bölüm yarısının suyunu içine sık şişenin. sonra bunu buz kalıplarına boşalt at buzluğa. sonra her akşam yatarken 1 tane buzu yüzünde gezdir eriyene kadar bütün sivilcelerine sür ve sonra hiç kurulama dursun kendi kurusun sen yat sabaha bi kalk abartısız sölüyorum çooook şaşıracaksınn. hadi kolay gelsin
  • arkadaşım ben 18 yaşındayım 4 yıldır bu çileyi çekiyorum ilacın alası kullandım hele şu benzamcyn denen lanet beni mahvetti işin birkaç püf noktası var bunlarda size vereceğim adrete mevcut bundan başkası yalan olmadı arkadaşımızın birinin dediğini de ve EVLEN BELKİ GEÇER AMA GEÇMESEDE PEK UMRUNDA OLMAZ ZATEN DEMİ.....

• http://akne.blogcu.com/

İŞTE SİTE DENEMEYE DEĞER HELEKİ KİMYASAL VÜCUD BOZAN İLAÇLARA ORANLA...

• Doktora Git Hocam Benzamycn benim işme yaramamıştı mesela şimdi İsotrexin kullanıyorum o işime yarıyor baya geçirdi sende bi cildiye uzmanına görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihdnmz

Kardeşim bendede tek tük çıkardı ve tahammül edemezdim. benim sana tavsiye edicem kesin bir çözüm var. bak arkadasın dediği maden suyu yöntemide olabilir. ama benim çözümüm al bi şişe sade maden suyunu içine de limonu yarıya bölüm yarısının suyunu içine sık şişenin. sonra bunu buz kalıplarına boşalt at buzluğa. sonra her akşam yatarken 1 tane buzu yüzünde gezdir eriyene kadar bütün sivilcelerine sür ve sonra hiç kurulama dursun kendi kurusun sen yat sabaha bi kalk abartısız sölüyorum çooook şaşıracaksınn. hadi kolay gelsin

saolasın bugün deniyelim bakalım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.